Συμβαίνει τώρα!

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Τι να εννοεί άραγε ο ποιητής ;

Ίσως η Suzuki;

Βρισκόμαστε ένα βήμα πριν από μία σημαντική επένδυση στον χώρο της μοτοσυκλέτας που παρόμοια της δεν έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια και τουλάχιστον για μία δεκαετία πίσω. Μεγάλος Όμιλος που δραστηριοποιείται στον τομέα των βιομηχανικών μηχανημάτων και εξοπλισμού και των βαρέων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων μεταξύ πολλών ακόμη τομέων δραστηριότητας, ετοιμάζεται να αποκτήσει παρουσία και στην μοτοσυκλέτα.

Η απόκτηση ενός μεγάλου ονόματος που ήδη εκπροσωπείται στην χώρα μας είναι το πρώτο βήμα. Το επόμενο είναι να προχωρήσει σταδιακά σε μία μεγάλη επένδυση αναδιαμορφώνοντας το δίκτυο πώλησης και την φυσική παρουσία της μάρκας, τουλάχιστον έτσι ευχόμαστε πως θα προχωρήσει στα επόμενα βήματα.

Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως όλες οι εμπλεκόμενες πλευρές έχουν έρθει σε συμφωνία και ο μεγάλος κατασκευαστής έχει ανάψει το πράσινο φως για την μετακίνηση της ελληνικής αντιπροσωπείας σε νέα χέρια, κάτι που φυσικά χρειάζεται αρκετό διάστημα ωσότου ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν έχω καταλάβει ποιος κάνει την ανακοίνωση. Ποιος είναι δηλαδή ο επίδοξος αγοραστής που έβγαλε το δελτίο τύπου.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μόνο η Kawasaki μου έρχεται στο μυαλό!!!
Παραπαίει στη χώρα μας!!!!
Κι εμένα η Kawasaki μου έρχεται στο μυαλό και...

...από τη εμπειρία μου στο χώρο των κατασκευών γνωρίζω μια εταιρεία που θα μπορούσε να αναλάβει ένα μεγάλο όνομα σαν αυτό της Kawasaki (γιατί πρέπει να υπάρχει και αντίστοιχο δίκτυο υποστήριξης). Αυτή είναι η Πέτρος Πετρόπουλος ΑΕΒΕ η οποία ασχολείται με μεγάλα βιομηχανικά μηχανήματα αλλά και φορτηγά, λεωφορεία, εξωλέμβιους κινητήρες της Tohatsu και κάποτε είχε και την κεντρική αντιπροσώπευση της Bombardier που κατασκεύαζε τις γουρούνες της Can-Am (τώρα φέρνει μόνο τα τρίκυκλα spyder της Can Am). Αυτή η εταιρεία (εντελώς υποθετικό το σενάριο μου) έχει τη δύναμη να πάρει την Kawasaki.

Για να δούμε.

EDIT: Το Moto-magazine διευκρίνισε πως δε πρόκειται για τη Kawasaki γιατί αυτή έχει αλλάξει ήδη χέρια και είναι γνωστό το όνομα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ε ρε θα το φτιάχνω το klx με ανταλλακτικά από caterpillar σε λίγο καιρό ... :roflmao:
Μαζί σου και εγώ!!! :laugh:
Αποκλείστηκε η Kawasaki από τη περίπτωση.
Δεν βαριέσαι, εμείς πάλι caterpillar θα βάζουμε, έτσι για το γαμωτο :p!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μαζί σου και εγώ!!! :laugh:

Δεν βαριέσαι, εμείς πάλι caterpillar θα βάζουμε, έτσι για το γαμωτο :p!!!
Θα ήθελα να είναι η Π. Πετρόπουλος ΑΕΒΕ που θα αναλάμβανε τη Kawasaki, μιλάμε για εταιρεία δύναμη.
Φυσικά ΑΝ είναι η Π. Πετρόπουλος ΑΕΒΕ.... έτσι και αλλιώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είναι κάτι που βλέπω λάθος ή η Adventure Spec πουλάει τα σαμάρια της Giant Loop πιο φτηνά από την ίδια την Giant Loop.
Περίπου 200 ευρώ διαφορά!? :oops:o_O


 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Είναι κάτι που βλέπω λάθος ή η Adventure Spec πουλάει τα σαμάρια της Giant Loop πιο φτηνά από την ίδια την Giant Loop.
Περίπου 200 ευρώ διαφορά!? :oops:o_O


Είναι παλιές οι τιμές.
Όποιο χρώμα κ να διαλέξεις δεν είναι διαθέσιμο “out of stock”


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είναι παλιές οι τιμές.
Όποιο χρώμα κ να διαλέξεις δεν είναι διαθέσιμο “out of stock”


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Δεν το πρόσεξα, ναι προφανώς αυτό το εξηγεί. Από την άλλη δεν είναι λίγο βλακεία αν πράγματι δε διαθέτουν πια το προϊόν, το όποιο προϊόν, να αφήνουν τιμές που δεν ισχύουν σε ένα site; :rolleyes:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Παιζει βέβαια, ο υπάλληλος που είναι για αυτή τη δουλειά να ειναι στα μουκαρια του ενα πράμα...
Δε φταίει απαραίτητα η εταιρεία για αυτό
Δε ξερω εννοείται, αλλα με τα τοσα που έχω βιώσει, βάζω και μια άλλη τροφή προς σκέψη
 
Top Bottom