Σπερχειάδα 16-17 Σεπτ

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv


Παρασκευη 15/9 , νομίζω στις 4μμ θα μαζευτούμε στα διόδια Αφιδνών για αναχώρηση
Εγω δήλωσα συμμετοχή με εμαιλ ….

Οποίος απο το φορουμ παει , μπορούμε να παμε μαζι την ερχόμενη Παρακευή …
Δωματιο δε βρήκα , οποτε εαν παω , θα κουβαλάω σκηνή για κάμπινγκ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Νομιζω θα εξελιχθει σε Enduro Tour.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Ο Χελιώτης, που τον συναντησα τυχαία , μου ειπε Ότι οι adve μηχανες θα πάνε σε γκρουπ δικό τους , σε ξεχωριστές μοτοβολτες


ADVENTURE TOUR ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 2023
15/16/17 - 9 - 2023
Με το καλύτερο τρόπο επιστρέφουν τα ADVENTURE TOUR μετά την καλοκαιρινή ανάπαυλα.
Ένα ΠΟΛΥ δυνατό Τριήμερο περιμένει τους λάτρεις της Χωμάτινης Οδηγικης Περιπέτειας με τις 2 ΝΕΕΣ διαδρομές να εξελίσσονται σε μαγικά μέρη.

1η ΗΜΕΡΑ Σαββατο 16/9
Σπερχειάδα-Κλώνι- Λευκάδα- Πιτσι - Πουγκακια - Σαρανταινα- Λευκά- Μανδρινη - Κυδωνία- Γραμμένη Οξυα - Σταγια- Κυριακοχωρι - Αργιργια - Κολοκύθια- Μάρμαρα- Διλοφο - Άνω Καλλιθέα - Σπερχειάδα.

2η ΗΜΕΡΑ Κυριακή 17/9
Σπερχειάδα- Μακρή- Γραμμένη- Μοσχοκαρυα -
ΛΙΜΝΗ Σμοκοβο - ΛΙΜΝΗ Πλαστήρα - Άγραφα- Φουρνα- Ταρζάν- Τσουκα- Σπερχειαδα

Τα Οδηγικα χιλιόμετρα δεν θα ξεπερνούν τα 170ΚΜ καθημερινα δίνοντας έτσι την δυνατότητα στους συμμετέχοντες με την επιστροφή τους στην περιοχή Γοργιαννη όπου θα εξελίσσεται και το Enduro Festival να μπορέσουν να δοκιμασουν ( test ride) Πληθώρα μοτοσυκλετών ΜΧ - ENDURO - ON OFF από τις Εταιρίες που θα παρευρίσκονται ηδη εκει.
Παρασκευή βράδυ 15/9 Θα υπάρχει στον Χώρο του Festival πάρτυ με DJ ενώ το Σάββατο 16/9 το βράδυ Συναυλίες από γνωστά σχηματα.
Για όσους επιθυμούν θα υπάρχει επίσης Δωρεάν Οργανωμένη Κατασκήνωση ενώ για Καταλύματα οι περιοχές Σπερχειάδα- Μακρακωμη - Γαρδικι - Λουτρά Υπάτης θα μπορούν να δεχθούν τους συμμετέχοντες.
Για δηλώσεις συμμετοχής στο γνωστό mail
worksbike.experience@gmail.com και το κόστος συμμετοχής ανέρχεται στο ποσο των 50 ευρώ με ΦΠΑ!!!!
ΟΙ δηλώσεις συμμετοχής άνοιξαν ήδη και η λήξη τους θα είναι ΑΥΣΤΗΡΑ την Πέμπτη 14/9 για να ετοιμαστεί η λίστα για την Ελεύθερη είσοδο στον Χώρο του Festival προκειμένου οι συμμετέχοντες να χαρουν όλα τα ανωτερω.....
Παραλαβή Αρχείων GPS Παρασκευή 15/9 για όσους είναι δηλωμένοι κανονικά!!!!!
Για όσους επιθυμούν Ξενοδοχεία θα βρουν στην Περιοχή Λουτρά Υπάτης 10ΚΜ αποσταση μιας και τα ελαχιστα καταλύματα στην Περιοχή Σπερχειάδα - ΜΑΚΡΑΚΩΜΗ είναι Φουλ...κσθως επισης και στο Γαρδικι Ξενοδοχειο Ομιλαια .....
ΠΑΡΑΛΑΒΗ προσωπικών αντικειμένων ΚΑΙ μεταφορά με το Φορτηγό Υποστήριξης Προς και Από τον Χώρο του Τουρ ΕΩΣ ΠΕΜΠΤΗ 7/9 .
Καλή Εβδομάδα σε όλους.

