Στοχος Vrsic pass [emoji848][emoji848][emoji848]

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Αναμένω ανταπόκριση κ πληροφορίες διαδρομης ενδιάμεσα γιατί μάλλον προς τα εκεί προσανατολιζομαι να καταλήξω σε κανα μήνα! Καλά χιλιόμετρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Τη διαδρομή την έκανα πριν ένα μήνα. Πληροφορίες για το ταξίδι μου θα βρεις εδώ Αυστροουγγαρία και τα πέριξ 30/6-14/7/2019
και εδώ θα δεις τη διαδρομή που σου προτείνω καθώς και τα ενδιάμεσα ενδιαφέροντα σημεία Ljubljana to Ljubljana
Εννοείται πως εφόσον βρεθείς εκεί θα πρέπει να αφιερώσεις μια μέρα για τη Λιουμπλιάνα και άλλη μία για το φαράγγι Vintgar, τις λίμνες Bled και Bohjne και τον καταρράκτη Savica.
Καλά να περάσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τη διαδρομή την έκανα πριν ένα μήνα. Πληροφορίες για το ταξίδι μου θα βρεις εδώ Αυστροουγγαρία και τα πέριξ 30/6-14/7/2019
και εδώ θα δεις τη διαδρομή που σου προτείνω καθώς και τα ενδιάμεσα ενδιαφέροντα σημεία Ljubljana to Ljubljana
Ω τελεια!!!! Θυμασαι ποσες ωρες σου πειρα ;;; Εντομεταξυ επειδη την σχεδιασα ακριβως την ιδια μονος μου και δεν εχει περασει το ανθρωπακι της γκουγκουλε ...ειναι ολο ασφαλτο;;; Και το κομματι το νοτιο απο λιουμπλιανα μεχρι ποστανζα;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Εγω πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις και μια παράκαμψη να πας mangart pass (δεν την προλάβαμε να την κάνουμε εμεις). Πιστεύως κανά 2 ώρο μπρος-πισω
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Ω τελεια!!!! Θυμασαι ποσες ωρες σου πειρα ;;; Εντομεταξυ επειδη την σχεδιασα ακριβως την ιδια μονος μου και δεν εχει περασει το ανθρωπακι της γκουγκουλε ...ειναι ολο ασφαλτο;;; Και το κομματι το νοτιο απο λιουμπλιανα μεχρι ποστανζα;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όλη η διαδρομή που σου έστειλα είναι άσφαλτος. Ο χρόνος εξαρτάται από το ρυθμό σου και που θα σταματήσεις και τι θες να δεις. Προσωπικά εμένα εκτός της οδήγησης πάνω απ όλα με ενδιαφέρει να βλέπω και να μη περνάω σφαίρα.
Ποστάνζα δεν ξέρω να υπάρχει. Αν εννοείς τη Postojna Ποστόινα που είναι στη διαδρομή από Τεργέστη προς Λουμπλιάνα, ναι όλο άσφαλτος. Πριν ένα μήνα στην Ιταλία έφτιαχναν τον αυτοκινητόδρομο Βενετία-Τεργέστη και είχα πολύ κίνηση. Αν έρθεις από Βενετία σου προτείνω αυτή τη διαδρομή για να δεις μια υπέροχη διαδρομή σε λιμνοθάλασσα, 2 υπέροχα κάστρα και την όμορφη Τεργέστη και ανάλογα με το χρόνο σου επιλέγεις με ή άνευ διοδίων Venetië to Ljubljana
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Εγω πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις και μια παράκαμψη να πας mangart pass (δεν την προλάβαμε να την κάνουμε εμεις). Πιστεύως κανά 2 ώρο μπρος-πισω
Μάλλον δεν έχασες και τίποτα, φίλος που το έκανε πέρυσι δεν του άρεσε πάντα σε σύγκριση με το virsic, εκτός τούτου δεν είναι πέρασμα και αναγκαστικά γυρνάς από τον ίδιο δρόμο. Συνήθως μέρος αυτής της διαδρομής τη κάνουν από Ιταλία οι Ιταλοί ειδικά το χειμώνα για σκι.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Για ενδιάμεση στάση μέχρι Σλοβενία τι έχεις σκεφτεί; Καμία πρόταση από κανένα που έχει πάει, πλην Σερβίας; Κατά προτίμηση Μαυροβούνιο ή Δαλματικες!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγω πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις και μια παράκαμψη να πας mangart pass (δεν την προλάβαμε να την κάνουμε εμεις). Πιστεύως κανά 2 ώρο μπρος-πισω
