Σκίσιμο πίσω ελαστικού Heidenau K-60 Scout

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σήμερα μίλησα με τον τοπικό αντιπρόσωπο όπου είχε γίνει και η τοποθέτηση των ελαστικών και ο οποίος έχοντας δει το εν'λόγω σκίσιμο δεν μου έδωσε και πολλές ελπίδες αντικατάστασης στα πλαίσια της εγγύησης και αυτό γιατί υποτίθεται οτι είχε ήδη μιλήσει με τα κεντρικά και επειδή το ελαστικό είναι κατασκευής 2014 (19/14) μάλλον δεν θα το καλύψει η εγγύηση η οποία κατα τον αντιπρόσωπο πάντα καλύπτει ελαστικά έτους 2015 και μετά.
Του εξήγησα οτι δεν είναι λογικό να μην καλύπτει τις πιο παλιές παρτίδες και να καλύπτει τις καινούριες.
Η κουβέντα φυσικά έμεινε στην μέση και θα περιμένω την οριστική απάντηση σύντομα.
Υπόψιν οτι το λάστιχο τοποθετήθηκε στις 21/11/2014 και εώς σήμερα έχει λιγότερα απο 7000 km.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
κ εμενα εχει στο τακουνι..θ ανεβασω και φωτο σε λιγο..και δεν το χω ουτε ενα μηνα πανω..κανα 800 χμ να εχω κανει..δεν τα ξαναβαζω..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εχω κανει ωραια χλμ με αυτα τα λαστιχα οπως κ με τα εκ Τουρκιας αλλα τετοια περιστατικα ασταθειας στις διαδικασιες παραγωγης με εστειλαν πισω στις ακριβες εταιριες.

Το ιστορικο παρομοιων περιστατικων λεει πως μπορει να βγαλει αλλες 3000 χλμ ανετα το θεμα ειναι Θενο αν αυτο το ρισκο το επιτρεπεις εσυ στον εαυτο σου.

adv phone
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure

Να και το δικο μου..το εβαλα πριν απο 800 χμ και το μονο χωμα που πατησα ηταν για να παω τσιλαιρο και θαψα στην Ευβοια..ουτε 10 χμ συνολικα..Ειναι στο τακουνι μεν αλλα αδικαιολογητο για μενα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Να και το δικο μου..το εβαλα πριν απο 800 χμ και το μονο χωμα που πατησα ηταν για να παω τσιλαιρο και θαψα στην Ευβοια..ουτε 10 χμ συνολικα..Ειναι στο τακουνι μεν αλλα αδικαιολογητο για μενα...
Αυτό πάντως μου φαίνεται πιο ύπουλο απο το δικό μου...:waiting:
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Ασσχετα με τις ρωγμές,σαν λάστιχο ειστε ευχαριστημένοι?
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Αυτό πάντως μου φαίνεται πιο ύπουλο απο το δικό μου...:waiting:
να πεις οτι το πηγαινα βουνο και το βγαλα ετσι παει στο καλο..Αλλα για 10 χιλιομετρα να γινει ετσι τι να πω..επισης δεν εχω εξετασει ποσο βαθυ ειναι..θα το παω να το εξετασει εκει που το βαλα..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ασσχετα με τις ρωγμές,σαν λάστιχο ειστε ευχαριστημένοι?
Εάν εξαιρέσεις ένα βουητό που βγάζει το μπροστά λάστιχο και το ότι υστερεί στις λάσπες σε σχέση με τα τακουνάτα εγώ είμαι ευχαριστημένος στην συγκεκριμένη μοτό.
Καλό εώς πολύ καλό κράτημα στο στεγνό και άνω του μέσω όρου στο βρεγμένο.
Καλή χιλιομετρική απόδοση.
Κανά δυο φορές έχασα το μπροστινό απο πέρασμα στεγνού σε νερό υπο κλίση σε στροφή με 80-100 km/h :eek: αλλά την γλύτωσα ευτυχώς μόλις ξαναπάτησε στεγνό.:)
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Εάν εξαιρέσεις ένα βουητό που βγάζει το μπροστά λάστιχο και το ότι υστερεί στις λάσπες σε σχέση με τα τακουνάτα εγώ είμαι ευχαριστημένος στην συγκεκριμένη μοτό.
Καλό εώς πολύ καλό κράτημα στο στεγνό και άνω του μέσω όρου στο βρεγμένο.
Καλή χιλιομετρική απόδοση.
Κανά δυο φορές έχασα το μπροστινό απο πέρασμα στεγνού σε νερό υπο κλίση σε στροφή με 80-100 km/h :eek: αλλά την γλύτωσα ευτυχώς μόλις ξαναπάτησε στεγνό.:)
Aυτο ακριβως...μην πατησεις σε στεγνο κατουρα σκυλου εφυγες και μην πας σε λασπη..στα υπολοιπα πολυ καλο...
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Βουητο; Θεμο σε βρίσκω πολύ συγκρατημενο. Μιλάμε σε παίρνει τα αυτιά. Ειδικά με κάποια οδοστρωματα οργιαζει. Το συνηθίζεις όμως.
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Έλα μωρέ. Για ένα σκισιματάκι.
Πέρα από την πλάκα, έχουν αναφερθεί πολλές φορές σκισίματα στο συγκεκριμένο ελαστικό.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βουητο; Θεμο σε βρίσκω πολύ συγκρατημενο. Μιλάμε σε παίρνει τα αυτιά. Ειδικά με κάποια οδοστρωματα οργιαζει. Το συνηθίζεις όμως.
Οταν έχεις δοκιμάσει Sahara και κάποια τρακτερωτά ναι είναι βουητό.
Συν οτι στο Gs είναι φασαρία αλλά στο 950 βουητό...;):D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom