Συζητηση για τα μαλακά μας μορια || Λιστα σελομαγαζιων

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εχω θέμα ζέστης για τα μαλακά μου,γι αυτό προχωράω σε κατασκευή. :yew:Θα κάνω λοιπόν μια δοκιμή με ενα κομμάτι μιας μπρούταλ" φλοκάτης" στερεωμένης με ελαστικούς υμάντες κάτω απ τη σέλα.
Το πρόβλημα τώρα.Η φλοκάτη είναι.......περτικαλή!!! Και όχι δε βάφεται.
Το σίγουρο είναι η δροσιά του,στη βροχή τι κάνεις όμως;
Και οχι δεν ενοχλούμε απ την εμφάνιση της :ha
Δοκίμασε αυτό...
Κάνει καλή δουλειά...
€ 5,62 40%OFF | Motorcycle Seat Cover Breathable 3d Mesh Net Cushion Breathable Anti-skid Moped Heat Insulation Mounting Air Pad Cushion Cover
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Δοκίμασε αυτό...
Κάνει καλή δουλειά...
€ 5,62 40%OFF | Motorcycle Seat Cover Breathable 3d Mesh Net Cushion Breathable Anti-skid Moped Heat Insulation Mounting Air Pad Cushion Cover
Κάπου το έχω δει φορεμένο...Ειναι κάτι σαν πλεκτό ,αλλά είναι λάστιχο και αυτό.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάπου το έχω δει φορεμένο...Ειναι κάτι σαν πλεκτό ,αλλά είναι λάστιχο και αυτό.
Από το κάτω μέρος έχει κενό.
Και στην βροχή κάνει δουλειά.
Δοκιμασμένο...;)
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Σαν το πρόβατο που βάζουν έξω τίποτα
Νομίζω πως κάτι λές και εκεί τη μόνωση απ το μαλλί εκμεταλεύονται .
Εδώ το πράμα το λέμε βελέντζα.Εκανα δοκιμές.Στον ήλιο μισή ώρα μεσημέρι,καβαλάς και φεύγεις χωρίς να ....διστάσεις.
Μόνο με το νερό:waiting:....θα το λύσω, που θα πάει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Δοκίμασε αυτό...
Κάνει καλή δουλειά...
€ 5,62 40%OFF | Motorcycle Seat Cover Breathable 3d Mesh Net Cushion Breathable Anti-skid Moped Heat Insulation Mounting Air Pad Cushion Cover
Κάπου το έχω δει φορεμένο...Ειναι κάτι σαν πλεκτό ,αλλά είναι λάστιχο και αυτό.
Και ντέν καίει απ τον ήλιο καρντιά μου;
δοκιμασμενο...
σε καθημερινη βαση....
παπι ντελιβερι....
δεν καιει το κωλαρακι ποτε...
ουτε ιδρωνει...
ουτε βρεχεται....

με λιγα λογια.... καθε μερα 8ωρο και το παντελονι δεν εχει σταλα ιδρωτα.... χωρις αυτη την λαλακια το παντελονι ειναι μουσκεμα απο ιδρωτα.... επισης στη βροχη το ιδιο... δεν καθομαι πανω στην υγρασια .....


εν κατακλειδι ----- >>>> πωπουδακι βελουδοοοοο !!!!....... :mooning: .....:prft:!!!!!!!!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Εδώ Ελλάδα που το βρίσκω αυτο το αναχρειο;
πολυ προχειρη αναζητηση....
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
δοκιμασμενο...
σε καθημερινη βαση....
παπι ντελιβερι....
δεν καιει το κωλαρακι ποτε...
ουτε ιδρωνει...
ουτε βρεχεται....

με λιγα λογια.... καθε μερα 8ωρο και το παντελονι δεν εχει σταλα ιδρωτα.... χωρις αυτη την λαλακια το παντελονι ειναι μουσκεμα απο ιδρωτα.... επισης στη βροχη το ιδιο... δεν καθομαι πανω στην υγρασια .....


εν κατακλειδι ----- >>>> πωπουδακι βελουδοοοοο !!!!....... :mooning: .....:prft:!!!!!!!!!!
Ανωμαλαρα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
amyroukai να συντονιστούμε :)χθες πήγα εγώ, για μια δεύτερη σέλα πιο σκαφτη και στενή για να πατω καλύτερα στο χώμα.
Πήγες και την άφησες ή θα πας να την αφήσεις;

Έχω προβληματιστεί (λίγο) με την συζήτηση "σκληρός αφρός με 2 πόντους μαλακού αφρού για άνεση". Καθήμενος στην σέλα πχ ένα τρίωρο, ο μαλακός αφρός θα είναι σαν να μην υπάρχει από το πρώτο 20λεπτο και απλά θα εγκλωβίζει τα οπίσθια σε μία γούβα. Το βλέπω λάθος;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
πολυ προχειρη αναζητηση....
Δεν είναι το ίδιο με αυτό που έβαλα παραπάνω γλυκογιωργη...
Το δικό μου είναι με δύο στρώσεις.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Πήγες και την άφησες ή θα πας να την αφήσεις;

