Συμβαίνει τώρα!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παιδια γνωρίζετε τι μοσχαρίσιο κομματι να ζητάω για ελαφρύ ψήσιμο σε τηγάνι χωρις λαδι;
Δηλαδη τα ψηνω μια απο την καθε πλευρά και οξω.
Μια φορα μου είχαν δώσει φιλέτο μοσχάρι,ετσι γενικα μου το ανέφεραν, αλλα δεν εχω γνώσεις καθολου...

Edit: ζουμερό όσο γινεται
Θα ρωτησω την ειδικό και θα σου πω αυριο.
Νομιζω φιλετο γαλακτος και rib eye σε πιο ακριβο.
Οι λεπτες φετες απο φιλετακια, που θελουν 1' απο καθε πλευρα, γινονται μαλακες αλλα οχι ζουμερες.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Θα ρωτησω την ειδικό και θα σου πω αυριο.
Νομιζω φιλετο γαλακτος και rib eye σε πιο ακριβο.
Οι λεπτες φετες απο φιλετακια, που θελουν 1' απο καθε πλευρα, γινονται μαλακες αλλα οχι ζουμερες.
Αναμενωωωω!!Θενξ!!
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Παιδια γνωρίζετε τι μοσχαρίσιο κομματι να ζητάω για ελαφρύ ψήσιμο σε τηγάνι χωρις λαδι;
Δηλαδη τα ψηνω μια απο την καθε πλευρά και οξω.
Μια φορα μου είχαν δώσει φιλέτο μοσχάρι,ετσι γενικα μου το ανέφεραν, αλλα δεν εχω γνώσεις καθολου...

Edit: ζουμερό όσο γινεται
Rib eye!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αναμενωωωω!!Θενξ!!
Ταλιάτα ειναι. Το κοβεις μετα το ψησιμο.
Και τα φετακια γαλακτος χωρις κοκκαλο rib eye
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Το μοσχάρι σε τηγάνι θέλει δυνατό και γρήγορο ψήσιμο.Αν ξεφύγει σε θερμοκρασία σκληραίνει και είναι για πέταμα.

Ένα θερμόμετρο χρειάζεσαι μια σπαλομπριζολα μοσχαρίσια και να μην «σ ενοχλούν» τα ζωηρά ροζοκοκκινα χρώματα μέσα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Το μοσχάρι σε τηγάνι θέλει δυνατό και γρήγορο ψήσιμο.Αν ξεφύγει σε θερμοκρασία σκληραίνει και είναι για πέταμα.

Ένα θερμόμετρο χρειάζεσαι μια σπαλομπριζολα μοσχαρίσια και να μην «σ ενοχλούν» τα ζωηρά ροζοκοκκινα χρώματα μέσα
Ναι αυτο με τα χρωματα το εχω ξεπερασει καιρο τωρα.
Θα κοιταξω και θερμομετρο λοιπον...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σορρυ που χαλαω το μαστερσεφ, αλλα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει, εχω 2 δεματα απο Γερμανια που εμφανιζουν το ιδιο μηνυμα, "Order data transmitted electronically.", το ενα απο 27/11 και το αλλο απο 21/12.

Τι παιζει? Σημαινει οτι δεν εχει στειλει καν ο πωλητης το δεμα στην DHL ή το εχει παραδοσει αλλα η DHL το μπαιζει και δεν το εχει σκαναρει καν?
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Σορρυ που χαλαω το μαστερσεφ, αλλα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει, εχω 2 δεματα απο Γερμανια που εμφανιζουν το ιδιο μηνυμα, "Order data transmitted electronically.", το ενα απο 27/11 και το αλλο απο 21/12.

Τι παιζει? Σημαινει οτι δεν εχει στειλει καν ο πωλητης το δεμα στην DHL ή το εχει παραδοσει αλλα η DHL το μπαιζει και δεν το εχει σκαναρει καν?
Και τα 2 μπορει να συμβαίνουν, αν και ποιο πιθανό να μην εχει παραλάβει το δέμα ακόμα η DHL, και απλά δημιουργήθηκε ο αριθμός tracking μονο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σορρυ που χαλαω το μαστερσεφ, αλλα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει, εχω 2 δεματα απο Γερμανια που εμφανιζουν το ιδιο μηνυμα, "Order data transmitted electronically.", το ενα απο 27/11 και το αλλο απο 21/12.

Τι παιζει? Σημαινει οτι δεν εχει στειλει καν ο πωλητης το δεμα στην DHL ή το εχει παραδοσει αλλα η DHL το μπαιζει και δεν το εχει σκαναρει καν?
Αυτό πιθανώς σημαίνει ότι ο αποστολέας έχει δώσει το track number στην DHL, αλλά η DHL δεν έχει σαρώσει ακόμα το κουτί στο σύστημά της.
Επίσης αυτό πιθανώς σημαίνει ότι δεν έχουν παραλάβει το πακέτο ακόμα, αφού σαρώνουν σχεδόν σε κάθε βήμα όπως και ότι έχει παραληφθεί, αλλά εξακολουθεί να βρίσκεται κάπου στην ταχυδρομική αποθήκη προέλευσης που ταξινομείται πριν από τη σάρωση.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες. Αρα να κανω λιγο υπομονη , οτι ειναι θεμα DHL λογω εορτων κτλ και να μην ξεχεσω τον πωλητη εβαυ/ακυρωση αγορας που εχω παραγγειλει απο 27/11?
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες. Αρα να κανω λιγο υπομονη , οτι ειναι θεμα DHL λογω εορτων κτλ και να μην ξεχεσω τον πωλητη εβαυ/ακυρωση αγορας που εχω παραγγειλει απο 27/11?
Κανε εσύ βέβαια ένα dispute μη χάσεις την προθεσμία.
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες. Αρα να κανω λιγο υπομονη , οτι ειναι θεμα DHL λογω εορτων κτλ και να μην ξεχεσω τον πωλητη εβαυ/ακυρωση αγορας που εχω παραγγειλει απο 27/11?
Αν είναι απο 27/11, καλό είναι να τους στείλεις ένα email να κάνουν αυτοί ενα τσεκ, μπορεί η δικιά τους αποθήκη να φταίει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφήνω αυτό!
16.00 pm


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάει παλάβωσες εσύ...
Λίγο ψηλό το βλέπω...
Το φτάνεις...?
Και αυτή η γωνία στα γόνατα...
Είναι κάπως... :roflmao:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πάει παλάβωσες εσύ...
Λίγο ψηλό το βλέπω...
Το φτάνεις...?
Και αυτή η γωνία στα γόνατα...
Είναι κάπως... :roflmao:
την αυτονομία και την κάλυψη του αέρα ξέχασες.....
γιατί για δικάβαλο, μάλλον δεν παίζει
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Σορρυ που χαλαω το μαστερσεφ, αλλα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει, εχω 2 δεματα απο Γερμανια που εμφανιζουν το ιδιο μηνυμα, "Order data transmitted electronically.", το ενα απο 27/11 και το αλλο απο 21/12.

Τι παιζει? Σημαινει οτι δεν εχει στειλει καν ο πωλητης το δεμα στην DHL ή το εχει παραδοσει αλλα η DHL το μπαιζει και δεν το εχει σκαναρει καν?
Και σε μένα υπάρχει ένα θέμα με Γερμανία για ένα λάπτοπ που ηθελα να πάρω από εκεί. Μάλιστα δεν δέχτηκαν να κάνω την παραγγελία λόγω του ότι θα υπήρχε καθυστέρηση.

Dear Customer,

Thank you for your interest in our products.

Due to the large number of orders from your country in the last time, we have to register for tax first.
Further deliveries are only possible again from 01.01.2021.

Therefore we can not make any offers for private customers until 01.01.2021.
Of course, we would like to offer you the goods now, but unfortunately it is not possible for us.
Offers for companies are still possible. If you have a VAT number, please let us know.
We ask for your understanding and hope to see you again as a customer in the future.
... και μιλάμε από αρχές Δεκέμβρη. Επίσης για ένα περίεργο λόγο δεν δέχονται κάρτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά


Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλος μου (κάποιος μου έχει πει ότι πάει πολύ καλά το πορτοκαλί ζουμί με τζατζίκι , σου στέλνω στην πόρτα σου για ποδαρικο στον σκληρό αντμιν !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom