Συζητηση για τα μαλακά μας μορια || Λιστα σελομαγαζιων

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Saad Upholstery ,εχω φτιάξει την σέλα για το exc 450 μια χαρα δουλεια και μια χαρά τύπος
εχει πολυ εντυπωσιακες φωτογραφιες, επισης παλιοτερα ειχα ακουσει πολυ καλα σχολια
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Star Sell (STAR SEL Σακης)

Leonidou 41, Athina 104 35

21 0522 2216

Ο Σάκης ο αιγύπτιος τα σπάει.

Στο 690 δεν τον προτίμησα και έκανα λάθος. Στο 640 ξεπέρασα τους ενδοιασμούς μου και δεν το μετάνιωσα.

Να γράψω εδώ την αρνητική μου εμπειρία για το moto k. Μου έκανε τεράστια εντύπωση πως έκραζε όλους τους άλλους σελάδες όλοι τον αντέγραφαν και γενικά έπασχε από μανία καταδίωξης. Με χάλασε τόσο αυτο που αν είχε συμβεί στην παράδοση της Σέλας και όχι στην παραλαβή θα είχα σηκωθεί να φύγω. Η σελα καλή πολύ καλή βγήκε αλλά και σε μένα πιο πλατιά και άσχημη αλλά σαν άνεση πολύ καλή.

Από εδώ και πέρα μόνο στον Σάκη τον Αιγύπτιο στην ομονοια και στην Μισή τιμή τιμή από τον άλλο τον ψηλομύτα.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάω και γω πολλά χρόνια στον Σάκη που είναι καλός μάστορας αλλά και ωραίος άνθρωπος.

Με έφτιαξε τις σέλες του 1150, του οδηγού ψηλωμα φούσκωμα, άλλαξε κάλυμμα κα στις 2 και μου πήρε 80 Ε.

Θα τις ξαναπάω τώρα γιατί έκατσε του οδηγού γιατί έχω πια 159.000km.

Έχω κακή, έως πολύ κακή εμπειρία από τον άλλο που σχολιάζετε πιο πάνω τον ακριβό. Είχα πάρει μια ανατομική ετοιμη για το Άφρικα 750 και υπέφερα σε ταξίδι που είχα πάει στην Σερβία χωρίς να την δοκιμάσω Ελλάδα σε μεγάλη βόλτα. Μόλις γύρισα την πέταξα και πήρα μια μαμά μεταχειρισμένη που ήταν σαφώς πιο άνετη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Χρήσιμο το θέμα με τις σέλες.
Μήπως να "ανοίγονταν" και ένα αντίστοιχο για τους "αναρτησιολόγους" ;;;
Υπάρχουν διάφορες σκόρπιες αναφορές, σε διάφορα θέματα / τόπικ,
"όλα σε ένα νοικοκυρεμένα" που λέει και ο μαρκετίστας,
νομίζω θα ήταν επίσης χρήσιμο.
/// Β
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Για seat concepts μιλάτε με τον Mike από nomad-adv και αποφεύγετε τελωνεία κτλ. Σας στελνει από Ολλανδία σέλα seat concepts ακόμα και αν η συγκεκριμένη σέλα δε βρισκεται στο site...απλά μπορεί να χρειαστεί να περιμένετε κανα διμηνο-τρίμηνο...
 

Koutalianos

Μέλος
Περιοχή
Βόρεια Εύβοια
Όνομα
Μπαμπης
Μοτό
Honda xrv 750,2002
Παραθέτω και μια βιοτεχνία που φαίνεται μερακλής.Δεν έχω προσωπική εμπειρία.Εχω επικοινωνήσει για μια σέλα τύπου touratech,μόνη,για το rd07A .Η τιμή του 275€.Περιμενω να με ενημερώσει για κόστος αποστολής κ θα ενημερώσω.
Motokanapy.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Παραθέτω και μια βιοτεχνία που φαίνεται μερακλής.Δεν έχω προσωπική εμπειρία.Εχω επικοινωνήσει για μια σέλα τύπου touratech,μόνη,για το rd07A .Η τιμή του 275€.Περιμενω να με ενημερώσει για κόστος αποστολής κ θα ενημερώσω.
Motokanapy.
Μου είχε φτιάξει σελάρα ίσια, όχι ανατομική δύο επιπέδων αλλά πολύ άνετη και φαρδιά, ο Σάκης με 80 ευρώ για το xrv 750.

Έμοιαζε σαν φιλοσοφία με την σέλα του 1150 adv, ψηλή, στενή μπροστά αλλά φαρδιά και άνετη πιο πίσω.

Επίσης η πιο ψηλή σέλα έφτιαξε πολύ τη θέση οδήγησης του Άφρικα και έστριβε καλύτερα και πιο ξεκούραστα.
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, μπράβο!
Μια απορία που έχω και δεν έχω δει κάπου να αναφέρεται, για 100 κιλά ενήλικες σε Varadero κατηγορία, είναι προτεινόμενο / επιθυμητό να μπεί gel? Πάντα είχα πρόβλημα με σέλες, σε όλες μου τις μηχανές, μετα απο περίπου 200χλμ με κούραση / πόνο.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγω θα την παω την ερωτηση , αλλιως .... εχω φτιαξει σελαρα με τζελ μπρος πισω , custom ιστοριες και μαντολες ( 250,00 ευρω) και ενω την καβαλησα (τι να καταλαβεις σε 200 μετρα πορεια) , τελικα στα ταξιδια φανηκε οτι με κουραζει οπως και η μαμα 120 χλμ μαξξξξξ!!!!


Οποτε η ερωτηση μου ειναι ατομο 120 - 140 κιλα δικαβαλος να μην κουραζετε στα 100χλμ εθνικης και που εφτιαξε σελα!!!!????
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
υπαρχει ενα σαν μαξιλαρι που μπαινει πανω στην σελα και δενει με ιμαντες και μου ειπε φιλος που εχει κανει ολη την ευρωπη με μοτο κανα 2 φορες οτι ειναι η καλυτερη λυση ....
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οποτε η ερωτηση μου ειναι ατομο 120 - 140 κιλα δικαβαλος να μην κουραζετε στα 100χλμ εθνικης και που εφτιαξε σελα!!!!????
Στα.... Gilli diet μήπως;;;; :p

Τουλάχιστον εκεί μου πρότειναν εμένα :laugh:





(Πλακιτσα κάνω ψηλέ :happy:)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μου είχε φτιάξει σελάρα ίσια, όχι ανατομική δύο επιπέδων αλλά πολύ άνετη και φαρδιά, ο Σάκης με 80 ευρώ για το xrv 750.

Έμοιαζε σαν φιλοσοφία με την σέλα του 1150 adv, ψηλή, στενή μπροστά αλλά φαρδιά και άνετη πιο πίσω.

Επίσης η πιο ψηλή σέλα έφτιαξε πολύ τη θέση οδήγησης του Άφρικα και έστριβε καλύτερα και πιο ξεκούραστα.

Εχεις καμοια φωτο κωστα;;; επισης εγω το σακη οταν ημουν μικρος τον εμπιστευουν πολυ , αλλα με καναν φιλο τους οι μεγαλες εταιρειες μην χεσω και ακομα παλευω και πεταω τα λεφτα μου ( δεν μαρεσε ο σακης για το λογοτυπα του , αλλα πιος τα χεζη μπροστα στην ανεση;;;;
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Στα.... Gilli diet μήπως;;;; :p

Τουλάχιστον εκεί μου πρότειναν εμένα :laugh:





(Πλακιτσα κάνω ψηλέ :happy:)

Δεν εχω προβλημα να μου το πει , εγω απο σελες δεν ξερω .... ας μου το πει ομως ... εντομεταξυ στο xt που απλα την ψιλωσα 7 ποντους (κατι το οποιο μου το απαγορευεεε χαχχαχα) εγινε πολυ πιο μαλακη και ανετη απο το αφρικα που εχει και τζελ .... αν ηξερα απο σελες θα εφτιανα σελες μανα μου!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εγω θα την παω την ερωτηση , αλλιως .... εχω φτιαξει σελαρα με τζελ μπρος πισω , custom ιστοριες και μαντολες ( 250,00 ευρω) και ενω την καβαλησα (τι να καταλαβεις σε 200 μετρα πορεια) , τελικα στα ταξιδια φανηκε οτι με κουραζει οπως και η μαμα 120 χλμ μαξξξξξ!!!!


Οποτε η ερωτηση μου ειναι ατομο 120 - 140 κιλα δικαβαλος να μην κουραζετε στα 100χλμ εθνικης και που εφτιαξε σελα!!!!????
Πάντως όταν κάνουμε παρέα τις ημερήσιες 600ρες δεν μου παραπονιέσαι..!!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πάντως όταν κάνουμε παρέα τις ημερήσιες 600ρες δεν μου παραπονιέσαι..!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι στα δικαβαλα με πεθαινει πιο πολυ..... τι κανω να χωρισω;;; χαχαχαχα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν εχω προβλημα να μου το πει , εγω απο σελες δεν ξερω .... ας μου το πει ομως ... εντομεταξυ στο xt που απλα την ψιλωσα 7 ποντους (κατι το οποιο μου το απαγορευεεε χαχχαχα) εγινε πολυ πιο μαλακη και ανετη απο το αφρικα που εχει και τζελ .... αν ηξερα απο σελες θα εφτιανα σελες μανα μου!!!!
Είσαι έτοιμος για μονοδρομο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επίσκεψη σήμερα στον car dressing. Βρήκαμε άκρη, βρήκαμε υλικό για το κάλυμμα, συζητήσαμε το σχήμα, ήταν αργά για να ξεκινήσει δουλειά, πρέπει να το πάω άλλη μέρα από το πρωί.
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Εχω θέμα ζέστης για τα μαλακά μου,γι αυτό προχωράω σε κατασκευή. :yew:Θα κάνω λοιπόν μια δοκιμή με ενα κομμάτι μιας μπρούταλ" φλοκάτης" στερεωμένης με ελαστικούς υμάντες κάτω απ τη σέλα.
Το πρόβλημα τώρα.Η φλοκάτη είναι.......περτικαλή!!! Και όχι δε βάφεται.
Το σίγουρο είναι η δροσιά του,στη βροχή τι κάνεις όμως;
Και οχι δεν ενοχλούμε απ την εμφάνιση της :ha
 
Top Bottom