Συζητηση για τα μαλακά μας μορια || Λιστα σελομαγαζιων

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Ωραία πρωτοβουλία για την λίστα!

Εμένα με εξυπηρέτησε άψογα ο Jimmys, motoderma.
Μακρυγιάννη 18, Ρέντης - Τηλ: 210 4904 473

Και από την άποψη επιλογών, συννενόησης, εξυπηρέτησης, ταχύτητας, ποιότητας και τιμής!
Επίσης πέρασε και τις θερμαινόμενες αντιστάσεις που του έφερα!

Το αποτέλεσμα είναι εδώ το οποίο 1μιση χρόνο μετά είναι όπως την 1η μέρα:

Σημείωση, ο ΜΟΤΟΚ για τα ίδια ζητούσε παραπάνω από τα διπλάσια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δεν ηξερα πως ειχε τοσο ''καλη'' φημη ο μοτοκ, εκτος αν μαζευτικαμε ολοι οι haters εδω. Οπως ειπα πριν, δεν μου αρεσε ουτε το υφος του, και κατι που ξεχασα να αναφερω, οι επιλογες του σε δερματα ηταν ελαχιστες. Οταν ζητας τοπ τιμη, πρεπει να εισαι και τοπ. Επισης, στη μοντα, δεν αλλαζε ολο το αφρωδες, μονο ενα μερος του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Εγώ σε ένα τύπο στην Κατεχάκη χαμηλά πριν την Μεσογείων είχα πάει......Βέβαια πήγα να μου περάσει το πανί που είχα στην σέλα, δεν έφτιαξα δηλαδή σέλα.......Το παλικάρι ήταν πολύ εξυπηρετικό και δεν είχε ύφος και τούπε.....Το μόνο πρόβλημα είναι η στάθμευση με αμάξι εκεί........
Τώρα για ΜΟΤΟ-Κ επειδή έχω δεί σέλες....εμένα γενικά δεν μου αρέσουνε αυτά που βλέπω..........Γενικά η κατασκευή σέλας νομίζω ότι ξεκινάει από το ντύσιμο σέλα GLX90άρι με φωτιές και κεραυνούς και τελειώνει στην σκαφτή σέλα διόροφη για VARADERO/AFRIKA........δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος να φτιάξει αγωνιστική σέλα, πχ enduro, super sport κλπ........οι περισσότεροι είναι να παίρνουν την μαμά σέλα και να την γεμίζουν πίτα γύρο απ'ολα..............
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Car dressingπολυ καλη σχεση ποιοτητας τιμης.Επισης μου ειπε να του την στειλω να μου την φτιαξει τζαμπα σε ενα σημειο που ουσιαστικα εφταιγα εγω.

Μοτο Κ μετρια δουλεια,ασχημη συμπεριφορα.

Τονι Μπατζιο (Θεσσαλονικη) ασχημη δουλεια σε ολα τα επιπεδα.Μου εσκασε το τζελ στην μπροστινη,το υφασμα ηταν πολυ τεντωμενο με αποτελεσμα να ειναι πολυ σκληρη η σελα,πανακριβος.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχω πάει στο Περιστέρι , στην Κατεχάκη και στον οκ , δεν περνάνε στην επόμενη φάση και δεν θα ήθελα να τους δω με μαγιό .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Έχω πάει στο Περιστέρι , στην Κατεχάκη και στον οκ , δεν περνάνε στην επόμενη φάση και δεν θα ήθελα να τους δω με μαγιό .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν σου αρεσε κανενος η δουλεια?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στο Περιστέρι έχω κάνει κάποιες μικροδουλειές πολύ οικονομικά και όταν έκανα μια μεγάλη στο αυτοκίνητο χρειάστηκε πολλές διορθώσεις κ ποτέ δεν έγινε καλό .

Στον οκ έχω κάνει 3-4 δουλειες μόνο στο 690 ήταν καλή και όπως την ήθελα στα άλλα ήταν στο περίπου , επίσης δοκίμασε να τους πεις να μην βάλουν το logo τους επάνω , θα σκουξ το σκλι.

Στην Κατεχάκη έκανε μια απαράδεκτη δουλειά σε ένα σκούτερ .

Αν ήθελα κάτι θα πήγαινα και εγώ σε έτοιμη λύση από Αμερική.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω πάει στο Περιστέρι , στην Κατεχάκη και στον οκ , δεν περνάνε στην επόμενη φάση και δεν θα ήθελα να τους δω με μαγιό .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπας και μπερδεψες τις μοδίστρες?
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Moto K μακρια και καθόλου αγαπημένοι, δε θα έπρεπε να στηρίζουμε τέτοιες επιχειρήσεις πιστεύω. Σάκης Starsel ωραίος άνθρωπας και χομπίστας. Έχω φτιάξει εκει τη σέλα του μπεβερλι (ύφασμα μονο) και της βέσπας απο το 0 (μονο τον σκέλετο του πήγα). Απο αντοχή σούπερ, απο ραφές οπτικό δε περνάει στην επόμενη φάση (στραβές ραφές, σκαλοπάτια κτλ), απο τιμή άρτιο αλλά τεράστιες καθυστερήσεις. Του beverly την είχε κανα μηνα και της βέσπας κοντά 2 βδομάδες. Θα ξαναέκανα εκεί σελες αλλά όχι για μηχανάκι μπιμπελό.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Motoderma. Έφτιαξα εκεί την σέλα του varadero. Ζήτησα να ανέβει λίγο η θέση του συνοδηγού και να γίνει τουριστική. Σε 4 μήνες ξηλώθηκε και την πήγα πίσω, την έφτιαξε και στον χρόνο πάνω κοβόταν το ένα εξώραφο το κόκκινο, Το λευκό που ήταν δίπλα έμεινε ακλώνητο. Τον πήρα τηλ. δεν παραδεχόταν πως η κλωστή είχε πρόβλημα (μιας και οι δύο ήταν δίπλα δίπλα) και δεν επισκεύασε την ζημιά. Οπότε άκυρο απο μένα.
Cardrressing. Έχω φτάξει 2 σέλες εκει. Μία του Transalp και τώρα του Varadero. Άψογος στην δουλειά του και όποια αστοχία προκύψει είναι πρόθυμος να την επισκευάσει. Με το ΤΑ δεν είχα κανένα πρόβλημα και το πούλησα με χρήση σέλας 3 χρόνια γεμάτα. Με την άλλη, ξηλώθηκε η μία ραφή απο λάθος τελείωμα της κλωστής και την επισκεύασε χωρίς δεύτερη σκέψη. Ωραίος ο Κωστάκης!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ενας αλλος που καποιος μου ειχε προτεινει πριν χρονια, κουρης στο παγκρατι, θα βαλω και στοιχεια. Εχει κανει κανεις δουλεια εκει?
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ενας αλλος που καποιος μου ειχε προτεινει πριν χρονια, κουρης στο παγκρατι, θα βαλω και στοιχεια. Εχει κανει κανεις δουλεια εκει?
αυτον ελεγα εγω πολυ καλος μου εχει αλλαξει το δερμα στο R1 και ειναι μια χαρα και εχει κανει πιο χαμηλη την σελα σε ενα TDM του πατερα μου , πολυ καλη δουλεια και εκει
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το "στενό στο Περιστέρι" είναι αυτός στην Βέργας που έχεις γράψει κατά 95% οπότε σβήσε μια γραμμή
Οκ, περιμενω να το επιβεβαιωσει καποιος και το σβηνω. Επισης, εχω βαλει nicknames διπλα αν θελει καποιον να παρει ενα γρηγορο feedback, αν καποιος δεν θελει το ονομα του εκει, ας μου πει να τον αφαιρεσω.
Αυτός είναι
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Εμπειρία έχω μόνο από έναν.
Ζεφος.
Πολυ καλη δουλειά, τον έχω προτιμήσει σε 3 μηχανάκια μου, εκανε οτι του ζήτησα (υπόψιν ότι είμαι και μακριά,οπότε κάπου πρέπει να μαντέψει κι ολας ο άνθρωπος)
Γρήγορη εξυπηρέτηση, από τιμές δε ξερω γενικότερα, αλλα από ότι ακούω από άλλους για κάποια καταστήματα, ειναι πολυ οικονομικοτερος ,γενικά μονο εναν καλο λόγο έχω να πω και θα τον ξαναπροτιμησω εννοείται
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξέχασα να γράψω, ότι στον ζεφο λέμε ότι είμαστε από το Advride για να μας κάνει κάποια έκπτωση.
Επίσης έχει σέλες αντικατάστασης μέχρι να ετοιμάσει την δική μας,σχεδόν για όλα τα μηχανάκια
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Στο Σακη τον Αιγυπτιο θα έκανα μόνο ντυσιμο. Το να φτιάξει σέλα με μετατροπή είναι θέμα τυχης. Στο gs το ψιλοπετυχε στο σκουτερ το μακελεψε. Οι ραφές καμια φορα κοιτάνε όπου να ναι. Στα συν του η προθυμία του και η καλή του διάθεση.
Για μένα η μόνη μου καλη εμπειρία είναι από το Γιάννη στην αμφιθεας. Και εκεί σκοπεύω να παω τη σέλα από το gpz
 
Reactions: STF

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Saad Upholstery ,εχω φτιάξει την σέλα για το exc 450 μια χαρα δουλεια και μια χαρά τύπος
Που είναι αφτος φίλε;
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
MotoK ειχα βάλει οταν αλλαξε το καταστημα και πηγε απο Ν Σμυρνη στην Καλλιροης που ειναι τωρα.
Για διπλη σελα μου χε παρει με jap logo 120€ και η δουλειά του ηταν καλή. (ελεος με το μεγαλο logo του μαγαζιού όμως).
Συμπεριφορά οχι τόσο οκ + εχει ακριβύνει απο τότε Οπότε δεν ξαναπάω.

StarSel στον Αιγύπτιο στην Λεωνιδίου
ειχα παει το 2018-19 και ειχα βαλει μια απλη στο DR Big σε πολύ καλη τιμή αν θυμάμαι κάπου στα 40-50€ .

Για απλή σελα σε απλο μηχανακι χωρις πολλα πολλα θα τον ξαναπροτιμουσα.

Τωρα που καποια στιγμη θα φτιαξω διπλη στο XTZ1200 και μια απλη στο CB125 για το πρωτο μιλησα με Zefo που εχω ακουσει καλα λογια απο πολλους και μου ειπε 70€ , ίσως παω και το CB για κάτι απλό εκεί να τον δοκιμάσω και θα επανέλθω μετα την τοποθέτηση στο 1 η και στα 2 .
 
Top Bottom