Yamaha Motor Worksbike Experience by Yamaha Motodirect Μοτοδίκτυο Α.Ε. #Tenere700 #tenere700worldraid


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Νομίζω το σχόλιο του Aldebaran πήγαινε στις συνθήκες λόγω των πλημμυρών στην ευρύτερη περιοχή..

Με βάση αυτές λοιπόν υπάρχουν κάποιες αλλαγές στις διαδρομές όπως ανέβασε ο Χελιώτης σήμερα. Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω - σκεφτόμουνα αφού κατεβαίνω από βορρά με το 1290 να τους βρω σε κάποια στάση.

ADVENTURE TOUR ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ
16/17 - 9 - 2023
Ανάλυση Διαδρομών - Αλλαγή 2ης Ημέρας λόγο των πρόσφατων πλημμυρών.
Λίγες ημέρες έμειναν για την επανεκκίνηση των ADVENTURE TOUR και μετά τις πρόσφατες πλημμύρες στην περιοχή του Νόμου Καρδίτσας αλλάζουμε τελείως την διαδρομή της 2ης Ημέρας.
Εκκίνηση ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/7 ΚΑΙ ώρα 17:00 Από Διόδια Αφιδνών για όσους επιθυμούν να ταξιδέψουν με Γκρουπ.
Άφιξη στην περιοχή Γοργιαννη Σπερχειαδος ( ΠΙΣΤΑ ΜΟΤΟΚΡΟΣΣ) και στην είσοδο του Enduro Festival όπου διεξάγεται από κοινού αναφέρεστε για το ADVENTURE TOUR και τα άτομα της Οργάνωσης θα σας υποδείξουν τον Ειδικό Χώρο Κατασκήνωσης για το Τουρ.
Όσοι έχετε στείλει το mail για την συμμετοχή σας το ονομα σας θα βρίσκετε στην λιστα για την είσοδο σας στον Χώρο.
Λήξη Συμμετοχών έως και Πέμπτη 14/9!!!!!
Η εκκίνηση και ο τερματισμός των διαδρομών βρίσκεται ακριβώς δίπλα από τον χώρο της Κατασκήνωσης.
Σάββατο 16/9 Εκκίνηση 10πμ.
1η Ημέρα Διαδρομή HARD 202KM και διαδρομή SOFT 170 KM.
Η διαφοροποίηση των διαδρομών είναι το κομμάτι που αγγίζει τα όρια της Ορεινής Ναυπακτίας οπου υπάρχουν αρκετά περάσματα μέσα από τον Εύηνο Ποταμό.
Ανεφοδιασμός για τις μικρές μοτοσυκλέτες θα υπάρχει στο 20ΚΜ Βενζινάδικο και στο 125ΚΜ( Γραμμένη Οξυα) με ευθύνη της Οργάνωσης.
2η ΗΜΕΡΑ Διαδρομή 165 ΚΜ όπου εξελίσσεται στον Ορεινό Όγκο της Οίτης και πιο συγκεκριμενα:
Σπερχειάδα- Πύργος- Νεοχώρι- Πύρρα Ηρακλεος- Καταβοθρες- Μαυρολιθσρι - Καστριωτισσα - Δάφνη- Ανατολή- Μάρμαρα- Διλοφο - Σπερχειάδα.
Η αλλαγή της 2ης Ημέρας μετά τις πρόσφατες πλημμύρες κρίθηκε αναγκαία τόσο για την ασφάλεια αλλά και την μέγιστη Οδηγική ικανοποίηση των συμμετεχόντων.
Μετά το πέρας της κάθε Ημέρας οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να οδηγήσουν Πληθώρα μοτοσυκλετών ΜΧ - ENDURO - ADVENTURE σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους των TEST RIDE από τις Εταιρίες που συμμετέχουν στο enduro festival να δουν από κοντά αλλά και να αποκτήσουν αν το επιθυμούν πληθώρα Αξεσουάρ από τις Εταιρείες επίσης που θα παρευρίσκονται εκεί.
Αναμνηστικο μπλουζάκι συμμετοχή στην κλήρωση με ΠΟΛΛΑ δώρα συναυλία με το συγκρότημα AVATAR το Σάββατο το βράδυ είναι πολλά από αυτά που προσφέρει η Οργάνωση.
Φαγητό- Καφές- κλπ κλπ κλπ τουαλέτες - Μπάνια θα βρίσκονται όλα στο σημείο της Κατασκήνωσης.
Για συμμετοχές στέλνετε mail στο:
worksbike .experience@ gmail.com
Παραλαβή διαδρομών σε μορφή αρχείων GPX Παρασκευή 15/9.
Καλό ΣΚ σε όλους σας.
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
καλησπέρα σας ,

Εάν κάποιος από εδώ θέλει να ανέβει και θέλει παρέα για την διαδρομή , εγώ θα ξεκινήσω Παρασκευή πρωί φαντάζομαι εως το πολύ 11 με 12 θα είμαι έτοιμος ! Εάν θέλει παρέα κανείς ευχαρίστως !
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
καλησπέρα σας ,

Εάν κάποιος από εδώ θέλει να ανέβει και θέλει παρέα για την διαδρομή , εγώ θα ξεκινήσω Παρασκευή πρωί φαντάζομαι εως το πολύ 11 με 12 θα είμαι έτοιμος ! Εάν θέλει παρέα κανείς ευχαρίστως !
Θα σου πω την Πεμπτη το βραδυ , εαν δε προλάβω το πρωί να φύγουμε μαζι , θα φύγω το απόγευμα στις 5μμ ,που γραφει η ανακοίνωση του χελ .



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Θα σου πω την Πεμπτη το βραδυ , εαν δε προλάβω το πρωί να φύγουμε μαζι , θα φύγω το απόγευμα στις 5μμ ,που γραφει η ανακοίνωση του χελ .



Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγω θα πάω απο επαρχιακο μην φάμε τα τακούνια γιατι θα είμαι διπλος και φορτωμένος
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Εγω θα πάω απο επαρχιακο μην φάμε τα τακούνια γιατι θα είμαι διπλος και φορτωμένος
Δημήτρη, θα ξεκινήσω μαζί με άλλο ενα σύντροχο , από το ΧΑΙΔΑΡΙ , από τον "ΓΡΗΓΟΡΗ" γύρω στις 12, αύριο Παρασκευή.
Θα πάμε όμως από εθνική οδό με 100 με 120Km/h για να μη χαλάσουμε τα χωμάτινα ελαστικά
ΓΙΩΡΓΟΣ
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Day1 κεντρική ελλαδα ΟΡΟΣ ΤΥΜΦΡΗΣΤΟΣ_ΛΕΥΚΑ , ΠΑΣΟ ΣΑΡΑΝΤΑΙΝΑΣ, ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΟΞΥΑ, ΓΑΡΔΙΚΙ



















Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Οι διαδρομές τι λέγαν, μετά τις τελευταίες βροχές (Daniel)...?
καλησπέρα φίλε μου οι διαδρομές ήταν καθαρές εκτός από ελάχιστες λάσπες σε σημεία που δεν περνούσε ο ήλιος λόγω δάσους , καμία ανησυχία
 
Top Bottom