Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα ποια???
Όλοι ξέρουν ότι πρέπει να ζήσουν με μια προπελα ανάμεσα στα σκέλια τους.
Ίσως μια 1250. Ίσως.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Άγιος Νικόλαος, Καστρί.
Λίγο μετά την Μεσορράχη.

Μήπως το περάσαμε στην διαδρομή του Λεωνιδίου;


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Άγιος Νικόλαος, Καστρί.
Λίγο μετά την Μεσορράχη.

Μήπως το περάσαμε στην διαδρομή του Λεωνιδίου;
Όχι, μετά τον Αγ. Πέτρο πήγαμε ανατολικά προς Έλατο κ Καράτουλα, το Καστρί ειναι 2-3 χμ πιο δυτικά
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είμαι σε δουλειά στον τέταρτο όροφο. Το μηχανάκι το βλέπω τακτικά από μπαλκόνι γιατί δεν είναι η καλύτερη περιοχή. Χτυπάει κεφάλι στο παντζούρι, φεύγουν τα γυαλιά, πέφτουν στο μπαλκόνι που δεν έχει στηθαίο, ξεκουμπωνει ο ένας φακός, τέντα δέντρο βόλτα πεζοδρόμιο. Δεν έσπασε αλλά δεν κοίταξα ζημιά ακόμα.


Πάω σπίτι μετά, μου λέει το κορίτσι πως ήταν η μέρα με το ΚΤΜ, ΧΑ ΧΑ δεν έχει φρένα της λέω και παραλίγο μπλαμπλαμπλα

"Δεν σε βολεύει η σέλα, δεν έχει φρένα, οκ ποτέ μπαίνει αγγελία είπες;"
Θα φτιάξω την σέλα
"Και πάλι δεν θα έχει φρένα"
Brakes are for pussies


Εντάξει μια δυο φορές λίγο χέστηκα πάνω μου.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Είμαι σε δουλειά στον τέταρτο όροφο. Το μηχανάκι το βλέπω τακτικά από μπαλκόνι γιατί δεν είναι η καλύτερη περιοχή. Χτυπάει κεφάλι στο παντζούρι, φεύγουν τα γυαλιά, πέφτουν στο μπαλκόνι που δεν έχει στηθαίο, ξεκουμπωνει ο ένας φακός, τέντα δέντρο βόλτα πεζοδρόμιο. Δεν έσπασε αλλά δεν κοίταξα ζημιά ακόμα.


Πάω σπίτι μετά, μου λέει το κορίτσι πως ήταν η μέρα με το ΚΤΜ, ΧΑ ΧΑ δεν έχει φρένα της λέω και παραλίγο μπλαμπλαμπλα

"Δεν σε βολεύει η σέλα, δεν έχει φρένα, οκ ποτέ μπαίνει αγγελία είπες;"
Θα φτιάξω την σέλα
"Και πάλι δεν θα έχει φρένα"
Brakes are for pussies


Εντάξει μια δυο φορές λίγο χέστηκα πάνω μου.

και τα φρενα φτιαχνονται παντως, τακακια δισκοι σε καλη κατασταση και μια πιο μικρη τρομπα φερνει συγχρονα επιπεδα φρεναρισματος
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
και τα φρενα φτιαχνονται παντως, τακακια δισκοι σε καλη κατασταση και μια πιο μικρη τρομπα φερνει συγχρονα επιπεδα φρεναρισματος
Τακάκια θα δοκιμάσω άλλη πάστα, που πήρα από το φόρουμ. Οι δίσκοι είναι οκ. Τρόμπα θα είναι η τελευταία αλλαγή. Το είχες γράψει και στο άλλο νήμα, δεν το ξέχασα, ευχαριστώ πολύ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η Φρίντα δε θα βρίσκει πια βίδες στο ποδι μου να ξύνει τη μούρη της!!!
Γρήγορα δίτροχη και ποτέ ξανά κάτι τέτοιο....
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
τι μου θύμησες τώρα...
πήγα την δεύτερη φορα που μου έβαλαν τέτοιες να τις βγάλω στο κατ και δεν είχε το νούμερο του κλειδιού(γαλλικο} οπότε πηρέ black decker...
του λεω γιατρέ τόνου σου μην το βάλεις ανάποδα και βιδώσεις...
δεν με πόνεσε καθόλου παντός...
ποτέ ξανα...
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Και μένα οι προηγούμενες, και κνήμη και μηρό, δε με είχαν πονέσει καθόλου, όποτε πήγα χαρωπή χαρωπή σήμερα στο εξοχικό (ΚΑΤ), αλλά αυτή τη φορά με ΓΑΜ…. με άκουσε όλο το νοσοκομείο. Οι πάνω βίδες έξυναν κάποιο νευράκι. Ξεράθηκε όλο το ποδι. Ήδη έχει υποχωρήσει βέβαια, μη γκρινιάζω. Αλλά τα χρειάστηκα. Τουλάχιστον κατάλαβα πως έχω ξεχάσει όλους τους προηγούμενους πονους και κυρίως αυτούς του ατυχήματος, γιατί όσο πόνεσα σήμερα νομίζω δεν έχω ξανά πονέσει στη ζωή μου. Καμία σχέση φυσικά. :D

Να’χαμε να λέγαμε.

Οι επόμενες ιστορίες να είναι από βουνά και θάλασσες.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Γεύεσαι τον αέρα, αντιμιλάς αυθάδικα σε ότι προσπαθεί να σε τραβήξει πίσω, από εκεί που πάσχισες να δραπετεύσεις...
(Αφιερωμένο στη Natassa , τουλάχιστον κάλυψα τα ''βουνά''. Καλή δύναμη girl!!).

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom