Συμβαίνει τώρα!

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η μαύρη λαίλαπα..... Εφυγε άδοξα ένα βράδυ στο Πασαλιμάνι,πριν 4 μήνες.
Η λευκή είναι μόλις 2 βδομάδες στα χέρια μου και για την μπαγκαζιερα δέχομαι μπουλινγκ από την κυρά λενη.
Κραξτε ελεύθερα...
Τι εννοείς ρε Κώστα, ότι έφυγε αδοξα; Την έκλεψαν;;; :(
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δες το αλλιως ψηλε, μολις ξεμπερδεψεις και το φτιαξεις απο το μακελεμα του προηγουμενου, θα εχεις ενα γαματο μηχανακι, αξιοπιστο και κουρδισμενο σωστα.
Καλά ,αυτό μη το λές με σιγουριά ,ορισμένες περιπτώσεις αποδεικνύονται "βαρέλια δίχως πάτο"
ή αλλιώς
Ορισμένες επιλογές αποδεικνύονται οικονομικά ασύμφορες ,ώστε να τους βάλεις "πάτο"
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Μάλιστα.

Βλέπω λοιπόν ότι είτε 640 που κοιτούσα κάποια περίοδο είτε αυτό που πήρα, ίδια σκ@τ@ απλά το 640 είναι ρέντη του ρέης.

Κοροϊδεύω συχνά φίλους που λένε "μόνο καινούριο" αλλά τελικά...
Καλα δεν νομιζω πως αυτο που πηρες συγκρινεται με ενα μεσο g 650 x...τοτε που το ζυγιζα και χαζευα αυτο που πηρες ηταν πολυ ωραια στημενο αλλα φαινοταν οτι εχει κανει πολυ σκληρο χωμα και ζορικα πραγματα.σε μαμα κατασταση και σωστα δουλεμενο δεν εχει ιδιαιτερα θεματα.κατι που δεν ισχυει τοσο για το 640.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανάμεσα στο καινούργιο
και στο Μακελλεμένο
υπάρχουν πολλές αποχρώσεις του γκρί
το θέμα είναι ποιά θα επιλέξεις
οποια κ να'ναι αυτή
θα σε γεμίσει εμπειρίες χρήσιμες
για την επόμενη επιλογή σου
Οι μοτό είναι για χρήση χομπυ
και είναι πολλές για να καθυστερούμε με την ίδια σε μακροχρόνιες σχέσεις
πρέπει να προλάβουμε να καβαλήκουμε όσες περισσότερες μας κάνουν κλίκ
Δες το αλλιως ψηλε, μολις ξεμπερδεψεις και το φτιαξεις απο το μακελεμα του προηγουμενου, θα εχεις ενα γαματο μηχανακι, αξιοπιστο και κουρδισμενο σωστα.
Καλα δεν νομιζω πως αυτο που πηρες συγκρινεται με ενα μεσο g 650 x...τοτε που το ζυγιζα και χαζευα αυτο που πηρες ηταν πολυ ωραια στημενο αλλα φαινοταν οτι εχει κανει πολυ σκληρο χωμα και ζορικα πραγματα.σε μαμα κατασταση και σωστα δουλεμενο δεν εχει ιδιαιτερα θεματα.κατι που δεν ισχυει τοσο για το 640.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να εξηγηθώ γιατί πάει μακριά η συζήτηση και εγώ ευθύνομαι, με τα νεύρα της στιγμής.

Το ότι υπάρχει όριο στο πόσο αξίζει να ασχοληθείς όπως λέει ο el-Gatto είναι γεγονός. Και είναι υπό διευρεύνηση. Οι Αμερικανοί λένε μην πετάς καλά λεφτά εκεί που πήγαν τα κακά λεφτά.

Από εκεί και πέρα: Η δική μου φιλοσοφία στο θέμα μηχανάκι είναι λίγο περίεργη. Το να πάρω ένα μηχανάκι το οποίο είναι "λουλούδι" και να το κάνω σώβρακο λόγω ασχετοσύνης αρχικά, από πεσίματα κλπ δεν μου αρέσει. Δεν το έκανα με τον Πήγασο, τον οποίο αγόρασα "τζάμπα" και στοίχισε λίγα ακόμα σε ρουλεμάν (ΟΚ και πολλές εργατοώρες αλλά αυτό δεν με πείραξε πολύ, εξεπλάγην με το πόσο απαράδεκτοι ιδιοκτήτες υπάρχουν για αρκετούς λόγους αλλά έμαθα πράγματα κιόλας) και που τον πήρα με την λογική ότι ΟΛΟ το μηχανάκι στοιχίζει λιγότερο από ένα "καλό" πέσιμο με ένα μεγάλο ον-οφ άρα να τον κάνω κομματάκια δεν πειράζει, δεν μου πήγε ρε παιδί μου, δεν το'χω, ήταν/είναι σε καλή κατάσταση για τα χρόνια του, τα χιλιόμετρά του και το ότι ήταν καθημερινό για τον προηγούμενο.

Οπότε το ότι ήταν/είναι ταλαιπωρημένο και δουλεμένο στο χώμα το εν λόγω μηχανάκι δεν με πειράζει καθόλου γιατί καλώς εχόντων των πραγμάτων ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ και για αυτό φτιάχτηκε. Συζητούσαμε με τον Σπύρο και μου είπε ότι θέλει να βάψει το δικό του, εμένα η πατίνα αυτή μου αρέσει. Πως βλέπεις κάτι 50άρες με τις ρυτίδες τους και βλέπεις μετά τις μποτοξιασμένες ΛΟΛ με το πρόσωπο "μάσκα", κάτι τέτοιο.

Το ότι κάποιος μαλάκας έβαλε άσχημα χέρι σε καλώδια και χωρίς λόγο κιόλας, είναι ένα άλλο θέμα.

Και το ότι όλο το μηχανάκι έχει... 10-12 μέτρα καλώδιο σύνολο, σημαίνει πως ακόμα και αν αναγκαστώ να ξαναφτιάξω κάποιες γραμμές περιφερειακές από την αρχή δεν θα είναι τραγικό, είναι όμως ενοχλητικό. Εκεί μπαίνει το κομμάτι που είπε ο ελγάτος, για το κοστολόγιο.

Προφανώς και το Xchallenge δεν έχει γενικότερα θέματα, εξαιρώντας τα κλασικά των ρόταξ που δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Ευελπιστώ στο ότι θα βρεθεί λύση και αν δεν, η χειρότερη και φτηνότερη των περιπτώσεων είναι να καταπιέσω το OCD μου ότι το μηχανάκι ΠΡΕΠΕΙ να δουλεύει σωστά όλο, να αγνοήσω το εμπρός φρένο, να βρω μιά θέση που πατάει σωστά τα καλώδια και να το δουλεύω όπως δούλευε ως τώρα. Εντάξει κάποια ημέρα που θα έχω διάθεση, θα περάσω να πω δυό πράγματα με τον Έλβις σε ήρεμο τόνο γιατί ούτε εκεί αξίζει να χαλάσω την ζαχαρένια μου.

Πάω να ψήσω το ψάρι μου και από τις δύο πλευρές, θα μου καούν και οι μελιτζάνες με την φλυαρία...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η μαύρη λαίλαπα..... Εφυγε άδοξα ένα βράδυ στο Πασαλιμάνι,πριν 4 μήνες.
Η λευκή είναι μόλις 2 βδομάδες στα χέρια μου και για την μπαγκαζιερα δέχομαι μπουλινγκ από την κυρά λενη.
Κραξτε ελεύθερα...
:welcome:

Καλοσορίζω το νέο μέλος στο forum.
Φιλαράκι ωραία τα χρώματα ωραίο και το εργαλείο σου! Για τη μπαγκαζιέρα δε θα γράψω τίποτα γιατί δεν χτυπάμε τον άλλον όταν είναι πεσμένος.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παρεϊστικη καταδρομική στην Βερλίγκα...


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
:welcome:

Καλοσορίζω το νέο μέλος στο forum.
Φιλαράκι ωραία τα χρώματα ωραίο και το εργαλείο σου! Για τη μπαγκαζιέρα δε θα γράψω τίποτα γιατί δεν χτυπάμε τον άλλον όταν είναι πεσμένος.
Εσυ που κατάλαβες Στέφανε, τι εννοεί ο Κώστας; Τι έφυγε; Πως έφυγε άδοξα;
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
έτσι όπως τόπε , νομίζεις ότι το έβαψε μπλε και το φούνταρε στο Πασαλιμάνι
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τι ωραία είναι η ζωη παρέα με τα αυστριακες κατασκευές!!!:inlove:
Κόρφος


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Τι ωραία είναι η ζωη παρέα με τα αυστριακες κατασκευές!!!:inlove:
Κόρφος


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Eίναι και τα 2 f16. Πολύ μ αρέσουν.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Την μαυρη λαιλαπα απ τα γραφόμενα νομιζω την ζαχαρωνε ο Phoenix
:cool:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εσυ που κατάλαβες Στέφανε, τι εννοεί ο Κώστας; Τι έφυγε; Πως έφυγε άδοξα;
Δεν κατάλαβα, από διακριτικότητα δε στάθηκα σε αυτό. Θα μιλήσει ο πρωταγωνιστής όταν νιώσει έτοιμος. Τώρα δε βλέπεις... μπαγκαζιέρα....
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ασχετο με τις μοτο.....αλλα βλεπω σε επαναληψη στην εκπομπη του Σπυρου Παπαδοπουλου....αφιερωμα στη Κυβωτο του Κοσμου κ στο εργο του Πατερ Αντωνιου
Ξερω οτι παιζει ρολο η τηλεθεαση....αλλα ο μεστος....ζεστος λογος κ η δραση αυτπυ του ανθρωπου με εχει συνεπαρει...
Αξιζει οσοι ειστε σπιτι...να παρακολουθησετε....αν κ ειμαι σιγουρος οτι ολοι γνωριζετε το εργο του.....!!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν κατάλαβα, από διακριτικότητα δε στάθηκα σε αυτό. Θα μιλήσει ο πρωταγωνιστής όταν νιώσει έτοιμος. Τώρα δε βλέπεις... μπαγκαζιέρα....
Καλά ρε συ Στέφανε, για ποια διακριτικότητα κανεις λόγο; Δεν ρώτησα να πει το Ε9 του δημόσια!
Αδιακριτος δεν είμαι! Ας κάνει ότι αγαπάει!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Θαυμάσια μέρα,αφού στο γιαπωνέζικο θαύμα άρχισε τα προεορτια ο ανορθωτης και έχασα τη βόλτα, ας λιώσω απάνω στο ποδήλατο να μη μείνω με παράπονο

 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θαυμάσια μέρα,αφού στο γιαπωνέζικο θαύμα άρχισε τα προεορτια ο ανορθωτης και έχασα τη βόλτα, ας λιώσω απάνω στο ποδήλατο να μη μείνω με παράπονο

βλέπω έβαλες και τη σέλα σήμερα... για τη φωτογραφία μόνο ε?? μη σου βγει και το όνομα.... ;) ;)
 
Top Bottom