Στα Αγραφα απο εναν αλλο δρομο.

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Και αφου ο χειμωνας μπηκε για τα καλα ας σχεδιασουμε καμια διαδρομη να ειμαστε ετοιμοι για την Ανοιξη.

Τις περισσοτερες φορες που καποιος παει στα Αγραφα ακολουθει την κλασσικη διαδρομη Βινιανη-Αγραφα και συνηθως επιστροφη απο Καμαρια και αλλοτε Νιαλα. Το μερος εχει ομως πολλα απιστευτα κομματια τα οποια ειναι απομονωμενα και οι δρομοι εκει ειναι δυσβατοι εως κατεστραμενοι σε πολλα σημεια και
αναλογα την εποχη παντα.
Την παρακατω διαδρομη την ειχα κανει πριν τεσσερα χρονια και ηταν το κατι αλλο αφου σε πολλα σημεια χρειαζοταν βοηθεια απο δυο ατομα για να περασει ενα βαρυ μηχανακι απο τον πεσμενο δρομο
και τις κατολισθισεις και σε αποζημιωνε οταν οδηγουσες στα λιβαδια και τις κορυφογραμμες νοτια των Αγραφων. Μια adventure διαδρομη που αξιζει τον κοπο.
 

Attachments

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Απόστολε είσαι θησαυρός.

:ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black



Eδώ και όλες τις δυνατές μορφές, ωστε να είναι αξιοποιήσιμο απο πολλούς! ;)

Απόστολε, @Carooly :friendship:
 

Attachments

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απόστολε, δε λες να το μεταφέρουν στις "διαδρομές" ? Εκεί θα είναι πιο εύκολα ανιχνέυσιμο στο μέλλον ;)
Πρέπει να το φτιάξεις λίγο (στη μορφή του τίτλου και στις πληροφορίες, δες τα ανάλογα ποστ εκεί και πες αν είναι).
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Απόστολε, δε λες να το μεταφέρουν στις "διαδρομές" ? Εκεί θα είναι πιο εύκολα ανιχνέυσιμο στο μέλλον ;)
Πρέπει να το φτιάξεις λίγο (στη μορφή του τίτλου και στις πληροφορίες, δες τα ανάλογα ποστ εκεί και πες αν είναι).
Εγω λεω να μαζευτουμε ολα τα καλα παιδια μετα τις γιορτες για καφε στην Αθηνα με χαρτη στο τραπεζι και να σχεδιασουμε μια καλη 2ημερη η και 3ημερη χωματινη με προορισμο τα Αγραφα που θα τα εχει ολα. Βαρδουσια,Σαρανταινα,Αγραφα.
:stm:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγω λεω να μαζευτουμε ολα τα καλα παιδια μετα τις γιορτες για καφε στην Αθηνα με χαρτη στο τραπεζι και να σχεδιασουμε μια καλη 2ημερη η και 3ημερη χωματινη με προορισμο τα Αγραφα που θα τα εχει ολα. Βαρδουσια,Σαρανταινα,Αγραφα.
:stm:
Αρχής γενομένης απο εμενα
Θα φέρω χαρτι μολύβι πυξίδα ζαρια και ολοι οι θεοί του κοζμου θα ειναι διπλα μας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Αρχής γενομένης απο εμενα
Θα φέρω χαρτι μολύβι πυξίδα ζαρια και ολοι οι θεοί του κοζμου θα ειναι διπλα μας
Εσενα σε θελουμε οπως και να χει!
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Και αφου ο χειμωνας μπηκε για τα καλα ας σχεδιασουμε καμια διαδρομη να ειμαστε ετοιμοι για την Ανοιξη.

