Συμβαίνει τώρα!

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
ΕΝΑ επρεπε να εχουν απο καθε μοντελο τουλαχιστον! (το βιντεο ψηνεται, ασχετο :laugh:)
ποσα μηχανακια εχει η χοντα? καμια 30αρα πρεπει να βγαινει.
ασχολεισαι με αλλα βιντεο , τα βλεπω
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Σαφώς και οχι,δε νομίζω να περιμενει οιοσδήποτε τα παντα για δοκιμή
Προσωπικά ήμουν τυχερός, και είχε ο φίλος του φίλου του φίλου ένα πράμα, μηχανάκι παρόμοιο με αυτό που ήθελα να αγοράσω, προσφέρθηκε να μου το δώσει χωρις 2η σκέψη, και το οδηγησα χεσμενος τελείως γιατι δε γουσταρω με την καμία να παίρνω ξένα μηχανάκια
Σε καλο μου βγήκε προσωπικα, αλλα δε γίνεται να ακουμπήσει καποιος στο ταμείο χιλιάρικα, χωρίς να έχει οδηγήσει αυτο που θέλει
Έχουν δίκιο και οι έμποροι εννοείται, πόσα να έχουν,πολλά τα λεφτά...δύσκολες εποχές...
Παλιοκατασταση η φάση δυστυχώς...
Ειδικα αυτη την εποχη , η αντιπροσωπεια πρεπει να κανει 1 επιλογη. Φερνεις μηχανακι για test ride ή το μηχανακι-παραγγελια του πελατη,ο οποιος γκρινιαζει με το δικιο του? με το σταγονομετρο τα δινει το εργοστασιο. Εγω παντως , θα ηθελα να το οδηγησω πριν το παραγγειλω....ΑΛΛΑ
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ειδικα αυτη την εποχη , η αντιπροσωπεια πρεπει να κανει 1 επιλογη. Φερνεις μηχανακι για test ride ή το μηχανακι-παραγγελια του πελατη,ο οποιος γκρινιαζει με το δικιο του? με το σταγονομετρο τα δινει το εργοστασιο. Εγω παντως , θα ηθελα να το οδηγησω πριν το παραγγειλω....ΑΛΛΑ
Δημήτρη εγω ανέβηκα Κιλκίς για να πάρω την έκδοση και το χρώμα που θέλω, και έπεσα και σε πολύ καλό άνθρωπο επαγγελματία και ήμουν πολύ μα πολύ τυχερός!
Μονο τα καλύτερα έχω να πω για το συγκεκριμένο κατάστημα, και επειδή δεν είμαι χθεσινός καλως η κακώς, μπορώ να κρίνω διαφορετικά από κάποιον που ψωνιζει 1η φορά κάτι ....
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?

Ναι Παντελή Υλίκη είναι !!
Έκανα μια γύρα την λίμνη από το Μουρίκι και κατέληξα στον "φαρμακοποιο" στην Πέτρα για φραπε κλασικά !!!
Μετά έφυγα για Κορώνεια - Αγ τριαδα ανέβηκα λίγο προς Ελικώνα βγήκα Κυριάκι ,κατέβηκα προς παραλία ζελιτσα αλλά βαρέθηκα να πάω μέχρι κάτω ,ξαναγύρισα Αρβανίτσα και τώρα πίνω και άλλον φραπέ στη Δάφνη στα Δερβενοχώρια !!!
Έτσι απλά γιναν τα πράγματα!!!
εγώ σε κάθε βόλτα σου:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχει τύχει να ακούσετε από επίσημο έμπορο πως επειδή το μοντέλο πάλιωσε (δηλαδή είναι πάνω από έξι μηνών) δεν κρατάνε πια test ride. Σημείωση: το μοντέλο κυκλοφορεί ένα χρόνο+ περίπου και είναι ολοκαίνουργιο, δεν υπήρχε πριν.

α! Και ότι ένα δημοσιογραφικό που υπάρχει είναι μόνο για δημοσιογράφους, δεν μπορεί να το πάρει ιδιώτης. Δηλαδή αν είναι ελεύθερο και κάθεται σε μια έκθεση, ένα πεζοδρόμιο είναι καλύτερα από το να το τεστάρει ο ενδιαφερόμενος.

neeeeext
μοντέλο?μάρκα?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ειδικα αυτη την εποχη , η αντιπροσωπεια πρεπει να κανει 1 επιλογη. Φερνεις μηχανακι για test ride ή το μηχανακι-παραγγελια του πελατη,ο οποιος γκρινιαζει με το δικιο του? με το σταγονομετρο τα δινει το εργοστασιο. Εγω παντως , θα ηθελα να το οδηγησω πριν το παραγγειλω....ΑΛΛΑ
Θες να πεις ότι στην χώρα μας υπήρχε εποχή που ήταν όλα όπως στην Αγγλία; Εποχές που είχαμε τις πωλήσεις τις Αγγλίας με το 1/6 του πληθυσμού λέω τώρα.
Ποτέ δεν ήταν στην φιλοσοφία της χώρας το τεστ ράιντ μηχανάκι, αυτό είναι, άμα θες, διάβασε στα περιοδικά και στο ίντερνετ και έλα πάρε το.

Μπες σε μιά έκθεση στο εξωτερικό (αναφέρω την Αγγλία γιατί το έχω δει) και το πρόβλημα θα είναι πως θα πείσεις τον εαυτό σου να φύγει χωρίς μηχανάκι...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Θες να πεις ότι στην χώρα μας υπήρχε εποχή που ήταν όλα όπως στην Αγγλία; Εποχές που είχαμε τις πωλήσεις τις Αγγλίας με το 1/6 του πληθυσμού λέω τώρα.
Ποτέ δεν ήταν στην φιλοσοφία της χώρας το τεστ ράιντ μηχανάκι, αυτό είναι, άμα θες, διάβασε στα περιοδικά και στο ίντερνετ και έλα πάρε το.

Μπες σε μιά έκθεση στο εξωτερικό (αναφέρω την Αγγλία γιατί το έχω δει) και το πρόβλημα θα είναι πως θα πείσεις τον εαυτό σου να φύγει χωρίς μηχανάκι...
'Εχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ μέσα ότι την Ελλαδίτσα δν την βλέπουν καν . Τελευταία του χωριού. Εδώ δεν έρχονται ούτε καν στις εκθέσεις.
Αλλά μην λέμε οτι αν πας στην honda Αγγλίας θα βρεις 43 test ride. (τόσα μέτρησα)
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Έχει τύχει να ακούσετε από επίσημο έμπορο πως επειδή το μοντέλο πάλιωσε (δηλαδή είναι πάνω από έξι μηνών) δεν κρατάνε πια test ride. Σημείωση: το μοντέλο κυκλοφορεί ένα χρόνο+ περίπου και είναι ολοκαίνουργιο, δεν υπήρχε πριν.

α! Και ότι ένα δημοσιογραφικό που υπάρχει είναι μόνο για δημοσιογράφους, δεν μπορεί να το πάρει ιδιώτης. Δηλαδή αν είναι ελεύθερο και κάθεται σε μια έκθεση, ένα πεζοδρόμιο είναι καλύτερα από το να το τεστάρει ο ενδιαφερόμενος.

neeeeext
Παπάτζες...

Κάκιστος ο επαγγελματίας που σου τα είπε αυτά.
Αλλά επειδή ζούμε σε "μαγική" χώρα εγώ τώρα πια τίποτα δεν θεωρώ δεδομένο....

Στο δια ταύτα τώρα, όσο αφορά το τεστ "ζάλισε" τους λίγο και κάνε την χαζή προκειμένου να κάνεις την δουλειά σου όπου σε βολεύει καλύτερα.
Όταν έρθει η ώρα να ψωνίσεις βρες τον σωστό επαγγελματία για να συνεργαστείς ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
'Εχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ μέσα ότι την Ελλαδίτσα δν την βλέπουν καν . Τελευταία του χωριού. Εδώ δεν έρχονται ούτε καν στις εκθέσεις.
Αλλά μην λέμε οτι αν πας στην honda Αγγλίας θα βρεις 43 test ride. (τόσα μέτρησα)
τα "μπεστ σέλερ" σίγουρα θα τα βρεις.


Στην περίπτωση που συζητάμε είναι και το στερεότυπο "ώχου γκόμενα μπήκε, πελάτης Ω κατηγορίας"
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Στην περίπτωση που συζητάμε είναι και το στερεότυπο "ώχου γκόμενα μπήκε, πελάτης Ω κατηγορίας"
Κάτι τέτοιο είναι απαράδεκτο και σίγουρα κατακριτέο. Θα είχε ενδιαφέρον να πάει ένας ΄΄άντρας΄΄ να ζητήσει το ίδιο μηχανάκι
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Έχει τύχει να ακούσετε από επίσημο έμπορο πως επειδή το μοντέλο πάλιωσε (δηλαδή είναι πάνω από έξι μηνών) δεν κρατάνε πια test ride. Σημείωση: το μοντέλο κυκλοφορεί ένα χρόνο+ περίπου και είναι ολοκαίνουργιο, δεν υπήρχε πριν.

α! Και ότι ένα δημοσιογραφικό που υπάρχει είναι μόνο για δημοσιογράφους, δεν μπορεί να το πάρει ιδιώτης. Δηλαδή αν είναι ελεύθερο και κάθεται σε μια έκθεση, ένα πεζοδρόμιο είναι καλύτερα από το να το τεστάρει ο ενδιαφερόμενος.

neeeeext
αν ειναι το τουονο660 υπαρχουν για test ride
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Στην περίπτωση που συζητάμε είναι και το στερεότυπο "ώχου γκόμενα μπήκε, πελάτης Ω κατηγορίας"
Τα ευρά δεν έχουν φύλλο.

Παρ’όλ’αυτά δεν είχε τέτοιο ύφος. Και εδώ που τα λέμε εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ στο χώρο της μοτοσικλέτας.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Γενικά, το από που θα ψωνίσεις έχει να κάνει και με την αίσθηση εκεί που μπαίνεις να σε κάνουν να αισθάνεσαι ωραία. Να βγαίνεις με χαμόγελο και να νιώθεις πως με χαρά θα βάλεις το χέρι στο τσέπη και θα τα δώσεις σε ΑΥΤΟΥΣ. Με τους οποίους θα συνεργάζεσαι και για πολύ καιρό όσον αφορά στην τεχνική υποστήριξη. Άρα πρέπει η σχέση να ρέει απρόσκοπτα. Με το στανιό δε γίνεται τίποτα. Υπάρχουν πολλές επιλογές :);)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μια αντιπροσωπεία πρέπει να έχει test ride έστω ένα κομμάτι στα κεντρικά από ότι μοντέλο πουλάει.

Φυσικά και δεν είναι εφικτό κάθε έκθεση να έχει. Πολλές εταιρείες κάνουν tour σε όλη την Ελλάδα τα μοντέλα τους όπως τελευταία η ktm,bajaj,cfmoto, τώρα έκαναν test η triumph στο Λαύριο, έρχεται το τεστ της suzuki αλλά όχι όλα τα μοντέλα.

Αν θέλουν να πουλήσουν όχημα χωρίς να υπάρχει ένα δείγμα πανελλαδικά για δοκιμή είναι και παραλογο και άσκοπο. Δεν ξέρω ποιος αγοράζει κάτι χωρίς να το οδηγήσει ειδικά μοτοσυκλέτα που είναι σαν εσώρουχο ένα πραμαπαιζειννα μη σου κάνει καννστιν σωματοτυπο δεν είναι αμάξι.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μια αντιπροσωπεία πρέπει να έχει test ride έστω ένα κομμάτι στα κεντρικά από ότι μοντέλο πουλάει.

Φυσικά και δεν είναι εφικτό κάθε έκθεση να έχει. Πολλές εταιρείες κάνουν tour σε όλη την Ελλάδα τα μοντέλα τους όπως τελευταία η ktm,bajaj,cfmoto, τώρα έκαναν test η triumph στο Λαύριο, έρχεται το τεστ της suzuki αλλά όχι όλα τα μοντέλα.

Αν θέλουν να πουλήσουν όχημα χωρίς να υπάρχει ένα δείγμα πανελλαδικά για δοκιμή είναι και παραλογο και άσκοπο. Δεν ξέρω ποιος αγοράζει κάτι χωρίς να το οδηγήσει ειδικά μοτοσυκλέτα που είναι σαν εσώρουχο ένα πραμαπαιζειννα μη σου κάνει καννστιν σωματοτυπο δεν είναι αμάξι.
Αυτό γίνεται (και πρέπει να γίνεται) Βαγγέλη όταν τα test ride ανήκουν στον εισαγωγέα και τα κάνει rotation στους αντιπροσώπους. Όσες εταιρίες έχουν για πολιτική να έχει ο κάθε αντιπρόσωπος τα δικά του test , είναι ανέφικτο δυστυχώς.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό γίνεται (και πρέπει να γίνεται) Βαγγέλη όταν τα test ride ανήκουν στον εισαγωγέα και τα κάνει rotation στους αντιπροσώπους. Όσες εταιρίες έχουν για πολιτική να έχει ο κάθε αντιπρόσωπος τα δικά του test , είναι ανέφικτο δυστυχώς.
Αν μια εταιρεία έχει τέτοια παράλογη απαίτηση τότε δεν θα πάει καλά..

Αυτές οι εταιρείες που ξέρω σίγουρα πως έχουν δικά τους test ride είναι:

MUVUS (cfmoto, Royal Enfield)
KTM Hellas (KTM, Bajaj)
MOTOTREND (Kymco, VOGE)
Καπράνης (Benelli)
Gorgolis (Daytona, SYM, Zontes)
SUZUKI(δεν ξέρω αν έχει όλα τα μοντέλα)
Aprilia-Piaggio-moto guzzi(δεν ξέρω αν έχει όλα τα μοντέλα)
triumph
KSR motors (Brixton, Moto Morini κλπ)
BMW

Η Kawasaki είναι σε φάση επαναδιοργάνωσης μέσω της KSR αλλαγή αντιπροσωπείας και δεν έχω ιδέα τί γίνεται με Yamaha, Honda, Ducati

Η φάση βρωμάει Σαρακάκης όπως τα λέτε πάντως. Είναι ο λόγος που δεν κοιτάζω Honda απο χρόνια πίσω αυτή η αντιπροσωπεία.
 
Top Bottom