Σινεμαγκούγκου… «ΑΠΟΡΙΑ»!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Έτσι θα ονομάσω αυτό που αισθάνθηκα βλέποντας την λαμπρή –πλην ενός καθολική νομίζω- απουσία των μελών αυτού του forum, του οποίου το όνομα παραπέμπει ευθέως νομίζω σε χωμάτινες αναζητήσεις.

Καθολική απουσία των ανήσυχων και πολυάριθμων αντβεντουράδων που εκφράζονται εδώ μέσα. Δε θα το πίστευα, το είδα όμως.

Ο λόγος για την εκδήλωσηMarch Moto Madness Greece 2017 που έγινε στο Σοφικό Κορινθίας 1 και 2 Απρ. 2017, ένα βήμα από την Αθήνα.
Χωμάτινη βόλτα 130 περίπου χιλιομέτρων το Σάββατο, χωρίς να απαιτείται χρηματική συμμετοχή.
Παιχνίδια δεξιοτεχνίας με ειδικά διαμορφωμένα εμπόδια και έπαθλα-δώρα για τους διακριθέντες την Κυριακή.(υπάρχει σχετική αναφορά στο forum)
Επειδή αντίστοιχα έχω αναρωτηθεί και αλλού στο forum για την παντελή απουσία ελλήνων σε δωρεάν adventuretourπου προσφέρθηκε το 2016 σε ελληνικό rallyκαι επίσης δε βρίσκω απαντήσεις, παρακαλώ θερμά αν κάποιος θέλει και μπορεί, ας μου ρίξει λίγο φως με το «φακό» του μπας και βοηθηθώ να λύσω αυτή μου την «απορία».
Θα περίμενα μεγάλη συμμετοχή στο Σοφικό, έστω αυθημερόν επίσκεψη. Τι ή ποιος φταίει; Που κάνω λάθος;


ΥΓ.
Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά, όσοι συμμετείχαν πέρασαν όμορφα και το διασκέδασαν δεόντως, αυτό είναι σίγουρο. Παρακαλώ τους διοργανωτές να ανεβάσουν οπτικό υλικό από την εκδήλωση , να μας χαρίσουν όμορφες εικόνες, ίσως έτσι του χρόνου δεν θα έχω την ίδια «απορία»…
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Σε απαντηση της αποριας σου θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ειναι απολυτως δικαιολογημένη η απουσία των μελών αυτού εδω του φόρουμ καθώς οι ημερομηνίες του ΜΜΜ συνέπεσαν με την γιορτή που εγινε στο Λεωνιδιο και το 6ο οδοιπορικο Ιστορίας που διοργανώνει η Μοτοπαρεα Λεωνίδου !! Ενα event που καθε χρόνο κερδίζει επιπλέον μοτοσικλετιστές απο όλη την Ελλαδα λόγω της τρομερής οργάνωσης και της χαράς που προσφέρει σε όλους όσους λαμβάνουν μερος (φέτος 213 μοτοςυκλετες) ! Του χρόνου με το καλο πρεπει τα παιδια που διοργανώνουν το ΜΜΜ να προσέξουν λιγο τις ημερομηνίες :)
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Σε απαντηση της αποριας σου θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ειναι απολυτως δικαιολογημένη η απουσία των μελών αυτού εδω του φόρουμ καθώς οι ημερομηνίες του ΜΜΜ συνέπεσαν με την γιορτή που εγινε στο Λεωνιδιο και το 6ο οδοιπορικο Ιστορίας που διοργανώνει η Μοτοπαρεα Λεωνίδου !! Ενα event που καθε χρόνο κερδίζει επιπλέον μοτοσικλετιστές απο όλη την Ελλαδα λόγω της τρομερής οργάνωσης και της χαράς που προσφέρει σε όλους όσους λαμβάνουν μερος (φέτος 213 μοτοςυκλετες) ! Του χρόνου με το καλο πρεπει τα παιδια που διοργανώνουν το ΜΜΜ να προσέξουν λιγο τις ημερομηνίες :)

Σωστά το αναφέρεις, το έχω ήδη λάβει υπόψιν.
Μπράβο στη Μοτοπαρέα Λεωνιδίου για την επιτυχία, του χρόνου εύχομαι περισσότερη.
Όμως έτσι όπως το θέτεις, θέλεις να μου πείς οτι σύσωμο αυτό το forum συμμετείχε στο οδοιπορικό; Είναι δυνατόν όλοι; Φυσικά οι 213 μοτο δεν ήταν όλοι Αdvriders...
Αναρωτιέμαι για τα ανύσηχα μονοκύλινδρα και τους ορκισμένους(υπερβάλω) χωμάτινους αναβάτες τους που δεν έκαναν ασφαλτάδα Λεωνίδιο - Πάτρα. Πρωτίστως σ'αυτά αναφέρομαι. Και δευτερευόντως και στους υπολοίπους που δεν επέλεξαν άσφαλτο το ΣΚ.
Για επιλογή ημερομηνιών δεν έχω άποψη, δε με αφορά, δεν υπάρχει όμως λόγος να μην συμπίπτουν απαραιτήτως διοργανώσεις. Άλλωστε ήταν απολύτως ανόμοιες...
Το ερώτημά μου παραμένει λοιπόν.

Ηλία ευχαριστώ για την κατάθεση της γνώμης σου.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
:thinking::thinking::thinking:

αφού στο MMM 2017 δεν εμφανίστηκε σχεδόν κανένας από το φόρουμ και αφού στο Λεωνίδιο, πάλι δεν πήγε σχεδόν κανένας από το φόρουμ (και 3η επιλογή-πρόβλημα) και αφού δεν ποστάρανε φωτογραφίες από μοτοβόλτες αυτό το Σαβ/κο που είχε και τέλειο καιρό.... τι στο καλό κάνουν τα μέλη του φόρουμ????? οεο???? μήπως να το κλείσουμε το "μαγαζάκι"?? άντε με τους τόσους δήθεν, ντεμέκ και καλά ασφαλτινοχωμάτινους αλήτες μηχανόβιους!!!!

:thnkg::thnkg:

(προσωπικά είμαι ο πλεον αναρμόδιος και άσχετος να απαντήσω στην "απορία" σου, αφού έχω να πάω βόλτα από πέρυσι που έκανα το ταξιδάκι στο Γύθειο με τη γυναίκα.....)





:secret: προφανώς κάνω πλάκα... μη παρεξηγηθούμε κι όλας...
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
:thinking::thinking::thinking:

αφού στο MMM 2017 δεν εμφανίστηκε σχεδόν κανένας από το φόρουμ και αφού στο Λεωνίδιο, πάλι δεν πήγε σχεδόν κανένας από το φόρουμ (και 3η επιλογή-πρόβλημα) και αφού δεν ποστάρανε φωτογραφίες από μοτοβόλτες αυτό το Σαβ/κο που είχε και τέλειο καιρό.... τι στο καλό κάνουν τα μέλη του φόρουμ????? οεο???? μήπως να το κλείσουμε το "μαγαζάκι"?? άντε με τους τόσους δήθεν, ντεμέκ και καλά ασφαλτινοχωμάτινους αλήτες μηχανόβιους!!!!

:thnkg::thnkg:

(προσωπικά είμαι ο πλεον αναρμόδιος και άσχετος να απαντήσω στην "απορία" σου, αφού έχω να πάω βόλτα από πέρυσι που έκανα το ταξιδάκι στο Γύθειο με τη γυναίκα.....)





:secret: προφανώς κάνω πλάκα... μη παρεξηγηθούμε κι όλας...

Θοδωρή ευχαριστώ, σίγουρα δε θα παρεξηγηθούμε, αλλά...... δε με βοηθάς!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αν θες τη γνώμη μου, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης της απορίας σου, εκτός αν περιλαμβάνει βαθύτερα νοήματα, τα οποία (αν υπάρχουν) καλό θα ήταν να τα παρουσιάσεις πιο καθαρά ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μετεφερα το Τοπικ στην σωστη υποκατηγορια αφου αφορά μια διοργανωση εκτός Φορουμ ωστε να καταγραφει η κουβεντα και να παραμεινει εκει πιο σωστα ...:friendship:
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μετεφερα το Τοπικ στην σωστη υποκατηγορια αφου αφορά μια διοργανωση εκτός Φορουμ ωστε να καταγραφει η κουβεντα και να παραμεινει εκει πιο σωστα ...:friendship:
Το τοπικ δεν αφορά κάποια συγκεκριμένη διοργάνωση, αλλά προβληματισμό μου με αφορμή αυτή.
Πιο συγκεκριμένα (και έχω ξαναναφερθεί σαυτό) βρίσκω απορίας άξιο την ελάχιστη ή μηδενική συμετοχή σε οργανωμένα μοτοσυκλετιστικά δρώμενα που δεν απαιτούν χρηματική επιβάρυνση, και απευθύνονται στά υποτιθέμενα ενδιαφέροντα όσων βρίσκονται εδώ. (πχ rally κλπ. Παλαιότερα θυμάμαι ατυχείς από πλευράς συμετοχών δωρεάν offroad εκδρομές προσφερόμενες από γνωστή επιχείρηση αντιπροσώπευσης αξεσουάρ στην Αθήνα)
'Αρα Κώστα νομίζω ότι σωστά ανέβασα το τοπικ αρχικά, και ίσως πρέπει να αναθεωρηθεί η μεταφορά του;
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
αν θες τη γνώμη μου, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης της απορίας σου, εκτός αν περιλαμβάνει βαθύτερα νοήματα, τα οποία (αν υπάρχουν) καλό θα ήταν να τα παρουσιάσεις πιο καθαρά ;)


Η απορία είναι απλή και υπαρκτή, τι βαθύτερα νοήματα θα μπορούσε να περιλαμβάνει δηλαδή; Όχι βέβαια.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ο γαμπρος μου μαζι με την κορη μου θα ερχονταν στο ΜΜΜ....
μαζι με δυο φιλους του....
θα φορτωναν στο τρειλερ 3 μηχανακια συγκεκριμενα...
κοιτα ομως τι παιχτηκε σε αυτη την περιπτωση...
εγω με την κυρα-Αλεξανδρα ειχαμε πει οτι θα παμε στο οδοιπορικο του Λεωνιδιου...
καποιος ομως επρεπε να μεινει στη δουλεια...
μαντεψε ποιος....
η κορη βεβαια....
οποτε το ΜΜΜ φετος εχασε 3 συμμετοχες....
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Ο καθένας θα είχε τους λόγους του... Άλλος την απόσταση, άλλος την οικογένεια, άλλος τα φράγκα.... Τι σημασία έχει;

Η αλήθεια είναι πως θα έπρεπε όλοι μας να στηρίζουμε τις εγχώριες προσπάθειες που γίνονται κατά τόπους και να μη τους γυρνάμε την πλάτη. Επίσης φαντάζομαι πως θα ήταν κάτι όμορφο για το forum μία επισημη παρουσία μερικών μελών εκεί, κάτι που θα έφερνε πιθανον νέο κόσμο εδώ μέσα. Αυτονόητα πράγματα.......
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Τίποτα δεν είναι αυτονόητο για ολους φίλε @StepaS
Το καλό είναι πως υπάρχουν αρκετά δρώμενα κάθε τόσο, που δίνουν σε ολους μας μια δικαιολογία να δραπετεύσουμε από την καθημερινότητα μας και να "κοπαδιάσουμε" με φίλους είτε παλιους ή καινούργιους.
Τώρα αν ήταν πολλοί ή λίγοι στο κάθε event δεν λέει πολλά. Όλα αυτά γίνονται πιστεύω για να περνάμε καλά και όχι απαραίτητα για να μαζευτούν πολλοί.:friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Σωστά το αναφέρεις, το έχω ήδη λάβει υπόψιν.
Μπράβο στη Μοτοπαρέα Λεωνιδίου για την επιτυχία, του χρόνου εύχομαι περισσότερη.
Όμως έτσι όπως το θέτεις, θέλεις να μου πείς οτι σύσωμο αυτό το forum συμμετείχε στο οδοιπορικό; Είναι δυνατόν όλοι; Φυσικά οι 213 μοτο δεν ήταν όλοι Αdvriders...
Αναρωτιέμαι για τα ανύσηχα μονοκύλινδρα και τους ορκισμένους(υπερβάλω) χωμάτινους αναβάτες τους που δεν έκαναν ασφαλτάδα Λεωνίδιο - Πάτρα. Πρωτίστως σ'αυτά αναφέρομαι. Και δευτερευόντως και στους υπολοίπους που δεν επέλεξαν άσφαλτο το ΣΚ.
Για επιλογή ημερομηνιών δεν έχω άποψη, δε με αφορά, δεν υπάρχει όμως λόγος να μην συμπίπτουν απαραιτήτως διοργανώσεις. Άλλωστε ήταν απολύτως ανόμοιες...
Το ερώτημά μου παραμένει λοιπόν.

