Σετ αδιάβροχα.

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Καλημέρα, επειδή ήρθε ο καιρός να αλλάξω το σετ αδιάβροχου που χρησιμοποιώ, υπάρχει κάποιο σετ να προτείνεται;
Προϋποθέσεις, να υπάρχει σε μεγάλο νούμερο......(αρκετά xl ), να έχει φαρδιά παντζάκια για να μπαίνει με τις μπότες φορεμένες, και στο σακάκι να έχουμε και καμία τσεπούλα....
Σας ευχαριστώ για τυχόν προτάσεις.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πλεον τα περισσοτερα εχουν ανοιψμα κατω με φερμουαρ κ ειναι ευκολο το βαλε βγαλε με οτι κ να φορας.
απο κει κ περα η αγορα εχει επιλογες αλλα οχι διαθεσιμοτητα...
γενικα υπαρχουν ελειψεις σε πολλα ειδη
αν θες φτηνο παρε Nordcap/Nordcode
αν θες ελαφρυ κ ευκολο με μικρο ογκο Tucano Urbano
αν θες ολα αυτα μαζι παρε Revit
αν θες αντοχη παρε Acerbis

τελος ρωτα τον Λιακο ibar ξερει καλα απο δαυτα...:pointu:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλημέρα,
εγώ χρησιμοποιώ το σετάκι της Nordcap και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αρκετές τσέπες στο σακάκι και fleece στον λαιμό, σχετικά εύχρηστο στο βάλε-βγάλε το παντελόνι. Βέβαια στην βροχή της Παρασκευής διαπίστωσα ότι έμπασε το παντελόνι στον καβάλο αλλά το έχω εδώ και 5-6 χρόνια οπότε θεωρώ πως είναι λογικό.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλημέρα,
διαπίστωσα ότι έμπασε το παντελόνι στον καβάλο αλλά το έχω εδώ και 5-6 χρόνια οπότε θεωρώ πως είναι λογικό.
Στανταρακι ,καμία πενταετία πάνε ,παλιότερα είχα ένα σετάκι της booster ,κάπου κει εβγαλε
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είχα της difi πάνω κάτω σετ, το οποίο το χρησιμοποιούσα παλαιότερα και στο καράβι, σε συνθήκες αρκετά δύσκολες. Δεν είχε καταλάβει τίποτα. Τα χάρισα σε κάτι Φιλιππινέζους.

Τώρα έχω της revit τα οποία τα έχω δουλέψει και σε χωμάτινες και είναι πολύ καλά επίσης, απλά είναι λίγο πιο ακριβά.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
εχω revit ειναι πολυ καλα ποιοτικα και πιστευω σε καλυπτουν,θα κοιταγα και τα ελληνικα Anorak

 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Έχω της nordcap το rainset καμιά 4ετια δοκιμασμένο αρκετές φορές, δεν έχει περάσει νερό ακόμα, αλλά τον έχει τον όγκο του !
Φέτος πήρα και ένα σετακι της dianese το antrax
αρκετά μαζεμένο σε όγκο, χωράει κάτω από τη σέλα άνετα σε ένα μικρό κουβαδακι που έχει,κάτι που ήταν και ο σκοπός της αγοράς ο περιορισμένος χώρος αποθήκευσης!!
Σε μια βροχή που δοκιμάστηκε δεν έβαλε σταγόνα !!
Για τα revit έχω ακούσει κ εγώ καλές κριτικές και θα είναι τα επόμενα ,να δοκιμαστουν κ αυτά!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Έχω της nordcap το rainset καμιά 4ετια δοκιμασμένο αρκετές φορές, δεν έχει περάσει νερό ακόμα, αλλά τον έχει τον όγκο του !
Φέτος πήρα και ένα σετακι της dianese το antrax
αρκετά μαζεμένο σε όγκο, χωράει κάτω από τη σέλα άνετα σε ένα μικρό κουβαδακι που έχει,κάτι που ήταν και ο σκοπός της αγοράς ο περιορισμένος χώρος αποθήκευσης!!
Σε μια βροχή που δοκιμάστηκε δεν έβαλε σταγόνα !!
Για τα revit έχω ακούσει κ εγώ καλές κριτικές και θα είναι τα επόμενα ,να δοκιμαστουν κ αυτά!!
Ντόντο το dainese είναι μονοκόμματο;
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όντως το σετάκι έχει όγκο αλλά το σακάκι είναι σχεδόν σαν κανονικό μπουφάν! Τσέπες, ζώνη ρύθμισης στη μέση, fleece κολλάρο.
Πάντως, θυμάμαι ότι το είχα πάρει κανά 30ευρο και τώρα που βλέπω τιμές κουφάθηκα!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Nordcap raincoat χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια δίχως παράπονο.
Μπαίνει πάνω από τις μπότες και μέχρι στιγμής δεν με έχει απογοητεύσει.
Η τιμή που είδα σήμερα είναι γύρω στα 32€.
για το ζευγάρι.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Θα ενημερώσω για την απόφασή μου.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Από τα πρόσφατα μοντελα που κυκλοφορούν, εσείς που τα δοκιμάσατε και μείνατε ευχαριστημένοι ποια προτείνετε ?


Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Πριν κάποια χρόνια είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με τα παντελόνια, άλλαζα 2-3 το χρόνο μέχρι που κατέληξα σε ενα της Anorak (νομίζω το way), απο τότε με έχει βγάλει παλικάρι. Είναι λίγο πιο ογκόδες απο τα τυπικά αλλα αντέχει απίστευτα και επιπλέον σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρείας (ελληνική) αν υπάρχει θέμα με τις θερμοκολλήσεις, επισκευάζονται.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πήρα ένα πολύ καλό της revit στην ιταλια, γιατί σκίστηκε ένα ixs που είχα.
Ειναι πολύ ποιοτικό, αλλά στην Ελλάδα θα κοστίζει κανένα νεφρο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ένα σετ της nordcap που χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια και έχει αποδειχθεί εξαιρετικά καλό.
Επίσης στο παντελόνι μπαίνει χωρίς να χρειαστεί να βγουν οι μπότες.
Raincoat αν θυμάμαι καλά.
 
Top Bottom