Συμβαίνει τώρα!

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Καλή κίνηση αν και δε νομίζω πως οι οδηγοί που επιλέγουν να μη φορούν κράνος το κάνουν επειδή τα κράνη είναι ακριβά.Έχω την αίσθηση πως είναι θέμα νοοτροπίας και παιδείας περισσότερο παρά οικονομικό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλή κίνηση αν και δε νομίζω πως οι οδηγοί που επιλέγουν να μη φορούν κράνος το κάνουν επειδή τα κράνη είναι ακριβά.Έχω την αίσθηση πως είναι θέμα νοοτροπίας και παιδείας περισσότερο παρά οικονομικό.
Συμφωνω.... Το μέτρο αν θα γίνει, θα είναι προς όφελος όσων φορούν καλά και ακριβά κράνη.
Καλοδεχουμενο.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Για μένα, όχι μόνο θα πρεπε να είναι μηδενικός ο ΦΠΑ στα κράνη αλλά θα πρεπε να επιδοτούνται επιπλέον...

Μετά, κόψε κλήσεις κε πόλιτσμαν άφοβα κ ανελέητα...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε όχι, για το κράνος υπάρχει.

Δεν έχουν ακυρώσει τον ΦΠΑ, χαλάει το μαλλί, κόβει οπτικό πεδίο, σου κλείνει τα αυτιά, δεν σε βλέπουν τα κομενάκια, δεν έχεις που να το αφήσεις στο καφέ, φθείρεται και έχεις δώσει μιά περιουσία, ξέρεις να πέφτεις, δεν συμβαίνει σε εσένα προσέχεις, η λίΤΣα δεν έχει τέλος.
Με διαβάζει ο Κυριάκος; Τρομακτικό!!!

Ήταν δίκαιο έγινε πράξη, 13% φαπα στα κράνη, μετεκλογική δέσμευση.





Εδιτ τώρα είδα ότι ανέβηκε ήδη
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
k0k0s Διέλευση πρω λεπτου περτικαλιουί transit με συνοδεία Iron Maiden υπόκρουσης και τυμπανοκρουσιών από τα νεα kokosεα
Σε ειδα και εσενα και το καταλαβα. Φιρμα εχω γινει ο πστς!
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Φιρμα εχω γινει ο πστς!
Δεν καλό αυτό... να φυλάς τα νώτα σου απ τον ανταγωνισμό... (λέγε με "πουλί" ή "φοίνικα" ή "μοτο σελέμπριτυ" ¨η Phoenix ή ...) :p

 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Η φαμίλια είναι έτοιμη προς αναχώρηση για τις διακοπές της!
Καλόν Αύγουστο σε όλους σας εύχομαι και να περάσετε πολλές όμορφες στιγμές!







-

-

-

-

-

Αυτό το forum τα έχει κάνει αχταρμά όλα, γουρούνες, mx, τροχόσπιτα, αυτοκίνητα.....

;););)
Αυτή η φωτο σηκώνει μπαναρισμα αλλά είχε χάρη που σε συμπαθώ :p να περάσετε σούπερ και στείλε και καμία ανταπόκριση χωρίς το κάρο μέσα Γτ θα μας πέσει πολύ βαρύ να το βλέπουμε συνέχεια :roflmao:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θα περάσω και εγω από τα νέα kokoσεα αλλά βραδάκι να κορνάρω η δεν θα ακούσεις.;;
Aκομη ευτυχως δεν εχω φτασει στο σημειο να διανυκτερευω εκει, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ο σεκιουριτας θα το εκτιμησει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα περάσω και εγω από τα νέα kokoσεα αλλά βραδάκι να κορνάρω η δεν θα ακούσεις.;;
Έτσι είναι η ζωή άλλοι στα Κολοσσαία και άλλοι στο kokoΣΕΑ
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μακαρι να ηταν ΚοκοΣΕΑ, αλλουνουνε ειναι...

Τεσπα, στο θεμα μας, η μειωση του ΦΠΑ απο 24 στο 13% σημαινει οτι ενα κρανος που ειχε 100 ευρω τωρα θα εχει 91... Δεν νομιζω οτι ενα 10αρικο ειναι αυτο που σταματαει τους καφρους απο το να βαλουν κρανος. Βαλε την κληση για κρανος στα 100€ για να μην κλαινε οι ευαισθητοι αλλα βαλε και μπλοκα που να γραφουν αβερτα ακρανωτους και κινητακηδες και θα σου πω εγω εαν διορθωνεται η κατασταση ή οχι.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Την πάτησα... μόλις αγόρασα!!!


Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με γειά κι αγρατζούνιστο...πόσα ευρά χάνεις λόγω ΦΠΑ?
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν καλό αυτό... να φυλάς τα νώτα σου απ τον ανταγωνισμό... (λέγε με "πουλί" ή "φοίνικα" ή "μοτο σελέμπριτυ" ¨η Phoenix ή ...) :p

Τα γερακια ξεχασες!!
:laugh::laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Την πάτησα... μόλις αγόρασα!!!


Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μην το λες.
Μπορει να ειναι σαν το επιδομα τεκνων.
Απ το 2020, αν ειναι η μαμα κατω απο 30 χρονων και αν το επωνυμο σου, αρχιζει απο Μητσος και τελειωνει σε Τακης.
:roflmao:
Καλοφορετο.
 

vakou

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Το έχω ξαναπεί, πριν χρόνια στη Χαλκίδα ένας διευθυντής τροχαίας αποφάσισε να γράψουν για κράνη. Χωρίς να έχει αυξηθεί η τροχαία, επειδή ήτα "υποχρεωμένοι", άλλαζαν συνέχεια σημείο μπλόκου, με αποτέλεσμα, ,παντού να ξεφυτρώνει μπροστά σου, τροχαίος και να σε γράφει. Μέσα σε λίγο καιρό όλοι οι Χαλκιδέοι αποκτήσαμε Ευρωπαϊκή κουλτούρα και φορούμε κράνος. Μετά από κάποιους μήνες και πολλές διαμαρτυρίες γιατί τους έγραφαν όλους και δεν μπορείς να έχεις δώσει τόσα λεφτά για μηχανή και να μη φαίνεσαι, το κυνήγι μειώθηκε και η κουλτούρα ξεθώριασε. Συμπέρασμα. και τσάμπα να τα δίνουν, αν δεν πέσει κυνήγι, δεν θα γίνει τίποτα.
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Με γειά κι αγρατζούνιστο...πόσα ευρά χάνεις λόγω ΦΠΑ?
Όχι πολλά γιατί αγοράζω στο νησί με τιμολόγια 17%

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom