Σκιτσοζωγραφίζοντας & άλλες Καλλιτεχνικές ασχολίες

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Έτσι είναι όταν το σπίτι σου είναι ανοιχτό για φίλους... ;)
Όσο για τα υπόλοιπα ας προσέχατε...:p
xaxaxaxaxaxa εγώ τις τρώω μόνο με λαστιχένια, έχουμε κάνει εξήγηση, είμαι σκληρός τι να λέμε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
xaxaxaxaxaxa εγώ τις τρώω μόνο με λαστιχένια, έχουμε κάνει εξήγηση, είμαι σκληρός τι να λέμε
Έτσι..
Κράτα χαρακτήρα πασά μου... :roflmao:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ρε καλλιτέχναδες να σας ρωτήσω.
Επειδή κάνω που και που κάνα παιδικό δωμάτιο...
Το κοκκινοπο χρώμα του τελευταίου iron man πως θα το πετύχω,η έστω να το πλησιάσω λίγο;
Κάτι τέτοιο δλδ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε καλλιτέχναδες να σας ρωτήσω.
Επειδή κάνω που και που κάνα παιδικό δωμάτιο...
Το κοκκινοπο χρώμα του τελευταίου iron man πως θα το πετύχω,η έστω να το πλησιάσω λίγο;
Κάτι τέτοιο δλδ.
Πας σε κατάστημα με χρώματα και βάση χρωματολογίου επιλέγεις αυτό που είναι ποιο κοντά σε αυτό που θες.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
δεν αξιζει τον κοπο να το κανω ετσι συν οτι θα χρειαστω λιγο χρωμα.
εδω που ειμαι τα βασικα ακρυλικα βρισκω σε χρωματοπωλειο και τα αναμιγνυω,ελεγα μηπως φερω το κοκκινο καπως πιο κοντα σ αυτο του αηρον μαν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
δεν αξιζει τον κοπο να το κανω ετσι συν οτι θα χρειαστω λιγο χρωμα.
εδω που ειμαι τα βασικα ακρυλικα βρισκω σε χρωματοπωλειο και τα αναμιγνυω,ελεγα μηπως φερω το κοκκινο καπως πιο κοντα σ αυτο του αηρον μαν.
Για δες παρακάτω...
Ίσως με λίγο πορτοκαλί στο κόκκινο να πετύχεις την απόχρωση που θες.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ρε καλλιτέχναδες να σας ρωτήσω.
Επειδή κάνω που και που κάνα παιδικό δωμάτιο...
Το κοκκινοπο χρώμα του τελευταίου iron man πως θα το πετύχω,η έστω να το πλησιάσω λίγο;
Κάτι τέτοιο δλδ.
Παρομοιο "σκοτωμενο" κοκκινο αλλα πιο σκουρο πετυχα βαζοντας σταδιακα μαυρο Δεν ηταν ομως "καθαρο" κοκκινο Για δοκιμασε το
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Το κοκκινοπο χρώμα του τελευταίου iron man πως θα το πετύχω,η έστω να το πλησιάσω λίγο;
Απλώς ρωτάς μία γυναίκα......


Φαντάζομαι πως σταδιακά μαύρο και κίτρινο θα σου δώσουν αυτό το σκούρο πορτοκαλοκόκκινο που βλέπω στην οθόνη μου. (Μάλλον...)
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Παρομοιο "σκοτωμενο" κοκκινο αλλα πιο σκουρο πετυχα βαζοντας σταδιακα μαυρο Δεν ηταν ομως "καθαρο" κοκκινο Για δοκιμασε το
καπως ετσι θα το δοκιμασω και βλεπουμε..
δε θα ασχοληθω και παραπανω.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
"Εκεί που πήγαινα με σπασμένη 3η μου έφυγε το μπροστινό" έτσι θα το ονομάσω όταν τελειώσει.

Γιατί να βλέπουμε πάντα αστεράκια όταν σαβουριαζόμαστε ενώ υπάρχουν τόσο ωραία χρώματα και σχήματα?

Μια καλλιτεχνική προσέγγιση στις στιγμές μετά το μπαμ και πριν το ασθενοφόρο. Το έργο είναι βιωματικό από παλαιότερες επωδυνες εμπειρίες.

:hh:

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τυπώσαμε στη δουλειά το 22 ένα λεύκωμα αφιερωμένο στα πολεμικά καταφύγια της Αθήνας από τα πιο παλιά της εποχής του Μεταξά ως και τα πιο σύγχρονα. Κράτησα λοιπόν μερικά τυπογραφικά από τα σκάρτα.
Πάνω σε ένα από αυτά τα 16 σελίδα πάτησα λοιπόν και κράτησα μόνο δύο σελιδες. Η μια είναι μια σκέτη μαύρη σελίδα και η άλλη δείχνει την φωτογραφία μιας ειδικής μεταλλικής πόρτας που ασφάλιζε το καταφύγιο από νερά, αέρια, εκρήξεις κτλ.

Αυτές τις μέρες που είμαι σε καραντίνα προσπάθησα να της δώσω ανθρώπινη μορφή και μάλιστα απροσδιόριστου φύλλου με την τεχνική του collage art που λένε και στο χωριό μου.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ένα μνημείο για τα θύματα των Τεμπών. Σκέψη και δημιουργία της Έλενας με μοναδικό της ερέθισμα ότι βλέπει (στο σπίτι της τουλάχιστον ελάχιστα) και ακούει γύρω της.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ένα μνημείο για τα θύματα των Τεμπών. Σκέψη και δημιουργία της Έλενας με μοναδικό της ερέθισμα ότι βλέπει (στο σπίτι της τουλάχιστον ελάχιστα) και ακούει γύρω της.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπράβο στο κορίτσι που έφτιαξε κάτι πολύ ιδιαίτερο και όμορφο για ένα γεγονός πολύ σκοτεινό. Αν τα περισσότερα παιδιά μεγάλωναν με τέτοιο τρόπο θα ήμουν πιο αισιόδοξος για το μέλλον αυτού του τόπου.
Δεν είναι όλα για προετοιμασία για πανελλήνιες και κυνήγι των πτυχίων. Σε χώρες με αξιόλογο σύστημα εκπαίδευσης η καλλιέργεια και η ανάπτυξη της φαντασίας των παιδιών είναι βασική αρχή. Εμείς εδώ στα σχολεία τα εκπαιδεύουμε ή καλύτερα τα παιδεύουμε σύμφωνα με την νεοελληνική αργκό και όχι με την ετυμολογία της λέξης στην αρχαιότητα.
Στο δικό μας μικρόκοσμο αυτά τα μαθήματα έχουν υποβαθμιστεί και μάλιστα σκοπεύει η πολιτεία να τα καταργήσει.

Μπράβο στην Έλενα και απ' ότι βλέπω ενώ είναι εντός θέματος το οποίο είναι εξαιρετικά βαρύ, στο κάτω μέρος τα χρώματα που έχει χρησιμοποιήσει δείχνουν μια ισορροπημένη ψυχή και βοηθούν την σύνθεση αφού δίνει επιπλέον ερέθισμα στο θεατή να σκεφτεί περισσότερο και πιο σφαιρικά επί του θέματος . Οτι γίνεται στην ζωή και τον θάνατο δηλαδή. Και μπράβο της που τόλμησε να βάλει χρώμα.

Αυτά τα χρώματα μας αρέσουν πολύ. Κάτι αλλά μπλε, πράσινα και κόκκινα τα έχουμε σιχαθεί.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μια σημερινή δημιουργία της Έλενας χωρίς καμιά υπόδειξη ή παρότρυνση για το θλιβερό αυτό γεγονός.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom