Σκέψεις για multi!!

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παρτο Λιακο!!!!
Εμένα μου την γλύτωσε, πριν ένα μήνα.
Είναι το καλύτερο. ...και πρωτοπορο
Εσυ μην δεις κανενα τέκνο !!!!να γραφει κάτι !!
Αμέσως να πεταχτείς !!!!!!!


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Χαχαχαχα θα δουμε μέσα στο χειμώνα θα ψαχτούμε καλά και αν ειναι καλά τα πράγματα και παρω κατι θα ειναι το multi . Τώρα και 2010 να ειναι αν το βρω σε καλή τιμή και με αλλαγμένο το καπάκι (Χαχαχαχ) θα το παρω! Εκτός και αν πέσουν τα 13 άρια και πάω προς τα εκεί!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Spy89

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Multistrada 1200s
Η παρτίδα του 2010 ειχαν θεμα κυρίως με κεφαλες... τις αλλάζουν εως το 2017 λενε αλλα οπως εχω διαπιστώσει απο πρωτο χερι, οτι ο,τι μικροβλακιουλα έβγαλε το δικο μου (2011) εκτος εγγυήσης το άλλαξαν με goodwill και δεν εχω πληρωσει τιποτα. Δεν εχω ξαναδει τοσο καλη αντιμετώπιση εταιρείας προς τον πελάτη! Αρα αν δεν αλλάξει κατι ριζικά στην πολιτική θα τις αλλαζουν και μετα το 17... τωρα το 2010-2012 είναι λιγο πιο αγριο το μοτερ, σε ωθεί να πηγαινεις τερμα... καμια σχεση με κτμ για το λογο οτι γίνονται παρόμοια σχόλια. Το 2010-2012 έχει ολινς με οτι αυτο συνεπάγεται. Με 300 ευρω αγοραζεις τον καινουργιο εγκεφαλο της ολινς και τον βαζεις μονος σ επανω και γινονται ημιενεργητικες οι αναρτήσεις. Δε θα το βαρεθεις ποτε και καθε μερα θα θελεις να το οδηγησεις σαν να ειναι η πρωτη μερα.... το μονο αρνητικό για εμενα ειναι τα τσουχτερα σέρβις καθε 24000κμ.. ολα τ αλλα 75ευρω και γινονται σερβις και σε αναρτήσεις!!! Με πρωτη φορα τα 36000 σύμφωνα με το μανιουαλ!!! Σε ταξίδι εισαι άρχοντας, με τριβαλιτσο και μπαγκστερ εχω ταξιδεψει πηγαίνοντας με 200-220 για 200κμ και ημουν κύριος!(θελω να τονισω δλδ οτι δεν κουνάει και εχεις καλη καληψη απο τον αερα).. Μετα ηθελα βενζίνη :Ρ.. επισης η αν ταξιδευεις νορμαλ δεν καει. Αν τρεχεις καιει σαν ενα ktm, δλδ αρκετά! Το 13-14 λενε οτι καει λιγο λιγότερο σε νορμαλ ταχύτητες και η μεγαλη τους διαφορα είναι οτι σκορτσαρει λιγοτερο.. αν δεν πηγαινεις απο φαναρι σε φαναρι μεσα στην πόλη δε θα σε ενοχλήσει αυτο.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Με κάλυψες πλήρως και ακριβώς τα ίδια μα ακριβώς μου ειπε και άλλος ένας κάτοχος multi χθες! Μου κανει 100% θα το παρω μονο αυτο κοιτάω απλά σε λιγο καιρο θα γίνει η αγορά όχι ακόμα! Και λογικά σε κόκκινο θα το προτιμήσω σαν το χρώμα που έχει η εταιρεία χρόνια τώρα!! Ολα και ολα ειμαι παραδοσιακός σε αυτά!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με κάλυψες πλήρως και ακριβώς τα ίδια μα ακριβώς μου ειπε και άλλος ένας κάτοχος multi χθες! Μου κανει 100% θα το παρω μονο αυτο κοιτάω απλά σε λιγο καιρο θα γίνει η αγορά όχι ακόμα! Και λογικά σε κόκκινο θα το προτιμήσω σαν το χρώμα που έχει η εταιρεία χρόνια τώρα!! Ολα και ολα ειμαι παραδοσιακός σε αυτά!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
ελα πες την αληθεια!!!!!!
ειδες την πινακιδα του κιτρινου θερμοσιφωνα και σε επιασε παραζαλη
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
ελα πες την αληθεια!!!!!!
ειδες την πινακιδα του κιτρινου θερμοσιφωνα και σε επιασε παραζαλη
Αυτη ειναι η αλήθεια αλλα τώρα όταν παρω αυτο το εργαλείο θα βλέπεις εσυ τη δίκη μου!! Η μαλλον δεν θα τη βλέπεις θα την εχω κρυμμένη στην ουρίτσα!! Χαχαχχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτη ειναι η αλήθεια αλλα τώρα όταν παρω αυτο το εργαλείο θα βλέπεις εσυ τη δίκη μου!! Η μαλλον δεν θα τη βλέπεις θα την εχω κρυμμένη στην ουρίτσα!! Χαχαχχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
αν παρεις αυτο θα ζεστενεις τα λαστιχα σου με μενα μονο!!!!!!
εκτος και αν με δεις με κανενα xr!!!!!!!!!!
 

Spy89

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Multistrada 1200s
Αν αγορασεις κανε την υπέρβαση και παρε το με το κιτ της τερμι... αν δε θελεις την εκπληκτική φασαρια π κανει εχε το τουλαχιστον με σιγαστήρα. Εντελώς αλλη διαφορα στη λειτουργία και το κυριότερο δε θα ακουσεις σχεδον ποτε το βεντιλατερ... δεν ανεβαζει θερμοκρασία με τπτ! (Ενας λογος για τις κεφαλες εχω ακουσει ειναι και η θερμοκρασια που κρατάει ο καταλύτης οπως και το ψυκτικό π εβαζαν απο μαμα). Επίσης σκορτσαρει λιγοτερο και παει περισσότερο :Ρ.. Δες απο κοντα τα χρώματα και οχι απο τις φωτος.. ισως αλλάξεις γνωμη ;-)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αν αγορασεις κανε την υπέρβαση και παρε το με το κιτ της τερμι... αν δε θελεις την εκπληκτική φασαρια π κανει εχε το τουλαχιστον με σιγαστήρα. Εντελώς αλλη διαφορα στη λειτουργία και το κυριότερο δε θα ακουσεις σχεδον ποτε το βεντιλατερ... δεν ανεβαζει θερμοκρασία με τπτ! (Ενας λογος για τις κεφαλες εχω ακουσει ειναι και η θερμοκρασια που κρατάει ο καταλύτης οπως και το ψυκτικό π εβαζαν απο μαμα). Επίσης σκορτσαρει λιγοτερο και παει περισσότερο :Ρ.. Δες απο κοντα τα χρώματα και οχι απο τις φωτος.. ισως αλλάξεις γνωμη ;-)
Πολύτιμες πληροφορίες πραγματικά!!
Για το χρώμα δεν κολλάω πάντως πλάκα κάνω! Αυτο που θα αγοραςω με ενδιαφέρει να ειναι καλο και περιποιημένο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Με το καλο ρε φιλε, τα απωθημενα ειναι οτι χειροτερο υπαρχει!! οποτε χτυπα το...
Απλα η γνωμη μου(τι θα εκανα εγω δηλαδη αν ημουν στη θεση σου) πριν το παρεις σκεψου ποσο θελεις να το κρατησεις..δηλαδη αν δεν εχεις σκοπο να το παντρευτεις θα δωσεις κατι παραπανω να παρεις σωστο μηχανακι, αν το θες απλα για κανα χρονο μαξ να κανεις 2-3 ταξιδια κλπ μπορεις να παρεις και ενα απο τα πρωτα μοντελα πχ του 10' φθηνοτερο για να ξαναφυγει ευκολα.. ;)

Καλοταξιδο :p
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αν αγορασεις κανε την υπέρβαση και παρε το με το κιτ της τερμι... αν δε θελεις την εκπληκτική φασαρια π κανει εχε το τουλαχιστον με σιγαστήρα. Εντελώς αλλη διαφορα στη λειτουργία και το κυριότερο δε θα ακουσεις σχεδον ποτε το βεντιλατερ... δεν ανεβαζει θερμοκρασία με τπτ! (Ενας λογος για τις κεφαλες εχω ακουσει ειναι και η θερμοκρασια που κρατάει ο καταλύτης οπως και το ψυκτικό π εβαζαν απο μαμα). Επίσης σκορτσαρει λιγοτερο και παει περισσότερο :Ρ.. Δες απο κοντα τα χρώματα και οχι απο τις φωτος.. ισως αλλάξεις γνωμη ;-)

εχω οδηγησει multi με το κιτ της τερμ/νι , και ακομα το εχω στο μυαλο μου (σφραγιδα εγινε) , επισης του φιλου μου του χαλασε το ηλ/νικο κλειδι
και του αλλαξαν τα υγρα ψυγειου ( ολα ανακληση) ,απο τα πρωτα μοντελα!
 