Το εβαλα τελευταια στιγμη στο προγραμμα πετραν ...λογικα θα παμε!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Για ενδιάμεση στάση μέχρι Σλοβενία τι έχεις σκεφτεί; Καμία πρόταση από κανένα που έχει πάει, πλην Σερβίας; Κατά προτίμηση Μαυροβούνιο ή Δαλματικες!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Εγω θα παω βορεια μακεδονια σερβια κροατια ..οποτε εβαλα σμεντερεβο δευτερη σταση!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Εγω θα παω βορεια μακεδονια σερβια κροατια ..οποτε εβαλα σμεντερεβο δευτερη σταση!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι ο κλασικός και πιο γρήγορος δρόμος για Σλοβενία, αλλά τον έχω ξανακάνει και επειδή δεν μου άφησε και καμία ιδιαίτερη ανάμνηση, θα κινηθώ πιο δυτικά αυτή τη φορά και μάλλον θα διανυκτερευσω Κοτορ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Είναι ο κλασικός και πιο γρήγορος δρόμος για Σλοβενία, αλλά τον έχω ξανακάνει και επειδή δεν μου άφησε και καμία ιδιαίτερη ανάμνηση, θα κινηθώ πιο δυτικά αυτή τη φορά και μάλλον θα διανυκτερευσω Κοτορ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Το Κότορ είναι πανέμορφο. Έχω πάει 3 φορές. Καλύτερα να μείνετε μερικά χλμ εκτός της πόλης που είναι πιο οικονομικά. Εγώ είχα μέινει 5 χλμ έξω από το Κότορ στη Ντόμποτα. Οικονομικά καθαρά και δίπλα στη θάλασσα. Απ εκεί προς βόρεια υπάρχουν πολλές διαδρομές. Η παραλιακή μέχρι Ντουμπρόβνικ πανέμορφη αλλά με πολύ κίνηση. Υπάρχει και η ορεινή μέσω Βοσνίας, την έχω κάνει και μου άρεσε. Για ακόμα πιο βόρεια προς Σπλιτ είτε από τη κλασική διαδρομή παραλιακά είτε μέσω Μόσταρ. 30χλμ από το Σπλίτ το πανέμορφο Τρογκίρ και στη συνέχεια ακολουθώντας παραλιακά το δρόμο για Sibenik μια στάση για φαγητό στη γραφική κωμόπολη Primosten. 20χλμ από το Sibenik βρίσκεται το εθνικό πάρκο Skra, κάτι σαν το Πλίβιτσε αλλά πιο μικρό. Η πρόσβαση γίνεται από Skradin. Υπάρχουν δεκάδες καταρράκτες και λίμνες τις οποίες μπορεί κάποιος να δεί ή με τα πόδια ή με πλοίο ή με ποδήλατο. Εμείς προτιμήσαμε το ποδήλατο γιατί υπήρχε αναμονή στα πλοιάρια 2 ώρες min.
Καλά να περάσετε
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Καλημερεςςς παιδες ...με σαρανταρια προς θεσσαλονικη!!!!


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλό δρόμο χωρίς απρόοπτα! Περιμένω τα της Σλοβενιας, όταν μέ το καλό! Επιστροφή από Σερβία πάλι;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι απο σερβια παλι .... Πρωτη δταση βελεσα ...δεν θα κανουμε τωρα βολτα στην πολη γιατι ;;;; Δειτε δευτερη φωτο!!!!


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μάλλον είναι αισιόδοξο το όργανακι :fun
Χαχαχα πες κωστα;;;; Τετοια λαβα παντως δεν εχω ξαναφαει ποτε μου.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαχαχα πες κωστα;;;; Τετοια λαβα παντως δεν εχω ξαναφαει ποτε μου.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάνε υπομονή από αύριο βράδυ πέφτει κάτω από τους 30.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κάνε υπομονή από αύριο βράδυ πέφτει κάτω από τους 30.
Αντε αμην .... Για βροχες απο τι ειδα δεν γραφει κατι .... Καλο σας βραδυ κυριοι....απο maldost lake


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom