Συμβαίνει τώρα!

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα ήθελα να το δω στο "μονοπάτι" πριν τα κοκκαλια με τις 17 15 ζαντουλες αν χωρούσε και τι θα συνέβαινε αν ακουμπούσε κάπου στα κοκκαλια τα 230 και βάλε κιλά του.
Εκεί που θα περνούσε άνετα είναι στο κομμάτι των βαρδουσιων.
Πολύ θα ήθελα να το έχουμε κοντά μας για να φωτογραφήσω και μόνο... Γιατί όντως είναι κουκλί αυτό το σκουτερ
Κάποια στιγμή δεν συμμετείχε σε μια χωμάτινη βόλτα που ήσουν κι εσύ; Ή θυμάμαι λάθος;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κάποια στιγμή δεν συμμετείχε σε μια χωμάτινη βόλτα που ήσουν κι εσύ; Ή θυμάμαι λάθος;
Λάθος... Αν ήταν θα είχα γεμίσει φώτο το advride:D
Πραγματικά μου αρέσει πολύ, αλλά δεν με πείθουν τα χαρακτηριστικά του για σοβαρές χωμάτινες βόλτες που κάνουμε.
Δεν οδηγείτε όρθιος για παράδειγμα.
Μεγάλο βάρος μικρές ρόδες κλπ κλπ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πάντως, πέρα από την πλάκα που κάνουμε, γιατί στην τελική όλα σχεδόν τα μηχανάκια καλά είναι, μου αρέσει εμφανισιακά και αν καταφέρω και βρω μια στεριανη δουλειά, ίσως αποτελούσε τη μοτοσυκλέτα μετακίνησής μου.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Λάθος... Αν ήταν θα είχα γεμίσει φώτο το advride:D
Πραγματικά μου αρέσει πολύ, αλλά δεν με πείθουν τα χαρακτηριστικά του για σοβαρές χωμάτινες βόλτες που κάνουμε.
Δεν οδηγείτε όρθιος για παράδειγμα.
Μεγάλο βάρος μικρές ρόδες κλπ κλπ
Σε ότι αφορά το μονοπάτι η ρεαλιστική απάντηση είναι στο παρακάτω βίντεο από το 8:00 και μετά.


Όρθιος όχι μόνο οδηγείτε, αλλά οδηγείτε και πολύ καλά μάλιστα. Αρκεί να έχεις τοποθετήσει τους μαρσπιέδες που έχει προβλέψει η Honda για αυτό το σκοπό! (βλ. επόμενο βίδεο).


Στο τεστ ράιντ που είχα πάρει ήμασταν παρέα με τον Λευκάδιος και πήγαμε στο πιστάκι του ΒΙΟΠΑ στο Σχιστό. Μια χαρά τα πήγε παντού και μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση σε ένα σημείο που είχε τα συνεχόμενα σαμαράκια πως ακολούθησε η ανάρτηση του. Πάντοτε πρέπει να ξέρουμε τι οδηγούμε και μέχρι που φθάνει. Με άλλα λόγια, δε θα είσαι ο καλύτερος του χωριού αλλά δε θα σταματήσεις και πουθενά. Δεν θα το έπαιρνα για τέτοια χρήση αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι αν σε έναν δασικό ή σε διακοπούλες σε νησί έπεφτε μπροστά μου μια απρόβλεπτη κατάσταση μάλλον... δεν θα έπαιρνα το δρόμο της επιστροφής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ready...... To Race?????No to... Troffy


Στάλθηκε από το SKR-H0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιο είναι αυτό ρε Λιαά??
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θα ήθελα να το δω στο "μονοπάτι" πριν τα κοκκαλια με τις 17 15 ζαντουλες αν χωρούσε και τι θα συνέβαινε αν ακουμπούσε κάπου στα κοκκαλια τα 230 και βάλε κιλά του.
Εκεί που θα περνούσε άνετα είναι στο κομμάτι των βαρδουσιων.
Πολύ θα ήθελα να το έχουμε κοντά μας για να φωτογραφήσω και μόνο... Γιατί όντως είναι κουκλί αυτό το σκουτερ
Εχει μεταξονιο 4εκ μεγαλυτερο απο ενα Βεστρομ και ιδια αποσταση απο εδαφος (16εκ) με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχει μεταξονιο 4εκ μεγαλυτερο απο ενα Βεστρομ και ιδια αποσταση απο εδαφος (16εκ) με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
Βρε ναι... Αλλά κάτι ζάντες από βεσπα
Και λίγο πιο βαρύ από το στρομ
Τεσπα.... Τα χαρακτηριστικά του δεν με πείθουν.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν δε το λυπάται κανείς σίγουρα και σε χωμάτινες τύπου adv-troffy θα ανταπεξέλθει. Εγώ θεωρώ πως είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο που εξυπηρετεί τις καθημερινές μετακινήσεις, τις ταξιδιωτικές διακοπές στα νησιά, την ηπειρωτική Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό (τουλάχιστον σε Ευρωπαϊκό επίπεδο).
Αν κάποιος το επεξεργαστεί προσεκτικά θα συναντήσει ποιότητα κατασκευής που κατά τη γνώμη μου συναντάς σε premium μοτοσυκλέτες, όσο το χαζεύεις τόσο σε μαγνητίζει.
Το έχουμε συζητήσει αρκετά στο forum νομίζω, πολλοί το θεωρούν σκούτερ. Εγώ το έκανα τεστ ράϊντ, έχω αντίθετη άποψη. Πλην εμφάνισης δεν έχει κανένα άλλο κοινό χαρακτηριστικό. Επίσης, με ύψος 1.80 η ανεμοκάλυψη του ήταν καλύτερη ή εφάμιλλη με αυτή του Africa στα 160 χλμ/ώρα.
Έχω ξεπεράσει κάποια στερεότυπα καθώς είμαι ένα βήμα πριν τα 50. Το εργαλείο -και είναι τέτοιο- είναι μια εξαιρετική προσφορά της Honda στον μοτοσυκλετισμό. Προσωπική και όχι αλάνθαστη η άποψη μου.
Ρεε φιλε εχεις μεγαλη καψουρα με δαυτο...!!!
Μα τη παναγια.....αμα πιασω το τζοκερ....θα στο κανω δωρο....!!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βρε ναι... Αλλά κάτι ζάντες από βεσπα
Και λίγο πιο βαρύ από το στρομ
Τεσπα.... Τα χαρακτηριστικά του δεν με πείθουν.
:)

Το χαμόγελο το έβαλα γιατί... χαμογελάω!

Να ορίσουμε τι σημαίνει "δεν μας πείθει;" Ας ξεκαθαρίσουμε πως ούτε εμένα με πείθει ότι με αυτό θα πηγαίνω για μονοπατάδες. Δε προσπαθώ να μεταφέρω την εντύπωση ότι θα κάνεις με αυτό ότι μπορείς να κάνεις με οποιοδήποτε μονοκύλινδρο on/off 600ρι. Ούτε το έβαλα σε σύγκριση με οποιοδήποτε άλλο on/off.

Έχει τον μεγαλύτερο εμπρός τροχό από κάθε σκούτερ (αφού με τέτοια το συγκρίνουμε) και ναι αυτός είναι μόνο 17 ιντσών. Έχει όμως ακτίνες και είναι tubless.

Νομίζω πως το βίντεο που επέλεξα έχει μια ρεαλιστική και αντικειμενική προσέγγιση ενός μέσου (ίσως και κάτω του μέσου όρου) αναβάτη. Δε δείχνει ότι πάει αέρα, δείχνει όμως πως θα βρει τρόπο να περάσει και από δύσκολα κομμάτια που δε θα περάσει ποτέ π.χ. το Integra.

Δε θα προτείνω σε κανέναν να πάρει αυτό ως κύρια επιλογή για χωμάτινες. Αυτό που λέω είναι πως δεν πρέπει να υποτιμάται εύκολα για αυτό που είναι στη πρώτη ματιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:)

Το χαμόγελο το έβαλα γιατί... χαμογελάω!

Να ορίσουμε τι σημαίνει δεν μας πείθει; Ας ξεκαθαρίσουμε πως ούτε εμένα με πείθει ότι με αυτό θα πηγαίνω για μονοπατάδες. Δε προσπαθώ να μεταφέρω την εντύπωση ότι θα κάνεις με αυτό ότι μπορείς να κάνεις με οποιοδήποτε μονοκύλινδρο on/off 600ρι. Ούτε το έβαλα σε σύγκριση με οποιοδήποτε άλλο on/off.

Έχει τον μεγαλύτερο εμπρός τροχό από κάθε σκούτερ (αφού με τέτοια το συγκρίνουμε) και ναι αυτός είναι μόνο 17 ιντσών. Έχει όμως ακτίνες και είναι tubless.

Νομίζω πως το βίντεο που επέλεξα έχει μια ρεαλιστική και αντικειμενική προσέγγιση ενός μέσου (ίσως και κάτω του μέσου όρου) αναβάτη. Δε δείχνει ότι πάει αέρα, δείχνει όμως πως θα βρει τρόπο να περάσει και από δύσκολα κομμάτια που δε θα περάσει ποτέ π.χ. το Integra.

Δε θα προτείνω σε κανέναν να πάρει αυτό ως κύρια επιλογή για χωμάτινες. Αυτό που λέω είναι πως δεν πρέπει να υποτιμάται εύκολα για αυτό που είναι στη πρώτη ματιά.
Συμφωνώ... Δεν το υποτίμησα ποτέ, όπως κανένα μηχανάκι.
Οπως δεν πρέπει να υπερτιμουμε κανένα μηχανάκι που μας λανσάρουν για κάτι που δεν είναι.
Πραγματικά μου αρέσει Στέφανε και είναι μηχανάκια του μέλλοντος...
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Συμφωνώ... Δεν το υποτίμησα ποτέ, όπως κανένα μηχανάκι.
Οπως δεν πρέπει να υπερτιμουμε κανένα μηχανάκι που μας λανσάρουν για κάτι που δεν είναι.
Πραγματικά μου αρέσει Στέφανε και είναι μηχανάκια του μέλλοντος...
Έχω καταλάβει το πνεύμα σου Κώστα. Ελπίζω να μην το υπερτιμώ γιατί το καβάλησα και μάλιστα εκείνη την ημέρα τα κάναμε όλα. Το τρέξαμε στην Εθνική, φάγαμε μποτιλιάρισμα και μπήκαμε και ψιλοχωματάκι. Το κουβέντιασαμε εκείνη τη μέρα και με τον Γιώργο Λευκάδιος του οποίου η γνώμη για μένα έχει πάντα σημασία γιατί δεν ενθουσιάζεται εύκολα (ούτε εκείνη τη μέρα ενθουσιάστηκε). Αλλά νομίζω πως λίγο-πολύ συνέπεσαν οι απόψεις μας, είναι αυτό που περιγράφω.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
αλλαγη σκυταλης...
η μια μπαινει στο μουσκιο μεχρι νεοτερας,μετα απο πολλες δεκαετιες ανιδιοτελους προσφορας,
και σειρα της αλλης να αναλαβει,μετα το φρεσκαρισμα της.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Για όλα τα άλλα υπάρχει η MasterCard....
Τόσο απλά.....


Στάλθηκε από το SKR-H0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εαν ησουν μερακλης, θα πηγαινες στον Σχιζα να τονΕ επινες παντα σε γυαλινο και σε θηκη τσιγκινη.... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΝΩΣΤΑΙ.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Εαν ησουν μερακλης, θα πηγαινες στον Σχιζα να τονΕ επινες παντα σε γυαλινο και σε θηκη τσιγκινη.... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΝΩΣΤΑΙ.
Για δώσε πληροφορίες...

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom