Συμβαίνει τώρα!

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έχουμε πάρει σβαρνα τα βαφτίσια..



Advphone....
Μπαρμπα Κωτσο....δεν σου πανε τα πουκαμισα...οπως στους αλλους !!!!
Μονο Τ σερτακια....ακου τον ειδικο...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπαρμπα Κωτσο....δεν σου πανε τα πουκαμισα...οπως στους αλλους !!!!
Μονο Τ σερτακια....ακου τον ειδικο...!!!!
Μία δύο φορές τον χρόνο φοράω μαρη κακιά..
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Πρίν μία εβδομάδα άλλαξα το μαμά τελικό με ενα Dominator, παρατηρώ οτι πλέον έχω τρέμουλο στο ρελαντί και σαν να μου φαίνεται οτι σκάει με άκαυστη βενζίνη, βέβαια βελτιώθηκε πολύ η ροπή και η κατανάλωση. Μπορεί όλα αυτά να προέρχονται απο το τελικό?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχουμε πάρει σβαρνα τα βαφτίσια..



Advphone....
Ο σφίχτερμαν βάζει το πουκάμισο μέσα στο παντελόνι...
Όσοι έχουμε να κρύψουμε την κοιλούμπα μας έξω από αυτό...:p :laugh: :fun
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πρίν μία εβδομάδα άλλαξα το μαμά τελικό με ενα Dominator, παρατηρώ οτι πλέον έχω τρέμουλο στο ρελαντί και σαν να μου φαίνεται οτι σκάει με άκαυστη βενζίνη, βέβαια βελτιώθηκε πολύ η ροπή και η κατανάλωση. Μπορεί όλα αυτά να προέρχονται απο το τελικό?
Άκυρη η προηγούμενη απάντηση...:)
Για αλλού πήγαινε...;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο σφίχτερμαν βάζει το πουκάμισο μέσα στο παντελόνι...
Όσοι έχουμε να κρύψουμε την κοιλούμπα μας έξω από αυτό...:p:laugh::fun
Το πουκάμισο μέσα στο πανταλονι το βάζουν στα ορεινά χωριά...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το πουκάμισο μέσα στο πανταλονι το βάζουν στα ορεινά χωριά...
Οπότε εσείς είσαστε κάπου μεταξύ βουνού και κάμπου... :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πρίν μία εβδομάδα άλλαξα το μαμά τελικό με ενα Dominator, παρατηρώ οτι πλέον έχω τρέμουλο στο ρελαντί και σαν να μου φαίνεται οτι σκάει με άκαυστη βενζίνη, βέβαια βελτιώθηκε πολύ η ροπή και η κατανάλωση. Μπορεί όλα αυτά να προέρχονται απο το τελικό?
Τρεμουλο στο ρελαντι θα εχεις απο καποιο κακο βιδωμα στηριξης της εξατμισης, ή κατι τετοιο.

Οσο για τα σκασιματα , εαν τα ακους σε κατηφορα οταν κλεινεις το γκαζι, ειναι φυσιολογικα, δεν ειναι ακαυτη, ειναι ακριβως το αντιθετο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Η ζωή αρχίζει στα 200.







Sent from my iPhone using Tapatalk
Σωστος, οπως και το οι 200αρες σε εθνικη ισον με δυο 100αρες απο χωριο!! :laugh:
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Εκάναμεν Μαλακία, είπα ο @@@@@@ να πλύνω την μηχανή και μέσα στην όλη περιποίηση σκέφτηκα να καθαρίσω καλά την ζάντα. Πήρα ένα καθαριστικό για τα λίπη και βούρ. Στα πρώτα δευτερόλεπτα έτρεχαν όλα τα λάδια και τα γράσα μία χαρά μού φάνηκε το καθαριστικό, σε στα ελάχιστα επόμενα άρχισε να τρέχει και το χρώμα. Αυτή η Triumph τι σκατά χρώματα χρησιμοποιεί απορώ? Το αποτέλεσμα θα το δείτε παρακάτω. Ερωτώ λοιπόν τι κάνουμε τώρα?



Σκέφτομαι να την καθαρίσω με το ίδιο καθαριστικό όσο πάει και μετά με καμιά αλοιφή να την γυαλίσω ώστε να έχω μία ασημένια ζάντα τι λέτε θα πετύχει?
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
200 πάω κ με τη Χονδρή ρε φιλαράκ' ;)
Με το Busa ,η "Ζωή ξεκινάει" στα 300. :sneaky:
Ολα τα μεγαλα ονοφια παν 200 φιλαρακ', και μερικα λιγο παραπαν αλλα εκει τελειωνουν ;) Με το Busa στα 200 λες "να κατεβω;;", τα 250 ερχονται για πλακα και απο κει και πανω ανεβαζει πιο αργα αλλα σταθερα. Ειδα σχετικα ευκολα 275χμω, και αφου εκοψα και εκανα cruising στα 220 ειδα ενα σκυλι να περναει φουριοζο κατω απ'τις μπαριερες στα 100 μετρα μπροστα μου χωρις καν να κοιταξει και ισα να γλυτωνει απο ενα αυτοκινητο που ερχοταν απο απεναντι o_O Η ζωη μπορει και να τελειωσει στα 300 για ψυλου πηδημα, οποτε ασε καλυτερα..

ΥΓ Η καλυψη ειναι καταπληκτικη, πηγα τοσα με κρανος με γεισο και δεν καταλαβα τιποτα. Η ανεση επισης εξαιρετικη, και παρα το οτι τα κλιπον του ειναι σχετικα χαμηλα για αστικο περιβαλλον, δεν ειναι "απαγορευτικα χαμηλα" οπως στα SS.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εκάναμεν Μαλακία, είπα ο @@@@@@ να πλύνω την μηχανή και μέσα στην όλη περιποίηση σκέφτηκα να καθαρίσω καλά την ζάντα. Πήρα ένα καθαριστικό για τα λίπη και βούρ. Στα πρώτα δευτερόλεπτα έτρεχαν όλα τα λάδια και τα γράσα μία χαρά μού φάνηκε το καθαριστικό, σε στα ελάχιστα επόμενα άρχισε να τρέχει και το χρώμα. Αυτή η Triumph τι σκατά χρώματα χρησιμοποιεί απορώ? Το αποτέλεσμα θα το δείτε παρακάτω. Ερωτώ λοιπόν τι κάνουμε τώρα?



Σκέφτομαι να την καθαρίσω με το ίδιο καθαριστικό όσο πάει και μετά με καμιά αλοιφή να την γυαλίσω ώστε να έχω μία ασημένια ζάντα τι λέτε θα πετύχει?
Aν ειναι καθαριστικο φουρνου ή παρομοιο κουζινας, κλαφτα...

Μπορεις με το ιδιο καθαριστικο να αφαιρεσεις το υπολοιπο χρωμα και να τριψεις με γυαλοχαρτο να αγριεψει λιγο η επιφανεια. Μετα με ασταρι και χρωμα να τις ξαναβαψεις. Αλλιως τις πας για ηλεκτροστατικη. Εαν θες αβαφη ζαντα, θες πολυ καλο γυαλισμα με σβουρακι για να την πετυχεις.Οπως και να 'χει θελει βερνικι απο πανω γιατι και το γυμνο αλουμινιο θα θαμπωνει/κανει λεκεδες.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εκάναμεν Μαλακία, είπα ο @@@@@@ να πλύνω την μηχανή και μέσα στην όλη περιποίηση σκέφτηκα να καθαρίσω καλά την ζάντα. Πήρα ένα καθαριστικό για τα λίπη και βούρ. Στα πρώτα δευτερόλεπτα έτρεχαν όλα τα λάδια και τα γράσα μία χαρά μού φάνηκε το καθαριστικό, σε στα ελάχιστα επόμενα άρχισε να τρέχει και το χρώμα. Αυτή η Triumph τι σκατά χρώματα χρησιμοποιεί απορώ? Το αποτέλεσμα θα το δείτε παρακάτω. Ερωτώ λοιπόν τι κάνουμε τώρα?



Σκέφτομαι να την καθαρίσω με το ίδιο καθαριστικό όσο πάει και μετά με καμιά αλοιφή να την γυαλίσω ώστε να έχω μία ασημένια ζάντα τι λέτε θα πετύχει?
Την πάτησα κι εγώ με ένα 955 που είχα... Σε πλυντήριο δεν ξέρω τι ρίξανε και έγιναν ένα ωραίο λευκό γαλακτερό. Ότι και να έκανα, ότι και να έβαλα, όσο και να γυάλισα έμεινε έτσι.
Μονόδρομος πιστεύω το λύσιμο και το βάψιμο (σωστό βάψιμο) για να τις βλέπεις όπως πρέπει.
 
Top Bottom