Συμβαίνει τώρα!

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Είναι κάτι που βλέπω λάθος ή η Adventure Spec πουλάει τα σαμάρια της Giant Loop πιο φτηνά από την ίδια την Giant Loop.
Περίπου 200 ευρώ διαφορά!? :oops:o_O
Πάντως και ο rally motor nl στην ίδια περίπου τιμή τα εχει. 389..
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Δεν το πρόσεξα, ναι προφανώς αυτό το εξηγεί. Από την άλλη δεν είναι λίγο βλακεία αν πράγματι δε διαθέτουν πια το προϊόν, το όποιο προϊόν, να αφήνουν τιμές που δεν ισχύουν σε ένα site; :rolleyes:
Επικεντρώνονται στα δικά τους πράγματα και βγάζουν κατα περιόδους μεγάλες εκτπώσεις σε στοκ απο άλλες εταιρίες για να φύγει. Αυτό με την ενημέρωση του site παντως ναι είναι πρόβλημα όπως και με την ανανέωση του στοκ, αλλά η επέκταση της εταιρίας παρεά με το brexit τους έριξε μπόλικο ξύλο. Επίσης μην φανταστείτε πως ειναι καμια τεράστια εταιρία, 3-4 άτομα την τρέχουν
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τι να εννοεί άραγε ο ποιητής ;

Ίσως η Suzuki;

Βρισκόμαστε ένα βήμα πριν από μία σημαντική επένδυση στον χώρο της μοτοσυκλέτας που παρόμοια της δεν έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια και τουλάχιστον για μία δεκαετία πίσω. Μεγάλος Όμιλος που δραστηριοποιείται στον τομέα των βιομηχανικών μηχανημάτων και εξοπλισμού και των βαρέων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων μεταξύ πολλών ακόμη τομέων δραστηριότητας, ετοιμάζεται να αποκτήσει παρουσία και στην μοτοσυκλέτα.

Η απόκτηση ενός μεγάλου ονόματος που ήδη εκπροσωπείται στην χώρα μας είναι το πρώτο βήμα. Το επόμενο είναι να προχωρήσει σταδιακά σε μία μεγάλη επένδυση αναδιαμορφώνοντας το δίκτυο πώλησης και την φυσική παρουσία της μάρκας, τουλάχιστον έτσι ευχόμαστε πως θα προχωρήσει στα επόμενα βήματα.

Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως όλες οι εμπλεκόμενες πλευρές έχουν έρθει σε συμφωνία και ο μεγάλος κατασκευαστής έχει ανάψει το πράσινο φως για την μετακίνηση της ελληνικής αντιπροσωπείας σε νέα χέρια, κάτι που φυσικά χρειάζεται αρκετό διάστημα ωσότου ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες...
Στα μέζαιά μας ...

(Κοινώς στα p@pari@ μας)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στα μέζαιά μας ...

(Κοινώς στα p@pari@ μας)
Προφανώς η τοποθέτηση έχει να κάνει με το ατέλειωτο "ευλογολόγιο" που κάνει αδιάκοπα το moto magazine για τα "γένεια" του.
Συμφωνώ μαζί σου: Κουραστικό-γραφικό-ενοχλητικό....

Από εκεί και πέρα σαν είδηση δε με αφήνει αδιάφορο με την έννοια πως πολλοί συνάδελφοι μας ίσως ανακουφιστούν όταν η εταιρεία της μοτοσυκλέτας τους περάσει σε καλά χέρια στη χώρα μας.

Υ.Γ.: Κάποιο πουλάκι μου επιβεβαίωσε πως πρόκειται για την Π.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ και για την ΚΤΜ. Αν ισχύσει πιθανόν η ΚΤΜ να βιώσει τη καλύτερη εποχή της από τότε που υπάρχει στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Προφανώς η τοποθέτηση έχει να κάνει με το ατέλειωτο "ευλογολόγιο" που κάνει αδιάκοπα το moto magazine για τα "γένεια" του.
Συμφωνώ μαζί σου: Κουραστικό-γραφικό-ενοχλητικό....

Από εκεί και πέρα σαν είδηση δε με αφήνει αδιάφορο με την έννοια πως πολλοί συνάδελφοι μας ίσως ανακουφιστούν όταν η εταιρεία της μοτοσυκλέτας τους περάσει σε καλά χέρια στη χώρα μας.

Υ.Γ.: Κάποιο πουλάκι μου επιβεβαίωσε πως πρόκειται για την Π.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ και για την ΚΤΜ. Αν ισχύσει πιθανόν η ΚΤΜ να βιώσει τη καλύτερη εποχή της από τότε που υπάρχει στην Ελλάδα.
παντως και στην μοτοδυναμικη γινονται διαφορα
Αλλαγή φρουράς στη Μοτοδυναμική ή φύγε εσύ, έλα εσύ
-Και την τελευταία μετοχή που είχε στο χαρτοφυλάκιό του, πούλησε προχθές ο Σωτήρης Χατζίκος πρώην CEO της Μοτοδυναμικής την εποχή που διοικούσε ο Οδυσσέας Κυριακόπουλος. Ο γιος του εκλιπόντος, Πάρις Κυριακόπουλος, έχει ξεριζώσει οτιδήποτε θύμιζε το παρελθόν, στελέχη και διαδικασίες, οδηγώντας τη Μοτοδυναμική σε νέες πίστες, με τη βοήθεια 2 μεγάλων θεσμικών χαρτοφυλακίων. Σ’ έναν μήνα από σήμερα, η Μοτοδυναμική θα ανακοινώσει τα αποτελέσματα του 2022, αλλά ήδη μας έχει ενημερώσει ότι φέτος δεν θα διανείμει μέρισμα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Προφανώς η τοποθέτηση έχει να κάνει με το ατέλειωτο "ευλογολόγιο" που κάνει αδιάκοπα το moto magazine για τα "γένεια" του.
Συμφωνώ μαζί σου: Κουραστικό-γραφικό-ενοχλητικό....

Από εκεί και πέρα σαν είδηση δε με αφήνει αδιάφορο με την έννοια πως πολλοί συνάδελφοι μας ίσως ανακουφιστούν όταν η εταιρεία της μοτοσυκλέτας τους περάσει σε καλά χέρια στη χώρα μας.

Υ.Γ.: Κάποιο πουλάκι μου επιβεβαίωσε πως πρόκειται για την Π.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ και για την ΚΤΜ. Αν ισχύσει πιθανόν η ΚΤΜ να βιώσει τη καλύτερη εποχή της από τότε που υπάρχει στην Ελλάδα.

Είναι και για το περιοδικό και για τις αντιπροσωπείες που έχω φάει τόσες ήττες που πραγματικά δεν θέλω να περνάω ούτε απ' έξω.

Να είναι καλά τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και το internet.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Γύρω στις 11.30 σημερα η τροχαία μάζευε σταθμευμενα μοτο απο πεζοδρομιο Σταδίου μετά το σύνταγμα..... την γεμισαν την πλατφορμα με τελευταιο ενα GS1150 που προσπαθούσαν να το βολέψουν όπως όπως......
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Γύρω στις 11.30 σημερα η τροχαία μάζευε σταθμευμενα μοτο απο πεζοδρομιο Σταδίου μετά το σύνταγμα..... την γεμισαν την πλατφορμα με τελευταιο ενα GS1150 που προσπαθούσαν να το βολέψουν όπως όπως......
Θα νομίζουν οι ιδιοκτήτες οτι κλάπηκαν
ΣΟΚ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reactions: Gus

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
..πριν λίγο συνέβει . Βόλτα τεστ να δούμε στους πόσους βαθμούς κολλάνε τα ηλεκτρονικά .

Βουνιχώρα το χωριό καο δεξιά η Γκιώνα συννεφιασμένη χωρις χιόνια.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sam4g

Μέλος
Όνομα
Γεράσιμος
Μοτό
NC750X
Θα νομίζουν οι ιδιοκτήτες οτι κλάπηκαν
ΣΟΚ


Sent from my iPhone using Tapatalk
μου έχει συμβεί με το αυτοκίνητο. Το σήκωσαν, ενώ δεν ήμουν παράνομα σταθμευμένος, αλλά λόγω πορείας που θα γινόταν, ενώ ήμουν για μπυριτσα στη Θεσσαλονίκη. Έπαθα σοκ όταν πήγα να πάρω τ αμάξι. Ευτυχώς, πιο κάτω ήταν περιπολικό και πήγα να αναφέρω κλοπή και έμαθα τα ευχάριστα. Μέχρι τότε όμως οι παλμοί είχαν πιάσει κόκκινο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom