Στο δρόμο προς τη Σαχάρα και τον 'Ατλαντα

Fourio

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός (οξω)
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
africa twin 650 '89, TA 650, Varadero Mk3, Suzuki Dr400Z
Συγχαρητήρια.. φοβερό ταξίδι.. μου θύμισες το δικό μου ταξίδι στο μαρόκο... το οποίο σκέφτομαι να κάνω ξανά μιας και πήρα κ ένα ελαφρύτερο μηχανάκι.. αυτή τη φορά χωρίς πολλές αποσκευές και χωρίς συνεπιβάτη!!
Καλά χιλιόμετρα!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συγχαρητήρια.. φοβερό ταξίδι.. μου θύμισες το δικό μου ταξίδι στο μαρόκο... το οποίο σκέφτομαι να κάνω ξανά μιας και πήρα κ ένα ελαφρύτερο μηχανάκι.. αυτή τη φορά χωρίς πολλές αποσκευές και χωρίς συνεπιβάτη!!
Καλά χιλιόμετρα!
εσύ να μας γ΄ραψεις 2 λόγια για το πρώτο σας ταξίδι και με φώτο που ξέρω ότι έχεις κάτι χιλιάδες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
@Fourio: Γιαννη ευχαριστω, οι αμμολοφοι θελουν ελαφρο μηχανακι για "παχνιδι", το θεμα ειναι πως φτανει κανεις μεχρι εκει με τετοιο - οπως εγραψα και πιο πριν, πολλοι ευρωπαιοι τα ειχανε στειλει με φορτηγα και τον εξοπλισμο τους σε κουτια για να τα παραλαβουν εκει. Καλη επαναληψη! ;) :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Fourio

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός (οξω)
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
africa twin 650 '89, TA 650, Varadero Mk3, Suzuki Dr400Z
εσύ να μας γ΄ραψεις 2 λόγια για το πρώτο σας ταξίδι και με φώτο που ξέρω ότι έχεις κάτι χιλιάδες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Θα φανώ γραφικός αν σου δώσω την ίδια απάντηση ξανα... :wacky::wacky::wacky: Προσπαθώ να βρώ χρόνο.. αλλά θα γίνει.. !!:pc::crs:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Και μερικες ετεροχρονισμενες φωτο απο το Marrakech.

Εδω το ξακουστο τζαμι Koutoubia με τον μιναρε του που φαινεται σχεδον απο παντου.







Τυπικη πλατεια.







Η αγορα μπαχαρικων ("Le souk des epices").













Και ενα μαγαζι με τα ολα τα σχετικα "αξεσουαρ" για κουρτινες (αλλα οχι κουρτινες!).




Στην ξακουστη κεντρικη πλατεια Djemal el Fnaa γινεται πανικος μερα-νυχτα :cool:







Με το που πεφτει η νυχτα, ο καπνος, το βουητο και οι μουσικες αυξανονται.










Λιγο μετα τα μεσανυχτα αρχιζει να πεφτει καπως ο κοζμος..




Αλλα τα μαγαζια ολα ανοιχτα, ακομη και οι εμποροι ξηρων καρπων, φρουτων και χυμων.







Το Marrakech ειναι γενικα καταπληκτικο με μια πιο προσιτη Μεδινα απο τη Φεζ, η δε κεντρικη πλατεια Djemaa el Fnaa πρεπει να ειναι η πλατεια με τον μεγαλυτερο φραμπαλα/πανικο που εχω δει οπουδηποτε! :cool: :ok: :yew:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Και μερικες απο το Rabat.

Παλιο νεκροταφειο στο κεντρο της πολης μπροστα στη θαλασσα.







Η μεδινα Oudayas μεσα στο τοιχος της πολης.




Και περατζαδα διπλα στη θαλασσα.








Το αλλο πρωι ετοιμοι για αναχωρηση για την Ταγγερη και την αρχη του τελους του καταπληκτικου αυτου ταξιδιου.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom