Στους δρόμους του AdvtrOFFy 2018 27-28 Ιουνίου

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
εντάξει, μόλις λύθηκε μιά σοβαρή απορία σχετικά με το αν είναι λογική η συμμετοχή μου στην συγκεκριμένη. :D
Με το μπαρδον Γιάννη, τρώγοντας έρχεται η όρεξη, βουρ στο χώμα.

Τηλ. Shell Λιδωρικι 2266022428 ελεγξε τον οτι ειναι ανοιχτός
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ρε και να είναι κανένας που διαβάζει το φόρουμ "θα έρθετε για χωματοβόλτα; ναι ε; ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΛΥΚΡΑ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ"
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Είναι και το θέμα με τα βενζινάδικα, βλέπω από γοογλε ότι έχει στο Λιδωρίκι οπότε μπορώ να βάλω εκεί και στα δύο ντεπόζιτα και να μην έχω άγχος (θεωρητικά).
Στο μπροστά βάλε max 8 λίτρα με κλειστά τα ρακόρ και μετά γέμισε το πίσω. Έχεις 350++ χλμ. αυτονομία.... υπεραρκετή.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δε με λέτε ρε παίδες, να πούμε μιά Αρτοτίνα στις 12μμ παν/κατ για ανασυγκρότηση/καφέ και εκκίνηση;

Εγώ λέω να φύγω από ΝΕΟ-Κάστρο-Λειβαδιά-Δίστομο-Δεσφίνα-Ιτέα-Πεντάπολη-Αρτοτίνα.
Είναι και το θέμα με τα βενζινάδικα, βλέπω από γοογλε ότι έχει στο Λιδωρίκι οπότε μπορώ να βάλω εκεί και στα δύο ντεπόζιτα και να μην έχω άγχος (θεωρητικά).
Οκ, στις 12 περίπου στην Αρτοτίνα και απο εκεί βλέπουμε
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Με το μπαρδον Γιάννη, τρώγοντας έρχεται η όρεξη, βουρ στο χώμα.

Τηλ. Shell Λιδωρικι 2266022428 ελεγξε τον οτι ειναι ανοιχτός
Πήρα τήλ είναι ανοιχτά, εκτός απο την μεσημεριανή σιέστα 2-5
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η πλάκα είναι η διαμονή... Στην Δομνίστα είναι "οριστικά κλειστός" ο ξενώνας. Θα πάρω μετά την σιέστα στο καφενείο να μάθω.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Η πλάκα είναι η διαμονή... Στην Δομνίστα είναι "οριστικά κλειστός" ο ξενώνας. Θα πάρω μετά την σιέστα στο καφενείο να μάθω.
Δεν νομιζω οτι θα βρεις κατι, ενα υπνοσακο κ ενα υποστρωμα φτανουν κ ειναι κ ελαφρια
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Η πλάκα είναι η διαμονή... Στην Δομνίστα είναι "οριστικά κλειστός" ο ξενώνας. Θα πάρω μετά την σιέστα στο καφενείο να μάθω.
Στο Κρίκελλο θα βρεις. Είναι 10 λεπτα από την Δομνίστα. Και με πολύ καλές ταβέρνες;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βρέθηκε δωμάτιο, είναι δίπλα από το καφενείο/ψησταριά/ταπάνταόλα "Ο Μέτοικος" στην Δομνίστα και αν δεν φτάσω ως τις 11μμ να ειδοποιήσω :D
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Βρέθηκε δωμάτιο, είναι δίπλα από το καφενείο/ψησταριά/ταπάνταόλα "Ο Μέτοικος" στην Δομνίστα και αν δεν φτάσω ως τις 11μμ να ειδοποιήσω :D
Καλό φαγητό έχει. Μην ανησυχείς.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλό φαγητό έχει. Μην ανησυχείς.
ωραία πληροφορία αυτή :)

Να πάω μέχρι το πουθενά στο βουνό και να μην δοκιμάσω ντόπια κουζίνα είναι λίγο αμαρτία.


Πάω να δω τι άλλη κουταμάρα θα πάρω μαζί... Έλεγα για GPS, δεν ξέρω αν η βάση της Garmin αντέχει το κοπάνημα στο χώμα και δεν ξέρω και αν οι χάρτες περιλαμβάνουν off road διαδρομές, λίγο αργά το θυμήθηκα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φορτώνω, ντουζάκι, όλα καλά, αρματωμένος ιππότης έτοιμος για μάχη στα Κοκκάλια.

Τι λείπει; Βενζίνη.

Φτάνω στο βενζινάδικο σχεδόν και έχει σβήσει το λαμπάκι της ρεζέρβας, δηλαδή όχι μόνο αυτό, όλα τα λαμπάκια και τα όργανα. Τι έκαιγε πριν; E τώρα έκαψε την διπλανή της νομίζω. Δεν θέλω καν να κοιτάξω το νήμα τώρα.

Παραδόξως πολύ ψύχραιμα σταμάτησα στην άκρη, έσβησα, πήρα μερικές ανάσες. Το ρισκάρεις; Χωρίς όργανα δεν πειράζει (πολύ) αλλά αν κάνει καμιά μαλακία και κάψει φώτα ή και την γενική πάλι;


Αποφάσισα ότι δεν με θέλουν τα Κοκκάλια φέτος.

Γύρισα σπίτι, ξέδεσα τον σάκο, έβγαλα αρματωσιά, θα πάρω το μεγάλο και θα πάω για καφέ στο ραντεβού. H Αρτοτίνα έχει άσφαλτο; Τέλος πάντων, δεν γαμιέται, θα πάω ΚΑΠΟΥ προς τα εκεί όσο έχει άσφαλτο γιατί αν μείνω σπίτι δεν θα είναι ευχάριστο για κανέναν.


Αυτά. Παναφύγω. Καλό δρόμο στους υπόλοιπους!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλούς δρόμους και το νου σας.
Βάλτε φωτό!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πριν λίγο ξεκίνησαν για βουνό, αργήσαμε ο Ινδός και ο Γερμανός. Ο Ιάπωνας ήταν Εγγλέζος!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πριν λίγο ξεκίνησαν για βουνό, αργήσαμε ο Ινδός και ο Γερμανός. Ο Ιάπωνας ήταν Εγγλέζος!
Εχει μαθει μονος του και αγχώνεται. Καλο δρομο.
 
Top Bottom