Σκιτσοζωγραφίζοντας & άλλες Καλλιτεχνικές ασχολίες

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βελτίωσαν ενα παλιό ελεύθερο με ένα μικρό καβαλετο που το είχα ξεκινήσει το 1991 (φεεεεεεέτααααα)

Εβαλα vintage γυαλιά στην Μα νου λααα και έστησα ένα κολάζ που έχει πολύ δουλειά ακόμα...

(Βόλτα δεν πήγα τελικά, σνιφ)


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έφτιαξα ένα μπλογκ με κάποιες δουλειές μου και λίγο "σάλτσα".

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ο Πιγκάλ (το όνομα προέκυψε επειδή τον έχουν όλοι χεσμένο).

Έχει λαλήσει λίγο λόγω της άτιμης κοινωνίας που άλλους τους ανεβάζει κι άλλους τους κατεβάζει στα τάρταρα. Ζει στο περιθώριο και σχεδιάζει καιρό την εκδήκησή του.

Στο επόμενο τρόφι, θα παγιδευσει με εκρηκτικά το klr του korax όπως και άλλων γρήγορων πλην των ΚΤΜ που δεν χρειάζεται γιατί ανατινάζονται μόνα τους, για να τους περάσει και επιτέλους να καθιερωθεί στην πιάτσα ως ένας γρήγορος κακός.

Το ίνδαλμα του είναι ο Τζόκερ από την τελευταία ταινία και προσπαθεί να του μοιάσει.

(Είναι 50Χ70, νεροχρωμα και κολάζ)


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η γιαγιά μου η Αγγελικώ, που άκουγε τα σμυρνέικα και έκλαιγε.

Αυτό το πάω αργά, με ρυθμούς ανατολίτικους, με συνοδεία εκλεκτής μουσικής, με τσίπουρο και μεζέ.





Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τα βραδάκια που χω όρεξη και χρόνο χαλαρώνω παλεύοντας αυτά στο ησυχαστήριό μου.

Πάντα συνοδεία μεζέ και τσίπουρου μια και κρυώσε ο καιρός και η μπύρα δεν τραβιέται.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σχεδόν τελείωσε και αυτό. Είναι 50Χ70 φτιαγμένο αποκλειστικά με ξυλομπογιές σε χαρτί μπριστόλ 250 gr. Δεν έχω φωτογραφική μηχανή και αναγκαστικά χρησιμοποίησα την κάμερα του κινητού.

Μια παρουσίαση

 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σχεδόν τελείωσε και αυτό. Είναι 50Χ70 φτιαγμένο αποκλειστικά με ξυλομπογιές σε χαρτί μπριστόλ 250 gr. Δεν έχω φωτογραφική μηχανή και αναγκαστικά χρησιμοποίησα την κάμερα του κινητού.

Μια παρουσίαση

Εξαιρετικό...!!! :friendship:
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Εύγε Κωνσταντίνε :ok:, τέχνη που δεν κατέχω στο ελάχιστο, .... είσαι εντουράς εσύ παιδί μου ; :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κάτι που φτιάχνω για ένα πολύ καλό φιλαράκι και γείτονά μας στην Σάμο ο οποίος φτιάχνει κατασκευές με ξύλα που βρίσκει στις παραλίες.

Αν και υδραυλικός στο επάγγελμα, φτιάχνει μοναδικές ξύλινες κατασκευές - έργα τέχνης.

(Είναι σε 50 Χ 70 cm)

 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάτι που φτιάχνω για ένα πολύ καλό φιλαράκι και γείτονά μας στην Σάμο ο οποίος φτιάχνει κατασκευές με ξύλα που βρίσκει στις παραλίες.

Αν και υδραυλικός στο επάγγελμα, φτιάχνει μοναδικές ξύλινες κατασκευές - έργα τέχνης.

(Είναι σε 50 Χ 70 cm)

Καταπληκτικό...! :friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αισθάνομαι πιο χάλια από ποτέ με την όλη κατάσταση. Θα προτιμούσα να μη κάνω τίποτα και να βγω έξω να κάνω αυτά που γουστάρω με τους φίλους μου.
Όμως δε γίνεται δυστυχώς και βρίσκω παρηγοριά σε αυτά.

Collection καραντίνα νο3

(Θα πάρει κάμποσο χρόνο αυτό, ίσα με 2 καραντίνες)

 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Collection καραντίνας νο 3.


 
Top Bottom