Σετ αδιάβροχα.

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να έχεις δύο σετ αδιάβροχα. Ένα λεπτό σετ αδιάβροχα που πιάνουν τον ελάχιστο όγκο για να τα έχεις πάντα μαζί σου όταν δεν προβλέπεται βροχή, και ένα δεύτερο σετ αδιάβροχα ενισχυμένα πού θα τα έχεις μαζί σου όταν προβλέπεται σίγουρα βροχή.
Επίσης το λεπτό σετ αδιάβροχα που έχω μαζί μου συνήθως το καλοκαίρι, μου χρειάζεται και όταν βάλει για λίγο κρύο και είμαι με διάτρητα ρούχα. Προτιμώ πάνω από τα διάτρητα να βάλω τα αδιάβροχα, παρά να βγάλω τα διάτρητα, να βάλω την εσωτερική μεμβράνη και να τα ξαναβάλω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ερωτησούλα γιατί όσες φορές πήρα το καλοκαίρι την μηχανή, έφαγα και κατακλυσμό. Περιμέναμε να σταματήσει η βροχή κάτω από τις ΄γεφυρες της Αττικής Οδού και όταν αποφάσισα να πάω να αγοράσω, ήταν εκτός σεζόν και δεν είχε.

Σημαντικό τιπ μου είχε πει ένας φίλος, να πάω να δοκιμάσω αδιάβροχα με παντελόνι μηχανής, μπουφάν και μπότες, για να βρω το σωστό μέγεθος. Επίσης το πάνω μέρος να μην έχει κουκούλα για να μην μαζεύει νερά.
Είδα τις Anorak αλλά θα συμφωνήσω με Aldebaran στο ότι μπορεί να μαγκώσει οπουδήποτε. Μου φαίνεται ότι είναι πιο πολύ "ψάρεμα" παρά για μηχανή.
Θα ψαχουλέψω 2-3 μέρες τί παίζει, αλλά ο σκοπός είναι να τα κουβαλάω πάντα μαζί μου.

**και τελικά ερωτησούλα δεν έκανα. πιο πολύ σαν δήλωση αγοράς αδιάβροχων είναι το ποστ :roflmao:
Δες το σετ της Nordcode, το ακριβό
(τσίμπησε από πέρσι, νομίζω 60 ευρώ το είχα πάρει)

είναι αρκετά ποιοτικό και επιτέλους μακρύ παντελόνι.
 
Top Bottom