Στολή 4 Εποχών (Μπουφάν - Παντελόνι)

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πλέον τα πετάω μέσα στο πλυντήριο, βγάζω μόνο την πλάτη για να μην πιάνουν χώρο και πλύσιμο σε χαμηλή θερμοκρασία χωρίς στύψιμο. Το νέο μας πλυντήριο έχει και ένα πρόγραμμα για outdoor εξοπλισμό και καλά...
Τις προστασίες σε ώμους/αγκώνες δεν τις βγάζεις; Εγώ τις βγάζω. Και εγώ πλυντήριο σε πρόγραμμα για ευαίσθητα. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Και μένα που πήρα ασημί χρωμα λερωνεται πολύ εύκολα στις τσέπες κ στο κάτω μέρος του χεριού όπου είναι ανοιχτό χρωμα . Πάντως από αερισμους η sand 4 δείχνει ότι είναι πολύ καλή . Σε ταξιδι άνοιξη μέχρι φθινόπωρο βάζω την κοντή ζελατίνα για να δουλεύουν όλοι οι αερισμοί από κράνος μέχρι μπουφάν . Κ όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω έχει μια μαγκιά που το κεντρικό φερμουάρ γίνεται αερισμός . Επίσης αν θες το βρέχεις κ λίγο το σημείο αυτό για καλοκαίρι . Υπάρχει κ cooling vest αλλά είπαμε δώσαμε ήδη πολλά λεφτά. Την θεωρώ από τις πιο όμορφες στολές αυτή τη στιγμή προσωπικά .
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
tornado 3 για καλοκαιρι
Δυσκολα να βρεις κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα απο αλλη εταιρια αυτη την στιγμη.
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Εγώ πλέον τα πετάω μέσα στο πλυντήριο, βγάζω μόνο την πλάτη για να μην πιάνουν χώρο και πλύσιμο σε χαμηλή θερμοκρασία χωρίς στύψιμο. Το νέο μας πλυντήριο έχει και ένα πρόγραμμα για outdoor εξοπλισμό και καλά...
Ωραίος ψηλέ.Το αυτό λοιπόν θα ακολουθήσω.Τέρμα η βούρτσα και η σκαφίδα!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό με το χρώμα είναι συζητήσιμο, μια αναζήτηση φωτογραφιών Βεδουίνων αρκεί. Οι "καλές/επίσημες" φορεσιές είναι λευκές, όλα τα άλλα ρούχα σκούρα/χρωματιστά.


Τα μπουφάν που έχουν τα λεγόμενα Ζ liners, δηλαδή εξωτερικό κέλυφος, αδιάβροχη μεμβράνη ελεύθερη και μετά φόδρα δεν πρέπει να μπαίνουν πλυντήριο, υποτίθεται ότι η αδιάβροχη μεμβράνη ταλαιπωρείται από το τσαλάκωμα στον κάδο και χαλάει. Τα laminated επίσης θα προτιμούσα να τα πλύνω χωρίς τσαλάκωμα σε κάδο.


Ρούχα με θερμική/αδιάβροχο/κέλυφος χωριστά εννοείται ότι θερμική και κέλυφος πλένονται κανονικά. Εγώ βγάζω όλες τις προστασίες, σαπούνι και πρόγραμμα για ευαίσθητα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σκληρός , γιατί ο άντρας από δύο πράγματα ξεχωρίζει

Δικό σας ...

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε λίγο θα συζητήσουν για ποια μάρκα ηλεκτρική σκούπα ρουφάει καλύτερα....περίμενε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
βεβαια τριχες Αδη και Ναλας VS miele : 1-0

οποτε πλεον κανω πρωτα με ενα σουιφερ τα πολλα και μετα ηλεκτρικη σκουπα! αλλος με ζωακια ? γνωμη?
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Ο γείτονας έχει έναν σκύλο δύο πιθαμές και τρίχα δε βλέπεις ούτε με τα κυάλια.Για εσάς που θέλετε ζώο συντροφιάς και δεν έχετε εξωτερικό χώρο.Δε γνωρίζω τη φυλή του αλλά δακρύζει συνεχώς με κόκκινα δάκρυα...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
βεβαια τριχες Αδη και Ναλας VS miele : 1-0

οποτε πλεον κανω πρωτα με ενα σουιφερ τα πολλα και μετα ηλεκτρικη σκουπα! αλλος με ζωακια ? γνωμη?
Εγώ πλέον βρίσκω τρίχες και στο πιο σφραγισμένο σημείο. Δεν ασχολούμαι πια. Κουράστηκα.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ο γείτονας έχει έναν σκύλο δύο πιθαμές και τρίχα δε βλέπεις ούτε με τα κυάλια.Για εσάς που θέλετε ζώο συντροφιάς και δεν έχετε εξωτερικό χώρο.Δε γνωρίζω τη φυλή του αλλά δακρύζει συνεχώς με κόκκινα δάκρυα...
μα σχεδον ολα τα σκυλια δακρυζουν με κοκκινα δακρυα....
επειδη τα δακρυα αφηνουν στο τριχωμα μικροβια δημιουργειται ενας λεκες (red yeast) ....
ισως να φταιει και η διατροφη....
οσο πιο φυσικες και απαλλαγμενες ειναι οι τροφες του σκυλου απο χρωστικες , τοσο μειωνεται η περιπτωση ροης αυτων των χρωστικων δακρυων...
μπορει να φταιει και το νερο....εαν εχει υψηλη περιεκτικοτητα σε ανοργανα αλατα ή σιδηρο.... τοτε δινουμε μονο εμφιαλωμενο ....
μπορει να ειναι φραγμενος και ο ρινοδακρυικος πορος....
μπορει -μπορει- μπορει κλπ κλπ κλπ....




μηπως να ελεγες του γειτονα να παει το σκυλακι για ενα τσεκ στον κτηνιατρο ???:thinking:
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
μα σχεδον ολα τα σκυλια δακρυζουν με κοκκινα δακρυα....
επειδη τα δακρυα αφηνουν στο τριχωμα μικροβια δημιουργειται ενας λεκες (red yeast) ....
ισως να φταιει και η διατροφη....
οσο πιο φυσικες και απαλλαγμενες ειναι οι τροφες του σκυλου απο χρωστικες , τοσο μειωνεται η περιπτωση ροης αυτων των χρωστικων δακρυων...
μπορει να φταιει και το νερο....εαν εχει υψηλη περιεκτικοτητα σε ανοργανα αλατα ή σιδηρο.... τοτε δινουμε μονο εμφιαλωμενο ....
μπορει να ειναι φραγμενος και ο ρινοδακρυικος πορος....
μπορει -μπορει- μπορει κλπ κλπ κλπ....




μηπως να ελεγες του γειτονα να παει το σκυλακι για ενα τσεκ στον κτηνιατρο ???:thinking:
Θα πάψει να μου μιλάει,το έχουν σαν παδί.Μάλλον κτηνίατρο να αλλάξουν.Οτι σχεδόν όλα τα σκυλιά έχουν αυτό το δάκρυ...δεν το γνώριζα.Ισως γιατί τα δικά μου δεν τα πρόσεξα... :thumbsdown::secret::happy:
Πηγαίνουν κάθε 15 στο κτηνίατρο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόλις έφερε η ups τα πράματα.

Ένα γρήγορο φόρεμα δείχνει καλή εφαρμογή το μπουφάν με τις τρεις στρώσεις μέσα, λίγο μπόλικο άδειο. Λίγο μπόλικο είναι και το guard βέβαια οπότε είναι "γνώριμο" σαν γραμμή.
Φάουλ τα κουμπιά των στρώσεων στο μανίκι, τρόμαξα να το βγάλω ιδρωμένος. Καλύτερα να είχε φερμουάρ όπως το παντελόνι.


Το παντελόνι είχα διαβάσει ότι έχει περίεργη εφαρμογή και ισχύει. Κουμπώνει ακριβώς χωρίς να πιέζει με τις τρεις στρώσεις μέσα, λίγο μεγάλο μόνο του. Για πιο μικρό δεν παίζει γιατί είναι πολύ χαμηλόμεσο, πράγμα αστείο για μοτορούχο όπου θες προστασία στον πωπό σου και χαμηλά στην μέση, δεν μπορεί να είναι "του υδραυλικού" με την χαράδρα έξω, ποιος το σχεδίασε αυτό; Θέλω να δω αν "τραβάει" δεμένο, πιο μετά.


Το χρώμα ωραίο, πιο συμπαθητικό από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες. Με Άφρικα η Τουαρέγκ θα είναι τέλειο, με τα πενφέ καλό, στο πορτοκαλί γκλίτερ δεν θα ταιριάζει τόσο.


Αγαπητοί κύριοι της ρεβιτ:


Όταν λέτε ότι το αδιάβροχο είναι για να το φορέσεις μεμονωμένα "στο κάμπινγκ γύρω από την φωτιά το βράδυ" αλήθεια, γιατί να το κάνεις καρναβάλι; Μπλε με μαύρο στις ραφές που είναι πολλές, πιο φτηνιάρικο λουκ πεθαίνεις, το φοράς μεμονωμένα μόνο αν έχεις μεγάλη ανάγκη. Βάλτε τα όλα μαύρα, μικρότερα έξοδα παραγωγής, λιγότερο αστείοι πελάτες/δυσφήμιση στο κάμπινγκ...
 
Top Bottom