Συμβαίνει τώρα!

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Σαν κακόγουστο πρωταπριλιάτικο ακούγεται... έχετε το νου σας όσοι κινείστε προς τα εκεί.

Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.
Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.
Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.

Πηγή
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Xωρίς να κάνω πλάκα, το micra το μπορντό πίσω είναι το πρώην μου.
Το πούλησες Ναύπλιο και το είδες τώρα τυχαία στις φωτό?Καλή φάση.

Γιατί όμως να πουλήσεις ένα τέτοιο Micra?! Σκυλί μαύρο, δε πουλιόνται αυτά!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Έλα τα εργαλεία!!!! μόνο θα έχει κρύο. Σκάει με τόσο κρύο?
κ χωρίς προθέρμανση σκάει μέχρι 0-1
βαθμούς που. έχω δοκιμάσει.
Αν είναι κοφα ο κινητήρας δεν σκάει με τίποτα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σαν κακόγουστο πρωταπριλιάτικο ακούγεται... έχετε το νου σας όσοι κινείστε προς τα εκεί.

Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.
Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.
Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.

Πηγή
Ακριβώς το ίδιο μου έχει συμβεί γυρνώντας σε ένα δάσος της περιοχής με το τότε μηχανάκι ένα XR 400.
Το σύρμα ήταν ένα χοντρό ατσάλινο το οποίο χρησιμοποιούνταν στους στύλους του ΟΤΕ εκείνη την εποχή...
Ευτυχώς για μένα μπήκε κάτω από το γείσο του κράνους και το μόνο που κατάφερε ήταν να με ρίξει από τη μηχανή.
Περιττό να σου πω ότι και ο αυχένας φτηνά τη γλίτωσε...
Το αστείο της υπόθεσης ήταν ότι δεν κατάλαβα τι ήταν αυτό που με έριξε κατω μέχρι που σηκώθηκα και το είδα...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ακριβώς το ίδιο μου έχει συμβεί γυρνώντας σε ένα δάσος της περιοχής με το τότε μηχανάκι ένα XR 400.
Το σύρμα ήταν ένα χοντρό ατσάλινο το οποίο χρησιμοποιούνταν στους στύλους του ΟΤΕ εκείνη την εποχή...
Ευτυχώς για μένα μπήκε κάτω από το γείσο του κράνους και το μόνο που κατάφερε ήταν να με ρίξει από τη μηχανή.
Περιττό να σου πω ότι και ο αυχένας φτηνά τη γλίτωσε...
Το αστείο της υπόθεσης ήταν ότι δεν κατάλαβα τι ήταν αυτό που με έριξε κατω μέχρι που σηκώθηκα και το είδα...
Θελει προσοχη
Φιλος την ακουσε ασχημα με πετονια χαρταετου. Φανταζομαι με συρμα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Θελει προσοχη
Φιλος την ακουσε ασχημα με πετονια χαρταετου. Φανταζομαι με συρμα.
Τι να προσεξει καποιος?
Πως να προσεξει?
Πως να προβλεψει οτι καποιος δολοφονος υπαρχει στην περιοχη και μπορει να σκοτωσει οποιονδηποτε?
Γιατι περι αυτου προκειτε οταν στηνεται μια τετοια παγιδα θανατου...
:mad:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έρχονται οι εντουράδες και αλλοιώνουν τον πολιτισμό μας
Είχανε από παλιά τέτοια προβλήματα...


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το χω ξαναγράψει αλλά κατά καιρούς συμβαίνουν διάφορα τέτοια στο βουνό.
Το χειρότερο μου έχει συμβεί με το ποδήλατο σε γνωστό ποδηλατικό μονοπάτι στον Υμηττό ! σε step down άλμα, που κάποιος μη πω τι, χάλασε τις ράμπες προσγείωσης - απογείωσης και είχε βάλει μυτερά ξύλα κόντρα για να μας σφάξει. Για να το αποφύγω έσκασα με φόρα σε δέντρα και είχα χτυπήσει για τα καλά στα πλευρά και στην καρδιά.

Δυστυχώς γίνονται πολλά τέτοια από λαλακες ανεγκεφαλους.

Με τη μηχανή με είχαν πυροβολήσει πριν χρόνια, κυνηγοί στο Πυργάκι στην Ανάβυσσο στο πουθενά. Και σύρματα είχαμε πετύχει κάποτε στη Βαρυμπόμπη, κοντά στο στρατόπεδο σε πολύ γνωστό πέρασμα αλλα ευτυχώς το πήραμε χαμπάρι έγκαιρα. Και πέτρες μεγάλες κρυβουν περιπατητές στα μονοπάτια στο πουθενά για να τσακιστουν οι "μηχανόβιοι" κτλ κτλ

Προσοχή κυκλοφορούν ανάμεσά μας, δυστυχώς.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το χω ξαναγράψει αλλά κατά καιρούς συμβαίνουν διάφορα τέτοια στο βουνό.
Το χειρότερο μου έχει συμβεί με το ποδήλατο σε γνωστό ποδηλατικό μονοπάτι στον Υμηττό ! σε step down άλμα, που κάποιος μη πω τι, χάλασε τις ράμπες προσγείωσης - απογείωσης και είχε βάλει μυτερά ξύλα κόντρα για να μας σφάξει. Για να το αποφύγω έσκασα με φόρα σε δέντρα και είχα χτυπήσει για τα καλά στα πλευρά και στην καρδιά.

Δυστυχώς γίνονται πολλά τέτοια από λαλακες ανεγκεφαλους.

Με τη μηχανή με είχαν πυροβολήσει πριν χρόνια, κυνηγοί στο Πυργάκι στην Ανάβυσσο στο πουθενά. Και σύρματα είχαμε πετύχει κάποτε στη Βαρυμπόμπη, κοντά στο στρατόπεδο σε πολύ γνωστό πέρασμα αλλα ευτυχώς το πήραμε χαμπάρι έγκαιρα. Και πέτρες μεγάλες κρυβουν περιπατητές στα μονοπάτια στο πουθενά για να τσακιστουν οι "μηχανόβιοι" κτλ κτλ

Προσοχή κυκλοφορούν ανάμεσά μας, δυστυχώς.
Νταξει ο κόσμος έχει προβλήματα, τα ψυχολογικά θερίζουν..

Το να πεις..
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
tc-drift Βαγγέλη χρόνια πολλά με υγεία και όμορφα χιλιόμετρα φίλε! :friendship::friendship::friendship:
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος, δέν τα ήξερα, ούτε τα φανταζόμουν, και έπαθα πλάκα που τα άκουσα........... ρε δέν πάμε καλά......... :mad: :agr:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τόκυο ντριφτ χρόνια πολλά.

Η Αγγλίδα να σου φέρεται καλά, όχι σαν αυτές στο Φαληράκι, στον Λαγανά και στα Μάλια.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Βασικά το xt 550 μου θύμισε.




διαφορες και ομοιοτητες. ΧΤ 500 αντιγραφη
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το χω ξαναγράψει αλλά κατά καιρούς συμβαίνουν διάφορα τέτοια στο βουνό.
Το χειρότερο μου έχει συμβεί με το ποδήλατο σε γνωστό ποδηλατικό μονοπάτι στον Υμηττό ! σε step down άλμα, που κάποιος μη πω τι, χάλασε τις ράμπες προσγείωσης - απογείωσης και είχε βάλει μυτερά ξύλα κόντρα για να μας σφάξει. Για να το αποφύγω έσκασα με φόρα σε δέντρα και είχα χτυπήσει για τα καλά στα πλευρά και στην καρδιά.

Δυστυχώς γίνονται πολλά τέτοια από λαλακες ανεγκεφαλους.

Με τη μηχανή με είχαν πυροβολήσει πριν χρόνια, κυνηγοί στο Πυργάκι στην Ανάβυσσο στο πουθενά. Και σύρματα είχαμε πετύχει κάποτε στη Βαρυμπόμπη, κοντά στο στρατόπεδο σε πολύ γνωστό πέρασμα αλλα ευτυχώς το πήραμε χαμπάρι έγκαιρα. Και πέτρες μεγάλες κρυβουν περιπατητές στα μονοπάτια στο πουθενά για να τσακιστουν οι "μηχανόβιοι" κτλ κτλ

Προσοχή κυκλοφορούν ανάμεσά μας, δυστυχώς.
εκει που καθεσαι καρτερι περναει το εξατμισονι...και μου τα χαλαει.καπως ετσι το βλεπουν φιλε Κωστα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η λογική του τυροκέφαλου με το οπλάκι (ή του οικολόγου πεζοπόρου) δηλαδή είναι ότι για να κάνει την δική του δραστηριότητα στο βουνό, θα σκοτώσει τους άλλους που κάνουν δραστηριότητες στο βουνό. Γιατί μπορεί.

Και ψάχνουμε δικαιολογίες για την απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
εκει που καθεσαι καρτερι περναει το εξατμισονι...και μου τα χαλαει.καπως ετσι το βλεπουν φιλε Κωστα
Κάπως έτσι μπορεί να το βλέπουν. Αλλά το βουνό δεν είναι ιδιοκτησία κανενός. Όλοι μπορούν να κάνουν το χόμπι τους σε αυτο και να συνυπάρχουν. Γιατί σε αντίθετη περιπτωση θα έχουμε όλοι από ένα κουμπουρι στην τσέπη και όποιος μας ενοχλεί θα τον καθαρίζουμε. Δεν πάει Ετσι Όμως
 
Top Bottom