Σπίτι με....ρόδες

Viper4

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Suzuki GSR ABS K7
αν δεν το θελεις σε High season, παρε τηλεφωνο τον Γιωργο και θα τα βρειτε σε τιμες;)
εγω δυο φορες το εχω παρει Πασχα και οι τιμες ηταν πολύ καλες.

Ξέρεις αν το δίνουν και από Θεσσαλονίκη;
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Πάρα πολύ ωραία η εκδρομή σου και όντως, με έβαλες ιδέες. .... Με αφορμή λοιπόν το παρακάτω μήνυμα σκέφτηκα. ...



Ιδιαίτερη λύση για οικογενειακές διακοπές, μπορείς να κουβαλήσεις και μοτόσυκλέτα ή ποδήλατα για βολτίτσα στα γύρω κοντινά...............;)
Βρε λες να χτυπήσω ένα τέτοιο, και να φορτώσω όλη την οικογένεια αλλά και την Ροχι....




Φυσικά και το φέιζερ και να ανέβουμε όλοι μαζί οικογενειακώς στην Νορβηγία.... Φυσικά το φέιζερ... θα το καβαλάω μόνο για να το κατεβάσω απο το αυτοκινήτουμενο...να βγάζω φωτογραφίες, και μετά πάλι επάνω...

Έτσι, άσε που θα ειμαι ο μοναδικός άνθρωπος σε όλο τον κόσμο που για να φτάσει από Θεσσαλονίκη Νορβηγία.... Και με μοτοσικλέτα και θα έχει κάψει λιγότερο από 1 λιτρο Βενζίνη ... Αφού όλο το υπόλοιπο θα είναι πετρέλαιο....
Αλλά το καλύτερο θα είναι άλλο. ... Όταν με το καλό γυρίσω πίσω στην δουλειά μου. ( Εντωμεταξύ τους έχω ήδη ενημερώσει ότι, το καλοκαίρι...) Όταν θα γυρίσω... ατσαλάκωτος λέμε στη δουλειά μου και με ρωτήσουν.

- Καλά ρε, στη Νορβηγία με μηχανή πήγες!
- Ναι ρε παιδιά.... Με μηχανή ΉΜΟΥΝ
- Φωτογραφίες;
- Φωτογραφίες να θέλετε!

Πάντως πέρα από αυτά που λέω,αν αναλογιστείς το ότι γλιτώνεις διανυκτερεύσεις, φαγητό και άλλα πολλά, πιστεύω ότι αν διοργανωθει κάτι ανάλογο, απο δυο ζευγάρια τα έξοδα που γλυτώνουνε, με αυτά που δίνονται για τη μίσθωση του αυτοκινήτουμενου είναι πάνω-κάτω τα ίδια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στα σοβαρα τωρα....
Νοικιασε πρωτα στην Ελλαδα ενα τριημερο, να καταλαβεις πως λειτουργει το ολο σκηνικο ...
Τσιμπα μετα ενα αεροπλανο για σκανδιναβια και νοικιασε ενα τετοιο εκει...
Με τα μισα φραγκα, θα κανεις απιστευτες διακοπες.
Βεβαια σαν την Ελλαδα δεν θα ειναι....;)
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Βρε ναι στανταρ,δεν το απαξιω σαν μεταφορικο μεσω, απλος χαβαλε κανω...Ισα -ισα πιστευω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη προταση για εναλλακτικο τουρισμο...
καποια στιγμη στανταρ θα το δοκιμασω...ενταξει ειναι παρα πολυ καλη περιπτωση αν τελικα με αρεσει και με ευχαριστει θα μπορουσα να αγορασω και ενα...
βεβεα οχι αυτοκινητουμενο γιατι ειναι πανακριβα αλλα ενα μικρο τροχοσπιτο σε κοστος δεν ειναι απαγορευτικο...

Και παλι το λεω δεν ηθελα να το απαξιοσω απλος εκανα χαβαλε...Αν παρερμηνευτικε το πνευμα μου στο μηνημα μου σας ζητω σηγνωμη...
 
Top Bottom