Σλοβενία κ πέριξ

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Faakersee.... Είναι η συνάντηση των χαρλεαδων στην Αυστρία.
Μαζεύονται εκατοντάδες από όλη την Ευρώπη και είναι και πολλοί δικοί μας φίλοι.

Βλέπω σας στριμωξε η βροχή αρκετά.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ο καιρός δεν ένιωσε ούτε χθες, όποτε βροχή, βροχή και πάλι βροχή! Ίσα που προλάβαμε να πάμε στη λίμνη Bohinj για καμία φωτό

Μετά μπήκαμε λιγο στο βουνό αλλά διαπίστωσα ότι είναι μάταιο μιας και λόγω χαμηλής νέφωσης δεν έβλεπα τίποτα! Όποτε το vrsic pass θα ήταν απλά χάσιμο χρόνου, όπως και οτιδήποτε άλλο κατόπιν στην Αυστρία που σχεδιάζαμε να δούμε! Αλλαγή σχεδίων κ καρφί για Βιέννη από αυτοκινητόδρομο, ενίοτε με συνοδεία καταρρακτώδους βροχής που μου έριχνε αρκετά την ταχύτητα ταξιδιού κ μας αύξανε την κούραση! Φτάσαμε αργά το απόγευμα, παρκάρισμα μηχανης στο πάρκινγκ, αλλαγή ρούχων κ σφαίρα στη Stephansplatz με το μέτρο, με τι άλλο παρα συνοδεία ψιλόβροχου :) !


Ψάξαμε να φάμε κάτι γρήγορα αλλά τα περισσότερα ήταν είτε ακριβά, είτε αδιάφορα, είτε κλειστά! Τελικά μας γυάλισε μια καντίνα με λουκάνικα wiener! Ακριβό και αυτό στα 6€ το hot dog αλλά τουλάχιστον πολύ νόστιμο, ειδικά το καυτερό που διάλεξα εγώ!

Παγωτακι για κλείσιμο και ξενοδοχείο για υπνο! Σήμερα κανα αξιοθέατο (το giga store του Louis θεωρείται αξιοθέατο :) ; ) και μετά Βουδαπέστη! Η πρόγνωση λέει ότι μπορεί να δω κ ήλιο σήμερα! Yeah!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Πρέπει να κάνεις την διαδρομή Kolasin - Zabljak οπωσδήποτε . Πριν μια εβδομάδα επέστρεψα...
Μάλλον θα την κάνω, αλλά ανάποδα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Επιστροφή από Κόσοβο έκανε κανεις; Είναι ασφαλές το πέρασμα από εκεί; Θέλει τίποτα ιδιαίτερο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Επιστροφή από Κόσοβο έκανε κανεις; Είναι ασφαλές το πέρασμα από εκεί; Θέλει τίποτα ιδιαίτερο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Μεχρι πριν κανα δυο χρονια επρεπε να μην ειναι σφραγισμενο και το διαβατηριο σου απο Σερβια...δεν σε αφηναν να μπεις..και το αντιθετο βεβαια..δεν ξερω αν κατι εχει αλλαξει αλλα εχε το κατα νου.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Η βροχή ευτυχως σταμάτησε από προχθές! Μεσολάβησε η Βουδαπέστη και τώρα Rastoke! Το βράδυ ανταπόκριση από Σαραγεβο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, σπιτι...! Οι τελευταίες δυο μερες, που ήμουν μόνος, είχαν τόσο συμπυκνωμένη δράση κ ομορφιά που δυσκολεύομαι να αφομιωσω! Και Rastoke, και Mostar και Σαραγεβο, και Durmitor, και Zambljak, και Kopaonik, και, και, και! Βέβαια, σήμερα πέρασα 13 ωρες στη σέλα! Μάλλον όμως δεν πρέπει να τα γράφω άλλο εδώ μιας δεν είμαι "στο δρόμο τώρα"!




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλη ξεκουραση και αναμονη για το επομενοοοοο..... Οι εικονες που κραταμε στο μυαλο μας δεν θα τις αποτυπωσει καμοια καμερα.... Γιατι ακομα και μετα απο μηνες ακομα τις ταξιδες ολες τις διαδρομες.... Περιμενουμε αναλυτικες φωτο μα χαζεψουμε λιγο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom