Στον αστερισμό τού F800GS: Μαστορέματα, Λύσεις, Πατέντες κλπ

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
το 2ο καλώδιο αυτό είναι η αλήθεια δεν το έχω δει. θα το κοιτάξω:ok:
Δημητρη Θα σου δωσω λινκ γιατι καπου το εχω ηδη γραψει...Ναι υπαχει ετοιμη αναμονη φυσα(για GPS λεει η BMW) και θες το ειδικο κιτρινο καλωδιο με ετοιμη φυσα που κουμπωνει...Εκει εχω συνδεσει το βολτομετρο αλλά εχω παρει και ρευμα για τους διακοπτες κ στα 2 ζευγη προβολακια.......θα βρω το λινκ κ θα το βαλω εδω :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Δημητρη Θα σου δωσω λινκ γιατι καπου το εχω ηδη γραψει...Ναι υπαχει ετοιμη αναμονη φυσα(για GPS λεει η BMW) και θες το ειδικο κιτρινο καλωδιο με ετοιμη φυσα που κουμπωνει...Εκει εχω συνδεσει το βολτομετρο αλλά εχω παρει και ρευμα για τους διακοπτες κ στα 2 ζευγη ροβολακια.......θα βρω το λινκ κ θα το βαλω εδω :)
Ευχαριστώ κώστα!
Θα έχουμε δουλειά το σκ:p
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Δημητρη υπαρχει άλλο ενα καλώδιο ταπωμενο απο την άλλη μεριά της μπριζας.
Το γυμνωνεις προσεκτικά λιγο πιο κάτω και παίρνεις ρεύμα άφοβα.

Άλλη λύση ειναι να πάρεις σπο το φανάρι που έχω δει σε πολλούς (απο την ψείρα) ωστε να κλείνουν όταν σβήνεις την μηχανή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...συνεχιζουμε...;) Μηπως θα βοηθησει αυτο και παρομοια θεματα,πιο εξειδικευμενα,να "καρφιτσωνονται" για να ειναι πιο ευκολα να τα βρει καποιος ενδιαφερομενος;:secret:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: yns

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
...συνεχιζουμε...;) Μηπως θα βοηθησει αυτο και παρομοια θεματα,πιο εξειδικευμενα,να "καρφιτσωνονται" για να ειναι πιο ευκολα να τα βρει καποιος ενδιαφερομενος;:secret:
Είναι κάτι που έχουμε στο νου μας Κώστα ;)

_________________
Ντακάρετε-φον
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ναι αλλά μόνο για το δικό σου μοντέλο... ;)
Στο λινκ έχει για όλα τα μοντέλα BMW,απλα πρέπει να κάνεις την σωστή αναζήτηση εξ αρχής για οποίο σε ενδιαφέρει για να βρεις τα δικά του ανταλλακτικά με τους αντίστοιχους κωδικούς.:)
 

Salv92

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
F800GS
Τα φώτα σας, μιας και αν δεν κάνω λάθος κάποιοι συν800αρηδες φοράτε τα προβολάκια 10w cree led.
Ήρθαν πρόσφατα και από όσο πρόλαβα να τσεκάρω είναι αδύνατο με τις βάσεις τους να τοποθετηθούν κάπου ψηλά στα καλάμια ή ακόμα και πιο χαμηλά στα κάγκελα.
Ιδέες?:cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τα φώτα σας, μιας και αν δεν κάνω λάθος κάποιοι συν800αρηδες φοράτε τα προβολάκια 10w cree led.
Ήρθαν πρόσφατα και από όσο πρόλαβα να τσεκάρω είναι αδύνατο με τις βάσεις τους να τοποθετηθούν κάπου ψηλά στα καλάμια ή ακόμα και πιο χαμηλά στα κάγκελα.
Ιδέες?:cool:
Τα είχα πιάσει με αυτοσχέδιες βασούλες με πλαστικά από κουστούμι ΚΤΜ :eek: εκεί που δείχνω.


 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ενημερωθηκε η αρχικη σελιδα σχετικα και με την επισκευη ζαντων για καθε ενδιαφερομενο...;)
 

HAMLET87

Μέλος
Όνομα
BASILIS
Μοτό
F 800GS
Καλησπέρα σε όλους προσεχώς θα είμαι νέο μέλος f800gs
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σε αυτό το χώρο για όλες τίς ενημερώσεις !!!

Πάντα όρθιοι!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom