Συμβαίνει τώρα!

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Δε θα διαφωνήσω ούτε θα συμφωνήσω, o καθένας το βλέπει με διαφορετική ματιά!Ωστόσο είναι το μοναδικό έντυπο περιοδικό που επιβιώνει ακόμα,αν αυτό έχει κάποια σημασία.Σαφως όμως στο διαδίκτυο μπορεί κανείς να ενημερωθεί για τα πάντα από τα ελληνικά ή ξένα ηλεκτρονικά περιοδικά καθώς και από το YouTube :)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δε θα διαφωνήσω ούτε θα συμφωνήσω, o καθένας το βλέπει με διαφορετική ματιά!Ωστόσο είναι το μοναδικό έντυπο περιοδικό που επιβιώνει ακόμα,αν αυτό έχει κάποια σημασία.Σαφως όμως στο διαδίκτυο μπορεί κανείς να ενημερωθεί για τα πάντα από τα ελληνικά ή ξένα ηλεκτρονικά περιοδικά καθώς και από το YouTube :)
Κοιτά τα πράγματα είναι δύσκολα για τα περιοδικά, το ξέρω! Συγκεκριμένα στο MOTO δουλεύει ως αρχισυντάκτης δευτεροξάδερφος μου.
Δε ξέρω αν επιβιώνει επειδή η τιμή είναι αυτή. Ίσως αν είχε 3€ να το αγόραζαν πιο εύκολα περισσότεροι και το αποτέλεσμα να ήταν το ίδιο οικονομικά. Όπως είπα δε ξέρω....
Εγώ το αγόραζα ανελλιπώς κατά διαστήματα 2-3 ετών. Σταματούσα και ξανάρχιζα. Εποχές προ-ιντερνετ όλα αυτά. Αυτή τη φορά το πήρα μόνο και μόνο για να μου κάνει λίγο παρέα στο καράβι.
Πήγα στον περιπτερά με το περιοδικό στο χέρι χωρίς να σκεφτώ το θέμα τιμής, γιατί το μυαλό που πήγαινε ότι θα δώσω 2,5-3 ευρώ (κυρίως λόγω του πολύ μικρού όγκου). Η αλήθεια είναι πως πόνεσε! Μπορεί να έχω χάσει επεισόδια και εκεί να παίζουν οι τιμές γενικότερα.
Έπειτα παρατήρησα πως η δομή του δεν έχει αλλάξει σχεδόν καθόλου, δε θυμάμαι κι εγώ πόσα χρόνια τώρα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ολος ο εντυπος τυπος εκει εχει" καταντησει".......δυστυχως ή ευτυχως!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ολος ο εντυπος τυπος εκει εχει" καταντησει".......δυστυχως ή ευτυχως!
Αλλάζουν οι εποχές. Ίσως το έντυπο περιοδικό διατηρείται μόνο για λίγους παραδοσιακούς σχεδόν για τυπικούς λόγους. Για αυτό και η τιμή.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα 6 ευρώ που ζητάνε για το φυλλάδιο τους πολλά!
Πήρα το προηγούμενο τεύχος και το μετάνιωσα, δε διαβάζεις τίποτα καινούριο...
Το προηγούμενο ήταν πολύ κακογραμμένο όντως
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ενω το τελευταίο ειναι καλο ; Εκανα την προσπαθεια μου στο τελευταίο τευχος , καπου στη μεση το πεταξα πανω σε ενα τραπεζι κ εφυγα - ηταν σαν να εχασα 4 σουβλακια , μου κακοφανηκε .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ενω το τελευταίο ειναι καλο ; Εκανα την προσπαθεια μου στο τελευταίο τευχος , καπου στη μεση το πεταξα πανω σε ενα τραπεζι κ εφυγα - ηταν σαν να εχασα 4 σουβλακια , μου κακοφανηκε .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Τσ τσ τσ τσ τσ τσ... Σαν τον παππου μου που μετραγε την αξια των μικυμαου με αυγα...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ενω το τελευταίο ειναι καλο ; Εκανα την προσπαθεια μου στο τελευταίο τευχος , καπου στη μεση το πεταξα πανω σε ενα τραπεζι κ εφυγα - ηταν σαν να εχασα 4 σουβλακια , μου κακοφανηκε .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Δεν το διάβασα το σημερινό ακόμα. Κατέβηκα Αθήνα με μηχανάκι κιόλας, μεγάλο βήμα, ξέχασα να ψωνίσω. Το απόγευμα...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν το διάβασα το σημερινό ακόμα. Κατέβηκα Αθήνα με μηχανάκι κιόλας, μεγάλο βήμα, ξέχασα να ψωνίσω. Το απόγευμα...
Οταν λες μηχανακι ; Το ιταλικο θαυμα με την σωστη γωνια ποδιωνε ;

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τσ τσ τσ τσ τσ τσ... Σαν τον παππου μου που μετραγε την αξια των μικυμαου με αυγα...
Κατω τα χερια απο τα μικυμαου , ειναι ιερα μαζι με τον μπλεκ κ τιβι με παλιο μαγκαιβερ

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οταν λες μηχανακι ; Το ιταλικο θαυμα με την σωστη γωνια ποδιωνε ;

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Το ιταλικό θαύμα με την ιπποδύναμη φτιαγμενου παπιού το οποίο είναι βολικό για να μην κάνω ακούσιες σουζες μετά από καιρό απραξίας.


Μετά με πήρε τηλέφωνο ο σατανάς από Αγγλία, GS adv με 8000 ευρώ στην πόρτα μου η Κ1300S με κάπου 5000 μήπως ψήνομαι.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Το ιταλικό θαύμα με την ιπποδύναμη φτιαγμενου παπιού το οποίο είναι βολικό για να μην κάνω ακούσιες σουζες μετά από καιρό απραξίας.


Μετά με πήρε τηλέφωνο ο σατανάς από Αγγλία, GS adv με 8000 ευρώ στην πόρτα μου η Κ1300S με κάπου 5000 μήπως ψήνομαι.
Το δεύτερο ήταν και είναι κρυφός πόθος! Τελικά βολεύτηκα με το ZZR600 και τα μισά περίπου λεφτά!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
χρονια πολλα και καλα σε ολους τους Αλεξανδρους του φορουμ....

και στη μια και μοναδικη ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του φορουμ.... Alexandra (γλυκογιωργαινα)

:plqtr::friendship::friendship::friendship:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
χρονια πολλα και καλα σε ολους τους Αλεξανδρους του φορουμ....

και στη μια και μοναδικη ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του φορουμ.... Alexandra (γλυκογιωργαινα)

:plqtr::friendship::friendship::friendship:

Να τη χαίρεσαι αδερφέ!Πολύχρονη με υγεία χαρά και κάθε ευτυχία!Τις ευχές μας να της δώσεις απο τα παιδιά και τη Μάρω!
Χρόνια πολλά και καλά στο χαμογελαστό κοπέλι achalatsis
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
χρονια πολλα και καλα σε ολους τους Αλεξανδρους του φορουμ....

και στη μια και μοναδικη ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του φορουμ.... Alexandra (γλυκογιωργαινα)

:plqtr::friendship::friendship::friendship:

Να την χαίρεσαι..!!!:crs:

Χρόνια πολλά και στους υπόλοιπους εορτάζοντες...
:friendship: Alex990 achalatsis
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Χρόνια πολλά σε όλες και σε όλους.

χρονια πολλα και καλα σε ολους τους Αλεξανδρους του φορουμ....

και στη μια και μοναδικη ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του φορουμ.... Alexandra (γλυκογιωργαινα)

:plqtr::friendship::friendship::friendship:

Εκεί δεκσιά, έχει μείνει λίγος χώροςνα καλήσεις κανένα μικρό αυτοκόλλητάκι που να γράφει ......... ansa όπως παλιά είχαν τα Αργείτικα αυτοκίνητα :D:D:D
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Ενω το τελευταίο ειναι καλο ; Εκανα την προσπαθεια μου στο τελευταίο τευχος , καπου στη μεση το πεταξα πανω σε ενα τραπεζι κ εφυγα - ηταν σαν να εχασα 4 σουβλακια , μου κακοφανηκε .

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Πήρα και εγώ το Moto Αυγούστου, πρώτη φορά για το πλοίο και ομολογώ με κούρασε. Είχα υψηλότερες προσδοκίες. Τα 6€ θα ήταν ΟΚ αν το περιεχόμενο ήταν καλύτερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom