Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιά που κοιτάμε τι συμβαίνει τώρα....


Κλειδαριά για GPS για το XR αξίζει τον κόπο; Έχω δει κάτι τεράστια κατασκευάσματα της μούρατεκ, έχω δει κάτι άλλο πιο διακριτικό της σφούχτερλιχτ με γείσο (κακές κριτικές), έχω δει μιά πολύ πιο διακριτικού μεγέθους από μια Zumolock, από την ίδια την BMW και πλαστικό γείσο από Γερμανία/ebay.
Βασικά το γείσο θέλω... Αλλά και το "μπαίνω να πάρω ένα νερό χωρίς να ξεκουμπώσω το GPS για μισό λεπτό" δεν είναι άσχημο. Καμία λύση δεν είναι για να το αφήσεις επάνω για πολύ/να μην το βλέπεις.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αυτη ειναι η Junior, οπως εγραψε ο Μανιακ. H Giulia των 70s ειναι η επομενη (την ειχε ενας καθηγητης στο γυμνασιο και τη χαλβαδιαζαμε καθημερινα):

και μια πολύ ευχάριστη ταινιούλα "σχετική" με το αυτοκίνητο...

noi e la giulia
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Nαταααα νατααααααααα
εσύ γελάς, εμένα μου έχει δημιουργηθεί νέο άγχος με το XR.

πχ, σε λίγο πρέπει να πάω για το "B επίπεδο" στην ΕΚΑΒοσχολή να δούμε πράγματα που δεν γινόταν να δούμε στην Παλλήνη.

Με ποιό μηχανάκι; Όχι με το XR, όχι με το Xchallenge, μόνο το fazer σώζει, όχι γιατί δεν μπορεί να κλαπεί, είναι αυτό που θα "πονέσει" λιγότερο οικονομικά. Είχα τέτοια προβλήματα πριν; Όχι.

Ομοίως τα σκατολοΐδια του σατανά όπως το GPS, καλά σε πάει, καλά σε γυρίζει, αλλά βγαίνει σε μισό δευτερόλεπτο.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ομοίως τα σκατολοΐδια του σατανά όπως το GPS, καλά σε πάει, καλά σε γυρίζει, αλλά βγαίνει σε μισό δευτερόλεπτο.
Και επειδη ακριβως βγαινει σε μισο δευτερολεπτο , κανεις μια τσακ και το παιρνεις μαζι σου. Μη βαλεις αυτα τα εκτρωματα που πουλανε για βασεις.

Οσο για σκιαστρο, εγω εχω φτιαξει ενα απο μαυρο πλαστικο φακελου/ντοσιε Α3 , ξερεις ποιο εννοω. Κοψιμο στα μετρα του, διπλωμα και κολλημα πανω στη λαστιχενια θηκη του κινητου που χρησιμοποιω σαν GPS, στηριξη με μια απλη βασουλα GPS του εμποριου για ποδηλατομηχανακια...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και επειδη ακριβως βγαινει σε μισο δευτερολεπτο , κανεις μια τσακ και το παιρνεις μαζι σου. Μη βαλεις αυτα τα εκτρωματα που πουλανε για βασεις.

Οσο για σκιαστρο, εγω εχω φτιαξει ενα απο μαυρο πλαστικο φακελου/ντοσιε Α3 , ξερεις ποιο εννοω. Κοψιμο στα μετρα του, διπλωμα και κολλημα πανω στη λαστιχενια θηκη του κινητου που χρησιμοποιω σαν GPS, στηριξη με μια απλη βασουλα GPS του εμποριου για ποδηλατομηχανακια...
Ξέρεις τι με εκνευρίζει σε αυτό; Στο κλέβει ο τυχαίος στο φανάρι πριν καταλάβεις καν ότι στο άρπαξε. Δεν ξέρω αν ξεπεράσω την ανησυχία του ότι θα φάνε όλο το μηχανάκι όσο κάνω δουλειά στο κέντρο (τις ελάχιστες φορές που πάω πλέον) ή αν θα φάνε κάτι από επάνω από το μηχανάκι. Γενικά επειδή δεν είχα ποτέ "ακριβό" όχημα, μου έχουν βγει ανησυχίες που δεν είχα ποτέ πριν και δεν θέλω να δώσω το fazer γιατί δεν θα έχω το "φτηνό είναι δεν θα σκάσω πολύ" όχημα πια. Αυτό με το GPS είναι πραγματικό, όπως οι τσάντες που αρπάζουν ανοίγοντας πόρτες σε αυτοκίνητα, δεν είναι αβάσιμη ανησυχία.

Το έχω σκεφτεί και αυτό με το ντοσιέ, θα το δοκιμάσω.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
και επιτελους ηρθε .....
ο Jhon ο ιταλιανος....

και δημιουργησε σοβαρο προβλημα βεβαιως- βεβαιως...
και αφου τα ειπαμε και θαυμασα την μναρα ιταλιδα , επρεπε αμεσα να προβω σε συγκεκριμενες διαδικασιες για να ριξω την θερμοκρασια...

Γιαννη :ducati::friendship::friendship::friendship:







 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
και επιτελους ηρθε .....
ο Jhon ο ιταλιανος....

και δημιουργησε σοβαρο προβλημα βεβαιως- βεβαιως...
και αφου τα ειπαμε και θαυμασα την μναρα ιταλιδα , επρεπε αμεσα να προβω σε συγκεκριμενες διαδικασιες για να ριξω την θερμοκρασια...

Γιαννη :ducati::friendship::friendship::friendship:




Ρε φιλε, εισαι ετοιμος για το μουσειο του Βρελλη!!!! :fun
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
και επιτελους ηρθε .....
ο Jhon ο ιταλιανος....

και δημιουργησε σοβαρο προβλημα βεβαιως- βεβαιως...
και αφου τα ειπαμε και θαυμασα την μναρα ιταλιδα , επρεπε αμεσα να προβω σε συγκεκριμενες διαδικασιες για να ριξω την θερμοκρασια...

Γιαννη :ducati::friendship::friendship::friendship:







Τι εγινε ;;...."καψωσαμε"..με την Ιταλιδα Γιωργακη ..;;;
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
και επιτελους ηρθε .....
ο Jhon ο ιταλιανος....

και δημιουργησε σοβαρο προβλημα βεβαιως- βεβαιως...
και αφου τα ειπαμε και θαυμασα την μναρα ιταλιδα , επρεπε αμεσα να προβω σε συγκεκριμενες διαδικασιες για να ριξω την θερμοκρασια...

Γιαννη :ducati::friendship::friendship::friendship:




:thnkg:
:thinking:


















:ida:
:brr:


:friendship:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
icon variant pro
From ouzakias...

1570gr τα οποία δεν τού φαίνονται στο κεφάλι καθόλου
Από τα ποιο αθόρυβα πού έχω βάλει
Αρκετά καλός εξαερισμός...



Πολύ λαμόγιο...ο ουζακιας σε μία μέρα ακριβώς τό έφερε από την Γερμανία...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
icon variant pro
From ouzakias...

1570gr τα οποία δεν τού φαίνονται στο κεφάλι καθόλου
Από τα ποιο αθόρυβα πού έχω βάλει
Αρκετά καλός εξαερισμός...



Πολύ λαμόγιο...ο ουζακιας σε μία μέρα ακριβώς τό έφερε από την Γερμανία...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Mεγια Μεγια!!!
Τι νουμερο φορεις?
Και ποσο πηγε το μαλλι??
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
icon variant pro
From ouzakias...

1570gr τα οποία δεν τού φαίνονται στο κεφάλι καθόλου
Από τα ποιο αθόρυβα πού έχω βάλει
Αρκετά καλός εξαερισμός...



Πολύ λαμόγιο...ο ουζακιας σε μία μέρα ακριβώς τό έφερε από την Γερμανία...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραίο!! Καλοφόρετο!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ειμαι Πορτο Γερμενο. Στη γωνια της παραλιας. Απέναντι στον οικισμό στην πλαγιά ξεσπασε πυρκαγια. Ολοι κοιτανε, καποιοι σηκωνουν κινητα και τραβανε ινσταστορυ, αλλοι παιρνουν τον κολλητο να αναφερουν το κατόρθωμα τους.

Κανεις πουστης αποσους βλεπω δεν πηρε το 199. Ημουν ο μονος.

Η κατρακύλα δεν εχει οριο. Αλλα κατα τα αλλα να παμε να παρουμε την αγιασοφια...
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ειμαι Πορτο Γερμενο. Στη γωνια της παραλιας. Απέναντι στον οικισμό στην πλαγιά ξεσπασε πυρκαγια. Ολοι κοιτανε, καποιοι σηκωνουν κινητα και τραβανε ινσταστορυ, αλλοι παιρνουν τον κολλητο να αναφερουν το κατόρθωμα τους.

Κανεις πουστης αποσους βλεπω δεν πηρε το 199. Ημουν ο μονος.

Η κατρακύλα δεν εχει οριο. Αλλα κατα τα αλλα να παμε να παρουμε την αγιασοφια...
Είναι η νέα λειτουργία της ...μάζας, γιατί μόνο μάζα το ονομάζεις αυτό. Και δεν είδες τπτ κατά την γνώμη μου.. Μην σου πω χθεσινό παράδειγμα να φρίξεις.
 
Top Bottom