Spy89

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Multistrada 1200s
Κι εμενα μ χαλασε το ηλεκτρονικο κλειδί πριν 2 βδομαδες και εχω του 2011 μοντελο και το αλλάζω αυριο με goodwill! Μεσα σε μια βδομαδα μ απάντησαν θετικά!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όσοι έχουμε κάνει βόλτα την κούκλα Ιταλίδα. .....δεν έχουμε αναφερθεί στο κυριότερο πρόβλημα που προκαλεί στα χέρια του αναβατη.
Είναι η επιμήκυνση των χεριών σε κάθε άνοιγμα του γκαζιου:p
Θα χρειαστείς και καινούργια γκαρνταρομπα:D

advφον!!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Αν αγορασεις κανε την υπέρβαση και παρε το με το κιτ της τερμι...
Το είχε φίλος και είχε την "κακή συνήθεια" να βγάζει τα καυσαέρια πάνω στο πίσω φλάς και να το λιώνει. Τελικά το πούλησε (το κιτ) και ησύχασε. Παρουσιάστηκε και σε άλλους ή ήταν μεμονωμένο περιστατικό;
 

Spy89

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Multistrada 1200s
Το είχε φίλος και είχε την "κακή συνήθεια" να βγάζει τα καυσαέρια πάνω στο πίσω φλάς και να το λιώνει. Τελικά το πούλησε (το κιτ) και ησύχασε. Παρουσιάστηκε και σε άλλους ή ήταν μεμονωμένο περιστατικό;
Σου μαυρίζει λιγο το φλασακι αλλα με πλυσιμο καθαριζει... καμια απολύτως παραπανω φθορα...
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Σπύρο, για λιώσιμο μιλάω, κυριολεκτικά, κρεμούσε προς τα κάτω σαν λιωμένο κερί λέμε.
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Μέλος
Όνομα
ΛΕΥΤΕΡΗΣ MULTI
Μοτό
DUCATI MULTISTRADA
Γειά σας. Έχω πάρει το moulti εδώ και ένα εξάμηνο μοντέλο 2014. Ήμουν κάτοχος SMT 990 (μέρα με την νύχτα η δύο μηχανές). Για τα μοντέλα 2010 έως 2012 είχαν όντως θέμα με τα κεφάλαρια και το λυσαν εν μέρει με αλλαγή παραφλου. Για το 2010 είχε ένα ακόμα θέμα με το ρολεμαν στροφαλου. Τώρα όσο αφορά για το 2013 και μετά είναι μια άλλη μηχανή, είναι σε όλα βελτιωμένο από τραξιονκοντρολ έως και abs όσο για το κεφαλάρι εκτός που δεν σπάει και εχει δίπλα μπουζί δίνει και περισσότερη δύναμη 8 άλογα και 0.8 ροπή.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s


Στα 15 μου, έπλασα στην φαντασία μία μηχανή που ήτανε μαύρη με χρυσό, τότε γνώρισα μία παρέα μοτοσικλετιστων και με ενθουσιασμό τους μιλούσα για το πώς ονειρευομουνα την τέλεια μηχανή. Όλοι γέλασαν!!! Και ο ένας μου είπε.... Καλά.. Τώρα μας δουλεύεις ρε φιλε!!! Ήταν ο Γιώργος Τζούμας, μέχρι και τώρα φίλος. Όταν είδα το 900 darmah δεν πίστευα στα μάτια μου!!! Εάν υπήρχε επιλογή (για όλα τα Multistrada) θα το έπαιρνα σε μαύρο με χρυσό
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λοιπόν χαρη φτιάξε ενα θέμα
Ντουκατι και η ιστορία της
Η οπως θελεις εσυ !;;;;
Τι λες ;;;
 
Top Bottom