Συμβαίνει τώρα!

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Εγώ πάντως τρία χρόνια που κυκλοφορούσα αποκλειστικά με μηχανή βρέξει χιονίσει βολεύτηκα απίστευτα καλά με αυτό το προϊόν το οποίο έχει και εξαιρετική τιμή:



Μπότες adventure αδιαβροχες, γάντια goretex και παντελόνι d-dry με έξτρα αφαιρούμενη επένδυση! Επίσης, πολλές στρώσεις ισοθερμικών ρούχων, με μακράν καλύτερο vfm αυτά που αγόρασα από lidl! Στα πολλά κρύα (-5 και κάτω), βάζω νεοπρέν καταδυτικό γιλέκο, νεοπρεν εσωτερικά γάντια και νεοπρεν κάλτσες που μου έραψε η πεθερούλα μου :) ! Έχω κάνει και Αθήνα Θεσσαλονικη ή Θεσσαλονικη Ξάνθη αρκετές φορές, μερικές εκ των οποίων με θερμοκρασία γύρω από τους μηδέν βαθμούς! Θερμαινόμενα grip και στις δυο μηχανές! Το ZZR, προστατεύει θεαματικά καλύτερα από τα Dakar, ακόμα και στα χέρια! Στην αδιαβροχοποιηση βοηθάνε πολύ και τα ειδικά σπρέι που υπάρχουν! Αυτά από εμένα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αυτές όλες οι πολύ χρήσιμες πληροφορίες θα χαθούν στο "Συμβαίνει τώρα!"
ο εντομεταξι θα τα συμμαζεψει μολις γυρισει την ταριφα ....
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οι πιο ωραιες (αυτες που αφηνουν αναγλυφες αναμνησεις)βολτες ειναι αυτες που γινονται κατω απο οριακες συνθηκες ,ετσι ηταν -ειναι -και θα ειναι.Μην αραζετε στην ανεση και την θαλπωρη,Παρτε μια βαθια ανασα και βουτηξτε στο ""παγωμενο νερο"",Ζηστε,ο καιρος περνα κ ειναι αμιληκτος!
Την άνεση μας, δεν την ζητάμε ακόμα, αλλιώς θα κόβαμε και την μηχανη. Την θαλπωρή όμως της "ζέστης", τα γέρικα κόκκαλα μας, την ζητάνε σιγά σιγά!!!!! :sn:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
περιμενε π.μ.
τα υπολοιπα θα στα πω εκει....
Γιατί με πμ;; :sneaky:
Οι περισσότεροι ξέρουμε για τα ωραία σέξυ και ζεστά εσωρουχακια σου :p!
Ξέρασε τα όλα δημόσια "γλυκό και ζεστό αγορι"!!! :friend:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Γιατί με πμ;; :sneaky:
Οι περισσότεροι ξέρουμε για τα ωραία σέξυ και ζεστά εσωρουχακια σου :p!
Ξέρασε τα όλα δημόσια "γλυκό και ζεστό αγορι"!!! :friend:
Νικολα δεν ειναι κατι σημαντικο...

:friendship:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στα νιατα μου, στις πρωτες μου βολτες, ανεβηκα Χαλκιδα μια ηλιολουστη μερα του Δεκεμβρη με δερματινο μπουφανακι και τζινακι, κλαρινο. Εξελιχθηκε σε παγωμενη νυχτα με ψοφοκρυο και εγω επρεπε να γυρισω πισω. Ευτυχως μου εκοψε και εκανα μαγκαιβερια και εντυσα τα ποδια μου με σελοφαν σε ρολο, αυτο που τυλιγουν τα σαντουιτς και τα ταψια, πριν φυγω απο το σπιτι των φιλων. Τσαλακωμενες εφημεριδομπαλες στον κορμο, μια εξτρα ζακετα δανεικη, και στο δρομο σκυμμενος εναλλαξ τα χερια στο μοτερ να ζεσταθουν... Καποια στιγμη κοντα στη Μαλακασα αρχισα να βλεπω πιγκουινους. Επιασα λοιπον κολλητα μια νταλικα που πετυχα στον δρομο και τον πηγα κωλοφεραντζα μεχρι τη Βαρυμπομπη. Να'ναι καλα ο ανθρωπος οπου και να'ναι , με εσωσε. Και μαλλον καταλαβε οτι κολλησα πισω του στο 1μ για να μου κοβει τον παγωμενο αερα οσο γινοταν...

Το παθημα εγινε μαθημα. Απο τοτε παντα σωστος ρουχισμος, στολη πανω-κατω με επενδυσεις και αδιαβροχη μεμβρανη (κοβει και αερα), ισοθερμικα απο μεσα, και ενα σετ εξτρα αδιαβροχα για παν ενδεχομενο. Εννοειται σε ολα τα μηχανακια βαζω θερμαινομενα γκριπ (στην αναγκη βαζεις 2 σακουλες πανω στις χουφτες, σαν τους ντελιβεραδες) και κινουμαι με χειμερινα γαντια, οσο αβολα και εαν ειναι.

Αυτο που δεν πρεπει να ξεχναμε ομως ειναι οτι οσο καλα ντυμενοι και να ειμαστε εμεις, η μηχανη στα υπερβολικα κρυα χωλαίνει σε ενα πολυ σημαντικο σημειο... Τα λαστιχα σε θερμοκρασιες κατω των 5C αρχιζουν και σκληραίνουν πολυ, και δεν αποκτουν ποτε την σωστη προσφυση που θα ειχαν υπο φυσιολογικες συνθηκες.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Προσοχή στην χρήση τεχνικών ορειβατικών ρούχων (ισοθερμικά, γάντια κλπ), γιατί ίσως να μην είναι ότι καλύτερο για την χρήση σε μοτοσυκλέτα με κρύο.

Είναι σχεδιασμένα να "λειτουργούν" με έντονη σωματική κίνηση και ίσως δεν δίνουν και την καλύτερη αίσθηση ζεστασιάς όταν οδηγάς ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
πάντως καιρού τα παιδιά


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βλέπω για το παϊδάκι.... και κρύα αψηφάτε και όλα..
 
Top Bottom