Συμβαίνει τώρα!

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Κάποιος αποφάσισε ότι το 112 θα στείλει για την κίνηση στην εθνική οδό Κορίνθου.

Δεύτερη φορά κλείσιμο για τον ίδιο λόγο, τώρα χάνουμε και μια γέφυρα.

Περρρρφεκτ
Κι αυτο σου βρωμαει??στην αγγλια εχετε 112?πως ειδοποιουν για τετοιες καταστασεις??δηλαδη δεν πρεπει ο αλλος εν μεσω υψηλων θερμοκρασιων να ξερει ,ωστε να αποφυγει την επι μακρον εκθεση σε υψηλες θερμοκρασιες μεσα στο αυτοκινητο?ελεος με την γκρινια πχια.

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
ΕΝταξ αυτά τα καφάσια του παν να ουμε .
Το πίσω πρέπει να το έβγαλε στο καφέ της Πέμπτης από ότι διαβάζω .
Πρέπει να έπεσε κράξιμο απο γνωστό μέλος με λευκή γενειάδα.
Πάντως πολύ όμορφο το άτιμο.
Καλοτάξιδο Αλεξ.
Γιατί του πάει? επειδή με αυτά η χοντρή έγινε θεοχοντρη, και σιγοτραγουδά τα πάχη μου τα καλη μου? με το ένα καφάσι διατηρεί τουλάχιστον μια πιο soft σιλουέτα ο θεός να την κάνει.
Καλορίζικο το μασκουλοδοντο Αλέξανδρε

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κι αυτο σου βρωμαει??στην αγγλια εχετε 112?πως ειδοποιουν για τετοιες καταστασεις??δηλαδη δεν πρεπει ο αλλος εν μεσω υψηλων θερμοκρασιων να ξερει ,ωστε να αποφυγει την επι μακρον εκθεση σε υψηλες θερμοκρασιες μεσα στο αυτοκινητο?ελεος με την γκρινια πχια.
Το 112, ως εργαλείο αντιμετώπισης έκτακτων συμβάντων, έχει χρησιμότητα. Καίτοι αυτό που συνέβη ήταν έκτακτο, οι ρυθμίσεις στην κυκλοφορία μπορούν και οφείλουν να αναγγελθούν με άλλο τρόπο (ραδιόφωνα/τηλεόραση/φωτεινοί πίνακες/σταθμοί διοδίων) και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ουρλιάζει το κινητο 12 ώρες μετά την διακοπή της κυκλοφορίας για να μην πάω Πελοπόννησο, που δεν είχα σκοπό έτσι και αλλιώς. Επειδή δεν θες να καταλάβεις δεν θα καταλάβεις, αλλά δεν με πειράζει κιόλας.

Στην Αγγλία δουλεύει αλλιώς η δρομολόγηση από τους χάρτες στα κινητά (ακόμα και για αντικείμενα στο δρόμο ειδοποιεί το maps και το waze μάλλον από επισημάνσεις των άλλων οδηγών), αλλά δουλεύουν οι ενδείξεις στα smart motorways, δουλεύει το RDS με αναγγελίες κλπ.

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Το 112, ως εργαλείο αντιμετώπισης έκτακτων συμβάντων, έχει χρησιμότητα. Καίτοι αυτό που συνέβη ήταν έκτακτο, οι ρυθμίσεις στην κυκλοφορία μπορούν και οφείλουν να αναγγελθούν με άλλο τρόπο (ραδιόφωνα/τηλεόραση/φωτεινοί πίνακες/σταθμοί διοδίων) και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ουρλιάζει το κινητο 12 ώρες μετά την διακοπή της κυκλοφορίας για να μην πάω Πελοπόννησο, που δεν είχα σκοπό έτσι και αλλιώς. Επειδή δεν θες να καταλάβεις δεν θα καταλάβεις, αλλά δεν με πειράζει κιόλας.

Στην Αγγλία δουλεύει αλλιώς η δρομολόγηση από τους χάρτες στα κινητά (ακόμα και για αντικείμενα στο δρόμο ειδοποιεί το maps και το waze μάλλον από επισημάνσεις των άλλων οδηγών), αλλά δουλεύουν οι ενδείξεις στα smart motorways, δουλεύει το RDS με αναγγελίες κλπ.
Καλα κι αυτα που λες,αλλα αυτο ειναι πιο αμεσο,και τ ακουει και η γρια απ το χωριο,και ο απλος ανθρωπος που δεν ειναι απαραιτητο να εχει το κεφαλι του μεσα σ ενα κομπιουτερ.Εμενα οταν μου ηρθε το μηνυμα ημουν στο σουπερ μαρκετ.Τι κακο εχει αυτο????Το ανοιξα σε 10 δευτερολεπτα το διαβασα και αυτο ηταν.Σιγα τ αυγα,μην με πειραξει κι ολας.Μια αμεση πληροφορηση ,ανεξοδη και αποτελεσματικη.Γι αυτους που δεν εχουν πτυχιο μηχανικου.Οσο για το αν θελω ή δεν θελω να καταλαβω αστο σε μενα.Σαν μηχανικος θα επρεπε να εκτιμας,την συντομοτερη οδο και το γρηγορο αποτελεσμα.Αλλα ουτε κι εμενα με νοιαζει κι ολας τι εκτιμας ή οχι. :yew:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάντως θα βαρούσα μια κόρνυθο, έτσι για την αλητεία :friend:
Είναι που είσαι ανεκτίμητος και εσύ.

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Τα ΚΤΜ είναι για αρχόντους, άμα τα έχεις σε 2η μοίρα κλωτσάνε..

Το καφάσι πίσω βγήκε για να φορτωθεί σα μουλάρι που είναι. Εννοείται ότι ξαναμπήκε όπως πρέπει!
Φόρτωσα το παραπέντε ανετότατα!

ΛΕΩΝΙΔΑΣ. χάρηκα που σε είδα, στην επόμενη προσγείωσηθα σε πάρω τηλ για μπύρα!

Και η ερώτηση: χωράνε τα παραπέντε στο χώρο;

ΥΓ:
Έχω 4 προβολάκια, τρολλάρετε ελεύθερα. Θα βάλω άλλο ένα σετ και θα γραφτώ στο UKGSer

giamar

Ο Αφραπόγιαννος
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally

Το καφάσι πίσω βγήκε για να φορτωθεί σα μουλάρι που είναι. Εννοείται ότι ξαναμπήκε όπως πρέπει!

ΥΓ:
Έχω 4 προβολάκια, τρολλάρετε ελεύθερα. Θα βάλω άλλο ένα σετ και θα γραφτώ στο UKGSer
Καλοταξιδος ,γράψου και στο βαρκαντερο φόρουμ ,θα πάει καλά αυτό :ha

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρες από Μηλέα Μετσόβου!

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Καλημέρες από Μηλέα Μετσόβου!

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ζήλεψα λίγο η αλήθεια είναι. :woot::woot:
Ας είναι, θα κάνω υπομονή μέχρι την παρασκευή, κοντά είναι

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ΠΣκ λίγο το Κ θα ρίξει τουλουμια στην περιοχή , το κοιτάζω κ εγώ αλλά βλέπω να καίγεται αν κ νωρίς ακόμα .

Sent from my iPhone using Tapatalk

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Λιμένι Λακωνίας πριν λίγο και τώρα Αρεόπολη σε αναζήτηση καφέ.
Πολλά νέα και ανακαινισμένα κτίσματα εδώ, πολύ περισσότερα απ' την τελευταία φορά που ήμουν εδώ πέντε χρόνια πριν.

.

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

ΥΓ:
Είσαι προδότης??
Η είναι του sklirou??
Σαρδαναπαλε :)

Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Όνομα
Θωμας
Μοτό
τί περιέχει η βόλτα της Παρασκευής;
Δεν είναι μόνο η παρασκευή άρχοντα Ιωάννη.
Η παρασκευή είναι η πρώτη μέρα.
Αθήνα ελάτη χαλίκι Μέτσοβο Λίμνη ζορικα βοβούσα διανυκτέρευση περιβόλι.
Σάββατο, περιβόλι σπήλαιο γιοφύρι της πορτίτσας κοσμάτι κρανέα Μέτσοβο χαλίκι Μπάρος Πράμαντα βουργαρελι μελάτες άνω καλεντινη Μουζακι διανυκτέρευση ελάτη.
Κυριακή, ελάτη Μουζακι Καρδίτσα κέδρος λουτρά Σμοκοβου φουρνά Τυμφρηστός Λαμία επάρατη εθνική και Σπίτα μας.
Φαντάζομε ότι μετα για το επόμενο πενθήμερο θα είμαι φορτισμένος φουλ δεν θα γκρινιάξω για βόλτα

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Λιμένι Λακωνίας πριν λίγο και τώρα Αρεόπολη σε αναζήτηση καφέ.
Πολλά νέα και ανακαινισμένα κτίσματα εδώ, πολύ περισσότερα απ' την τελευταία φορά που ήμουν εδώ πέντε χρόνια πριν.

.

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
μες στην πολη θα βραζεις αυγο τετοια ωρα

Top Bottom