Συμβαίνει τώρα!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Εγω ειμαι με την Ε ψιλον
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Συνεβη σημερα το πρωι, καταδρομικη χωματινη Καλομοιρα(ή Γουδοβασδα) μεχρι Ανθουσα με Θενο thenos με το 950 και Ντινο με F850GS :ok:

Πλατεια Καλομοιρας μετα απο το Ελατη-Καλομοιρα απο ασφαλτο.




Καφεδακια κερασμενα απο τον adventsuras Senior, κε Πετρο ευχαριστουμε κι'απο δω!




Ο γνωστος απαιχτος χωματοδρομος που βγαζει Δοκιμι ειχε χαλασει λιγουλακι απο τις βροχες...







Μια μικρη σταση για ανασες μετα τις βοηθειες για να περασουν οι χοντρουλες.




Ειχε άλλα δυο τετοια σημεια πιο κατω αλλα οχι τοσο χαλασμενα και δε χρειαζοντουσαν βοηθειες για περασμα. Οταν φτασαμε στο σημειο με το ωραιο κιοσκι πιο πανω, διαπιστωσαμε οτι ειχε πεσει απο τα χιονια του χειμωνα :(




Απο κει και μετα αρχισανε αλλαξοκωλιες μοτο, δοκιμασαμε ολοι ολα στο σπαστηρι που ανεβαινει Δοκιμι και αργοτερα στην ασφαλτο, στο moto-gp Ανθουσα - Τρια Ποταμια, σχολια εν καιρω.

Και μια τελευταια φωτο οταν χρειαστηκε ν'ανοιξουμε μια πορτα σε βουνησιο δρομο που περιοριζει τα γελαδια σε συγκεκριμενη εκταση.



Ωραια ητανε παιδες, να κανονισουμε καμια αλλη συντομη, δουλειων επιτρεποντων! :friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γεια σου ρε Γιώργαρε!
Πήρες το 950 στο χώμα?
'Επαθες πλάκα....'ελα πες το.

Θενο, thenos τι παντελόνι φοράς?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κόφτη 130 η βέσπα; Κόφτη τελικής; Λες και είναι Χόντα Άφρικα να ουμ; Ξεφτίλα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εφηβικός έρωτας!! Το χάζευα στην βιτρίνα ενός μαγαζιού!!

Δεν ξέρω τι " ψάρια" έπιανε στην εποχή του και δεν περίμενα να δω κάποιο να κυκλοφορεί ακόμα....


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συνεβη σημερα το πρωι, καταδρομικη χωματινη Καλομοιρα(ή Γουδοβασδα) μεχρι Ανθουσα με Θενο thenos με το 950 και Ντινο με F850GS :ok:

Πλατεια Καλομοιρας μετα απο το Ελατη-Καλομοιρα απο ασφαλτο.




Καφεδακια κερασμενα απο τον adventsuras Senior, κε Πετρο ευχαριστουμε κι'απο δω!




Ο γνωστος απαιχτος χωματοδρομος που βγαζει Δοκιμι ειχε χαλασει λιγουλακι απο τις βροχες...







Μια μικρη σταση για ανασες μετα τις βοηθειες για να περασουν οι χοντρουλες.




Ειχε άλλα δυο τετοια σημεια πιο κατω αλλα οχι τοσο χαλασμενα και δε χρειαζοντουσαν βοηθειες για περασμα. Οταν φτασαμε στο σημειο με το ωραιο κιοσκι πιο πανω, διαπιστωσαμε οτι ειχε πεσει απο τα χιονια του χειμωνα :(




Απο κει και μετα αρχισανε αλλαξοκωλιες μοτο, δοκιμασαμε ολοι ολα στο σπαστηρι που ανεβαινει Δοκιμι και αργοτερα στην ασφαλτο, στο moto-gp Ανθουσα - Τρια Ποταμια, σχολια εν καιρω.

Και μια τελευταια φωτο οταν χρειαστηκε ν'ανοιξουμε μια πορτα σε βουνησιο δρομο που περιοριζει τα γελαδια σε συγκεκριμενη εκταση.



Ωραια ητανε παιδες, να κανονισουμε καμια αλλη συντομη, δουλειων επιτρεποντων! :friendship:
Πραγματικά ωραία βόλτα σήμερα με ωραία παρέα...!
Για το άλλο παλικάρι τον Ντίνο με το F800 ήταν η πρώτη του σοβαρή χωματάδα μετά από αρκετά χρόνια αποχής από τα δίτροχα.
Αλλά εδώ που έμπλεξε σιγά μην την γλυτωνε... :fun
Μετά από την δοκιμή του Africa στο χώμα βγάζω το καπέλο στους σχιστομάτηδες για την ποιότητα κατασκευής της συγκεκριμένης μοτό.
Με έναν εξαιρετικά μαγικό τρόπο οι αναρτήσεις κατάπιναν τα πάντα εύκολα και χωρίς κούραση...!
Όπως είπε και ο Ντίνος πρόκειται για μια "Κυρία"...:ok:
Βέβαια στην άσφαλτο μου φάνηκαν πιο μαλακές από ότι περίμενα αλλά ίσως φταίει και το ότι έχω συνηθίσει στο κούτσουρο το δικό μου...:happy:
Θα το χαρακτήριζα ως ένα σκαλί πριν το GS όπως είπα και στο Γιώργο...:p
Υπάρχουν και κάποια πράγματα που με χάλασαν αλλά αυτά θα τα συζητήσουμε άλλου...
Να ευχαριστήσουμε τον κύριο Πέτρο για τους καφέδες στην Καλομοίρα καθώς και την παρέα για τη βοήθεια όπου χρειάστηκε...
Άντε και στις επόμενες...:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εντάξει, πες την αλήθεια τώρα για το Africa.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εντάξει, πες την αλήθεια τώρα για το Africa.
Σαν τι θες να ακούσεις δηλαδή...? :p
Μου άρεσε το μηχανάκι...
Εάν έμπαινα στο τριπάκι να αλλάξω το δικό μου σίγουρα θα ήταν μια από τις πρώτες αν όχι η πρώτη επιλογή.
Ανετο, ήσυχο, αθόρυβο,...
(Ρε....μπας και γερνάω...???):thumbsdown:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κατάλαβα...
Αλήθειες με τη Ζηνα. :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom