Σε ποσα λεπτα "πεταει" μια bmw?

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Εγώ παιδιά μετά που έχω διαβάσει εδω ...εδώ και κάτι μήνες την βάζω τη μηχανή σε κλειστό γκαράζ επι πληρωμή...το οποίο έχει φύλακα και είναι συνδεδεμένο με το Αστυνομικό Τμήμα που είναι σε απόσταση 200 m απόσταση από το γκαράζ ...
Με κόστος 1 € την ημέρα ... Τη είναι 1 € την ημέρα άμα δεν έχεις κάποιον ιδιωτικό αξιοπρεπή χωρο φυλάξεις για την μοτοσυκλέτα σου έτσι ώστε, να κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια ...
Γιατί δεν ρωτάς βρε αγόρι μου και πετάς τα ευρά σου????
Το..... δικό σου δεν το θέλουν .......
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Για να μην ανοίγω νέο θέμα,postάρω εδώ κάτι που διάβασα στο fb και μου σηκώθηκε η τρίχα...του έκλεψαν του ανθρώπου και την GS και ένα VW Golf από κλειστό γκαράζ.
Εδώ θα βρείτε τη δημοσίευση μήπως θέλει κάποιος να την κοινοποιήσει.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια το πεταλο σαν επιλογη πως σας φαινεται?
Σκεφτομαι γι'αυτο: https://www.abus.com/eng/QR-Code/Granit-XPlus-54.
Αποψεις??

Εννοειται οτι θα το συνδιαζω με 2 disc-lock και συναγερμο με περιμετρικο.
Σκοπευω σε ταξιδι στην Ιταλια να την αφηνω σε parking επι πληρωμη οταν βολταρω και ψαχνομαι,ωστε να ειμαι πιο ησυχος.
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Άψογα. Έκανα βόλτα στα ίδια μέρη τον Αύγουστο του 2015 και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος απ τα πάρκινγκ των Ιταλών ειδικά στα χωριά της Τοσκάνης. Κάθε χωριό έχει το δικό του χώρο για να παρκάρεις , ανοιχτό μεν αλλά με πάρα πολλές μηχανές μέσα και μ ένα πέταλο θα είσαι σούπερ καλυμένος. Φαντάσου εμένα μ είδαν να παλεύω με την κλειδαριά του κράνους μου που είχε μαγκώσει και με περικύκλωσαν αμέσως μέχρι που ήρθε η γυναίκα μου με τα κλειδιά και χαλάρωσαν. :wtf,::wtf,:
 

chaosm

Μέλος
Εγώ παιδιά μετά που έχω διαβάσει εδω ...εδώ και κάτι μήνες την βάζω τη μηχανή σε κλειστό γκαράζ επι πληρωμή...το οποίο έχει φύλακα και είναι συνδεδεμένο με το Αστυνομικό Τμήμα που είναι σε απόσταση 200 m απόσταση από το γκαράζ ...
Με κόστος 1 € την ημέρα ... Τη είναι 1 € την ημέρα άμα δεν έχεις κάποιον ιδιωτικό αξιοπρεπή χωρο φυλάξεις για την μοτοσυκλέτα σου έτσι ώστε, να κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια ...
Αυτό το 'είναι συνδεδεμένο με το αστυνομικό τμήμα' στο είπε ο ιδιοκτήτης; εδώ παίρνεις τη τροχαία για τροχαίο και σου λέει πάρε την ασφαλιστική σου. Δεν ερχόμαστε εμείς. Σιγά μη κουνηθούν για το πάρκινγκ του ιδιώτη. Που στη τελική δε προβλέπεται κάτι τέτοιο
 

chaosm

Μέλος
Καλημερα!!! Τοσκάνη.Φλορεντια και γύρω γύρω...
Κωνσταντίνε καλημέρα. Εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να φτιάξω έναν αφαλό στο διπλό σταντ ώστε να βάλω ένα λουκέτο σφήνα (να μην έχει κενό να μπει κόφτης) και θα την πάρκαρα σε κλειστό. Έτσι θα μπλόκαρα το σταντ να ανέβει συνεπώς να πρέπει μετά να την πάρουν σηκωτη. Ότι μπαίνει σε δισκοπλακα δεν έχει πολύ αποτέλεσμα γιατί σπάνε τη δισκοπλακα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Άψογα. Έκανα βόλτα στα ίδια μέρη τον Αύγουστο του 2015 και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος απ τα πάρκινγκ των Ιταλών ειδικά στα χωριά της Τοσκάνης. Κάθε χωριό έχει το δικό του χώρο για να παρκάρεις , ανοιχτό μεν αλλά με πάρα πολλές μηχανές μέσα και μ ένα πέταλο θα είσαι σούπερ καλυμένος. Φαντάσου εμένα μ είδαν να παλεύω με την κλειδαριά του κράνους μου που είχε μαγκώσει και με περικύκλωσαν αμέσως μέχρι που ήρθε η γυναίκα μου με τα κλειδιά και χαλάρωσαν. :wtf,::wtf,:
Kοιτα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα μιας και δεν θα διανυκτερευσει η μηχανη σε τετοιο παρκιν.
Παρολα αυτα οσα περισσοτερα τοσο καλυτερα,οχι γιατι εισαι καλυμενος 100%,αλλα γιατι θα βαραει ο συναγερμος μερα μεσημερι και δεν νομιζω να το θελει καποιος σε ενα ιδιωτικο parking.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Κωνσταντίνε καλημέρα. Εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να φτιάξω έναν αφαλό στο διπλό σταντ ώστε να βάλω ένα λουκέτο σφήνα (να μην έχει κενό να μπει κόφτης) και θα την πάρκαρα σε κλειστό. Έτσι θα μπλόκαρα το σταντ να ανέβει συνεπώς να πρέπει μετά να την πάρουν σηκωτη. Ότι μπαίνει σε δισκοπλακα δεν έχει πολύ αποτέλεσμα γιατί σπάνε τη δισκοπλακα
Φιλε @chaosm καλη η ιδεα σου και πρεπει να δω κατα ποσο μπορω να την υλοποιησω...
Οσο για την δισκοπλακα δεν χρειαζεται να την σπασουν καν καμμια φορα...Πλεον ειναι απο τους πιο αναξιοπιστους τροπους προστασιας.
 

chaosm

Μέλος
Φιλε @chaosm καλη η ιδεα σου και πρεπει να δω κατα ποσο μπορω να την υλοποιησω...
Οσο για την δισκοπλακα δεν χρειαζεται να την σπασουν καν καμμια φορα...Πλεον ειναι απο τους πιο αναξιοπιστους τροπους προστασιας.
Σε τέτοιες περιπτώσεις που είναι για λίγες μέρες θα ζητάς εκεί που θα το παρκάρεις να σε βάζουν σε μέρος που είναι οι σταθεροί πελάτες και όχι μπροστά στην είσοδο του πάρκινγκ να φαίνεσαι. Κατά τα άλλα αφού θα είναι κλειστά δε νομίζω να έχεις θέμα.
 
Top Bottom