Συμβαίνει τώρα!

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
:roflmao: άλλο κατάλαβα...

Αν φυσάει ή έχει ρεύματα και σε "χτίζει"(οπως λέμε) στα βράχια, σε αβαθή κτλ, τότε πρέπει να κρατήσεις αντισταθμιστική πορεία. Σαν το ανάποδο τιμόνι χοντρικά.
Κατάλαβα τι κατάλαβες χαχαχαχα

Με τις μπάντες ο Γιαννάρας :D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Περιμένουμε εντυπώσεις... ;)
Σαν πρώτη εντύπωση μου μένει η πραγματική απόλαυση που μου έδινε σε κάθε άνοιγμα του γκαζιού και το πάτημα του στις στροφές. Απόλαυση που με έκανε να νιώθω χαρούμενος και ζωντανός.
Επίσης η αίσθηση της τεράστιας διαφοράς σε σχέση με τα On/Off στα οποία για τις ίδιες στροφές στην ίδια ταχύτητα έπρεπε να τα πλαγιάζω πολύ περισσότερο. Αναμενόμενο ήταν, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Αυτό έστριβε με πολύ μικρότερες κλίσεις που δείχνει το περιθώριο που υπάρχει για να μπαίνει στις στροφές με πολύ περισσότερα χιλιόμετρα. Ακόμη είμαστε στη γνωριμία αλλά η εξοικείωση φαίνεται να έρχεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς.
Υπάρχουν μικρές αλλαγές που πρέπει να κάνω και αφορούν την εργονομία. Μερικές είναι σίγουρο πως πρέπει και θα γίνουν, για κάποιες άλλες θα περιμένω μέχρι να σιγουρευτώ (καθρέπτες, τιμόνι, ίσως ποδόφρενο κτλ).
Η πίσω ανάρτηση είναι λίγο πιο σκληρή αλλά δεν με προβλημάτισε (αντιθέτως στους γρήγορους ρυθμούς μάλλον θα δουλεύει άριστα), μια μικρή νευρικότητα στο τιμόνι κατά το άνοιγμα του γκαζιού στις εξόδους των στροφών. Θα τα βρω όλα και θα τα τακτοποιήσω στη πορεία, προέχει να ολοκληρώσω έναν κύκλο συντηρήσεων σε λάδια, φίλτρα, υγρά φρένων ώστε να έχω μια βάση που θα ξεκινάει από τα χέρια μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Η πίσω ανάρτηση είναι λίγο πιο σκληρή αλλά δεν με προβλημάτισε (αντιθέτως στους γρήγορους ρυθμούς μάλλον θα δουλεύει άριστα), μια μικρή νευρικότητα στο τιμόνι κατά το άνοιγμα του γκαζιού στις εξόδους των στροφών. Θα τα βρω όλα και θα τα τακτοποιήσω στη πορεία, προέχει να ολοκληρώσω έναν κύκλο συντηρήσεων σε λάδια, φίλτρα, υγρά φρένων ώστε να έχω μια βάση που θα ξεκινάει από τα χέρια μου.
Για δες να μαλακώσεις την απόσβεση πίσω να βυθίζει περισσότερο
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για δες να μαλακώσεις την απόσβεση πίσω να βυθίζει περισσότερο
Και την προφορτιση,
Τα ξέρω και τα έχω στη σκέψη μου αυτά φίλοι μου. Όμως είμαι τέσσερα χρόνια μόνο με το WR250R, πρέπει να δώσω λίγο χρόνο να επαναπρογραμματιστεί ο εγκέφαλος στα νέα δεδομένα. Μια βόλτα έκανα όλη κι όλη.
Στα σέρβις θα τα επαναφέρω όλα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, από εκεί θα ξεκινήσω και μετά βλέποντας και κάνοντας.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ρε σεις σοβαρά.


Οκ είσαι ωραίο τυπάκι και έχεις και λίγο μαρούλι στην άκρη να πάρεις μπονεβιλ, το κάνεις κάστομ στο γούστο σου, παίρνεις και τα ρούχα χιψτερ ξυλοκόπου/μετροσέξουαλ γιάπη από το Σόχο, καπελάκι σωστό της εταιρείας. Το κάθομαι σε καφέ στο χωριό με ύφος πολλά βαρύ και όχι από εξώφυλλο ξεβλαχεμένου περιοδικού, είναι μέρος της εμπειρίας for the ride? Έλεος ρε παιδιά, κόψτε κάτι, ένα κομμάτι σίδερο καβαλησατε και το καλάμι δώρο;
Και έλεγα μονο εγώ βλέπω κάτι τετοια;;; το ποιας εταιρείας είναι το μηχαφουνακι δε μας αφορά :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα καλή βδομάδα και καλή σχολική χρονια

Καζαντζακης

Η πρώτη μέρα στο σχολείο του Νίκου Καζαντζάκη

Ήμουν σαν ένα μικρό καταστολισμένο σφαγάρι κι ένιωθα μέσα μου περφάνια και φόβο.
Μα το χέρι μου ήταν σφηνωμένο βαθιά μέσα στη φούχτα του πατέρα μου κι αντρειευόμουν.
Μπήκαμε σ’ ένα παλιό χτίρι, με μια φαρδιά αυλή κι ένα κατασκονισμένο πλατάνι στη μέση. Κοντοστάθηκα, δείλιασα.
Το χέρι μου άρχισε να τρέμει μέσα στη μεγάλη ζεστή φούχτα.
Ο πατέρας μου έσκυψε, άγγιξε τα μαλλιά μου, με χάιδεψε. Τινάχτηκα. Ποτέ δε θυμόμουν να μ’ έχει χαϊδέψει.
Σήκωσα τα μάτια και τον κοίταξα τρομαγμένος.
Είδε πως τρόμαξα, τράβηξε πίσω το χέρι του:
-Εδώ θα μάθεις γράμματα, είπε, να γίνεις άνθρωπος.
Κάμε το σταυρό σου.
Ο δάσκαλος πρόβαλε στο κατώφλι.
Κρατούσε μια μακριά βίτσα και μου φάνηκε άγριος, με μεγάλα δόντια, και κάρφωσα τα μάτια μου στην κορφή του κεφαλιού του να δω αν έχει κέρατα, μα δεν είδα, γιατί φορούσε καπέλο.
-Ετούτος είναι ο γιος μου, του ‘πε ο πατέρας μου
-Ξέμπλεξε το χέρι μου από τη φούχτα του και με παράδωκε στο δάσκαλο.
-Το κρέας δικό σου του ‘πε, τα κόκαλα δικά μου.
Μη τον λυπάσαι, δέρνε τον, κάνε τον άνθρωπο.
-Έγνοια σου, καπετάν Μιχάλη. Έχω εδώ το εργαλείο που κάνει τους ανθρώπους, είπε ο δάσκαλος κι έδειξε τη βίτσα.
................
Νίκος Καζαντζάκης, Αναφορά στον Γκρέκο
...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ρε σεις σοβαρά.


Οκ είσαι ωραίο τυπάκι και έχεις και λίγο μαρούλι στην άκρη να πάρεις μπονεβιλ, το κάνεις κάστομ στο γούστο σου, παίρνεις και τα ρούχα χιψτερ ξυλοκόπου/μετροσέξουαλ γιάπη από το Σόχο, καπελάκι σωστό της εταιρείας. Το κάθομαι σε καφέ στο χωριό με ύφος πολλά βαρύ και όχι από εξώφυλλο ξεβλαχεμένου περιοδικού, είναι μέρος της εμπειρίας for the ride? Έλεος ρε παιδιά, κόψτε κάτι, ένα κομμάτι σίδερο καβαλησατε και το καλάμι δώρο;
Τσοπα τσοπα , ποιος σε πείραξε ;

Δεν μπα να βάλει κ το βρακί στο κεφάλι , γιατι να ασχοληθούμε ;

Μόλις πάρω σκραμπλερ , ξέρεις που θα βρω ρούχα ξυλοκόπου ;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μόλις πάρω σκραμπλερ , ξέρεις που θα βρω ρούχα ξυλοκόπου ;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παρε ενα τηλεφωνο τον Καλιτζακη , μπορει να του εχει περισσεψει καμια εμφανιση.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τσοπα τσοπα , ποιος σε πείραξε ;

Δεν μπα να βάλει κ το βρακί στο κεφάλι , γιατι να ασχοληθούμε ;

Μόλις πάρω σκραμπλερ , ξέρεις που θα βρω ρούχα ξυλοκόπου ;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εδώ και εδώ απαραίτητα καπελάκι oil trucker heritage.

Πριν παραλάβεις, αυτό


Και εννοείται ότι δεν με νοιάζει και ξεβρακωτος να είναι joey goes commando, ήταν λίγο υπερεκθεση σε βλακεία και τεστοστερόνη στον Αλεξίου που είχα να πάω χρόνια και μετά στην Λίμνη τα κλασικά αντρακια μαζί. Α ναι και τα κορίτσια.

Έξτρα πόντους στον 40years GS που είχε την γυναίκα επάνω με πυτζάμα άνιμαλ πριντ και σαγιονάρα, ο ίδιος εννοείται εξοπλισμό κανονικά.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Στο νησί η αμόλυβδη στο 1,93 :Watching:
Εσείς όλα καλά;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο νησί η αμόλυβδη στο 1,93 :Watching:
Εσείς όλα καλά;
Είστε κεφάλαιο εκεί αφ'ενός, καπιταλισμός προσφορά και ζήτηση αφ'ετέρου.

Είναι στο 1.7+ στην Αθήνα, ποιος ήταν που έλεγε κλέφτες τους επαρχιώτες πρόσφατα;
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Στο νησί η αμόλυβδη στο 1,93 :Watching:
Εσείς όλα καλά;
Είναι λόγω της ανάπτυξης, το 16% που ειπε κ στα βόρεια......... μιλάμε για επιτυχία, η ευρώπη έμεινε με ανοιχτό το στόμα, αρχίζουν να μας φοβούνται τα γατάκια, εμείς και η Κίνα τέτοιο ρυθμό
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Στο νησί η αμόλυβδη στο 1,93 :Watching:
Εσείς όλα καλά;
Καλα ειναι. Στην Σικινο και Φολεγανδρο το καλοκαιρι ειχε 1.99 .
Ειναι μάρκετινγκ τρικ. Δεν τι βάζουν 2€ να ξερουμε τι κανουμε!!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στο νησί η αμόλυβδη στο 1,93 :Watching:
Εσείς όλα καλά;
Κάθε πότε βάζεις βενζίνη ;επίσης κάποια νησιά έχουν μια επιστροφή

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Κάθε πότε βάζεις βενζίνη ;επίσης κάποια νησιά έχουν μια επιστροφή

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα πολυ μικρα εχουν επιστροφη και αυτα για μόνιμους κατοίκους.

Στάλθηκε από το RMX3081 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom