Στον αστερισμό τού F800GS: Μαστορέματα, Λύσεις, Πατέντες κλπ

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Επίσης έχω βάλει το πρόγραμμα του Γιάννη κ χρειάζεται μόνο συνθετικό
Απορια: Τι ακριβως σημαινει αυτο? Απ'οσο ξερω τα μονα (+) που προσφερουν τα συνθετικα ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια μεταξυ αλλαγων και οι πιο χαμηλες "κρυες" / υψηλες "ζεστες" προδιαγραφες, δλδ απο ενα 20w50 ημισυνθετικο πανε σε 10w60 πχ, πιανουν μεγαλυτερη γκαμα θερμοκρασιων.

Το 10w40 το θεωρω λιγο για τις θερμοκρασιες της χωρας μας παντως.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Καλημέρα παίδες..

Για να μην ανοίγω άλλο τόπικ.

Λαδάκια στο 800gs τί βάζετε? Απο ότι έχω ψάξει βλέπω για 15W50 ημισυνθετικά.

Επίσης λάδια στην ανάρτηση εμπρός καμιά πρόταση?
Για πιρούνι στα έχω πει!
Sicolene rsf 5
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Απορια: Τι ακριβως σημαινει αυτο? Απ'οσο ξερω τα μονα (+) που προσφερουν τα συνθετικα ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια μεταξυ αλλαγων και οι πιο χαμηλες "κρυες" / υψηλες "ζεστες" προδιαγραφες, δλδ απο ενα 20w50 ημισυνθετικο πανε σε 10w60 πχ, πιανουν μεγαλυτερη γκαμα θερμοκρασιων.

Το 10w40 το θεωρω λιγο για τις θερμοκρασιες της χωρας μας παντως.
Σε αυτά που λες έχεις δίκιο . Το πρόγραμμα χοντρικά επηρεάζει όλη τη λειτουργία όσον αφορά τις θερμοκρασίες και θέλει πιο ενισχυμένο να το πω λάδι. Μου τα είχε εξηγήσει αναλυτικά η αλήθεια είναι αλλά πάνε 2 χρόνια κ τα έχω ξεχάσει . Συνιστά όμως μόνο συνθετικό για να μην το πάρουμε στα χέρια ειδικά για περιπτώσεις που το σκίζουμε το μηχανάκι . Τώρα αν δν πας κόκκινα ποτε ίσως να μην έχεις κ λόγο για συνθετικό .

Τώρα το 10/40 ενώ είναι ψηλό δείχνει να δουλεύει
άριστα . Ειδικά το σασμάν είναι βούτυρο . Από όταν βγήκε η μηχανή αυτή πάντως μέχρι τώρα έχει αλλάξει το ιξώδες δυο τρεις φορές στα μανουαλ
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Καλημέρα, έχω την εντύπωση ότι δεν ταιριάζει σε μας γιατί γενικά έχει άλλο κόψιμο . Όπως τα φλας αν δεις είναι σε άλλη θέση. Μόνο αν έπαιρνες όλα τα πλαστικά θα κούμπωνε
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Καλημέρα, γνωρίζει κανείς αν ταιριάζει το front fender από τα 13+ μοντέλο στα προηγούμενα? Αναφέρομαι σ αυτο
Όχι δεν ταιριάζει σίγουρα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν front fender εννοείς το πλαστικό που πιάνει στο πηρουνι λογικό είναι να μην μπαίνει γιατί μέχρι το 2012 το μηχανάκι μπροστά είχε Marzocchi 45mm καιετα το άλλαξαν σε 43mm δε θυμάμαι ποιας εταιρείας.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Σας ευχαριστώ όλους, ειλικρινά δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, η μηχανή ανέβηκε από την bmw παναγιωτοπουλος στον γέρακα και την έκλεισα πριν προλάβουν να βάλουν φωτογραφία. Είχα πει πως θα εμένα με το 650 αλλά τελικά ακολούθησα τα χνάρια του Pikinos . Η διαφορά είναι δαιδαλώδεις, είναι πραγματικά εργαλείο το 800..
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλά χιλιόμετρα.να έχεις , όπως είπες η διαφορά είναι χαοτική.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom