Συμβαίνει τώρα!

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Η δεξιά είναι το όρος Οχη
Άμα πιάνει εκεί χιόνι κ μάλιστα τόσο όσο χτες απότομα τότε έρχεται κ άλλο σύντομα..
Είναι βαρόμετρο σοβαρό το σημείο αυτό.
Στη Κάρυστο κάτω ?? Γιώργο νομίζω από το συγκεκριμένο σημείο δεν φαίνεται νότια Εύβοια,την έχεις πλάτη

Η φωτό είναι τραβηγμένη πάνω στο δρόμο μετά το πυροφυλάκιο 2 χιλιόμετρα πριν τις κεραίες
Βλέπεις Αθήνα και βόρεια προάστια δεξιά

Μια χωρίς ζουμ στα χιόνια !!

Και το σημείο






Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μπορεί να μην είναι η κορφή που λέει ο Γιώργος στη φωτό, αλλά κατεβαίνοντας προς Ν. Μάκρη σήμερα, έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χιόνι στις κορφές της νότιας Εύβοιας. Τι μλκια που δεν έβγαλα ούτε μία φωτό :(
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Συμβαίνει τώρα κολλημένος στην κίνηση στον Κηφισό

Όπως είναι πάρα πολύ λογικό περνάνε μοτοσυκλέτες με διήθηση αλήτες παράνομοι τσαντάκηδες. Παρατηρώ λοιπόν κάποια αγόρια τα οποία φορούν παντελόνι και μπότες, και όπως κάθονται το μπατζάκι τελειώνει πριν ξεκινήσει η μπότα. Έχω μία σοβαρή απορία τώρα, τόσο κρύο βάζει εκεί πέρα μέσα στο πόδι και πόσο νερό θα βάλει αν υποθέσουμε ότι ήταν μία άλλη μέρα και είχε πιάσει μία μπόρα.
Τα βασανά μου τόσο καιρό με τα μπατζάκια...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Στη Κάρυστο κάτω ?? Γιώργο νομίζω από το συγκεκριμένο σημείο δεν φαίνεται νότια Εύβοια,την έχεις πλάτη

Η φωτό είναι τραβηγμένη πάνω στο δρόμο μετά το πυροφυλάκιο 2 χιλιόμετρα πριν τις κεραίες
Βλέπεις Αθήνα και βόρεια προάστια δεξιά

Μια χωρίς ζουμ στα χιόνια !!

Και το σημείο






Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάλλον έχεις δίκιο Αποστολε
Μπερδεύτηκα λόγω θέσης δικής σου.
Τότε αυτά είναι τα Κοτυλαια όρη πάνω από την Σετα. Εκεί ρίχνει ένα σκασμό χιόνι με τέτοιο καιρό.
Σαφώς το ίδιο ισχύει όπως προείπα για την Οχη, την έβλεπα σήμερα άσπρη λες κ χιονίζε από καιρό..
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Συμβαίνει τώρα κολλημένος στην κίνηση στον Κηφισό

Όπως είναι πάρα πολύ λογικό περνάνε μοτοσυκλέτες με διήθηση αλήτες παράνομοι τσαντάκηδες. Παρατηρώ λοιπόν κάποια αγόρια τα οποία φορούν παντελόνι και μπότες, και όπως κάθονται το μπατζάκι τελειώνει πριν ξεκινήσει η μπότα. Έχω μία σοβαρή απορία τώρα, τόσο κρύο βάζει εκεί πέρα μέσα στο πόδι και πόσο νερό θα βάλει αν υποθέσουμε ότι ήταν μία άλλη μέρα και είχε πιάσει μία μπόρα.
Ενα revit τζην που πηρα προσφατα, ειναι πολυ μεγαλυτερο στο μηκος απο το νορμαλ μεγεθος και ή το αφηνεις ετσι, ή το γυριζεις κατω αναποδα και εχει ακακλαστικο απο μεσα.
:like:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μάλλον έχεις δίκιο Αποστολε
Μπερδεύτηκα λόγω θέσης δικής σου.
Τότε αυτά είναι τα Κοτυλαια όρη πάνω από την Σετα. Εκεί ρίχνει ένα σκασμό χιόνι με τέτοιο καιρό.
Σαφώς το ίδιο ισχύει όπως προείπα για την Οχη, την έβλεπα σήμερα άσπρη λες κ χιονίζε από καιρό..
Χχμμμ δηλαδή στη λίμνη Σέτας θα το χει στρώσει για τα καλά .....κι άλλο τόσο που θα ρίξει αυτές τις μέρες ....με κάτι πρόχειρους υπολογισμούς ....με βλέπω για εκεί στο επόμενο ρεπό μεσοβδόμαδα :roflmao::roflmao::roflmao:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Χχμμμ δηλαδή στη λίμνη Σέτας θα το χει στρώσει για τα καλά .....κι άλλο τόσο που θα ρίξει αυτές τις μέρες ....με κάτι πρόχειρους υπολογισμούς ....με βλέπω για εκεί στο επόμενο ρεπό μεσοβδόμαδα
Καλύτερα πάρε πέδιλα σκι. Εκεί δεν περνάς τώρα με τπτ..
Είχαμε πάει τέλη Οκτώβρη του 2020 με τον Βιλλυ84 κ ήταν ήδη ζόρικα να φτάσεις λιμνη.
Ενω πιο πριν είχαμε ξανά δοκιμάσει Μάρτη του 2019 κ κοίτα τι βρήκαμε στην Σετα...

 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Καλύτερα πάρε πέδιλα σκι. Εκεί δεν περνάς τώρα με τπτ..
Είχαμε πάει τέλη Οκτώβρη του 2020 με τον Βιλλυ84 κ ήταν ήδη ζόρικα να φτάσεις λιμνη.
Ενω πιο πριν είχαμε ξανά δοκιμάσει Μάρτη του 2019 κ κοίτα τι βρήκαμε στην Σετα...

Έξτρα μπετονακι βενζίνης στο klx ,όπου φτάσει , ρακέτες του τένις στα πόδια και κάνα δυο μπριζόλες να με βρουνε τα σκυλιά :ha
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
10 λεπτά υπόθεση είναι...
Σώζει κόσμο..


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
10 λεπτά υπόθεση είναι...
Σώζει κόσμο.. ;)


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εντάξει για να είμαστε ακριβείς δεν είναι ακριβώς δέκα λεπτά τουλάχιστον στο νοσοκομείο της περιοχής μου...
Ανά τρίμηνο ακολουθώ την ίδια διαδικασία.
Και αυτό γιατί από τη στιγμή που γράφτηκα στο μητρώο αιμοδοτών BDR | blooddonorregistry – Εθνικό Μητρώο Αιμοδοτών (αφού είχα δώσει περίπου 10 φιάλες έως τότε σε ανθρώπους που το χρειαζόταν) έρχεται ειδοποίηση όταν συμπληρωθεί το απαραίτητο διάστημα οπότε αποκλείεται να το ξεχάσεις...
Μπράβο Μανώλη...!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Εντάξει για να είμαστε ακριβείς δεν είναι ακριβώς δέκα λεπτά τουλάχιστον στο νοσοκομείο της περιοχής μου...
Ανά τρίμηνο ακολουθώ την ίδια διαδικασία.
Και αυτό γιατί από τη στιγμή που γράφτηκα στο μητρώο αιμοδοτών BDR | blooddonorregistry – Εθνικό Μητρώο Αιμοδοτών (αφού είχα δώσει περίπου 10 φιάλες έως τότε σε ανθρώπους που το χρειαζόταν) έρχεται ειδοποίηση όταν συμπληρωθεί το απαραίτητο διάστημα οπότε αποκλείεται να το ξεχάσεις...
Μπράβο Μανώλη...!
Νταξει έχει και κάνα τέταρτο με τα κορίτσια :yew:
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εντάξει για να είμαστε ακριβείς δεν είναι ακριβώς δέκα λεπτά τουλάχιστον στο νοσοκομείο της περιοχής μου...
Ανά τρίμηνο ακολουθώ την ίδια διαδικασία.
Και αυτό γιατί από τη στιγμή που γράφτηκα στο μητρώο αιμοδοτών BDR | blooddonorregistry – Εθνικό Μητρώο Αιμοδοτών (αφού είχα δώσει περίπου 10 φιάλες έως τότε σε ανθρώπους που το χρειαζόταν) έρχεται ειδοποίηση όταν συμπληρωθεί το απαραίτητο διάστημα οπότε αποκλείεται να το ξεχάσεις...
Μπράβο Μανώλη...!
Γράφτηκα και εγώ και με ειδοποιούν. Ωραίο κόλπο μακάρι να δουλέψει γιατί λόγω covid ξεμείνε το σύστημα εντελώς από φιάλες...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εντάξει για να είμαστε ακριβείς δεν είναι ακριβώς δέκα λεπτά τουλάχιστον στο νοσοκομείο της περιοχής μου...
Ανά τρίμηνο ακολουθώ την ίδια διαδικασία.
Και αυτό γιατί από τη στιγμή που γράφτηκα στο μητρώο αιμοδοτών BDR | blooddonorregistry – Εθνικό Μητρώο Αιμοδοτών (αφού είχα δώσει περίπου 10 φιάλες έως τότε σε ανθρώπους που το χρειαζόταν) έρχεται ειδοποίηση όταν συμπληρωθεί το απαραίτητο διάστημα οπότε αποκλείεται να το ξεχάσεις...
Μπράβο Μανώλη...!
τυχεροί είστε όσοι μπορείτε... δυστυχώς με το που έκανα εγγραφή στο μητρώο, πήρα και την καρτούλα... τσούπ!!! το απαγορευτικό :(
 
Top Bottom