Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
36 στο βουνό. Έχει λίγη.


Ευτράπελα κάμποσα, το πρώτο...


Πρώτη στάση πρεστος.

Στο σημείο του μνημείου έχουν στήσει τραπεζοκαθίσματα για γιορτή.

Καλησπερίζω την παρέα. Τι στήνετε παιδιά, γιορτή; Εκδήλωση λέει. Τύπου πανηγύρι; Να έρθεις να δεις το βράδυ λέει. Το βράδυ ρε παιδιά θα είμαι πίσω στο κλουβί στην Αθήνα... Χαιρετάω πάω να φύγω.


Ωπ τι είναι αυτό μπεμβε; Για μισό.


Φωνάζει έναν της παρέας "για έλα να δεις αν το χρωστάει ακόμα" τι στο διάολο κλιμάκιο του ΣΔΟΕ κάνει πάρτι στο χωριό;


Τελικά ο κύριος (ξεχνάω το όνομα) θυμάμαι το πρώτο συνθετικό Βλάχο... Κάτι ( Έπρεπε να το γράψω) (ευγενεστατος) είναι της τράπεζας της εταιρείας. Να πω στον Παναγιωτόπουλο ότι οι τιμές του μπορεί να γίνουν χαμηλότερες, βάλε ένα κρασί να στα πω εγώ που ξέρω φίλε μου, θα πάω την Δευτέρα.

Άλλος ένας της παρέας χάρηκε που πήρα μεταχειρισμένο από έξω, είχε φέρει μαζί με έναν κολλητό του δύο μηχανάκια από την Δρέσδη κάποτε.


Τώρα αν πω ότι μου πέρασε η ιδέα να τερματίσω όπως πρέπει και να περάσω για ένα κρασί...

Σε πολλά χωριά είχε στημένη πλατεία στο δρόμο.

πυξιδας990 όλο το βουνό ένα γλέντι.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πέρασα ξανά τον καινούργιο δρόμο από Τρίκαλα για Λαμία. Σχεδόν Λαμία γιατί σταματάει στην Ξυνιάδα. Και για ακόμα μια φορά ήταν έρημος. Μήπως τελικά δεν υπάρχει ιδιαίτερο κέρδος σε χρόνο σε σχέση με τον παλιό και σε συνδυασμό με τα διόδια ίσως και τα παραπάνω χιλιόμετρα, δεν κερδίζει την προτίμηση των οδηγών; Μου έχει κάνει εντύπωση γιατί είναι πάντα άδειος.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Βασικά σταματάει πριν τις στροφές του Δομοκού. Αν έχεις αυτοκίνητο και οικογένεια, δίνεις τα διόδια και πας από τον καινούργιο. Με μηχανή δεν αξίζει, άσε που είναι και βαρετό. Το έχω κάνει αρκετές φορές και από τις δύο διαδρομές. Οι ντόπιοι εννοείται παίρνουν τον παλιό, κάποιος που απλά θέλει να διασχίσει τη Θεσσαλία με ασφάλεια θα πάρει τον καινούργιο.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βασικά σταματάει πριν τις στροφές του Δομοκού. Αν έχεις αυτοκίνητο και οικογένεια, δίνεις τα διόδια και πας από τον καινούργιο. Με μηχανή δεν αξίζει, άσε που είναι και βαρετό. Το έχω κάνει αρκετές φορές και από τις δύο διαδρομές. Οι ντόπιοι εννοείται παίρνουν τον παλιό, κάποιος που απλά θέλει να διασχίσει τη Θεσσαλία με ασφάλεια θα πάρει τον καινούργιο.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να υποθέσω ότι ο σχεδιασμός είναι κάποτε να ενώσει από Στυλίδα μέχρι Εγνατία; Μάλλον τότε θα αξίζει τον κόπο
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
36 στο βουνό. Έχει λίγη.


Ευτράπελα κάμποσα, το πρώτο...


Πρώτη στάση πρεστος.

Στο σημείο του μνημείου έχουν στήσει τραπεζοκαθίσματα για γιορτή.

Καλησπερίζω την παρέα. Τι στήνετε παιδιά, γιορτή; Εκδήλωση λέει. Τύπου πανηγύρι; Να έρθεις να δεις το βράδυ λέει. Το βράδυ ρε παιδιά θα είμαι πίσω στο κλουβί στην Αθήνα... Χαιρετάω πάω να φύγω.


Ωπ τι είναι αυτό μπεμβε; Για μισό.


Φωνάζει έναν της παρέας "για έλα να δεις αν το χρωστάει ακόμα" τι στο διάολο κλιμάκιο του ΣΔΟΕ κάνει πάρτι στο χωριό;


Τελικά ο κύριος (ξεχνάω το όνομα) θυμάμαι το πρώτο συνθετικό Βλάχο... Κάτι ( Έπρεπε να το γράψω) (ευγενεστατος) είναι της τράπεζας της εταιρείας. Να πω στον Παναγιωτόπουλο ότι οι τιμές του μπορεί να γίνουν χαμηλότερες, βάλε ένα κρασί να στα πω εγώ που ξέρω φίλε μου, θα πάω την Δευτέρα.

Άλλος ένας της παρέας χάρηκε που πήρα μεταχειρισμένο από έξω, είχε φέρει μαζί με έναν κολλητό του δύο μηχανάκια από την Δρέσδη κάποτε.


Τώρα αν πω ότι μου πέρασε η ιδέα να τερματίσω όπως πρέπει και να περάσω για ένα κρασί...

Σε πολλά χωριά είχε στημένη πλατεία στο δρόμο.

πυξιδας990 όλο το βουνό ένα γλέντι.
ο πραστος εχει το τσακωνικο φεστιβαλ σημερα το βραδυ και ο βλαχοπαναγιωτης δουλευει οπου ειπε,γιορταζουν τα χωρια αυτες τις μερες,πεφτει πολυ κλαρινο!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ο πραστος εχει το τσακωνικο φεστιβαλ σημερα το βραδυ και ο βλαχοπαναγιωτης δουλευει οπου ειπε,γιορταζουν τα χωρια αυτες τις μερες,πεφτει πολυ κλαρινο!!!!
Έχω περάσει πολλά, πέτυχα το γλέντι της Περιστέρας στο τέλος του, χαρτοπετσέτες όλο το χωριό.


Καλά κάναμε και εγκαταλείψαμε τότε με τον Παντελή. Τώρα Καλάβρυτα και συνέχεια για το τέρμα. Έκανα και μία βλακεία παραλίγο να μείνω στο πουθενά και έχασα 45+ λεπτά.


38άρια φουλ στο βουνό, τώρα συννεφιά και δρόσισε.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τερματισμός... Στο δικό μου σημείο αφού δεν πήρα το book μαζί για να θυμάμαι τα μετά την Γκούρα ορόσημα.

Έκανα την χάρη στο GPS και πήρα άλλο δρόμο μετά τα Καλάβρυτα, εννοείται πιο ταλαιπωρία και πιο πολλή ώρα.


Λοιπόν... Για να μην μακρυγορω, 8 ώρες εγώ δεν έχω ρυθμό να το κάνω. Κάτω από 9 όμως χωρίς λάθη και στάσεις.

Ήταν υπέροχη αφορμή για βόλτα σε μια μέρα που θα την έτρωγα σπίτι με ίντερνετ γιατί είχε πολλή ζέστη.


Το ερώτημα τώρα είναι αν θέλω να φάω κάτι, γιατί σκέφτομαι την νυστα μετά. Όλη την ημέρα με τον καφέ και το κάστανο γλυκό.

Να μαζευόμαστε για πίσω σιγά σιγά... Αντί για το πανηγύρι του Πραστού. Αχ.


 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Στρώμη





advphone
Αρνολντ ευκαιρεια να ''φουλαρεις''....
θα την ''βγαλεις'' ανετα μεχρι την Αθηνα ....


Στρωμη-Αθηνα --->>> 300ml.....

:friend:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πληροφορία από συνάδελφο, μεγάλη φωτιά στο Σοφικό που έχει κατέβει μέχρι το δρόμο, η κυκλοφορία έχει κλείσει και τους γυρίζουν πίσω.

Αν κάποιος έχει κατέβει προς Επίδαυρο πιθανόν θα πρέπει να γυρίσει από αλλού.
Εγώ μάλλον την γλύτωσα για μερικές ώρες διαφορά
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ακόμα μια επιτυχία της θάλασσας στην κατάσβεση.
Ίσως δεν το έγραψα σωστά. Εννοώ ότι γλύτωσα γιατί πέρασα νωρίτερα σήμερα πριν την φωτιά.
Δεν ξέρω αν έχει σβήσει. Όποιος είναι στην περιοχή καλό θα είναι να ψάξει πληροφορίες
 
Top Bottom