Στον αστερισμό τού F800GS: Μαστορέματα, Λύσεις, Πατέντες κλπ

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
εγω πάντως που είχα triumph 800 και τώρα f800 η ζέστη της αγγλίδας ήταν πολύ παραπάνω και έχω και εγώ την givi ζελατίνα. Δεν με ενοχλεί η ζέστη και μένω Λάρισα που βαράει 40+ το καλοκαίρι. Το μόνο που με ενοχλεί σε αυτό το μηχανακι είναι οτί η ζελατίνα κουνιέται πολύ μετά τα 120!!!:friend:
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Το μπαράκι το παίρνεις από Ali , wish ,eBay . Υπάρχει κ μπαράκι το ψηλό από adv επίσης στα site που σου είπα . Για να μπει η ζελατίνα από adv μαζί με το μπαράκι της το μεγάλο δηλ , αν έχεις μοντέλο από 2013 κ μετά έχει αναμονές. Αν έχεις μοντέλο έως του 2012 θέλει πατέντα .
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
εγω πάντως που είχα triumph 800 και τώρα f800 η ζέστη της αγγλίδας ήταν πολύ παραπάνω και έχω και εγώ την givi ζελατίνα. Δεν με ενοχλεί η ζέστη και μένω Λάρισα που βαράει 40+ το καλοκαίρι. Το μόνο που με ενοχλεί σε αυτό το μηχανακι είναι οτί η ζελατίνα κουνιέται πολύ μετά τα 120!!!:friend:
Τι τραβάτε και εσείς εκεί στον κάμπο με τη ζέστη.....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να ζεστάνετε καλά πρώτα και μετά! Αυγουστο, αλλιώς έχει κρύο.:roflmao:
Να πάρεις bmw να ζεσταθείς... :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Το μπαράκι το παίρνεις από Ali , wish ,eBay . Υπάρχει κ μπαράκι το ψηλό από adv επίσης στα site που σου είπα . Για να μπει η ζελατίνα από adv μαζί με το μπαράκι της το μεγάλο δηλ , αν έχεις μοντέλο από 2013 κ μετά έχει αναμονές. Αν έχεις μοντέλο έως του 2012 θέλει πατέντα .
έχω του 2010 αν πάρω απο adv είναι εφικτή η πατέντα?
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
έχω του 2010 αν πάρω απο adv είναι εφικτή η πατέντα?
Έχω δει ελληνικό μοντέλο του 2009 που είναι φορεμένο.Τώρα πως μπαίνει δν είχε πει . Λογικά στο YouTube θα υπάρχει κανα βιντεάκι .
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχουμε καμία άποψη τις εξατμίσεις από την Πολωνία, της dominator λεω...
Κατά την άποψη μου,από τις φθηνές είναι οι καλύτερες αν υπολογίσουμε κόστος, ποιότητα, ήχο .
Και από ότι έχω μάθει από κατάστημα που τις φέρνει στην Πάτρα,πολύ επαγγελματίες σε συμπεριφορα after sales κι επικοινωνία
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Δες και τις sc project. Ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει σε f800gs δεν είναι αποτρεπτική η τιμή τους

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: STF

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ερώτηση προς τους φίλους με 800.Δεν έχω εμπιστευτεί καλά τη μηχανή στα στροφιλικια και αυτό οφείλεται πως νιωθω μια ασάφεια στο μπροστινό. Μάλιστα στα 140+ η μηχανή (Χωρις μπαγκαζιερα) κάνει κάποια ψαρέματακια και στη πίεση σε στροφιλικι πάλι το μπροστινο δεν μου δίνει την εμπιστοσύνη που θα ήθελα, ξεσερνει νωρίς για τα δικά μου γούστα και οδήγηση τουλαχιστον και δεν δίνει εμπιστοσύνη όσο ανεβαίνουν οι ρυθμοι. Ακόμα και με φρέσκο λάστιχο στο οδοιπορικό τώρα στο Λεωνίδιο δεν μπόρεσαν να οδηγήσω όπως θέλω.

Την ανάρτηση την έκανα service πριν λίγο καιρό έχει φρέσκα λάδια και τσιμουχες.

Παίζει να ειναι θέμα ρουλεμάν λαιμου η μπροστά ρόδας?? Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα? Κάπου διάβασα πως βάζουν κωνικά και σφίγγει το μπροστινό και φτιάχνει. Όντως? Το λέω επειδή έχω 20.000χλμ δεν είναι ταλαιπωρημενα τα ρουλεμάν του λαιμου.

Σφιγγοντας λίγο την προφορτιση πίσω είδα μια μικρή βελτιωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ερώτηση προς τους φίλους με 800.Δεν έχω εμπιστευτεί καλά τη μηχανή στα στροφιλικια και αυτό οφείλεται πως νιωθω μια ασάφεια στο μπροστινό. Μάλιστα στα 140+ η μηχανή (Χωρις μπαγκαζιερα) κάνει κάποια ψαρέματακια και στη πίεση σε στροφιλικι πάλι το μπροστινο δεν μου δίνει την εμπιστοσύνη που θα ήθελα, ξεσερνει νωρίς για τα δικά μου γούστα και οδήγηση τουλαχιστον και δεν δίνει εμπιστοσύνη όσο ανεβαίνουν οι ρυθμοι. Ακόμα και με φρέσκο λάστιχο στο οδοιπορικό τώρα στο Λεωνίδιο δεν μπόρεσαν να οδηγήσω όπως θέλω.

Την ανάρτηση την έκανα service πριν λίγο καιρό έχει φρέσκα λάδια και τσιμουχες.

Παίζει να ειναι θέμα ρουλεμάν λαιμου η μπροστά ρόδας?? Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα? Κάπου διάβασα πως βάζουν κωνικά και σφίγγει το μπροστινό και φτιάχνει. Όντως? Το λέω επειδή έχω 20.000χλμ δεν είναι ταλαιπωρημενα τα ρουλεμάν του λαιμου.

Σφιγγοντας λίγο την προφορτιση πίσω είδα μια μικρή βελτιωση
Αν και δεν έχω 800,αυτό που περιγράφεις έχει σίγουρα σχέση με την πίσω ανάρτηση. Το ελατήριο είναι εντάξει για τα κιλά σου; Εγώ στο τενερέ είδα μεγάλη βελτίωση στην αίσθηση που μου δίνει το μπροστινό από τότε που έβαλα σωστό ελατήριο. Αν είναι εντάξει το ελατήριο για το βάρος σου κοίτα μετά για τα ρουλεμάν λαιμού ή και δοκίμασε να κατεβάσεις λίγο την τιμονόπλακα.
 
Top Bottom