Ηλία ευχαριστώ για την κατάθεση της γνώμης σου.
Λοιπον φιλε Σπυρο ,εγω ειμαι μονοκυλινδρος και μ αρεσει και το χωμα.
Εγω λοιπον ειχα ενδιαφερθει για το Λεωνιδιο-Πατρα αλλα μια που οπως ειπες ειχε ολο ασφαλτο(οχι οτι δεν γουσταρω ασφαλτο,απλα αν πρεπει να διαλεξω ,προτιμω το χωμα)και πληροφορηθηκα μετα για το ΜΜΜ ,ειπα να παω στο Δευτερο.Ετσι λοιπον ρωτησα πια μερα εχει τα χωματινα χλμ και ηθελα να παω μονοημερη Σαββατο.Ελα ομως που πηγαν ολα στραβα μεσ την εβδομαδα κα επρεπε να δουλεψω το ΣΚ για να βγει η δουλεια!.
Επισης σε ενα αλλο θεμα(ΚΤΜ ραλυ ιταλιας)αναφερθηκες στο Hellas ralye το οποιο δεν ηξερα,λογω αυτης της πληροφοριας το εψαξα στο διαδυκτιο και το βρηκα ενδιαφερον,ομως ουτε εκει θα παω τελικα για τους εξης λογους:Οι συμμετοχες εχουν κλεισει ,πεφτει τις ημερομηνιες του Τροφφυ.
Αν εχεις καποιο αλλο ραλλυ η οτι αλλο τελος παντων να προτεινεις ειμαι ολος αυτια και παμε και μαζι αμα θες(πρωτα ο θεος)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το τοπικ δεν αφορά κάποια συγκεκριμένη διοργάνωση...
'Αρα Κώστα νομίζω ότι σωστά ανέβασα το τοπικ αρχικά, και ίσως πρέπει να αναθεωρηθεί η μεταφορά του;
Να σε πληροφορησω φιλε Σπυρο,αν και ειμαι σιγουρος οτι το εχεις διαπιστωσει και ο ιδιος πιθανον,οτι η Διαχειριστικη Ομαδα ,προσπαθει παντα,με καθε καλη διαθεση και χρονο που εχουμε,να αποτελει το Φορουμ αυτο ενα μοτοσυκλετιστικο καταφυγιο για ολους οσοι εχουν επιλεξει να βρισκονται εδω μεσα.Στα πλαισια αυτης της προσπαθειας,η ευρυθμη λειτουργια και σωστη οργανωση των γραφομενων ολων,αποτελει για εμας εναν στοχο διαχρονικα.Να εισαι σιγουρος και εσυ,οπως ολοι μας οτι η σωστη επιλογη και μεταφορα ενος ποστ ή θεματος περνά μεσα απο την αριστη συνεργασια,γνωση και αποψη που εχουμε εδω στη Διαχειριση,τοσο για την δομη του Φορουμ οσο και την καταλληλη θεματολογια των μηνυματων .

Το Τοπικ σου,σαφως και αφορα μια συγκεκριμενη διοργανωση, το ΜΜΜ.Ειναι μια διοργανωση,οπως πολλες που φιλοξενουμε και θα φιλοξενουμε γιατι ειμαστε φίλιοι σε τετοιες διοργανωσεις και πρωτοβουλιες,που αφορα την μοτοσυκλετα και τον μοτοσυκλετιστη,ακομα δε πιο πολυ τον χωματινο μοτοσυκλετιστη αφου εδω μεσα ειμαστε πολλοι τετοιοι ADVriders.Δεν προκειται ομως για μια διοργανωση που ξεκινα απο το ADVride,επισημη δραστηριοτητα τού Φορουμ,αλλά για μια ωραια και σεβαστη προσπαθεια και πρωτοβουλια τριτων μελων,ιδιωτων ή επαγγελματιων.Και ως τετοια δεν αφορα την κατηγορια "Γενικα" που ειχες σηκωσει το Τοπικ,αλλά την συγκεκριμενη κατηγορια που συζηταμε τωρα.θα διαπιστωσεις αν κανεις μια βολτα και στα υπολοιπα Τοπικ της Κατηγοριας οτι αφορουν ιδιες ενεργειες που στηριζουμε και αγαπαμε.

Ο προβληματισμος σου για την μη συμμετοχη των μελων εδω στην συγκεκριμενη διοργανωση νομιζω αγγιζει ή και ξεπερνα την προσωπικη επιλογη καθενος και παιζει με τα ορια της διακριτικοτητας...Δεν μας ενδιεφερε ποτέ ουτε θα το κανουμε ποτέ,τοσο ως Διαχειριστικη Ομαδα ADVride αλλά ουτε ως Κωστα Σπυρο Τασο Αλεξανδρα κλπ...ανακριτικά ή απολογητικα, ποιος θα παει που και γιατι...Αυτο που ειναι μεγιστο μελημα τοσο της Διαχειρισης οσο και ολων οσοι αγαπαμε την μοτοσυκλετα και το ADVride,ειναι να βλεπουμε μετα απο καθε διοργανωση,επισημη του Φορουμ ή τριτη πρωτοβουλια,να ποσταρουν οσοι συμμετειχαν με χαμογελο και γουστα,πόσο ωραια περασαν και να στοχευουμε ολοι να ειμαστε ολο και περισσοτεροι στο επομενο...Και αυτο ειναι που πρεπει να μας απασχολει και οχι ποιος πηγε που και γιατι οχι καπου αλλου...

Φιλικα...:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έτσι θα ονομάσω αυτό που αισθάνθηκα βλέποντας την λαμπρή –πλην ενός καθολική νομίζω- απουσία των μελών αυτού του forum, του οποίου το όνομα παραπέμπει ευθέως νομίζω σε χωμάτινες αναζητήσεις.

Καθολική απουσία των ανήσυχων και πολυάριθμων αντβεντουράδων που εκφράζονται εδώ μέσα. Δε θα το πίστευα, το είδα όμως.

Ο λόγος για την εκδήλωσηMarch Moto Madness Greece 2017 που έγινε στο Σοφικό Κορινθίας 1 και 2 Απρ. 2017, ένα βήμα από την Αθήνα.
Χωμάτινη βόλτα 130 περίπου χιλιομέτρων το Σάββατο, χωρίς να απαιτείται χρηματική συμμετοχή.
Παιχνίδια δεξιοτεχνίας με ειδικά διαμορφωμένα εμπόδια και έπαθλα-δώρα για τους διακριθέντες την Κυριακή.(υπάρχει σχετική αναφορά στο forum)
Επειδή αντίστοιχα έχω αναρωτηθεί και αλλού στο forum για την παντελή απουσία ελλήνων σε δωρεάν adventuretourπου προσφέρθηκε το 2016 σε ελληνικό rallyκαι επίσης δε βρίσκω απαντήσεις, παρακαλώ θερμά αν κάποιος θέλει και μπορεί, ας μου ρίξει λίγο φως με το «φακό» του μπας και βοηθηθώ να λύσω αυτή μου την «απορία».
Θα περίμενα μεγάλη συμμετοχή στο Σοφικό, έστω αυθημερόν επίσκεψη. Τι ή ποιος φταίει; Που κάνω λάθος;

ΥΓ.
Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά, όσοι συμμετείχαν πέρασαν όμορφα και το διασκέδασαν δεόντως, αυτό είναι σίγουρο. Παρακαλώ τους διοργανωτές να ανεβάσουν οπτικό υλικό από την εκδήλωση , να μας χαρίσουν όμορφες εικόνες, ίσως έτσι του χρόνου δεν θα έχω την ίδια «απορία»…
Το τοπικ δεν αφορά κάποια συγκεκριμένη διοργάνωση, αλλά προβληματισμό μου με αφορμή αυτή.
Πιο συγκεκριμένα (και έχω ξαναναφερθεί σαυτό) βρίσκω απορίας άξιο την ελάχιστη ή μηδενική συμετοχή σε οργανωμένα μοτοσυκλετιστικά δρώμενα που δεν απαιτούν χρηματική επιβάρυνση, και απευθύνονται στά υποτιθέμενα ενδιαφέροντα όσων βρίσκονται εδώ. (πχ rally κλπ. Παλαιότερα θυμάμαι ατυχείς από πλευράς συμετοχών δωρεάν offroad εκδρομές προσφερόμενες από γνωστή επιχείρηση αντιπροσώπευσης αξεσουάρ στην Αθήνα)
'Αρα Κώστα νομίζω ότι σωστά ανέβασα το τοπικ αρχικά, και ίσως πρέπει να αναθεωρηθεί η μεταφορά του;

Σπύρο υπάρχουν πάρα πολλές διοργανώσεις, εξαιρετικές από άποψη ενδιαφέροντος στο συγκεκριμένο είδος (χωματάδες, rally κλπ) που δεν πάει κόσμος. Π.χ. το Serres Rally που έχει κι αυτό κομμάτι "ερασιτεχνών" και βόλτας. Υπάρχουν και ανά 2μηνο σχεδόν, τα μισής ημέρας Trail Ride που πλέον είναι "παιχνίδια" κι όχι αγώνες και πάλι δεν πάει κόσμος σύσσωμος από εδώ. Κατά περίπτωση πάμε 2-3, 5-6 κλπ... Όπως κάτσει. Κι αυτό μια με δυο φορές το χρόνο, αν έχουμε τα κατάλληλα λάστιχα τότε , αν δεν παίζει κάτι άλλο κοντά κλπ.
Υπάρχουν κι ενδιαφέρουσες βόλτες σχεδόν κάθε ΣΚ εδώ μέσα, σε άσφαλτο και χώμα , στις οποίες πάνε από 3 έως 10-12. Δεν πανε καμιά 50ρια...
Δεν υπάρχει θέμα λοιπόν το "ποιος" διοργανώνει το κάθετι...
Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του τι θα κάνει.
Σε ότι αφορά το φόρουμ, εφόσον κάτι δεν ξεκινάει από εδώ (ως event δικό μας, του φόρουμ), πώς θα εκπροσωπηθεί το φόρουμ επίσημα? Κατά περίπτωση μπορεί να πάνε 2-3 άτομα από εδώ σε ένα event και να βάλουν και το όνομα του φόρουμ εκεί (καλή ώρα προχθές στο Οδοιπορικο), αλλά αυτό δεν είναι επίσημη εκπροσώπηση, ούτε καν εκπροσώπηση! Ρωτάνε όνομα ομάδας και σιγά μην είχαμε... ADVRIDE λοιπόν ως η εύκολη και πρόσφορη λύση.
Στην ουσία αυτό που ρωτάς, δεν έχει απάντηση. Ή αν θες έχει τόσες απαντήσεις, όσα και τα μέλη εδώ!
Άλλος γιατί πήγε το προηγούμενο ΣΚ κάπου, άλλος για λόγους δουλειάς, άλλος για οικογενειακούς λόγους, έρχεται Πάσχα και πολλοί σχεδιάζουν 5ήμερα κλπ.....
Αν θες μια απάντηση από μένα, επέλεξα το Οδοιπορικό γιατί είναι πανηγύρι και πέρσι που το έζησα μου προκάλεσε εθισμό και δεν ήθελα να το χάσω και 2ον διότι απαιτούσε χωμάτινα το ΜΜΜ. Τα οποία θα βάλω πάλι τέλος Μαϊου για το Troffy. Μέχρι τότε θέλω τα ασφάλτινα να κάνω καμιά βόλτα και με τη γυναίκα, ανοίγει κι ο καιρός ;)
Σ' αυτό το διαδικτυκό χώρο υπάρχουν τόσα πολλά που γίνονται, που όποιος ενδιαφέρεται για βόλτα με παρέα, σίγουρα θα βρει! Κι αυτό πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό!!!!

Στο θέμα της μεταφοράς δεν είμαι αρμόδιος να απαντήσω. Με κάλυψε η απάντηση του Μαθουσάλα όμως. Ειδικά όπως εξελίσσεται η κουβέντα, όλο και περισσότερο δικαιώνεται, μιας και μιλάμε για διοργανώσεις τρίτων. Όχι μελών του φόρουμ, αλλά επαγγελματιών κατά περίπτωση.


Καλημέρα και μακάρι να τα πούμε πιο διεξοδικά στα βουνά της βόρειας Πελοποννήσου τέλος Μαϊου!!! ;) :)
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Λοιπόν:

Προς mAthosalas
Κώστα η μετακίνηση του τόπικ δεν μ’ενοχλεί καθόλου και δεν έχω λόγο για τον τρόπο άσκησης των διαχειριστικών σου καθηκόντων. Κι εδώ μια χαρά είναι. Απλά αναρωτήθηκα αν έγινε ορθά, επειδή η νέα θέση «χρωματίζει» το θέμα που ξεκίνησα, ενώ επαναλαμβάνω είναι γενικό και αναφέρθηκε με αφορμή το Σοφικό. Σε αντιπαραβολή με το Λεωνίδιο το έθεσε ο Ηλίας ilai και όχι εγώ.
Τη μη συσχέτιση των δυο εκδηλώσεων ξαναναφέρω στην απάντησή μου σε σένα. Θα πρέπει να παρατηρήσεις ότι δεν έχω αγγίξει καν αυτό το ζήτημα. Δε με αφορά. Βέβαια πέρα από το να το αναφέρω δε μπορώ να σας το μεταδώσω αλλιώς.
Φυσικά και δεν προβληματίστηκα για τη μη συμμετοχή αναβατών ως μέλη ή αντιπροσώπευση του forum όπως αναφέρεις. Αυτό πάλι τι είναι; Δηλαδή εγώ με την παρουσία μου εκπροσωπώ κάποιο forum;
Τέλος, όχι φίλε Κώστα, απέχει πολύ απ’ το πραγματικό η αναφορά σου ότι ο προβληματισμός μου «παίζει με τα όρια της διακριτικότητας», και ούτε ζήτησα να ενημερώνεστε «ανακριτικά ή απολογητικά, ποιος θα πάει που και γιατί». Πλάκα κάνεις…
Βαριές κουβέντες, δε τις δέχομαι. Από πού τις συνάγεις;

Προς forester
Θοδωρή δε μίλησα ποτέ για οπουδήποτε εκπροσώπηση του forum, επίσημη, νόμιμη όπως αναφέρεις η μη. Δεν έχω σχέση μαυτά.
Το adventuretour του SerresRally δε γνωρίζω αν προσφέρεται δωρεάν γιατί δεν ευτύχισα να το ακολουθήσω πέρυσι. Τα trailrides όμως του Δημήτρη (Doc) απαιτούν συμμετοχή, γιαυτό και δεν αναφέρθηκαν.

Προςsugariasgeorge , KORAX, forester
Θέλατε να είστε στο Σοφικό και για κάποιους λόγους δεν το κάνατε. Αναφερθήκατε σ’αυτό αυθόρμητα. Το θέμα μου όμως δεν ήταν αυτό και δεν ζητήθηκε πουθενά από μένα η αναφορά σας σε προσωπικές σας επιλογές.
Τέλος αποσαφηνίζω αυτό που ήθελα εξαρχής να πω και ίσως δε το έθεσα απόλυτα σωστά αφού σχεδόν όλοι το εκλάβατε αλλιώς. (σαν το ανέκδοτο με τον πόντιο και το αντίθετο ρεύμα για όσους το ξέρουν…)
Με αφορμή το γεγονός του ΜΜΜ2017 και δυο τουλάχιστον ανάλογες παλαιότερες εμπειρίες μου, μου έκανε εντύπωση η ελάχιστη ή και μηδενική προσέλευση μοτοσικλετιστών που κοινό τους σημείο είναι το advriding, σε οργανωμένες εκδηλώσεις που προσφέρονται δωρεάν. Θα περίμενα (δεν απαιτώ) μεγαλύτερη προσέλευση.
Αυτό μόνο ως απορία, αλλιώς το θέμα θα ήταν: Σινεμαγκούγκου… «ΠΑΡΑΠΟΝΟ»

ΥΓ1 Προσωπικά θα ήθελα να είμαι ΚΑΙ στο Λεωνίδιο.

ΥΓ2 Θεωρώ όλες τις παρεμβάσεις καλοπροαίρετες και ευχαριστώ για τους «φακούς» σας.

ΥΓ3 Αν μετά από όλα αυτά μπέρδεψα κι άλλο τα πράγματα, αγνοήστε τα!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα.Ποια ακριβώς απάντηση περιμένεις να πάρεις γι'αυτά που ρωτάς?
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Η απαντηση μου σαφως και ηταν καλοπροαιρετη,πιστευω οτι επιασα το νοημα της αποριας σου και η απαντηση αφορουσε εμενα ,πιστευω και εγω οτι τετοιες εκδηλωσεις(ΜΜΜ,Ελλας ραλυ κλπ)αξιζουν να προωθουνται και να συμμετασχουμε ,συνεχιζω να περιμενω προτασεις ακομα και για συμμετοχη παρεα σου μιας και θεωρω οτι εισαι πιο ψαγμενος-ενημερωμενος απο εμενα σε τετοιου ειδους εκδηλωσεις.:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom