Συμβαίνει τώρα!

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν είναι αυτό το μαγαζί που πιστεύουμε ότι είναι, αυτό που έχω να πω είναι το εξής:
Από εκεί πήρε το gsa του ένας φίλος μου. Μέσα, μεταξύ άλλων, ήταν ένας ηλικιωμένος, ο ιδιοκτήτης! Το τι καταπληκτικά και σε κατάσταση καινούργιου μηχανακια έχει, δεν λέγεται. Μηχανάκια μιας όχι και τόσο μακρινής εποχής, μηχανάκια που άφησαν ιστορία, μηχανάκια θρύλοι!
Σαν ένα μικρό μουσείο θα έλεγα!
Όσες φορές και εάν έχω πάει σε αυτό μαγαζί, άλλες τόσες θέλω να ξαναπάω!
Πολύ μεράκι και αγάπη για τις μηχανές αυτός ο άνθρωπος, και αν κρίνω από την εμφάνιση των μηχανών, μερακλής μέχρι το κόκκαλο!!!
Νά´ναι καλά ο άνθρωπος!
Αυτο ειναι το μαγαζι.....κ πραγματι οποτε περναω.....εντυπωσιαζομαι απο τα μοτορια που φερνει.....ειδικα καποια γιαπωνεζικα ρετρο θηρια ειναι αλλο πραγμα...!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω αν υπάρχει "σωστή" κατηγορία, αλλά συμβαίνει τώρα συντήρηση χλοοκοπτικού γιατί από κάπου έσταζε καύσιμο και με τέτοια πράγματα δεν παίζεις γιατί κουβαλάς μισό λίτρο βενζίνης στην μασχάλη. Κόπηκε και το κορδόνι του που άντε πες φτιάχνεται εύκολα με απλό σπάγκο, εκεί ανακάλυψα βέβαια ότι κάποιο χεράκι είχε σπάσει το πλαστικό που "φωλιάζει" το κορδόνι και με το τρίψιμο του σπασμένου κομματιού πλαστικού επάνω στο κορδόνι έγινε το κακό. Πέρυσι είχε πάει για ένα γενικότερο κοίταγμα, τώρα τι είδαν και αν το κοπάνησαν κάπου, ο θεός και η ψυχή τους το ξέρει. Δεν είδαν και ότι είναι μέσα στην μπίχλα, έφαγα ένα μπουκάλι καθαριστικό συν τρίψιμο με οδοντόβουρτσα για να καθαρίσει η λαδίλα που είχε παντού. Μετά είδα βέβαια ότι γράφει το user manual "σε κάθε χρήση λύσιμο το πίσω καπάκι και καθάρισμα" ναι ου λολ δηλαδή από τον χρήστη ποτέ, θα περίμενα όμως από το συνεργείο... Ξέρω, ότι ισχύει και στις μοτοσικλέτες τελικά, καλύτερα μόνος σου. Θέλω να δω και τον συμπλέκτη του κάποια στιγμή, το σκέφτομαι αν θέλω όντως να ανοίξω και εκεί.

Η διαρροή είναι από καμένο από πολυκαιρία λαστιχάκι που στεγανώνει την είσοδο καυσίμου στο ρεζερβουάρ. Εντάξει σιγά τα ωά θα πεις, αλλά δεν είναι τόσο απλό γιατί είναι κλειστά τα τρία μαγαζιά husqvarna εδώ γύρω. Αύριο θα πάρω αντιπροσωπεία να δω αλλά από ότι κατάλαβα τα κεντρικά δεν κάνουν λιανική. Ξέρει κανείς αν έχει ανοιχτό (έστω eshop) μαγαζί κάπου Αθήνα γιατί καθόμαστε που καθόμαστε, έχει γίνει ζούγκλα το σπίτι και από το site της εταιρίας δεν έχει και τόση βοήθεια; Ένας έχει eshop στην Κηφισιά και δεν έχει καν αναφορά σε ανταλλακτικά.

Απέδρασε και μιά βίδα από ένα σινεμπλόκ στο αλυσοπρίονο και δεν ταιριάζει καμία από μηχανάκι που να πάρει.


Μιά μεγάλη μούτζα στους husqvarnaίους γιατί κάθε σημείο στα εργαλεία έχει άλλη βίδα. Μάθετε μπαλίτσα ρε παιδιά, γιατί όχι όλες ίδιες να μην ψαχνόμαστε μετά;


 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και γιατί δεν λέτε το όνομα... Βρε αγορια?
Δεν ήμουν σίγουρος 100% Κώστα αλλιώς θα το έγραφα από την αρχή.


Αν είναι αυτό το μαγαζί που πιστεύουμε ότι είναι, αυτό που έχω να πω είναι το εξής:
Από εκεί πήρε το gsa του ένας φίλος μου. Μέσα, μεταξύ άλλων, ήταν ένας ηλικιωμένος, ο ιδιοκτήτης! Το τι καταπληκτικά και σε κατάσταση καινούργιου μηχανακια έχει, δεν λέγεται. Μηχανάκια μιας όχι και τόσο μακρινής εποχής, μηχανάκια που άφησαν ιστορία, μηχανάκια θρύλοι!
Σαν ένα μικρό μουσείο θα έλεγα!
Όσες φορές και εάν έχω πάει σε αυτό μαγαζί, άλλες τόσες θέλω να ξαναπάω!
Πολύ μεράκι και αγάπη για τις μηχανές αυτός ο άνθρωπος, και αν κρίνω από την εμφάνιση των μηχανών, μερακλής μέχρι το κόκκαλο!!!
Νά´ναι καλά ο άνθρωπος!
Μου άρεσαν πολύ αυτές οι πληροφορίες. Πρέπει να κάνει και παραεισαγωγές σε Γιαπωνέζικα (κυρίως Honda) και όντως τα μεταχειρισμένα του δεν τα ξεχωρίζεις από τα καινούρια. Οι τιμές του δεν είναι αυτό που λέμε ευκαιρίες αλλά πιθανά αν το καλοσκεφτείς να αξίζουν που τις έχουν. Δυστυχώς δεν μένω στη περιοχή και σχεδόν πάντα περνάω νύχτα και χαζεύω λίγο στα γρήγορα τη βιτρίνα του.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν ξέρω αν υπάρχει "σωστή" κατηγορία, αλλά συμβαίνει τώρα συντήρηση χλοοκοπτικού γιατί από κάπου έσταζε καύσιμο και με τέτοια πράγματα δεν παίζεις γιατί κουβαλάς μισό λίτρο βενζίνης στην μασχάλη. Κόπηκε και το κορδόνι του που άντε πες φτιάχνεται εύκολα με απλό σπάγκο, εκεί ανακάλυψα βέβαια ότι κάποιο χεράκι είχε σπάσει το πλαστικό που "φωλιάζει" το κορδόνι και με το τρίψιμο του σπασμένου κομματιού πλαστικού επάνω στο κορδόνι έγινε το κακό. Πέρυσι είχε πάει για ένα γενικότερο κοίταγμα, τώρα τι είδαν και αν το κοπάνησαν κάπου, ο θεός και η ψυχή τους το ξέρει. Δεν είδαν και ότι είναι μέσα στην μπίχλα, έφαγα ένα μπουκάλι καθαριστικό συν τρίψιμο με οδοντόβουρτσα για να καθαρίσει η λαδίλα που είχε παντού. Μετά είδα βέβαια ότι γράφει το user manual "σε κάθε χρήση λύσιμο το πίσω καπάκι και καθάρισμα" ναι ου λολ δηλαδή από τον χρήστη ποτέ, θα περίμενα όμως από το συνεργείο... Ξέρω, ότι ισχύει και στις μοτοσικλέτες τελικά, καλύτερα μόνος σου. Θέλω να δω και τον συμπλέκτη του κάποια στιγμή, το σκέφτομαι αν θέλω όντως να ανοίξω και εκεί.

Η διαρροή είναι από καμένο από πολυκαιρία λαστιχάκι που στεγανώνει την είσοδο καυσίμου στο ρεζερβουάρ. Εντάξει σιγά τα ωά θα πεις, αλλά δεν είναι τόσο απλό γιατί είναι κλειστά τα τρία μαγαζιά husqvarna εδώ γύρω. Αύριο θα πάρω αντιπροσωπεία να δω αλλά από ότι κατάλαβα τα κεντρικά δεν κάνουν λιανική. Ξέρει κανείς αν έχει ανοιχτό (έστω eshop) μαγαζί κάπου Αθήνα γιατί καθόμαστε που καθόμαστε, έχει γίνει ζούγκλα το σπίτι και από το site της εταιρίας δεν έχει και τόση βοήθεια; Ένας έχει eshop στην Κηφισιά και δεν έχει καν αναφορά σε ανταλλακτικά.

Απέδρασε και μιά βίδα από ένα σινεμπλόκ στο αλυσοπρίονο και δεν ταιριάζει καμία από μηχανάκι που να πάρει.


Μιά μεγάλη μούτζα στους husqvarnaίους γιατί κάθε σημείο στα εργαλεία έχει άλλη βίδα. Μάθετε μπαλίτσα ρε παιδιά, γιατί όχι όλες ίδιες να μην ψαχνόμαστε μετά;


Οταν λες λαστιχακι? Ορινγκ, τσιμουχακι ή σωληνακι?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οταν λες λαστιχακι? Ορινγκ, τσιμουχακι ή σωληνακι?
Αυτό της φωτογραφίας. Λογικά είναι σπεσιαλ πάρτ.

Χμ, δεν φαίνεται; 503735801 είναι ο κωδικός
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πας για δουλεια ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οχι την Κυριακη.....αλλα κατι μου λεει οτι θα με κλεισουν μονο αν εξαφανιστει ο πλανητης
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτο ειναι το μαγαζι.....κ πραγματι οποτε περναω.....εντυπωσιαζομαι απο τα μοτορια που φερνει.....ειδικα καποια γιαπωνεζικα ρετρο θηρια ειναι αλλο πραγμα...!!!!
Είναι από τα μαγαζιά Πετραν, που σε όποιον αρέσουν οι μηχανές, μπαίνεις μέσα εύκολα, αλλά σε βγάζουν με τις κλωτσιές :p, γιατί απλά δεν.... ξεκολλάς από εκεί μέσα :hungry:!!!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μένουμε σπίτι

Φίλος πήρε τον γιο του και πήγε βουνό, οκ!
Εδώ που βλέπετε όμως?
Πάμε 2.2 αλλά όλοι μαζί!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μένουμε σπίτι

Φίλος πήρε τον γιο του και πήγε βουνό, οκ!
Εδώ που βλέπετε όμως?
Πάμε 2.2 αλλά όλοι μαζί!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Που ειναι το περιεργο?αΑφου ο Μητσος απτη Κωλοπετινιτσα ειπε δεν ειναι τπτ σημαντικο , η γαστρεντεριτιδα ειναι πιο επικινδυνη,ειπε :p:p:p:p
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
γαμω τον κορονοιο.....
ειχαμε εναν ντεμεκ βιγκαν.....:inlove:
και κοντευω να γινω χειροτερος....

ντεμεκ κρεατοφαγος....:laugh::laugh::laugh:

κοντοσουβλι στο τηγανι..... αι σιχτιρ.....:muted::muted::muted::muted::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 
Top Bottom