Συμβαίνει τώρα!

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μετά από 2 χρόνια μου έστειλαν την φωτο και μου ζητάνε 170ευρώ και για δύο μήνες να παραδώσω το δίπλωμα!!!


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι τους εκανες?
Και που αν επιτρεπεται
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μετά από 2 χρόνια μου έστειλαν την φωτο και μου ζητάνε 170ευρώ και για δύο μήνες να παραδώσω το δίπλωμα!!!


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στον επαρχιακό Καλαμπάκας Γρεβενών για υπερβολική ταχύτητα 81χλμ. Με όριο τα 50χλμ....
Τελικά δουλεύουν και αυτά τα ραντάρ...:oops:
Πάντα είχα την απορία...
Νομίζω το χωριό λέγεται Άνοιξη και έχει ραντάρ στην είσοδο και στην έξοδο...
Οπότε το νου σας...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μετά από 2 χρόνια μου έστειλαν την φωτο και μου ζητάνε 170ευρώ και για δύο μήνες να παραδώσω το δίπλωμα!!!


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω μια απορία. Πως αποδεικνύεται ότι οδηγούσες εσύ το μηχανάκι, και μάλιστα μετά από δυο χρόνια; Θέλω να πω, οι παραβάσεις βαρύνουν τον οδηγό όχι τον ιδιοκτήτη του οχήματος, έτσι δεν είναι;
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Έχω μια απορία. Πως αποδεικνύεται ότι οδηγούσες εσύ το μηχανάκι, και μάλιστα μετά από δυο χρόνια; Θέλω να πω, οι παραβάσεις βαρύνουν τον οδηγό όχι τον ιδιοκτήτη του οχήματος, έτσι δεν είναι;
Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι ήρθε μετά από 2 χρόνια!!! Με κάλεσαν απο το τμήμα της περιοχής μου με την σημείωση ότι θα διωκόμουν αν δεν πήγαινα στο τμήμα!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχω μια απορία. Πως αποδεικνύεται ότι οδηγούσες εσύ το μηχανάκι, και μάλιστα μετά από δυο χρόνια; Θέλω να πω, οι παραβάσεις βαρύνουν τον οδηγό όχι τον ιδιοκτήτη του οχήματος, έτσι δεν είναι;
Η παράβαση Αντώνη επιβαρύνει αυτόν που φαίνεται στην άδεια κυκλοφορίας.
Από κει και πέρα μπορεί να το οδηγούσε οποιοσδήποτε.
Εάν το οδηγούσε πράγματι άλλος καλό θα ήταν να αποδεχθεί και τις συνέπειες της κλήσης... ;)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
σας ευχαριστώ για τις ευχές φίλοι μου!!!!

υγεία, υγεία και υγεία να έχουμε... τα υπόλοιπα με καλή καρδιά και καλή διάθεση παλεύονται....

να είμαστε όλοι καλά, με πολλά όμορφα ασφάλτινα και χωμάτινα χιλιόμετρα!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χρονια πολλα στον Αγιατολαχ του Βολου , να τα εκατοστησει με οσα Βεστρομ γουσταρει! Και σε ολους τους εορταζοντες να ειναι πολυχρονοι!


Ερωτηση προς οποιους εχουν φαει φωτο-μπουγιουρντι. Στο εξωτερικο οι καμερες ταχυτητας οταν στη βαρανε αναβουν και το φλας, μερα-νυχτα. Ισχυει το ιδιο κι εδω?
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Χρονια πολλα στον Αγιατολαχ του Βολου , να τα εκατοστησει με οσα Βεστρομ γουσταρει! Και σε ολους τους εορταζοντες να ειναι πολυχρονοι!


Ερωτηση προς οποιους εχουν φαει φωτο-μπουγιουρντι. Στο εξωτερικο οι καμερες ταχυτητας οταν στη βαρανε αναβουν και το φλας, μερα-νυχτα. Ισχυει το ιδιο κι εδω?
Ναι
 

southstromer

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW
Χρονια πολλα στον Αγιατολαχ του Βολου , να τα εκατοστησει με οσα Βεστρομ γουσταρει! Και σε ολους τους εορταζοντες να ειναι πολυχρονοι!


Ερωτηση προς οποιους εχουν φαει φωτο-μπουγιουρντι. Στο εξωτερικο οι καμερες ταχυτητας οταν στη βαρανε αναβουν και το φλας, μερα-νυχτα. Ισχυει το ιδιο κι εδω?
ναι
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Χρονια πολλα στον Αγιατολαχ του Βολου , να τα εκατοστησει με οσα Βεστρομ γουσταρει! Και σε ολους τους εορταζοντες να ειναι πολυχρονοι!


Ερωτηση προς οποιους εχουν φαει φωτο-μπουγιουρντι. Στο εξωτερικο οι καμερες ταχυτητας οταν στη βαρανε αναβουν και το φλας, μερα-νυχτα. Ισχυει το ιδιο κι εδω?

Νομίζω πως υπάρχουν κάμερες που στην βαράνε και χωρίς φλας την ημέρα, πχ στον Δομοκό, στην Οινόη στην παλιά εθνική και αλλού.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ενα Xchallenge το οποίο ανέβαινε την εθνική οδό τώρα ανάμεσα Λυκόβρυση και Βαρυμπόμπη είναι από δω; γιατί καλό μου παλικάρι σου κουνάει το μηχανάκι τόσο πολύ και αφού σου κουνάει και κοντεύεις να τσακιστείς γιατί συνεχίζεις να το πιέζεις; Το ότι το Xchallenge δεν θα έπρεπε να σου κουνάει με 120 το αφήνουμε στην άκρη.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Νομίζω πως υπάρχουν κάμερες που στην βαράνε και χωρίς φλας την ημέρα, πχ στον Δομοκό, στην Οινόη στην παλιά εθνική και αλλού.
Κι εγώ αυτό νομίζω ,οι ελληνικές δεν φλασαρουν .
Γι'αυτό όταν έρχεται το μπουγιουρντι όλοι κλαίνε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το νου σας...

Στην Αγγλία όπως μας έχει πει ο κοινός μας φίλος υπάρχουν εδώ και χρόνια για τον ίδιο σκοπό...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στην Αγγλία όπως μας έχει πει ο κοινός μας φίλος υπάρχουν εδώ και χρόνια για τον ίδιο σκοπό...
Ναι το γνωρίζω και πολλές φορές είναι χρήσιμες πχ με την "βοήθεια" καμερών συνέλαβε η αστυνομία εμπρηστές την προηγούμενη βδομάδαεδω στη γειτονιά μου.

Όμως φοβάμαι μη ξεφύγει το πράμα γιατί στην Ελλάδα ένα θέμα με το μέτρο το έχουμε.
 
Top Bottom