Τις περισσοτερες φορες που καποιος παει στα Αγραφα ακολουθει την κλασσικη διαδρομη Βινιανη-Αγραφα και συνηθως επιστροφη απο Καμαρια και αλλοτε Νιαλα. Το μερος εχει ομως πολλα απιστευτα κομματια τα οποια ειναι απομονωμενα και οι δρομοι εκει ειναι δυσβατοι εως κατεστραμενοι σε πολλα σημεια και
αναλογα την εποχη παντα.
Την παρακατω διαδρομη την ειχα κανει πριν τεσσερα χρονια και ηταν το κατι αλλο αφου σε πολλα σημεια χρειαζοταν βοηθεια απο δυο ατομα για να περασει ενα βαρυ μηχανακι απο τον πεσμενο δρομο
και τις κατολισθισεις και σε αποζημιωνε οταν οδηγουσες στα λιβαδια και τις κορυφογραμμες νοτια των Αγραφων. Μια adventure διαδρομη που αξιζει τον κοπο.

τι εποχή την έκανες; Έχω πάει αρκετές φορές από εκεί (πιο πολλές από την κλασσική από το ποτάμι) αλλά την έβρισκα σε καλή κατάσταση...Πάντως συμφωνώ, υπάρχουν 2-3 άλλες διαδρομές που μπορείς να φτάσεις Άγραφα από Νότια με περισσότερη δράση...
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
τι εποχή την έκανες; Έχω πάει αρκετές φορές από εκεί (πιο πολλές από την κλασσική από το ποτάμι) αλλά την έβρισκα σε καλή κατάσταση...Πάντως συμφωνώ, υπάρχουν 2-3 άλλες διαδρομές που μπορείς να φτάσεις Άγραφα από Νότια με περισσότερη δράση...
Την εκανα τις ημερες του Πασχα. Στην συγκεκριμενη διαδρομη δεν ειχα μπαταρια στην gopro και εχω λιγες ληψεις.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αγαπάμε Αγραφα .....δεν ξέρω τι φταίει, αλλά είναι πολύ ιδιαίτερα τα μέρη Εκεί πάνω !!



P.s....Αποστολε σου εχω πει ποσο εχω χαρει που σε γνωρίσαμε??:friendship:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αγαπάμε Αγραφα .....δεν ξέρω τι φταίει, αλλά είναι πολύ ιδιαίτερα τα μέρη Εκεί πάνω !!



P.s....Αποστολε σου εχω πει ποσο εχω χαρει που σε γνωρίσαμε??:friendship:
Ξεκαθαρο πεσιμο !!!
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Την εκανα τις ημερες του Πασχα. Στην συγκεκριμενη διαδρομη δεν ειχα μπαταρια στην gopro και εχω λιγες ληψεις.

ωραίος ...Πάσχα στα Άγραφα...Δε το είχα σκεφτεί ποτέ...Πήγαινα πιο μετά εγώ...Κάτι ρέματα που περνάτε, στην Οίτη είναι;
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Αγαπάμε Αγραφα .....δεν ξέρω τι φταίει, αλλά είναι πολύ ιδιαίτερα τα μέρη Εκεί πάνω !!



P.s....Αποστολε σου εχω πει ποσο εχω χαρει που σε γνωρίσαμε??:friendship:
Και εγω το εχω νιωσει πολλες φορες οτι ειναι ιδιαιτερα εκει και πιστευω οτι οφειλεται στο οτι ειναι απομονωμενα μερη με παρθενα ομορφια σε
ορεινους ογκους μεγαλης εκτασης. Οταν μπαινεις εκει και κανεις αρκετα χιλιομετρα μεχρι να διασχισεις φαραγγια,λιβαδια και κορυφογραμμες
και να πατησεις παλι σε πολιτισμο νιωθεις ενα δεος που ειναι και αυτο που εμεις οι Adventure τυποι εχουμε για τροφη.
Επειδη τυχαινει να εχω διασχισει αυτους τους ορεινους ογκους πετωντας με αλεξιπτωτο πλαγιας αν του δει κανεις απο ψηλα θα καταλαβει γιατι ειναι ειναι τοσο ιδιαιτερο μερος.

Και εγω χαρηκα πολυ για την γνωριμια φιλε να ξερεις!
Οι φωτο των Αγραφων απο τα σχεδον 3000 μετρα υψομετρο.



 
Top Bottom