Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάντως δεν μπορώ να διανοηθώ να κινηθώ Αθήνα με κάτι άλλο εκτός από σκούτερ. Μεγάλη ευκολία, γκάζι/φρένο, δεν σε ψήνει ο κινητήρας, άνεση, το χειμώνα κουβερτούλα/χούφτες.
Μεταγραφή στο λέλος τιμ... Γρήγορα
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εγώ πάντως δεν μπορώ να διανοηθώ να κινηθώ Αθήνα με κάτι άλλο εκτός από σκούτερ. Μεγάλη ευκολία, γκάζι/φρένο, δεν σε ψήνει ο κινητήρας, άνεση, το χειμώνα κουβερτούλα/χούφτες.
Μεταφράζοντας μια συζητηση φιλων, (με στατιστικα γεγονοτα, που είναι και επικαιρο), πατας αμπραγιάζ περισσοτερες φορες από το εάν πηγαινες 4ωρες βολτες, ολο τον μηνα, κάθε Κυριακη και όλα αυτά σε 30' μεσα στην πολη.
:pce:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μεταφράζοντας μια συζητηση φιλων, (με στατιστικα γεγονοτα, που είναι και επικαιρο), πατας αμπραγιάζ περισσοτερες φορες από το εάν πηγαινες 4ωρες βολτες, ολο τον μηνα, κάθε Κυριακη και όλα αυτά σε 30' μεσα στην πολη.
:pce:
Ναι... Αλλά η ασφάλεια μιας μηχανής μεγάλης σε σχέση με ένα σκούτερ?
Στατιστικά τα ατυχήματα συμβαίνουν στις πόλεις... Πες στους φίλους.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ναι... Αλλά η ασφάλεια μιας μηχανής μεγάλης σε σχέση με ένα σκούτερ?
Στατιστικά τα ατυχήματα συμβαίνουν στις πόλεις... Πες στους φίλους.
Μιλαω για ιδια μηχανη και στην πολη και εξω.
Για τα ατυχηματα συμφωνω.
Για το αν θα χτυπησεις με μικρο, οχι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιλαω για ιδια μηχανη και στην πολη και εξω.
Για τα ατυχηματα συμφωνω.
Για το αν θα χτυπησεις με μικρο, οχι.
Δεν σταματάνε τα μικρά σε φρένα πανικού φίλε.
Και φυσικά δεν σε υπολογίζουν με μικρό μηχανάκι.... Δυστυχώς.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Νομίζω πως δεν ισχύει αυτό περί ασφαλείας. Αν έχεις ένα καλοσυντηρημένο μικρό (πλέον τα περισσότερα έχουν και ABS) είσαι μια χαρά. Οι ταχύτητες προσαρμόζονται ανάλογα με το τι καβαλάς, αν κυκλοφορείς Αθήνα έχεις περισσότερο κίνδυνο αλλά δεν αλλάζει κάτι είτε με μικρό, είτε με μεγάλο.

Μεταγραφή στο λέλος τιμ... Γρήγορα
Τα λέμε στους +1 κελσίου, όταν θα είμαι με την κουβερτούλα μου, τις χούφτες μου, τα παρμπρίζ μου και θα σκάω για μπυρίτσα μονΔέλο με ΟλΣταρ μοδάτο και παντελόνι Funky Buddha:cool:


:D:D:D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι όπως συνηθίσει κανείς.

Προσωπικά και έχοντας την επιλογή ανάμεσα στα δύο, αισθάνομαι καλύτερα με την πιο άμεση συμπεριφορά της μοτοσικλέτας.

Ψηλέ όσο είσαι όρθιος όλα καλά. Στο πέσιμο, όχι εσύ προσωπικά αλλά ο κάθε ένας που βλέπω στο δρόμο με το σοσόνι/αθλητικό/φορμάκι/μοδάτο πάφερ με γουνάκι κλπ, θα κλάψει με μαύρο δάκρυ, ειδικά αν τριφτεί η μούρη του άσφαλτο γιατί οι πιο πολλοί είναι άκρανοι. Καταλαβαίνω το χιούμορ, απλά υπάρχει κόσμος που το πιστεύει ότι δεν θα του συμβεί ποτέ. Μην βλέπεις τι γίνεται στο ΚΑΤ, είναι ηθοποιοί που κάνουν κάστινγκ για το Γκρέις Ανάτομι.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Η πατατινα καύλωσε...

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εμμμ...είναι η ηλικία βλέπεις...

Συγκινησε..πιο εύκολα...τρέχει κ κανένα σαλακι...για να τη "χουφτωση"...τώρα ..θα δείξει...!!!!!
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Ρεπό σήμερα και είμαι χαλαρός, (και αύριο :D ). Βγήκα μόνο το απόγευμα για μια δουλειά με την μηχανή. Ειλικρινά λυπήθηκα τους οδηγούς στα αυτοκίνητα o_O:oops:. Αυτό που συμβαίνει στους δρόμους της Αθήνας από το καλοκαίρι και μετά δεν έχει προηγούμενο.

Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει κοντά στις γιορτές που παραδοσιακά πήζουν όλοι οι δρόμοι :eek::hungover:
Γίνεται χαμός με τις νταλίκες , κυκλοφορούν χωρις καθορισμένα ωράρια .....κ οι νταλίκες με τα κοντέινερ και τα μικρα φορτηγα διανομής , ......επιςης δεν εχει κατασκευαστεί ακομα ο κόμβος Σκαραμαγκά ετσι ωςτε οι νταλίκες που ξεκινούν απο Ικόνιο , να πηγαίνουν μέσω αττικης οδού κατευθείαν για βορεια ελλαδα κ να μην περνουν μεςα απο τον αστικό ιστό .. επιςης η λαχαναγορά του Ρεντη θα πρεπει να παει προς Λαύριο κ τα πλοια της κρητης να ξεφορτώνουν τα φορτηγα εκει κ οχι στο πειραια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom