Συμβαίνει τώρα!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελικά η φαμίλια αποδεικνύεται πολύ ανθεκτική στα χιλιόμετρα. Έχουμε γράψει ήδη πολύ δρόμο με το πιο ωραίο κύκλο να είναι σήμερα. Ελάτη, Μεσοχώρα, φράγμα Αχελώου, Βουλγαρελι, Πράμαντα, παρακάμψαμε τους καταρράκτες γιατί δεν θα είχαν νερό, μονή Κηπινας, Καλαρίτες, πέρασμα Μπάρου.
Τώρα από εκεί αντί για το γνωστό Χαλίκι Ανήλιο, πήραμε την διαδρομή Ανθούσα - Νεραϊδοχώρι, που στην αρχή νόμιζα ότι δεν το έχω ξανακάνει αλλά στην πορεία θυμήθηκα ότι το έχω περάσει τουλάχιστον μία φορά ακόμα το 11'. Πολύ όμορφη διαδρομή και έρημη.

Θα ήθελα πολύ να μπορώ να αναγνωρίσω τις κορφές που βλέπαμε και να τις κάνω tag στο μυαλό μου, όπως ας πούμε αυτήν πάνω από το Βουλγαρελι, αλλά θέλει μελέτη σε χάρτη που δεν είχα κάνει.

Δεν το ήξερα αλλά στην μονή Κηπίνας υπάρχει σπήλαιο μήκους 240 μέτρων. Μπορείς να μπεις μέχρι τέρμα ή μάλλον να συρθείς όσο βασταν τα κοτσια σου. Έκανα εννέα μέτρα, το δέκατο ούτε με σφαίρες.

.


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Που θα διανυκτερεύσετε?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν θες να φας καλά στην Λευκάδα ..πήγαινε στο Αγρίνιο


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να πας στο φτερνο ή στην Καρυά για φρυγαδελι
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Kάνεις δουλειά εύκολα και με το κινητό Peaklens
Υπήρχε τέτοιο πράγμα, τι λες τώρα! Στα σχόλια λέει ότι δεν δουλεύει καλά στην Ελλάδα αλλά το κατέβασα ήδη και θα το δοκιμάσω.
Ευχαριστώ!
Που θα διανυκτερεύσετε?
Καλά που ρωτάς γιατί ήθελα να γράψω.
Μένουμε στο ξενοδοχείο του συντροχου Παναγιώτη "Ορεάδες" στην Ελάτη.
Ένα πολύ όμορφο και πεντακάθαρο καταλύμα. Ο Παναγιώτης με την οικογένειά του ευγενικοί και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν όλο τον κόσμο και με πολλές γνώσεις για τον τόπο τους ώστε να δώσουν οδηγίες σε όποιον χρειαστεί.
Γενικά συστήνεται ανεπιφύλακτα!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φακοί γιατί το γέρικο Oakley πάει από πέσιμο... Και δοκιμή τα XL στο μαγαζί του kranomitros


Και νιώθω πολύ κοντός στην τοποθεσία Δήμος Ωρωπού





 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Καφεδάκι με ένα εξαιρετικό παλικάρι τον Δημήτρη BlackArrow !
Και συμπληρώνω, αντρικό βαρύ φραπέ με συντροφιά σπιτικής σπανακόπιτας.. Ότι καλύτερο μαζί με τη πολύ ωραία παρέα του Θανάση και της οικογένειάς του :):)
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και συμπληρώνω, αντρικός βαρύς φραπέ με συντροφιά σπιτικής σπανακόπιτας.. Ότι καλύτερο μαζί με τη πολύ ωραία παρέα του Θανάση και της οικογένειάς του :):)
Και με πλαστικό καλαμάκι...
Να τα λέμε αυτά... :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Υπήρχε τέτοιο πράγμα, τι λες τώρα! Στα σχόλια λέει ότι δεν δουλεύει καλά στην Ελλάδα αλλά το κατέβασα ήδη και θα το δοκιμάσω.
Ευχαριστώ!


Καλά που ρωτάς γιατί ήθελα να γράψω.
Μένουμε στο ξενοδοχείο του συντροχου Παναγιώτη "Ορεάδες" στην Ελάτη.
Ένα πολύ όμορφο και πεντακάθαρο καταλύμα. Ο Παναγιώτης με την οικογένειά του ευγενικοί και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν όλο τον κόσμο και με πολλές γνώσεις για τον τόπο τους ώστε να δώσουν οδηγίες σε όποιον χρειαστεί.
Γενικά συστήνεται ανεπιφύλακτα!
Δοκίμασε το peak finder για ανδροιντ Αντώνη.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αν θες να φας καλά στην Λευκάδα ..πήγαινε στο Αγρίνιο


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να πας στο φτερνο ή στην Καρυά για φρυγαδελι
Δυστυχώς το νησί δεν πάει καλά σε διάφορα θέματα τα τελευταία (πολλά) χρόνια και η εύρεση καλού φαγητού είναι ένα από αυτά ..
Φτερνό έχω να πάω πάρα πολλά χρόνια (και δεν έχω πλέον άποψη) αλλά στην Καρυά καλό φρυγαδέλι δεν έχω φάει τελευταία,τουλάχιστον η ωραία δροσερή πλατεία σώσει την κατάσταση .
Πρόπερσι ανακάλυψα (μέσω θείου μου που ζει στο νησί ,είναι ο ίδιος μέσα στην εστίαση και καλοφαγάς) τον Σκούπλα στο ορεινό Μανάση και έπαθα πλάκα με το πόσο καλό φαγητό έχει.
Είναι στην μέση του πουθενά αλλά αν κάποιος περνάει από εκεί κοντά αξίζει να κάτσει για φαγητό .
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Δυστυχώς το νησί δεν πάει καλά σε διάφορα θέματα τα τελευταία (πολλά) χρόνια και η εύρεση καλού φαγητού είναι ένα από αυτά ..
Φτερνό έχω να πάω πάρα πολλά χρόνια (και δεν έχω πλέον άποψη) αλλά στην Καρυά καλό φρυγαδέλι δεν έχω φάει τελευταία,τουλάχιστον η ωραία δροσερή πλατεία σώσει την κατάσταση .
Πρόπερσι ανακάλυψα (μέσω θείου μου που ζει στο νησί ,είναι ο ίδιος μέσα στην εστίαση και καλοφαγάς) τον Σκούπλα στο ορεινό Μανάση και έπαθα πλάκα με το πόσο καλό φαγητό έχει.
Είναι στην μέση του πουθενά αλλά αν κάποιος περνάει από εκεί κοντά αξίζει να κάτσει για φαγητό .
Έχουμε γίνει πολύ τουριστικό μέρος. Θέλει ψάξιμο στα ορεινά για όσους κρατάνε άμυνα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το 2020 στο Συβρο είχα φάει νόστιμο φαγητό, φρυγαδελι συμπεριλαμβανομένου και θυμάμαι ότι περπατήσαμε και σε ένα ωραία διαμορφωμένο χώρο με τρεχούμενα νερά και δροσιά, ότι πρέπει για να χωνέψουμε.
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
Δυστυχώς το νησί δεν πάει καλά σε διάφορα θέματα τα τελευταία (πολλά) χρόνια και η εύρεση καλού φαγητού είναι ένα από αυτά ..
Φτερνό έχω να πάω πάρα πολλά χρόνια (και δεν έχω πλέον άποψη) αλλά στην Καρυά καλό φρυγαδέλι δεν έχω φάει τελευταία,τουλάχιστον η ωραία δροσερή πλατεία σώσει την κατάσταση .
Πρόπερσι ανακάλυψα (μέσω θείου μου που ζει στο νησί ,είναι ο ίδιος μέσα στην εστίαση και καλοφαγάς) τον Σκούπλα στο ορεινό Μανάση και έπαθα πλάκα με το πόσο καλό φαγητό έχει.
Είναι στην μέση του πουθενά αλλά αν κάποιος περνάει από εκεί κοντά αξίζει να κάτσει για φαγητό .
Συμφωνώ κ επαυξάνω
Πάω συχνά Λευκάδα γιατί είναι το γυναικοχωρι
Πολύ καρατουριστ πλέον...
Φθηνή δεν ήταν ποτέ ,αλλά φέτος με τις αυξήσεις σε όλα είναι για να γελάς
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κρίμα....το φτερνο μου έχει μείνει σαν το καλύτερο κρέας που έχω φάει ποτέ
Βέβαια είναι αρκετά χρόνια πριν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο Μέρφι που λέγαμε.

Δεν κατάφερα να πάω σήμερα την βόλτα που έλεγα.


Διαβάζω τώρα ότι έχει φωτιά από Καστρί προς Άγιο Πέτρο, δηλαδή ακριβώς στην διαδρομή που θα ακολουθούσα.


Νιώθω λιγότερο άτυχος ξαφνικά.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150


Συμβαινει τωρα
Βρες που ειναι τραβηγμενη η φωτο
Τσαντες πλατης
Χωρις μοτο

Για να δουμε, που θα μεταφερει το ποστ τωρα ο thenos ?:p
:ha

Καλημερες
Λευτέρη δε ξέρω για τη φωτό αλλά έχουν δίκιο τελικά ........είναι επίπεδη !!! :ha:ha:ha
Τι μας κρύβουν.....διαδώστε!!!!:ha:ha:ha
 
Top Bottom