Έχω προβληματιστεί (λίγο) με την συζήτηση "σκληρός αφρός με 2 πόντους μαλακού αφρού για άνεση". Καθήμενος στην σέλα πχ ένα τρίωρο, ο μαλακός αφρός θα είναι σαν να μην υπάρχει από το πρώτο 20λεπτο και απλά θα εγκλωβίζει τα οπίσθια σε μία γούβα. Το βλέπω λάθος;
Πήγα και του άφησα μια δεύτερη σελα.
Την σελα που ειχε το μηχανάκι την έφτιαξα στη Καλιρρόης πανω στα δικα του καλούπια και θα μπορούσα να πω οτι ειναι τουριστικη και ανετη.
Οπότε στη δεύτερη του ζήτησα να φτιαξει την "χρυση τομη" μεταξυ σανίδας και λιγης άνεσης για να φτασω μεχρι το εκάστοτε βουνο.
Δεν μιλήσαμε για διπλούς αφρους λογω ουσιαστικά σκαψίματος και καλης κατάστασης υπάρχον υλικού σελας ( κ@λοφαρδια).
Απο Δευτέρα θα σου πω τι ψαρια πιάσαμε.
Η καλή ροή παίζει με τα καλούπια της, εδω κανει πιο καστομιες οπότε εαν αφιερώσεις μια μερα εκει μαζι του ζητας να δοκιμάσεις οτι σου φτιάξει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πήγες και την άφησες ή θα πας να την αφήσεις;Έχω προβληματιστεί (λίγο) με την συζήτηση "σκληρός αφρός με 2 πόντους μαλακού αφρού για άνεση". Καθήμενος στην σέλα πχ ένα τρίωρο, ο μαλακός αφρός θα είναι σαν να μην υπάρχει από το πρώτο 20λεπτο και απλά θα εγκλωβίζει τα οπίσθια σε μία γούβα. Το βλέπω λάθος;
Καθήμενος στην σέλα πχ ένα τρίωρο, ο μαλακός αφρός θα είναι σαν να μην υπάρχει από το πρώτο 20λεπτο, γιατι εχω γινει 200 κιλα επειδη ειμαι φαγανο αγορι και διπλα στο πιατο εχω παντα ενα ποτηρι με νερο για να ''σβηνω΄΄ καθε τοσο το πηρουνι , μαλλον χρειαζεται κατι τετοιο----->>>>:friend::friend:




 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό το παπαρόλι μπαίνει και τώρα στο μαδέρι του ΚΤΜ και δεν χρειάζεται να δώσω λεφτά για να το μεταποιήσω. Όμοια είναι και άλλα παπαρόλια τύπου airhawk φουσκωτά που υπόσχονται ότι ο πωπός σου θα ταξιδεύει πάνω σε ροζ σύννεφα με άνεση πολυθρόνας τσέστερφιλντ. Μπόνους πόντους παίρνουν τα αμερικανά που βάζουν τα airhwak και από πάνω το πρόβατο.

Στην πράξη το παπαρόλι αυτό και τα άλλα δεν γλιτώνει τον αναβάτη από "εγκλωβισμό" σε ένα σημείο, πράγμα το οποίο είναι απευκταίο και αποφευκτέο σε ένα μηχανάκι σαν το 950.

Οπότε καταλήγουμε στο ότι ζητάω κάτι συγκεκριμένο και η σοφία του φόρουμ κατεβάζει ό,τι άλλο υπάρχει στην αγορά ΕΚΤΟΣ από αυτό που ερωτάται, είτε είναι σέλα, είτε μποτάκια σήμερα. Δεν είναι κακό γιατί η πληροφορία δεν πάει χαμένη, αλλά ο 200 κιλά κωλαρίνος μου, το πιρούνι μου, η πιατέλα με την πρατίνα και η σούβλα γουρνοπούλα μιά χαρά βολεύονται σε άλλα μηχανάκια και αφήνουν χώρο να ακουμπήσεις γαβάθα με πατάτες, σοσάκια και μιά χωριάτικη, το 950 μας κάνει ρεζίλι παντού, το πήρε ένας φίλος γκουτσαίος προχτές και μου λέει "ρε συ, πως κάθεσαι σε αυτό το πράγμα" όπου το V7 σιγά τη σέλα που έχει δηλαδή.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αυτό το παπαρόλι μπαίνει
εισαι πολυ μπροστα λεμεεεεε....
το ονομασες ετσι , πιθανον επειδη ''συνεργαζεται'' με πωπουδακια , εεεεε ???
τελεια εφαρμογη ....

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχω αιρχοκ 2 για να πας βόλτα και μετά να επενδύσεις

Επίσης έχω συνταγή για μαγική πικανια.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom