Σκέψεις για αγορά R1150gs Adventure

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Είχε τζόγο η πίσω ρόδα.
Διαγνωση μη εξουσιοδοτημενου : Ω μεγάλε πας για άξονα.
Διάγνωση εξουσιοδοτημένου : Λύσε την οριζόντια βίδα και ξανασφίξ την με loctite.(που οντως το διορθωσε)

Οποτε οταν ηρθε η ώρα για αλλαγή δίσκου,που θα πηγαινα?
Στον εξουσιοδοτημενο προφανως,με βάση τα δείγματα γραφής που είχα.
Η τιμή στο εξουσιοδοτημένο είναι αυτήν που είπε ο @jmar_oulis .
450 ΜΟΝΟ εργασία συν ανταλλακτικα.
Γύρω στο 700αρι.

Προφανως και δεν θα ξαναπαω γιατι πήρε ενα σκασμό λεφτά,του πα να ρίξει και μια γενική ματια,
και γυρναω σπίτι και δεν είχε δει καν λάδια.

Κακά τα ψέματα τα εξουσιοδοτημενα ειναι supermarket.
Να γινει η δουλεια να φυγει γιατι εχουμε αλλα 30.

Αλλα έχουμε ξεφύγει λίγο απ το τοπικ.
Πωπω με τοσα λεφτα θαχες κανει το KLX Καινουριο ρε,παντως ενας φιλος εφτιαξε τον συμπλεκτη στο 1150 του πολυ φθηνα ,το λυσαμε παρεα,τα εξοδα που εκανε ηταν τα εξης:
Καινουρια φερμουιτ με καρφωμα δισκου 55 γιουρο
καφεδες 5 γιουρο
Ποικιλια μεγαλη με αναψυκτικα 21γιουρο.
εχει κανει περιπου 18 χιλιαδες χιλιομετρα με τα φερμουιτ και ολα καλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πάρω 07 ή 09 με ESA ; Η διάφορα ειναι 2000 € περίπου αξίζουν;


Sent from my iPad using Tapatalk
Η esa....ειναι μια διευκόλυνση που θα την ήθελα, παρά τα κάποια προβλήματα που παρουσιάζουν.
Αν αξίζει τα 2000 ευρώ διάφορα, είναι μεγάλη κουβέντα.
Εγώ τα 2000 θα τα έκανα ένα καλό ταξιδι
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Η esa....ειναι μια διευκόλυνση που θα την ήθελα, παρά τα κάποια προβλήματα που παρουσιάζουν.
Αν αξίζει τα 2000 ευρώ διάφορα, είναι μεγάλη κουβέντα.
Εγώ τα 2000 θα τα έκανα ένα καλό ταξιδι
Η αν δεν θελει ταξιδι,με 2000 μπορει να αγορασει ενα σετ καλες επωνυμες αναρτησεις και να ειναι αλλο μηχανακι...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αν δεν θελει ταξιδι,με 2000 μπορει να αγορασει ενα σετ καλες επωνυμες αναρτησεις και να ειναι αλλο μηχανακι...
Και αυτό σωστό....
1200 ευρώ βάζεις ohlins
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να πάρω 07 ή 09 με ESA ; Η διάφορα ειναι 2000 € περίπου αξίζουν;


Sent from my iPad using Tapatalk
λυπαμαι που το λεω αλλα τα bmw παραγωγης 7/2006 μεχρι και 7/2008 ειναι τα καλυτερα!!
εκτος απο ενα που σουλατσαρει εδω μεσα που ειναι για σκραπ (ειναι μαυρο ψευδοαντβε,και εχει πολλα χλμ,κοινως παρταλι ουτε δισκο δεν εχει αλαξει)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Να πάρω 07 ή 09 με ESA ; Η διάφορα ειναι 2000 € περίπου αξίζουν;
Δημητρη, παρε του 2007 αν και του 2009 ειναι αισθητικα πιο ομορφα. Το θεμα που εχω βρει εγω με τα 2008 και 2009 ειναι οτι εχει κοντυνει περισοτερο η τελικη σχεση απο εκεινα του 2007 και δειχνουν να "ζοριζονται" γρηγοροτερα σε ταχυτητες πανω απο 160χμω.

ΥΓ Κριμα ρε φιλε που εδωσες το πανεμορφο 990 σου (ασπρο 2010αρι :cool:) αλλα το 1200 GS ειναι σαφως πιο all-rounder μηχανακι.
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Δημητρη, παρε του 2007 αν και του 2009 ειναι αισθητικα πιο ομορφα. Το θεμα που εχω βρει εγω με τα 2008 και 2009 ειναι οτι εχει κοντυνει περισοτερο η τελικη σχεση απο εκεινα του 2007 και δειχνουν να "ζοριζονται" γρηγοροτερα σε ταχυτητες πανω απο 160χμω.

ΥΓ Κριμα ρε φιλε που εδωσες το πανεμορφο 990 σου (ασπρο 2010αρι :cool:) αλλα το 1200 GS ειναι σαφως πιο all-rounder μηχανακι.
Ετσι ακριβως.....το 2008 και μετα πας με 160 και εχεις την αισθηση οτι πας 200....ενω το 2006-2007 στα 180 σε περνει ο υπνος...
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
λυπαμαι που το λεω αλλα τα bmw παραγωγης 7/2006 μεχρι και 7/2008 ειναι τα καλυτερα!!
Τα μεγάλωσαν με βατόμουρα και γάλα από φάρμα στο Βαυαρικό δάσος, δυτικά της Νυρεμβέργης γι' αυτό...

:ha:ha:ha:ha:ha:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ετσι ακριβως.....το 2008 και μετα πας με 160 και εχεις την αισθηση οτι πας 200....ενω το 2006-2007 στα 180 σε περνει ο υπνος...
Όχι ακριβώς.......αλλα υπάρχει μια διαφορα.:D
 
Top Bottom