Συμβαίνει τώρα!

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Mηπως εφαγε καμια πετρα? Γιατι το εχω ξαναδει να συμβαινει σε Oberon που ειχε χτυπησει.
Εχει να πατησει χωμα η μηχανη πανω απο 1 μηνα! Με αφησε ξαφνικα με 38 βαθμους κελσιου στο κεντρο του Γαλατσιου :roflmao::roflmao:
Εχω στειλει ηδη email στην oberon μιας κι εχει εγγυηση εφ ορου ζωης και αναμενω! Δεν εχει παντως κανενα ιχνος απο χτυπημα.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
δυστυχως ολοενα και πληθαινουν οι αστοχιες στις oberon... κριμα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ραγισε το αλουμινιο στην Oberon και με αφησε στη μεση του δρομου απο συμπλεκτη! o_O Αλλαξαμε το μαμα slave για να μη μας αφησει και τη πατησαμε απο το aftermarket

Αν θες στειλε μου με pm πως το φτιαχνεις αυτο το mem και αν μπορεις καρφι απο κινητο να το ανεβασεις εδω μεσω ταπαταλκ

#xrv_world_explorer
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά από μιά σύντομη επίσκεψη κέντρο/καρακέντρο (δεν πέρασα από τον μεγάλο περίπατο όμως, κρίμα) μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία στο γιατί πολύς κόσμος που φοράει μπουφάν (στατιστικά από το σκάρτο 5% των αναβατών που φορούσε κάτι παραπάνω από κοινά ρούχα δηλαδή) φοράει την προστατευτική πλάτη διαγώνια σαν τσάντα; Η λογική είναι συμπαθώ το αριστερό μου νεφρό και την δεξιά ωμοπλάτη και τα καλύπτω, με τα άλλα δεν μιλιόμαστε ναπαναχαθούνναχάνονταιφτουτους;
 

Byronas

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Honda XL250 Degree
Μετά από μιά σύντομη επίσκεψη κέντρο/καρακέντρο (δεν πέρασα από τον μεγάλο περίπατο όμως, κρίμα) μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία στο γιατί πολύς κόσμος που φοράει μπουφάν (στατιστικά από το σκάρτο 5% των αναβατών που φορούσε κάτι παραπάνω από κοινά ρούχα δηλαδή) φοράει την προστατευτική πλάτη διαγώνια σαν τσάντα; Η λογική είναι συμπαθώ το αριστερό μου νεφρό και την δεξιά ωμοπλάτη και τα καλύπτω, με τα άλλα δεν μιλιόμαστε ναπαναχαθούνναχάνονταιφτουτους;
Ίσως η προστασία είναι μικρότερο μέγεθος από αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής.

Πήγα να την πάθω κι εγώ γιατί είμαι μεταξύ μεγεθών σε αρκετές εταιρείες και έψαχνα μπουφάν που να παίρνουν ίδια προστατευτικά :oops:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μετά από μιά σύντομη επίσκεψη κέντρο/καρακέντρο (δεν πέρασα από τον μεγάλο περίπατο όμως, κρίμα) μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία στο γιατί πολύς κόσμος που φοράει μπουφάν (στατιστικά από το σκάρτο 5% των αναβατών που φορούσε κάτι παραπάνω από κοινά ρούχα δηλαδή) φοράει την προστατευτική πλάτη διαγώνια σαν τσάντα; Η λογική είναι συμπαθώ το αριστερό μου νεφρό και την δεξιά ωμοπλάτη και τα καλύπτω, με τα άλλα δεν μιλιόμαστε ναπαναχαθούνναχάνονταιφτουτους;
Τη βάζουν ανάποδα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τη βάζουν ανάποδα.
Για να μπει τόσο στραβά, δεν την βάζουν καν στην "τσέπη", την βάζουν χύμα στην φόδρα.
Και απορώ με ανθρώπους που αναγνωρίζουν την ανάγκη για προστασία, έχουν κάνει το βήμα σαν εξοδα, αποδέχονται την φαινόμενη ταλαιπωρία και δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν αυτό που αγόρασαν.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Eλα , ομολογειστε, ποιος εχει βαλει ολη την Αρκαδια να μου κανει καζουρα για εκεινο το ποσταρισμα ζεστης απο Τρανσαλπ???
Οι μηχανες με ονομα και οχι εναν ξερό αριθμο, παντα μενουν στο μυαλο.
Αν ειναι και μαυρη η ζαντα .....
:inlove:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ετσι
Αν δεν το βγαλεις-πλυνεις ποτέ, ε τοτε εισαι ασφαλης!! :laugh:
Αν δεν το βγάλεις-πλύνεις ποτέ, έχεις το κίτρινο μπροστά και το καφέ πίσω.
Δύσκολο να το μπερδέψεις, απορώ..
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eρχεται ο οδηγος ενος ανατρεπομενου να μου μιλησει, ακολουθει ο διαλογος

  • Δικο σου ειναι το εργαλειο?
  • Ναι
  • Τι ειναι γιατι δεν το προσεξα? BMW?
  • Οχι, ΚΤΜ.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Και ηρθες με το ΚΤΜ να μας πεις οτι εχεις μηχανη, αντι να παρεις ενα ΤΡΑΖΑΛΠ?!?!?!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Eρχεται ο οδηγος ενος ανατρεπομενου να μου μιλησει, ακολουθει ο διαλογος

  • Δικο σου ειναι το εργαλειο?
  • Ναι
  • Τι ειναι γιατι δεν το προσεξα? BMW?
  • Οχι, ΚΤΜ.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Και ηρθες με το ΚΤΜ να μας πεις οτι εχεις μηχανη, αντι να παρεις ενα ΤΡΑΖΑΛΠ?!?!?!
Ειναι o konkost οδηγος ανατρεπομενου? Δεν το ηξερα!:geek:
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η λαϊκή σοφία, πως είναι όλα τα τρυπάνια ΜΠΛΑΚΕΝΤΕΚΕΡ, έτσι είναι τα ονοφ ΤΡΑΖΑΛΠ δεν σπάει δεν χαλάει μόνο για γνώστες και ειδήμονες.


Ετσι
Αν δεν το βγαλεις-πλυνεις ποτέ, ε τοτε εισαι ασφαλης!! :laugh:
Το θέμα είναι να το βάλεις πρώτα, σε ελάχιστα μπουφάν έρχονται ενσωματωμένες σκληρές πλάτες, στα Dainese πχ που βλέπεις την "τοστιέρα" να ξεχωρίζει λοξά από το ύφασμα της πλάτης του μπουφάν, σίγουρα την αγοράζεις έξτρα.

Η dainese του 200Χ πλάτη με έχει συντροφεύσει σε όλα τα τζάκετ χειμερινά και όχι μέχρι φέτος, όπου δεν έμπαινε σε revit και πήρα την δική του, στο δε καλοκαιρινό της Scott έβαλα μία Alpinestars τώρα (μπαίνει και η παλιά Dainese αλλά δεν αερίζεται). Στην σωστή θήκη και δεν κουνιέται πέρα/δώθε.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
- Και ηρθες με το ΚΤΜ να μας πεις οτι εχεις μηχανη, αντι να παρεις ενα ΤΡΑΖΑΛΠ?!?!?!
Ι-έτσι, ΤΡΑΖΑΛΠ rulezz :p :D


Και μια πρόφατη του δικού μου ΤραΖαλπακίου, που έκανε τους μήνες του εγκλεισμού στο Νησί ..ζάχαρη :cool:

 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Οταν ειναι σαββατο βραδυ σου εχει φαει ολα τα λεφτα το προτζεκτ και δεν εχεις ουτε για να πεις μια μπυριτσα απο το περιπτερο!!!!!


#xrv_world_explorer
Δεν ειπες οτι θα το κανεις χωματινο..;;

Διπλα εισαι..πεταξου...κερναω μπυριτσες...κατι εμεινε κ απο πιτσα...!!!!
 
Top Bottom