Συμβαίνει τώρα!

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αμυρου;;; amyroukai

σε ΠΟΛΥ κατηφορική που έβγαζε σε διασταύρωση και έπρεπε ΠΟΛΥ κλειστά δεξιά, πήγα ευθεία, γύρισα το μηχανάκι τσούκου τσούκου με τα πόδια και συνέχισα την πορεία μου. Κυρία.

:D

κάπου από Αγίους Αποστόλους προς παραλία Βαρνάβα αυτά

Παϊδάκια τώρα να ηρεμήσω.
Όταν πήρα μηχανή είχα πρόβλημα με τις δεξιές ανηφορικές φουρκέτες. Δεν ξέρω γιατί, μάλλον δεν τις "διάβαζε" σωστά ο εγκέφαλος, ο δικός μου όχι της μηχανής :laugh:
Μου πήρε κάνα χρόνο να το λύσω.
Οι ώρες στην σέλα και τα χιλιόμετρα τα διορθώνουν όλα ;)
 

Katsadonis

Κατσαπλιάς
Περιοχή
Ναύπλιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Pegaso Strada
Αμυρου;;; amyroukai

σε ΠΟΛΥ κατηφορική που έβγαζε σε διασταύρωση και έπρεπε ΠΟΛΥ κλειστά δεξιά, πήγα ευθεία, γύρισα το μηχανάκι τσούκου τσούκου με τα πόδια και συνέχισα την πορεία μου. Κυρία.

:D

κάπου από Αγίους Αποστόλους προς παραλία Βαρνάβα αυτά

Παϊδάκια τώρα να ηρεμήσω.
Και νόμιζα ότι αυτά τα παθαίνουμε μόνο εμείς που οδηγάμε μηχανή μόνο ένα εξάμηνο τώρα. :roflmao:

Φιλαράκι μ τις προάλλες έπαθε «εγκεφαλικό» όταν έπρεπε να κάνουμε αναστροφή ενώ είμασταν σε ανήφορα σε ένα χωριό ξεχασμένο από το θεό και φυσικά έπεσε :roflmao::roflmao:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Όταν πήρα μηχανή είχα πρόβλημα με τις δεξιές ανηφορικές φουρκέτες. Δεν ξέρω γιατί, μάλλον δεν τις "διάβαζε" σωστά ο εγκέφαλος, ο δικός μου όχι της μηχανής
Μου πήρε κάνα χρόνο να το λύσω.
Οι ώρες στην σέλα και τα χιλιόμετρα τα διορθώνουν όλα ;)
Μπορείς να εξηγήσεις γιατί στις δεξιές και όχι στις αριστερές; Το ίδιο παθαίνω και με την αναστροφή ,πάντα τη κάνω αριστερόστροφα ,αντίθετα "δυσκολεύομαι"

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπορείς να εξηγήσεις γιατί στις δεξιές και όχι στις αριστερές; Το ίδιο παθαίνω και με την αναστροφή ,πάντα τη κάνω αριστερόστροφα ,αντίθετα "δυσκολεύομαι"

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Νομίζω είναι όπως το ότι είμαστε δεξιόχειρες ή το αντίθετο. Όλα θέμα εκπαίδευσης όμως είναι στο τέλος-τέλος.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Εγώ πάντως το περπάτηματακι μου το έκανα σήμερα :wacky:
Πήγα με τα πόδια στη δουλειά....
Μόνο που έπρεπε να ανέβω κάνα 5αρι χιλιόμετρα στο βουνό :ha

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Εγώ πάντως το περπάτηματακι μου το έκανα σήμερα :wacky:
Πήγα με τα πόδια στη δουλειά....
Μόνο που έπρεπε να ανέβω κάνα 5αρι χιλιόμετρα στο βουνό :ha

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πόσο τέλεια!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Φιλαράκι μ τις προάλλες έπαθε «εγκεφαλικό» όταν έπρεπε να κάνουμε αναστροφή ενώ είμασταν σε ανήφορα σε ένα χωριό ξεχασμένο από το θεό και φυσικά έπεσε :roflmao::roflmao:
Και φυσικά, εμείς πέφτουμε ακόμα και σήμερα :wacky:!!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Πολύ ωραία μέρα.

Ωρωπό καφεδάκι στη θάλασσα, παγκόσμια μπουνάτσα, παραλιακά Αγίους Απόστολους, παραλία Βαρνάβα από ένα μικρό επαρχιακό, Πολυδένδρι για φαγητό και σπιτάκι

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μπορείς να εξηγήσεις γιατί στις δεξιές και όχι στις αριστερές; Το ίδιο παθαίνω και με την αναστροφή ,πάντα τη κάνω αριστερόστροφα ,αντίθετα "δυσκολεύομαι"

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Τι να σου πω, ένας λόγος ίσως είναι ότι οι δεξιές φουρκέτες έχουν μικρότερη ακτίνα στροφής. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι μόνο αυτό.
Όπως και να έχει, κάποια στιγμή άρχισα και πήγαινα σε άδεια πάρκινγκ σούπερ μάρκετ και έκανα 8αρια για ώρες. Αργότερα που πήρα θάρρος έπιασα και την Πάρνηθα πάνω κάτω.

Όλα αυτά το μακρυνό 2008.

Αλλά νομίζω ότι όσο έμπειρος και να είναι κάποιος έχει πάντα περιθώριο να ωφεληθεί από ασκήσεις control με χαμηλή ταχύτητα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αμυρου;;; amyroukai

σε ΠΟΛΥ κατηφορική που έβγαζε σε διασταύρωση και έπρεπε ΠΟΛΥ κλειστά δεξιά, πήγα ευθεία, γύρισα το μηχανάκι τσούκου τσούκου με τα πόδια και συνέχισα την πορεία μου. Κυρία.

:D

κάπου από Αγίους Αποστόλους προς παραλία Βαρνάβα αυτά

Παϊδάκια τώρα να ηρεμήσω.
Καλά μαρή, έρχεσαι στην γειτονιά, στείλε ένα κοράκι με μήνυμα όπως στο GoT. Συνήθως τέτοια νωρίς πρωί γίνονται.

Στην άσφαλτο ευτυχώς μπαναΐαμ δεν κάνω τέτοια.


Γειά μας.

 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Κι εγώ το έγραψα σε σένα γιατί νόμιζα συμπάσχεις, μ’αρέσει που θέλω και χωμάτινο τρομάρα μου :D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κι εγώ το έγραψα σε σένα γιατί νόμιζα συμπάσχεις,
Γιατί νομίζεις ότι πλακώθηκε στα τσίπουρα...? :roflmao:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κι εγώ το έγραψα σε σένα γιατί νόμιζα συμπάσχεις, μ’αρέσει που θέλω και χωμάτινο τρομάρα μου :D
Στην άσφαλτο το βλέπω στο λάστιχο (του XR που δεν το τελειώνω ποτέ) ότι προτιμώ την μια μεριά, νομίζω αριστερά γέρνω πιο πολύ.

Το χωμάτινο είναι 100% άλλη ιστορία, εκτός αν νομίζει κάποιος ότι στροφές σαν του βίντεο του κοβεραβε γίνονται με το καλημέρα. Μεγάλη συζήτηση και αυτό, έχω βγάλει πλάνο γιατί δεν το ξεκίνησα καλά.

Γιατί νομίζεις ότι πλακώθηκε στα τσίπουρα...? :roflmao:
Ρακή
 
Top Bottom