Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ενδιαφέρον για την μοτοσυκλέτα σε σχέση με την ηλεκτροκίνηση

Η ηλεκτροκίνηση θα σκοτώσει τη μοτοσικλέτα; | in.gr
Ξεχνάμε (ως ήθεισται) το κόστος.
Ανάρτηση αγνώστου σε εμένα στο φβ έδειχνε ότι στο SUV του ήταν σημαντικά φτηνότερη η βενζίνη από την φόρτιση στην ΕΟ, σε μετακίνηση Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Αλλά μπρός στην ευχαρίστηση της Γκρέτας και των πρασινοειρηνοποιών δεν χωράει συζήτηση για κόστος. Λεφτά υπάρχουν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ξεχνάμε (ως ήθεισται) το κόστος.
Ανάρτηση αγνώστου σε εμένα στο φβ έδειχνε ότι στο SUV του ήταν σημαντικά φτηνότερη η βενζίνη από την φόρτιση στην ΕΟ, σε μετακίνηση Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Αλλά μπρός στην ευχαρίστηση της Γκρέτας και των πρασινοειρηνοποιών δεν χωράει συζήτηση για κόστος. Λεφτά υπάρχουν.
Και με τις σημερινές τιμές της βενζίνης?
Μια χαρά...
Κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι πού ότι η φόρτιση στους σταθμούς των εθνικών οδών κοστίζει σε αυτοκίνητο περίπου 13 με 15 ευρώ τα 100 χιλιόμετρα.
Νομίζω σε περιοδικό αυτοκινήτου ήταν το οποίο έκανε τεστ σε κάποιο ηλεκτροκίνητο μοντέλο...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και με τις σημερινές τιμές της βενζίνης?
Μια χαρά...
Κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι πού ότι η φόρτιση στους σταθμούς των εθνικών οδών κοστίζει σε αυτοκίνητο περίπου 13 με 15 ευρώ τα 100 χιλιόμετρα.
Νομίζω σε περιοδικό αυτοκινήτου ήταν το οποίο έκανε τεστ σε κάποιο ηλεκτροκίνητο μοντέλο...
Ο συγκεκριμένος είχε κάτι τύπου τουαρέγκ, μεγάλο SUV, πιθανώς αν πάρει κάποιος ένα μικρότερο θα είναι αλλιώς, αλλά θα είναι αλλιώς και η βενζίνη του αντίστοιχου μοντέλου.
Εν τω μεταξύ καθόλου άδικα, στα σχόλια έγραφαν ότι πέραν του κόστους του ηλεκτρικού ΚΑΤΙ στο καλό θα κάνεις μία ώρα μέχρι να φορτίσει, άρα βάλε και δυό καφέδες "με το ζόρι" και την μετακίνηση σε επτά ώρες αντί για πέντε (τηρώντας ταχύτητες κοντά στα όρια).
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ξεχνάμε (ως ήθεισται) το κόστος.
Ανάρτηση αγνώστου σε εμένα στο φβ έδειχνε ότι στο SUV του ήταν σημαντικά φτηνότερη η βενζίνη από την φόρτιση στην ΕΟ, σε μετακίνηση Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Αλλά μπρός στην ευχαρίστηση της Γκρέτας και των πρασινοειρηνοποιών δεν χωράει συζήτηση για κόστος. Λεφτά υπάρχουν.
Δλδ η φορτιση για 500 χλμ του κοστιζει παραπανω απο 100ε βενζινη που θελει το tuareg? Οταν ενα αμαξι τετοιου βελινεκους , σου δινει 400 ,ας το κανουμε 300χλμ αυτονομια , αρα θα φορτισει μισή φορα? :thumbsdown:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θετε δε θετε, τα αποθεματα πετρελαιου τελειωνουν, αναπόφευκτο είναι. Απλα τωρα τα ηλεκτρικα ειναι στη φαση beta ακομα, οσον αφορα την αυτονομια εκτός πόλης, γιατι σε αστικο κυκλο δεν παίζονται. Ελα ομως που ειναι και πουλ μουρ και ειδανε οτι πουλάνε? Χαζοι είναι να μην τα βγαλουν σε μαζικη παραγωγη?
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ωραία μέρα σήμερα!!!
Κυνήγησα κάτι παλιό μηχανάκια στον κατήφορο :)
Για λύπηση είμαι!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κατέβηκα μια στο motoraid, πέρασα από μοτοκίνηση... Αν ήταν ημέρα δωρεάν προϊόντων ίσως να καθόμουν, αλλά με πάνω από 20 άτομα αναμονή όχι. Θα παραγγείλω το tankbag ηλεκτρονικά.
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Κατέβηκα μια στο motoraid, πέρασα από μοτοκίνηση... Αν ήταν ημέρα δωρεάν προϊόντων ίσως να καθόμουν, αλλά με πάνω από 20 άτομα αναμονή όχι. Θα παραγγείλω το tankbag ηλεκτρονικά.
Πρωί πρωί γίνονται αυτές οι δουλειές φίλε!

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρωί πρωί γίνονται αυτές οι δουλειές φίλε!
Πρωί πρωί κάνεις άλλες δουλειές. Προσπαθείς να "ισιώσεις" το σπίτι του 1970 χτισμένο σε τέσσερις διαφορετικές φάσεις και με τις άδειες να δείχνουν άλλο ακίνητο, με διαφορετικά πάχη τοίχων, με στραβά όλα τα δωμάτια και αφού τελειώσεις, δηλαδή παραιτηθείς από την προσπάθεια να φέρεις σωστά το σχέδιο και πεις "σταδιάλα ο,τι βγήκε βγήκε" μετά πας να κάνεις και τα ψώνια σου.

Σε τελική ανάλυση δεν το βιάζομαι, eshop χωρίς αναμονή.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την πήγα μια βόλτα δοκιμάζοντας τις soft, normal, hard αναρτήσεις. Αντιληπτές και ουσιαστικές οι διαφορές μεταξύ τους.
Την σέλα δεν την έχεις βάλει στην ψηλή θέση; Γιατί παλικάρι μου;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν κατάλαβες, κάθομαι στην πίσω :wacky:
Αυτά διαβάζουν οι καπετάνιοι, τα κάνουν εικόνα και μετά απορείς γιατί τα έβεργκριν 'ξωκείλουν...

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει συναλλαγή με το eshop του ΚΤΜ Πάτρας; Μου βγάζει "σφάλμα στην φόρμα", δοκίμασα να αδειάσω το καλάθι και να προσθέσω πάλι τα προϊόντα, τίποτα. Και δεν μπορώ να καταλάβω ποιά φόρμα εννοεί κιόλας. Αν εννοεί την δική μου, μάλλον θα περιμένει μπλακ φράιντεϊ 2022 αν δεν έχουμε γίνει Μποτσουάνοι όλοι.

Logout/Login και τώρα απλά "κάτι πήγε λάθος"... Μλκ μου ΟΥΤΕ το eshop...
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Αυτά διαβάζουν οι καπετάνιοι, τα κάνουν εικόνα και μετά απορείς γιατί τα έβεργκριν 'ξωκείλουν...

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει συναλλαγή με το eshop του ΚΤΜ Πάτρας; Μου βγάζει "σφάλμα στην φόρμα", δοκίμασα να αδειάσω το καλάθι και να προσθέσω πάλι τα προϊόντα, τίποτα. Και δεν μπορώ να καταλάβω ποιά φόρμα εννοεί κιόλας. Αν εννοεί την δική μου, μάλλον θα περιμένει μπλακ φράιντεϊ 2022 αν δεν έχουμε γίνει Μποτσουάνοι όλοι.

Logout/Login και τώρα απλά "κάτι πήγε λάθος"... Μλκ μου ΟΥΤΕ το eshop...
Με κτμ πάρε δώσε δεν έχω,όμως
αν δεν βγάλεις άκρη και χρειαστείς κάτι με το φυσικό κατάστημα, ρίξε σύρμα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η προσφορά είναι μέχρι και σήμερα.
Αν δεν περάσει, δεν πέρασε και καλά να είμαστε, άλλη φορά.

Πολλά ευχαριστώ και.... να δω πότε να βρεθούμε, έχω στο παράθυρο της κουζίνας τα πράγματα της καφετιέρας :)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Η προσφορά είναι μέχρι και σήμερα.
Αν δεν περάσει, δεν πέρασε και καλά να είμαστε, άλλη φορά.

Πολλά ευχαριστώ και.... να δω πότε να βρεθούμε, έχω στο παράθυρο της κουζίνας τα πράγματα της καφετιέρας :)
Αλίμονο ρε φίλε.
Τα υπόλοιπα σε πμ μην γεμίζουμε το θέμα με τα δικά μας. ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρες...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom