Συμβαίνει τώρα!

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βλέπω ολόκληρο άρθρο στο moto.gr ΄΄ανακοινώθηκε το πρόγραμμα εκδρομών της LE.F.KA για τον Ιανουάριο΄΄ και λέω να ναι καλά τα παιδιά κάτσε να δω ποιά μέρη της Ελλάδας θα δουν.



Καταλαβαίνω πώς είναι Ιανουάριος, έχουμε κρίση, η βενζίνη ακριβή αλλα΄΄τωρα ολόκληρη ανακοίνωση στο moto για 4 βόλτες για καφέ Αθήνα ή λίγο έξω απο Αθήνα? Και να το λές και πρόγραμμα εκδρομών? Άμα αυτό είναι εκδρομή...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ θα πω ξανά, για... "ταξίδια" 200 και 300 χιλιομέτρων διαβάζουμε συχνά, οπότε γιατί όχι εκδρομές τέτοιες.

Η συγκεκριμένη λέσχη κινείται κάθε ΣΚ. Δεν είναι πάντα ενδιαφέροντες οι προορισμοί και τώρα με το κρύο ίσως είναι βαρετοί, αλλά κάτι κάνουν.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ θα πω ξανά, για... "ταξίδια" 200 και 300 χιλιομέτρων διαβάζουμε συχνά, οπότε γιατί όχι εκδρομές τέτοιες.

Η συγκεκριμένη λέσχη κινείται κάθε ΣΚ. Δεν είναι πάντα ενδιαφέροντες οι προορισμοί και τώρα με το κρύο ίσως είναι βαρετοί, αλλά κάτι κάνουν.
Μωρε μια χαρά κάνουν και τους χαίρομαι απλά γιατί για 3 βόλτες για καφέ να βγάζει άρθρο το moto.?Προφανώς πρόκειται για περίπτωση ο γνωστός του γνωστού και τζάμπα διαφήμιση!

Δηλαδή οι βόλτες ή οι χωμάτινες που κάνουμε εδω μέσα θα έπρεπε να γίνουν πρωτοσέλιδα!

Στο δικό μου λέξιλόγιο τουλάχιστον ταξίδι λέγεται μια πολυήμερη εξόρμηση. Εκδρομή να βγεις να κάνεις μια 400άρα-500άρα και να βγεις να πάς για καφέ στον Υμηττό ή στο λουτράκι είναι βόλτα. Τώρα ο καθένας ας τα λέει όπως θέλει αλλά δε βλέπω να συνεννοούμαστε!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχουν γίνει τρελά γέλια με τον ορισμό του "ταξιδιού", που να σου λέω τώρα, κρίμα που δεν είχα την όρεξη να αποθηκεύω συζητήσεις.


Το ζήτημα "άρθρο" δεν είναι τόσο μείζον, τις βόλτες τις ανακοινώνουν κάθε λίγο, τις βάζει τον περιοδικό μοτό σχεδόν κάθε μήνα αρκετά χρόνια τώρα. Δεν κάνουν μόνο αυτά τα "ξενερωτα" έχει και ωραίες διαδρομές μερικές φορές.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Έχουν γίνει τρελά γέλια με τον ορισμό του "ταξιδιού", που να σου λέω τώρα, κρίμα που δεν είχα την όρεξη να αποθηκεύω συζητήσεις.
προφανως αναφερεσαι σε ''εκεινες'' τις συζητήσεις (όπως κ τοσες άλλες τοτες..) που εδιωξαν πολύ κοσμο από γειτονικο φορουμ...
τωρα για το ποσο αστειες ηταν εχει να κανει με την ποιοτητα χιουμορ του καθενος αλλα τον ελευθερο χρονο που διαθετει να σκαναρει (24/7) ποσταρισματα..
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
με αφορμη αυτο------>

ο γατουλης δεν τα ειπε ολα για εκεινο το σαββατοκυριακο...
ειδικα για το εφε που του εμαθα....
πως να τρως περισσοτερους μεζεδες και να μην σε παιρνει χαμπαρι κανεις....

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
προφανως αναφερεσαι σε ''εκεινες'' τις συζητήσεις (όπως κ τοσες άλλες τοτες..) που εδιωξαν πολύ κοσμο από γειτονικο φορουμ...
τωρα για το ποσο αστειες ηταν εχει να κανει με την ποιοτητα χιουμορ του καθενος αλλα τον ελευθερο χρονο που διαθετει να σκαναρει (24/7) ποσταρισματα..
Αξιότιμε κύριε Γιώργο, είναι η δεύτερη φορά που απευθύνεστε με άσχημο τρόπο σε εμένα.

Επειδή δεν θεωρείστε καν γνωστός, είστε απλά μιά φιγούρα στο ίντερνετ και με τις φιγούρες στο ίντερνετ δεν υπάρχει κανένας λόγος να αντιδικεί κάποιος, θα σας κάνω μιά πρόταση.

Θυμήθηκα ποιός είστε, είχατε άλλο διακριτικό όνομα στον "γειτονικό χώρο" τον οποίο επικαλείστε, παλιότερα. Και θυμήθηκα και πως ξεκινήσατε αυτήν την κόντρα με την σκιά σας, επειδή μετακινήθηκε το δικό σας "Ταξιδιωτικό στην Τρίπολη" της Πελοποννήσου, το οποίο εσφαλμένα αναρτήσατε στην κατηγορία των ταξιδιωτικών, διότι εσφαλμένα θεωρήσατε ότι ανήκει στην ίδια κατηγορία με ταξίδια διεθνή και πολυήμερα αντί για την κατηγορία βόλτες, στην οποία ορθώς τοποθετήθηκε. Εσφαλμένα θεωρήσατε ότι αυθαιρέτως έγινε η μετακίνηση, άνευ συζήτησης με άλλα μέλη αρχαιότερα και πιο έμπειρα και κρατήσατε στάση παιδιού που του πείραξαν το παιχνίδι, απέναντί μου και μόνον. Σε αυτήν την περίπτωση, ο tc-drift ανέλυσε -απολύτως όμοια με το δικό μας τότε- το αιτιολογικό της μετακίνησης του νήματός σας αλλά το αγνοήσατε ξανά γιατί απλά βλέπατε κόκκινο πανί. Και η πράξη, το ότι δηλαδή απομακρύνθηκε το αίτιο της αποχώρησής σας αλλά δεν επιστρέψατε εκεί, δείχνει ότι η παθολογία του χώρου ξέφευγε από έναν βολικό σάκο του μποξ. Κάθε χρονική περίοδος έχει τον δικό της τελικά.

Δεδομένου ότι έχουν περάσει τέσσερα χρόνια, ότι η αφορμή ήταν τουλάχιστον κωμική, ότι γενικότερα οι άνθρωποι τα τραύματα τα διαχειρίζονται και τα ξεπερνούν, δεδομένου ότι χτενίζετε το παρόν φόρουμ 24/7 και αναζητάτε λέξεις κλειδιά οι οποίες σας βγάζουν εκτός εαυτού και απαντάτε απροσκάλεστος με τρόπο που δείχνει τον θυμό σας, το ότι τρέφετε ακόμα τόσο έντονο θυμό και ψάχνεστε να τον διοχετεύσετε σε οποιοδήποτε μέσο, το ότι τέσσερα χρόνια μετά και παρά το γεγονός ότι βλέπετε πως και άλλοι έχουν την αυτή άποψη εμμένετε στο ότι είστε απολύτως σωστός και μένετε άκαμπτος στην θεώρησή σας, το ότι θεωρείτε πως έχετε το δικαίωμα να γράφετε με ειρωνικά υποκοριστικά στον άγνωστο συνομιλητή σας τον οποίο θεωρείτε οικείο γιατί τον βλέπετε πολλά χρόνια σε φόρουμ, θα είχα να σας προτείνω χωρίς καμία διάθεση αστεϊσμού την επίσκεψη σε ψυχολόγο κατ' αρχήν, για να δουλέψετε το πρόβλημά σας. Ο άνθρωπος που επιτίθεται έτσι απλά σε αγνώστους στο ίντερνετ, κάποια στιγμή θα το κάνει και δια ζώσης, για εξίσου αστεία αφορμή. Προσπαθήστε λίγο, είναι κρίμα για τους άλλους, εσείς φαίνεται να μην έχετε αντίληψη του τι σας συμβαίνει. Και δεν αστειεύομαι καθόλου όταν μιλάω για τραύμα, οι θυμωμένες και απρόκλητες αντιδράσεις σας αυτό δείχνουν ότι βιώνετε ακόμα, διότι στην ηλικία σας και έχοντας αρκετά χρόνια στο ίντερνετ, θα περίμενε κανείς μεγαλύτερη ωριμότητα και καλύτερη διαχείρηση εαυτού. Καλά κάνετε και τονίζετε το πόσο προσέχετε την σωματική σας υγεία και ευεξία με το ποδήλατο και το τρέξιμο, ο νους σας όμως έχει παραμεληθεί.

Σε κάθε περίπτωση, να είστε καλά να ταξιδεύετε ή να βολτάρετε όπως επιθυμείτε και αποφύγετε τέτοιου είδους απαντήσεις στο μέλλον. Οι απαντήσεις σας, επιθετικές από το πουθενά και με αστεία αφορμή, μου προκαλούν αμηχανία και δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος να μου μιλάτε έτσι, πολύ περισσότερο δε σε έναν χώρο δημόσιο, ανάμεσα σε εξίσου αγνώστους και στους δύο μας χρήστες.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αξιότιμε κύριε Γιώργο, είναι η δεύτερη φορά που απευθύνεστε με άσχημο τρόπο σε εμένα.

Επειδή δεν θεωρείστε καν γνωστός, είστε απλά μιά φιγούρα στο ίντερνετ και με τις φιγούρες στο ίντερνετ δεν υπάρχει κανένας λόγος να αντιδικεί κάποιος, θα σας κάνω μιά πρόταση.

Θυμήθηκα ποιός είστε, είχατε άλλο διακριτικό όνομα στον "γειτονικό χώρο" τον οποίο επικαλείστε, παλιότερα. Και θυμήθηκα και πως ξεκινήσατε αυτήν την κόντρα με την σκιά σας, επειδή μετακινήθηκε το δικό σας "Ταξιδιωτικό στην Τρίπολη" της Πελοποννήσου, το οποίο εσφαλμένα αναρτήσατε στην κατηγορία των ταξιδιωτικών, διότι εσφαλμένα θεωρήσατε ότι ανήκει στην ίδια κατηγορία με ταξίδια διεθνή και πολυήμερα αντί για την κατηγορία βόλτες, στην οποία ορθώς τοποθετήθηκε. Εσφαλμένα θεωρήσατε ότι αυθαιρέτως έγινε η μετακίνηση, άνευ συζήτησης με άλλα μέλη αρχαιότερα και πιο έμπειρα και κρατήσατε στάση παιδιού που του πείραξαν το παιχνίδι, απέναντί μου και μόνον. Σε αυτήν την περίπτωση, ο tc-drift ανέλυσε -απολύτως όμοια με το δικό μας τότε- το αιτιολογικό της μετακίνησης του νήματός σας αλλά το αγνοήσατε ξανά γιατί απλά βλέπατε κόκκινο πανί. Και η πράξη, το ότι δηλαδή απομακρύνθηκε το αίτιο της αποχώρησής σας αλλά δεν επιστρέψατε εκεί, δείχνει ότι η παθολογία του χώρου ξέφευγε από έναν βολικό σάκο του μποξ. Κάθε χρονική περίοδος έχει τον δικό της τελικά.

Δεδομένου ότι έχουν περάσει τέσσερα χρόνια, ότι η αφορμή ήταν τουλάχιστον κωμική, ότι γενικότερα οι άνθρωποι τα τραύματα τα διαχειρίζονται και τα ξεπερνούν, δεδομένου ότι χτενίζετε το παρόν φόρουμ 24/7 και αναζητάτε λέξεις κλειδιά οι οποίες σας βγάζουν εκτός εαυτού και απαντάτε απροσκάλεστος με τρόπο που δείχνει τον θυμό σας, το ότι τρέφετε ακόμα τόσο έντονο θυμό και ψάχνεστε να τον διοχετεύσετε σε οποιοδήποτε μέσο, το ότι τέσσερα χρόνια μετά και παρά το γεγονός ότι βλέπετε πως και άλλοι έχουν την αυτή άποψη εμμένετε στο ότι είστε απολύτως σωστός και μένετε άκαμπτος στην θεώρησή σας, το ότι θεωρείτε πως έχετε το δικαίωμα να γράφετε με ειρωνικά υποκοριστικά στον άγνωστο συνομιλητή σας τον οποίο θεωρείτε οικείο γιατί τον βλέπετε πολλά χρόνια σε φόρουμ, θα είχα να σας προτείνω χωρίς καμία διάθεση αστεϊσμού την επίσκεψη σε ψυχολόγο κατ' αρχήν, για να δουλέψετε το πρόβλημά σας. Ο άνθρωπος που επιτίθεται έτσι απλά σε αγνώστους στο ίντερνετ, κάποια στιγμή θα το κάνει και δια ζώσης, για εξίσου αστεία αφορμή. Προσπαθήστε λίγο, είναι κρίμα για τους άλλους, εσείς φαίνεται να μην έχετε αντίληψη του τι σας συμβαίνει. Και δεν αστειεύομαι καθόλου όταν μιλάω για τραύμα, οι θυμωμένες και απρόκλητες αντιδράσεις σας αυτό δείχνουν ότι βιώνετε ακόμα, διότι στην ηλικία σας και έχοντας αρκετά χρόνια στο ίντερνετ, θα περίμενε κανείς μεγαλύτερη ωριμότητα και καλύτερη διαχείρηση εαυτού. Καλά κάνετε και τονίζετε το πόσο προσέχετε την σωματική σας υγεία και ευεξία με το ποδήλατο και το τρέξιμο, ο νους σας όμως έχει παραμεληθεί.

Σε κάθε περίπτωση, να είστε καλά να ταξιδεύετε ή να βολτάρετε όπως επιθυμείτε και αποφύγετε τέτοιου είδους απαντήσεις στο μέλλον. Οι απαντήσεις σας, επιθετικές από το πουθενά και με αστεία αφορμή, μου προκαλούν αμηχανία και δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος να μου μιλάτε έτσι, πολύ περισσότερο δε σε έναν χώρο δημόσιο, ανάμεσα σε εξίσου αγνώστους και στους δύο μας χρήστες.
ολα αυτα για τον Γιωργη ?????

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
πηγα με την Αλεξανδρα για 3 μερες (βολτα-εκδρομη-ταξιδι) κανοντας περιπου 1900χλμ.....
πηγα με εναν φιλο στο μαροκο για 11 ημερες (βολτα-εκδρομη-ταξιδι) κανοντας περιπου 14000 χλμ.....
πηγα με 3 φιλους τουρκια-ιραν-αφγανισταν-πακισταν-ινδια-νεπαλ για 84 μερες (βολτα-εκδρομη-ταξιδι) κανοντας περιπου 16000χλμ....


ε ρε οπτικες που θα διαβασουμε τωρααααα....


amyroukai
Γιαννη καταρχην πολυχρονος για χθες.... υγεια και τυχη....:friendship:
κατα δευτερον να επισημανω οτι δεν εχω απολυτως τιποτα προσωπικο μαζι σου...
αλλα σε καποιες αποψεις σου ...εεεε εισαι ''καπως'' ρε φιλε....
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
η παραπάνω συζήτηση το βλεπω να πηγαίνει σε αλλο θέμα αν συνεχιστεί.....δεν Θέλω να πάρω θέση κ δεν το κάνω γενικά εύκολα.
Αλλά η πείτε τα σε πμ η ανοίξτε την συζήτηση στην κατάλληλη ενότητα αυτή με τις μπηχτές.
Αφού είστε κ οι δύο παλαιοί θα πρέπει να διαχειριστείτε το θεμα με ευπρέπεια.
Μην παρεξηγηθώ προς Θεού για καλό το γράφω πριν ξεφύγει.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
η παραπάνω συζήτηση το βλεπω να πηγαίνει σε αλλο θέμα αν συνεχιστεί.....δεν Θέλω να πάρω θέση κ δεν το κάνω γενικά εύκολα.
Αλλά η πείτε τα σε πμ η ανοίξτε την συζήτηση στην κατάλληλη ενότητα αυτή με τις μπηχτές.
Αφού είστε κ οι δύο παλαιοί θα πρέπει να διαχειριστείτε το θεμα με ευπρέπεια.
Μην παρεξηγηθώ προς Θεού για καλό το γράφω πριν ξεφύγει.
λεωνιδα σιγουρα θα ξεφυγει....
και σιγουρα οχι απο εμενα....
αλλα το προηγουμενο ποστ μου να ξερεις οτι ηταν και το τελευταιο....

αλλωστε , εστιαζω σε οτι μας ενωνει.....
και ''βλεπω'' οτι μας χωριζει για να το αποφευγω....

:ok::inlove:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για να καταλάβω.

Σε ενοχλεί αυτό που έγραψε ο Βαγγέλης και συμφώνησα μαζί του; Οπότε είναι δύο οι "κάπως". Μπορεί να είναι και άλλοι οι "καπως".

Εμένα με ενοχλεί αυτό που έγραψα. Δεν σου αρέσει; Σου φαίνεται ξένο η παράξενο; Δεν έχει σημασία, έγινε και θα κοπεί τώρα γιατί ενοχλεί.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
τελευταιο ποστ και το κλεινω εδω....
ο βαγγελης μια χαρα τα λεει....
ας λεγονται οπως να'ναι....
αρκει να γινονται ....

:ok:
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Κυριοι μην λυνετε το ζωναρι σας για καβγα, οπως θα ελεγε η γιαγια μου.

Ελεγε και αλλα για πραγματα που τους εδωσε περισσοτερη σημασια απ οτι τους αξιζε,αλλα μαλλον δεν ειναι επι του παροντος.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Γιαννακη πρεπει καποια στιγμη να πάρεις χαμπαρι ότι υπαρχει ζωη κ περα απο τα φόρουμ με τα ατερμονα ποσταριαματα σου.

Την πρωτη φορά δεν το καταλαβες κ βρήκες νεα γωνια εδω μεσα.
Ελπιζω οι εδω υπευθηνοι να μην αργησουν να αντιδρασουν (οπως οι αλλοι τοτε) γιατι θα τους το κλεισεις κ εδω το "σπιτακι".

Αυτσ απο μενα κ κλεινω εδω.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Γιαννακη πρεπει καποια στιγμη να πάρεις χαμπαρι ότι υπαρχει ζωη κ περα απο τα φόρουμ με τα ατερμονα ποσταριαματα σου.

Την πρωτη φορά δεν το καταλαβες κ βρήκες νεα γωνια εδω μεσα.
Ελπιζω οι εδω υπευθηνοι να μην αργησουν να αντιδρασουν (οπως οι αλλοι τοτε) γιατι θα τους το κλεισεις κ εδω το "σπιτακι".

Αυτσ απο μενα κ κλεινω εδω.
Δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά πήγε αλλού η κουβέντα,κι επειδή ήμουν καμία 4ετια αρκετά ενεργό μέλος (στο φόρουμ και σε βόλτες) του μοτό, όταν έγινε το σκηνικό με τον Γιάννη και όχι μόνο, άρχισε η κατηφόρα του φόρουμ.
Ο Γιάννης έχει αποδείξει πως υπάρχει ζωή εκτός του φόρουμ,εσύ;
Απο τότε ξεκίνησε ο πυρήνας του φόρουμ να σπάει και είδαμε που κατέληξε.
Ο Γιάννης έχει ένα ιδιαίτερο τρόπο να γράφει και να μιλάει και έχει και δικό του τρόπο να εκφράζει το χιούμορ του.
Όσοι τον γνωρίζουν από κοντά θα καταλάβουν τι λέω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω ότι το advride δεν είναι ο χώρος για να "λύσετε" διαφορες από το παρελθόν.
Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρουν και κανέναν μας ολα αυτά.
Μεγάλα αγόρια είμαστε... Κυριοι
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν είναι και πολύ ευγενικό πάντως να είσαι στο ίδιο "τραπέζι" με την υπόλοιπη μεγάλη παρέα και να δημιουργούνται αντιπαραθέσεις μεταξύ κάποιων στον ίδιο χώρο την στιγμή που θα μπορούσαν άνετα να αποφευχθούν απλά συζητώντας τες σε διαφορετικό χρόνο και τόπο... ;)
Και δεν νομίζω ότι μας αφορούν όλους μας...;)
Ας επικεντρωθούμε στην μοτοσυκλέτα και σε αυτούς που αγαπάμε...
 
Top Bottom