Συμβαίνει τώρα!

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Καλημέρα,1,85. ξανά η βενζίνη...
Ανεβαίνουμε αδέρφια...
Και είμαστε μόνο τρεις μέρες μετά...
Και ακόμα δεν είδες τπτ..
Όσο οι δικοί μας "σαπαν" επιμένουν στις "πράσινες" ενέργειες τόσο μια βόλτα στον Άγιο θα μοιάζει με ταξίδι στο Νορτκαπ..

Ενναλακτικα υπάρχουν κ τα δικά μας νομίσματα μπας κ γλιτώσουμε ενώ σύντομα θα κάνουμε διακοπές σε Ντατσες..αλλα μάλλον ο λαός για κάποιο λογο δεν ακολουθεί..
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Τα μηχανάκια δεν τα φτάνετε.
Την βενζίνη δεν την φτάνετε.

Κάπου ώπα με τους κοντούς πια, δεν έχετε τέλος με τις άδικες απαιτήσεις.
Θα φωνάζουμε εσας τους ψηλούς να μας τα κρατάτε να ανεβουμε και να μας ρίχνετε και ενα φουλάρισμα.:D
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Και ακόμα δεν είδες τπτ..
Όσο οι δικοί μας "σαπαν" επιμένουν στις "πράσινες" ενέργειες τόσο μια βόλτα στον Άγιο θα μοιάζει με ταξίδι στο Νορτκαπ..

Ενναλακτικα υπάρχουν κ τα δικά μας νομίσματα μπας κ γλιτώσουμε ενώ σύντομα θα κάνουμε διακοπές σε Ντατσες..αλλα μάλλον ο λαός για κάποιο λογο δεν ακολουθεί..
Βάζεις μυαλό σιγά σιγά...
 

zen rider

suzuki volusia
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
kostis
Μοτό
suzuki volusia 2002
Συγγνώμη για τον χαρακτηρισμό αλλά η συζήτηση μου θυμίζει συζήτηση καφενείου....Εκεί που οι γέροι τσακώνονται (και καμιά φορά "σκοτώνονται") για τα κομματικά.

Ο καθένας από εμάς έχει την άποψή του, κομματική και πολιτική, και μακάρι να μπορούσαμε όλοι να έχουμε μόνο πολιτική άποψη. (Θυμίζω τη ρήση του Αριστοτέλη "ο άνθρωπος φύσει ζώον πολιτικό" με την αρχική έννοια της οργανωμένης κοινωνίας που διέπεται από νόμους και κανόνες και ουχί της σημερινής που αναφέρεται σε ένα σύνολο ενεργειών για την άσκηση διαφόρων μορφών εξουσίας).
Αλλά δυστυχώς έχουμε μπεί στη διαδικασία να κατηγορούμε οι μεν τους δε, οι πρώην τους επόμενους, οι επόμενοι τους προηγούμενους και πάει λέγοντας χωρίς να θέλουμε να παραδεχθούμε ότι, τα τελευταία 42 τουλάχιστον χρόνια που θυμάμαι εγώ, το μόνο που έχουν καταφέρει οι πολιτικοί ηγήτορες είναι να είμαστε συντεταγμένοι στο πλευρό τους και απέναντι ο ένας στον άλλο, δίνοντας χάρη στις ανομίες και παραλείψεις τους.....Κλασσικό παράδειγμα αυτό με τα Τέμπη...20 χρόνια και έξι κυβερνήσεις (δυο από κάθε κόμμα) μετά και ακόμα ψάχνουμε να βρούμε αν φταίει ο Σπίρτζης, ο Καραμανλής, ο Ρέππας και όποιος άλλος έχει περάσει από τη θέση του - ανεύθυνου - υπουργού και τσακωνόμαστε μεταξύ μας κατηγορώντας τους ένθεν και ένθεν ως δολοφόνους αλλά αποσιωπούμε τις δικές μας ευθύνες που τους ψηφίζουμε ανελειπώς. (τελικά μάλλον ο Χατζηπετρής φταίει που έλεγε και ο Λουκιανός....)

Γιατί πείτε μου
-Σε ποιά οργανωμένη κοινωνία θα επιβραβευόταν ο, αμετάκλειτα, καταδικασμένος υπουργός με τη συμμετοχή του σε ψηφοδέλτιο από το κόμμα και την εκλογή του ως βουλευτής από το λαό;
-Σε ποιά κοινωνία θα ήταν αποδεκτό το "ξέρεις ποιός είμαι εγώ;" ή το χαστούκι του υπουργού προς τον αστυνομικό;
-Σε ποιά κοινωνία θα επιτρεπόταν να είναι γνωστός ο πλούτος των βουλευτών αλλά να μην είναι ορατές οι πηγές του; Ξέρουμε το "έσχες" αλλά όχι το "πόθεν". Στην αρχαία Ελλάδα οι έχοντες αξιώματα όφειλαν να τελειώνουν τη θητεία τους φτωχότεροι από όταν την άρχισαν.
-Σε ποιά κοινωνία θα δεχόταν ο ψηφοφόρος να ψηφίζει γυρολόγους πολιτικούς που ως γνήσιοι "υαλοκαθαριστήρες" κινούνται μία δεξιά μία αριστερά και σταματούν όπου θεωρήσουν βολικότερο τη συγκεκριμένη στιγμή;
-Σε ποιά κοινωνία θα ήταν αποδεκτό να φτιάχνουμε τους νόμους κατά το δοκούν και για τους ημέτερους χωρίς να υπάρχει αντίδραση;
-Ποιά κοινωνία θα έδεινε συγχωροχάρτι σε άτομα με ακραίες εθνικιστικές, αντιεθνικές, αναρχικές ακόμα και εγκληματιές-τρομοκρατικές απόψεις/δράσεις και θα τους ανεδείκνυε σε "διάτοντες αστέρες";
-Ποιά κοινωνία θα δεχόταν το "η αριστεία είναι ρετσινιά" ή το "έκανε ένα δωράκι στον εαυτό του";
-Ποιά κοινωνία θα δεχόταν την "ελέω Θεού" κληρονομική διαδοχή της βουλευτικής έδρας;

Μόνο η κοινωνία που έχουν/με καταφέρει να δημιουργήσουμε που αδιαφορεί για τα κοινά αρκεί να περνάμε εμείς οι ίδιοι καλά και οι άλλοι να πάνε να....

Σε τελική ανάλυση ποιός θα ήταν ο "σωστός" τρόπος απόφασης; Κατ' εμέ να μην είμαστε με τις παρωπίδες και να ψηφίζουμε αυτούς που όντως μπορούν, θέλουν και αποδεδειγμένα έχουν κάνει κάτι για αυτό τον έρμο τόπο και όχι μόνο για τις τσέπες τους. Υπάρχουν τέτοιοι; Νομίζω ο τελευταίος πέθανε στη ψάθα κάπου στα τέλη της δεκαετίας του '60 και μετά υπήρξαν κάτι σκόρπιοι ονειροπόλοι τύπου Κωστή Στεφανόπουλου, Λεωνίδα Κύρκου και Αντώνη Τρίτση (για να πιάσω όλο το πολιτικό εύρος) πριν τους πάρουν παραμάζωμα οι Λαλιώτηδες, Σουφλιάδες, Βενιζέλοι, Αδώνηδες, Παπάδες, Τσιπραίοι, Μητσοτακαίοι κλπ, κλπ, κλπ....


Από εκεί και πέρα ο λαός αποφασίζει. Και αφού αποφασίζει οφείλουμε να σεβαστούμε την ετυμηγορία. Αν έπραξε ορθώς ή όχι θα το δείξει το μέλλον....
Θα συμφωνησω με αυτά που λες αλλα…
Θελω να επισημανω ένα λαθος που κανουν οι περισσοτεροι λογω αγνοιας ή γιατι εχουν καταπιει αμασητη την προπαγανδα ετων.
Αναρχια φιλε μου δεν είναι ουτε χουλιγκανισμος ουτε μηδενισμος ουτε ανοργανωσια.
Αναρχια είναι η οργανωση ελευθερων ανθρωπων σε επιπεδο κοινοτητας, η εκλογη αιρετων αντιπροσωπων και τελικα αιρετης διακυβερνησης. Προυποθετει ενεργη συμμετοχη των πολιτων όπως και στην αμεση ελληνικη δημοκρατια.
Θα το σταματησω εδώ αλλα αυτή η ατακα που χρησιμοποιειται σαν βρισια ή απαξιωση, αυτοματως υποβιβαζει την γνωμη σου σε αυτους που ξερουν και προσβαλλει.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Δεν ξέρω πόσο σκεφτόμενος η πόσο διαβάσμενος είμαι, μάλλον λίγο...
Αυτό που βλέπω είναι ότι έχουμε γίνει μια κοινωνία real estate... το οποίο δεν ξέρω πόσο μπορεί να αντέξει... μάλλον όχι πολύ...
Κάποιος-οι από αυτούς που έχουν αναλάβει την διακυβέρνηση όχι μόνο τούς τωρινούς αλλά και τους πρίν και αυτούς πού έρχονται δεν νομίζω να μας βγάλουν από αυτό...
Κάτι πρέπει να γίνει και να είναι δυνατό...
Δεν ξέρω αν θα βγούμε από όλο αυτό
Νομίζω μια αρχή είναι η καλύτερη οργάνωση των τοπικών κοινωνιών δήμους χωριά κτλ
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Θα συμφωνησω με αυτά που λες αλλα…
Θελω να επισημανω ένα λαθος που κανουν οι περισσοτεροι λογω αγνοιας ή γιατι εχουν καταπιει αμασητη την προπαγανδα ετων.
Αναρχια φιλε μου δεν είναι ουτε χουλιγκανισμος ουτε μηδενισμος ουτε ανοργανωσια.
Αναρχια είναι η οργανωση ελευθερων ανθρωπων σε επιπεδο κοινοτητας, η εκλογη αιρετων αντιπροσωπων και τελικα αιρετης διακυβερνησης. Προυποθετει ενεργη συμμετοχη των πολιτων όπως και στην αμεση ελληνικη δημοκρατια.
Θα το σταματησω εδώ αλλα αυτή η ατακα που χρησιμοποιειται σαν βρισια ή απαξιωση, αυτοματως υποβιβαζει την γνωμη σου σε αυτους που ξερουν και προσβαλλει.
Μιας και κάνουμε γενική κουβέντα, δεν ντρέπομαι να παραδεχθώ ότι ανήκω σε αυτόυς που δεν γνώριζαν επακριβώς τι σημαίνει να είσαι αναρχικός. Είχα μια πολύ γενική εικόνα του όρου με την σωστή έννοια αλλά μπολιασμένη και με την πιο κακή έννοια που υπάρχει στην εποχή μας (λόγω αγνοιας κτλ). Έκατσα λοιπόν και έριξα μια πολύ γενική ματιά, όντως είναι ένα πολύ ενδιαφέρον κίνημα.

Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης, πιστεύεις ότι είναι κάτι που θα μπορούσε ποτέ να εφαρμοστεί στην πραγματικότητα? Κατά την γνώμη μου, πιστεύω πως τέτοια κινήματα (όπως και ο κομμουνισμός) δεν μπόρεσαν να εφαρμοστούν λόγω της φύσης του ανθρώπου να επιθυμεί κάτι καλύτερο, κάτι περισσότερο, πόσο μάλλον στη σημερινή εποχή της παγκοσμιοποίησης της εικόνας και του τρόπου ζωής.

Φυσικά, η παραπάνω τοποθέτηση μου δεν αναιρεί την σωστή σου παρατηρηση πέρι λάθους στερεοτύπων!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ ένα ξέρω , την επομένη των εκλογών χάλασαν 3 από τα 5 κλαρκ στη δουλειά και για ήλιο παίζει να πάει έτσι και το πρώτο 10ημερο του ιουνιου χαχαχαχαχαχα
 

zen rider

suzuki volusia
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
kostis
Μοτό
suzuki volusia 2002
Μιας και κάνουμε γενική κουβέντα, δεν ντρέπομαι να παραδεχθώ ότι ανήκω σε αυτόυς που δεν γνώριζαν επακριβώς τι σημαίνει να είσαι αναρχικός. Είχα μια πολύ γενική εικόνα του όρου με την σωστή έννοια αλλά μπολιασμένη και με την πιο κακή έννοια που υπάρχει στην εποχή μας (λόγω αγνοιας κτλ). Έκατσα λοιπόν και έριξα μια πολύ γενική ματιά, όντως είναι ένα πολύ ενδιαφέρον κίνημα.

Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης, πιστεύεις ότι είναι κάτι που θα μπορούσε ποτέ να εφαρμοστεί στην πραγματικότητα? Κατά την γνώμη μου, πιστεύω πως τέτοια κινήματα (όπως και ο κομμουνισμός) δεν μπόρεσαν να εφαρμοστούν λόγω της φύσης του ανθρώπου να επιθυμεί κάτι καλύτερο, κάτι περισσότερο, πόσο μάλλον στη σημερινή εποχή της παγκοσμιοποίησης της εικόνας και του τρόπου ζωής.

Φυσικά, η παραπάνω τοποθέτηση μου δεν αναιρεί την σωστή σου παρατηρηση πέρι λάθους στερεοτύπων!

Δεν τοχω σε τιποτα να ανοιξω ένα θεμα Αναρχια μη με ιντριγκαρεις. Θα αυτομαζευτω.
Φιλε μου θα παρω σαν κακη διατυπωση αυτό που εγραψες
“ δεν μπόρεσαν να εφαρμοστούν λόγω της φύσης του ανθρώπου να επιθυμεί κάτι καλύτερο, κάτι περισσότερο “
…λογω της φυσης του ανθρωπου να μην διαταρασσει το status quo . Οι αναρχικοι δλδ οι ελευθερα σκεπτομενοι ανθρωποι είναι αυτοι που επιθυμουν κατι καλυτερο όπως το εθεσες, η αεναη εξελιξη, η ελληνικη σπειρα .Οσο για τον κομμουνισμο είναι ακομα ένα εξουσιαστικο συστημα που απλα βαζει την ελιτ των διανοητων του να εγκαθιστα δικτατορια μεχρι να μπλα μπλα.
Για να καταλαβεις θεωρω αναρχικη την πρωτη Χριστιανικη κοινωνια. Και οι αρχες είναι αυτές των ελληνων φιλοσοφων πχ κυνικοι κλπ.
Γιατι δεν γινεται ? Γιατι ο καθενας μας θα πρεπει να βιωσει τον Χριστο ή τον Σωκρατη μεσα του. Δηλαδη να καταλαβει ότι δεν είναι μονο ενας πιθηκος αλλα ότι μεσα του υπαρχει ένα φωτεινο ενεργειακο ον. Ότι είναι υιος του Ακτιστου Θεου.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Θα συμφωνησω με αυτά που λες αλλα…
Θελω να επισημανω ένα λαθος που κανουν οι περισσοτεροι λογω αγνοιας ή γιατι εχουν καταπιει αμασητη την προπαγανδα ετων.
Αναρχια φιλε μου δεν είναι ουτε χουλιγκανισμος ουτε μηδενισμος ουτε ανοργανωσια.
Αναρχια είναι η οργανωση ελευθερων ανθρωπων σε επιπεδο κοινοτητας, η εκλογη αιρετων αντιπροσωπων και τελικα αιρετης διακυβερνησης. Προυποθετει ενεργη συμμετοχη των πολιτων όπως και στην αμεση ελληνικη δημοκρατια.
Θα το σταματησω εδώ αλλα αυτή η ατακα που χρησιμοποιειται σαν βρισια ή απαξιωση, αυτοματως υποβιβαζει την γνωμη σου σε αυτους που ξερουν και προσβαλλει.

Μα εγώ δεν ανέφερα πουθενά την έννοια της αναρχίας ούτε την υπονόησα... Μίλησα ξεκάθαρα για οργανωμένη κοινωνία που, από τα γραφόμενά σου, υποστηρίζει και το κίνημα της αναρχίας αλλά μέσω άλλου τρόπου (; ίσως να μην έχω καταλάβει καλά..)

Αυτό που είπα είναι ότι ο καθένας έχει την άποψή του και είναι σεβαστή αλλά είναι στο χέρι μας να αλλάξουμε τα πράγματα.
Ο τρόπος που θα γίνει αυτό ενδεχομένως να διαφέρει ανάλογα τον άνθρωπο...
 

zen rider

suzuki volusia
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
kostis
Μοτό
suzuki volusia 2002
Μα εγώ δεν ανέφερα πουθενά την έννοια της αναρχίας ούτε την υπονόησα... Μίλησα ξεκάθαρα για οργανωμένη κοινωνία που, από τα γραφόμενά σου, υποστηρίζει και το κίνημα της αναρχίας αλλά μέσω άλλου τρόπου (; ίσως να μην έχω καταλάβει καλά..)

Αυτό που είπα είναι ότι ο καθένας έχει την άποψή του και είναι σεβαστή αλλά είναι στο χέρι μας να αλλάξουμε τα πράγματα.
Ο τρόπος που θα γίνει αυτό ενδεχομένως να διαφέρει ανάλογα τον άνθρωπο...

-Ποιά κοινωνία θα έδεινε συγχωροχάρτι σε άτομα με ακραίες εθνικιστικές, αντιεθνικές, αναρχικές ακόμα και εγκληματιές-τρομοκρατικές απόψεις/δράσεις και θα τους ανεδείκνυε σε "διάτοντες αστέρες";

Σε αυτο απαντησα φιλε. Επειδη συμφωνω με αυτα που εγραφες. Ισως καθ'υπερβολη συμπεριελαβες και τις αναρχικες αποψεις. Ολα καλα.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Ένα από τα προβλήματα που βλέπω εγώ και αναδεικνύεται και από τους προλαλήσαντες είναι ότι, πλέον η επιχειρηματολογία/ανάλυση/σκέψη έχει μείνει σε μιας πρότασης quotes και αυτό να μας αρκει. Είτε λόγο έλλειψης χρόνου όρεξης η σχεδίου. Βλέπεις θελουμε όλοι να υπονοούμε ότι είμαστε διαβασμένοι, αλλά στην πραγματικότητα ούτε τον κόπο ούτε την δέουσα επένδυση φαιάς ουσίας έχουμε διαθέσει για να καταλάβουμε σε βάθος από που προκύπτουν όλες αυτές οι αποστάξεις Σοφίας που κάνουμε copy paste από το διαδύκτιο.
Όσο λοιπόν η σκέψη μένει ρηχή πως να αξιολογήσουμε τις καταστάσεις και να μην είμαστε εύκολοι στόχοι στον κάθε είδους λαϊκισμό προπαγάνδας; Άλλωστε με αυτούς τους όρους συνδιαλλαγομαστε και μεις οι ίδιοι, τις περισσότερες φορές με μόνο κέρδος το instant gratification του εγωισμού μας.
Δυστυχως οπως καταλαβαινεις το να περιμενεις απο ολους να ειναι διαβασμενοι, γνωστες και να εχουν σπαταλησει φαια ουσια ειναι ανεφικτο και ουτοπικο,
το να τους/μας απαγορευτει η κριτικη, οπως ισως θα επρεπε βασει της συλλογιστικης σου, θα ηταν ρατσιστικο-φασιστικο.Εδω επιτρεπεται σε ολους η ψηφος,
στην κριτικη κολλαμε?Εκτος κι αν επρεπε να μπει κι αυτο (το δικαιωμα ψηφου) σε συζητηση, ισως βοηθουσε...
Τωρα για οποιον θα ηθελε να ψαχτει λιγο παραπανω, μονο με προσωπικη πρωτοβουλια και αρκετη προσπαθεια, πραγμα που για τους περισσοτερους δεν ειναι ελκυστικο, μια και ψαχνουμε το ακοπο και το γρηγορο, που απο το συστημα μας προσφερεται αφειδως.
Οσον αφορα τα quotes, φανταζομαι χρησιμοποιουνται γιατι περιεκτικα δηλωνουν αυτα που θελεις να πεις , στον περιορισμενο χωρο ενος post.
Το αν ανηκουν η οχι στον αναφερομενο, ειναι αδιαφορο, η εγκυροτητα τους εξαρταται απο το περιεχομενο και το relevance τους μονο,
που λεμε και στα Τρικαλα :)
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Εγώ ένα ξέρω , την επομένη των εκλογών χάλασαν 3 από τα 5 κλαρκ στη δουλειά και για ήλιο παίζει να πάει έτσι και το πρώτο 10ημερο του ιουνιου χαχαχαχαχαχα
Την Αιτνα ξεχασες... :secret:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα μου επιτρέψεις μόνο στο τελευταίο να πω ότι όταν χρησιμοποιείς ένα βαρύγδουπο όνομα για να δώσεις κύρος σε κάτι, και να το μετατρέψεις σε αξίωμα αφού το είπε ο οποιοσδήποτε κύριος τάδε, οφείλεις να είσαι προσεκτικός στο τι θα γράψεις. Αν δεν είναι του αναφερόμενου, είναι λογικό σφάλμα και έχει το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιδιώκεται..
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Θα μου επιτρέψεις μόνο στο τελευταίο να πω ότι όταν χρησιμοποιείς ένα βαρύγδουπο όνομα για να δώσεις κύρος σε κάτι, και να το μετατρέψεις σε αξίωμα αφού το είπε ο οποιοσδήποτε κύριος τάδε, οφείλεις να είσαι προσεκτικός στο τι θα γράψεις. Αν δεν είναι του αναφερόμενου, είναι λογικό σφάλμα και έχει το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιδιώκεται..
Ακριβως το αντιθετο ειπα, πως ο ''αναφερομενος'' δεν δινει αξια στην ατακα, την παιρνει απο μονη της βασει του περιεχομενου της.
Αλλωστε σιγουρα θα εχουν ειπωθει αρκετες παπαριες απο ''επωνυμους''.
Η αναφορα στην πηγη γινεται για να μην γινει ''οικειοποιηση'' του γραφομενου, πραγμα που θα ηταν πολυ βαρυτερο φανταζομαι.
Αν μιλας για τον Αινσταιν και το περι τρελας, οι αποψεις για την πατροτητα διιστανται, το να ειναι λοιπον αγνωστου πατρος, το κανει λιγοτερο εγκυρο?
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
και καπου εδω , μπαινω εγωωωωω...
θα κανω δυνατη δηλωση για να ξερετε τι σας περιμενει (δηλαδη, τον εηπιατε)...

λατρευω εκλογες...
μολις κερδισα αλλα 4 χρονια ζωης...
διοτι...
σε καθε εκλογικη αναμετρηση κανω την εξης ευχη...

ΑΣ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΘΑΝΩ ...

οπως καταλαβατε αυτο δεν θα γινει ποτε...
οποτε θα με ''φατε΄΄ στη μαπα , αιωνια....

κοινως τον εηπιατε ....
περαστικα σας...


:p:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
και καπου εδω , μπαινω εγωωωωω...
θα κανω δυνατη δηλωση για να ξερετε τι σας περιμενει (δηλαδη, τον εηπιατε)...

λατρευω εκλογες...
μολις κερδισα αλλα 4 χρονια ζωης...
διοτι...
σε καθε εκλογικη αναμετρηση κανω την εξης ευχη...

ΑΣ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΘΑΝΩ ...

οπως καταλαβατε αυτο δεν θα γινει ποτε...
οποτε θα με ''φατε΄΄ στη μαπα , αιωνια....

κοινως τον εηπιατε ....
περαστικα σας...


:p:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
Ασε αυτα τα ανουσια...μηχανακι βρηκαμε?
 
Top Bottom